Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lahhel
autor
29. apr 2009

Tanitta, tie chilli papricky maju podobny ucinok ako alchemilka, ale ta sa moze pit len od 1 DC po ovulku, alebo po ET a potom uz nie, chilli sa moze jest stale? Viem, ze v tom clanku si pisala ze 2-3 tyzdne pred IVF a po ET postupne vysadit, takze ked skusame snazilkovanie kazdy mesiac aj mimo IVF, tak chilli mozem jest stale, aj prvu aj druhu polovicu cyklu a keby som nahodou otehnotela 😒 , tak to mam vysadit, dobre tomu takto rozumiem? Lebo alchemilku by si uz v druhej polovici cyklu nemala pit..

tanitta
29. apr 2009

lahel... neviem ci chilli(je skor dobre na imunitny system a dobre prekrvenie ako maternice tak na celkovy krvny obeh) a alechemilka maju tie iste ucinky.. ale to asi tazko..chilii tiez nie stale...po et uz len postupne vysadzat...a po potvdrdeni tehu uz uplne prec...ked snazilkujete tak mozes stale...ved keby nahodou ze vycikas // tak je to to iste ako v cykle ivf "budes stale len ta jedna ista tehulka" ;)...ja som 2mesiace pred kazdy den cca 1-2 ako kedy...zalezi na tebe ...je to cisto prirodny produkt

julietka
29. apr 2009

zuzlik mne nasadili ten fragmin asi preventivne aby zasa neodislo embrijko. Pytala som sa ci mi nieco nasli a povedala ze vysledky mam OK, ale viac sa nevyjadrili k tomu. Mozno som mala nieco hranicne, ale vies aky su lekari, väcsinou nedebatuju, neriesia dalej, len ti daju nieco a hotovka. Nie som z toho nadsena, ale ak by to malo pomoct tak si budem pichat cokolvek 😎

julietka
29. apr 2009

lahlel este som tam nevolala, ale chcem napisat mail a pockam co mi odpovedia, ved oni reaguju celkom rychlo.
a tebe uz odpisal ci si mas zhanat ten cetrotide?

julietka
29. apr 2009

jeej lahlel tiez som sa dobre pobavila na tom...ze do potravin 😀 si viem predstavit ako sa ta pani v lekarni asi mohla zatvarit ,si myslela ze ktovie odkial si prisla, este ze ti nepovedala ze maju iba majoranku 😀

zuzla80
29. apr 2009

Lahhel ja pozriem čo to mám za "pliagu" písnem a vieš, že šanca je stááááále 😉 🙂 Len niekedy treba preto urobiť aj možné aj nemožné 🙂

Julietka - že majoránku 😀 😀 😀
Ale je dobré, že ti dali na riedenie krvi niečo, niektorý sa radšej tvária, že oni nič a dávajú od toho ruky preč. Mne inak moja hematologička celkom dobre povysvetľovala moje výsledky a dokonca mi z nich dali aj kópiu. Iný kraj iný mrav 😕 alebo asi čo iný doktor, to iný spôsob 😉

julietka
29. apr 2009

zuzli mne na hematologii nevysvetlili ani tuk, ale vysledky mi dali do ruky spolu s nabalenym fragminom 🙂
ale ja tomu aj tak nerozumiem, su tam same cisla a ked neviem ake su normalne hodnoty tak sa tym ani nezatazujem. Chystam sa to zobrat potom do Brna. Ak budu chciet tak si to prefotia, beriem tam aj moje vysledky z imuna co som si dala tiez v Brne robit. Tam som tiez dostala vysledky v znamienkach vacsie a mensie, ale pri kazdej hodnote je slovom napisane "negativne" tak asi je to dobre.. tomu tiez nerozumiem, ale to radsej vezmem tiez ukazat do reprofitu.

lahhel
autor
29. apr 2009

Julietka, prave som sa vratila z mesta a Machac mi uz odpisal, ze cetrotide nepotrebujem 😒 Tak si ho teda nebudem ani kupovat, je mi to divne, pri vsetkych IVF-kach som mala, mozno pri minimalnej stimulke ho netreba, tak budem verit, ze takto je to spravne...

lahhel
autor
29. apr 2009

Zuzla80, vy ste uz absolvovali v R. jednu minimalnu stimulku, brala si pri nej aj cetrotide? Lebo mne Machac odpisal, ze ju nebudem potrebovat...

Takisto sa pytam aj Tanittky, ci potrebovala Cetrotide?

zuzla80
29. apr 2009

Lahhel - 1xSoft v R už mám za sebou - teraz v apríly a 10 a 11DC som pichala Orgalutran. Aj Tanittka tuším picahala Cetrotide.
Inak rozmýšľam, či to náhodou nebude tým, že stimulujete s Clostilom. Lebo ja som stimulovala len Puregonom a Tanittka tuším len čisto Menopurom a ešte jednu kočku čo poznám, čo absolvovala Soft v Brne - tak tiež stimulovala len Puregonom a pichala Orgalutran. To ma tak napadlo, či to náhodou nebude tým hmmm?

Julietka ja som práveže mala výsledky aj s hodnotami odkiaľ pokiaľ by sa daná hodnota mala pohybovať. A ak bola vyššia alebo nižšia, tak bola hrubo označená. Možno tebe dali preventívne, ale je to dobre - uvidíš, že to pomôže 😉

julietka
29. apr 2009

lahlel no vidis tak mame rovnaku stimulku, ani mne nepovedal ze mam pichat cetrotide 😉

bobjan
29. apr 2009

Joooooj dievčatá, tak ste ma tu navnadili, že by som už do toho išla normálne aj ja znova 😝

julietka
29. apr 2009

Zuzli a pri tom softe ti kolko vydolovali vajok? mam totiz 5 folikov ale dnes mi dr.povedal ze vyberie len tie dva dominantne a bojim sa ze z tych 2 ani jedno neprezije. Pretoze som mavala pri klasickom IVFku vzdy 14 a zakazdym prezili 2,3 ks. 😕

julietka
29. apr 2009

bobjan a ty mas teraz nejaku povinnu pauzicku? 😉

bobjan
29. apr 2009

julietka som mala iba jednu mrchu po klasickom IVF.... ET bol vo februári...

a musíme pošetriť....chceme aj fasádu začať robiť konečne...

bobjan
29. apr 2009

julietka, je to hrozné s tými vajkami, však? Mne pri 1.IVF z 10 neprežilo ani jedno PK 😢

tinka12
29. apr 2009

lahhel, tak sa urcite zadarí 🙂 keby Dr. videl, ze treba nieco pichnuť, urcite by ti pichol 😉 dobre bude , uvidís 🙂
Bobjan, ja som mala IVF v GF uspesný, ale missed abort v 8tt. Len chcem ist radsej na minim. stimulku, ktorú mi v GynFive neurobia. tak preto 🙂

julietka drzííím palceky
😵 😵 😵

julietka
29. apr 2009

veru je to hroza, ja ked som volala vzdy po odbere do labaku tak som mala take nervy ako ked som volala kedysi na vysledok zo skusky v skole 😎
ja uz tak trosku aj spochybnujem pracu emriologov v iscare, mozno im naozaj krivdim. Ved uvidim, uz teraz sa strasne bojim ze ked tam budem telefonovat a povedia mi ze nic neprezilo tak...neviem. no budem sa musiet pozbierat a ist dalej.

zuzla80
29. apr 2009

Julietka ja som mala teraz pri softe 4kúsky z toho 3zrelé a oplodnili sa dve, u nás Koudelka rozhodol, že ideme do PK, transfer sme mali až na 5ty deň. V

Bobjan veď ja som len teraz žialila nad neúspechom, ale ako vidím a čítam baby, tak sa normálne začínam tešiť na ďalší boj 😉 Takže plne chápem tvoje pocity 🙂
A mne pri 3.IVFku z 23vajok nakoniec po PK ostali 5 😔

julietka
29. apr 2009

jooj tinka dakujem ti velmi pekne, dufam ze sa nieco podari tuto sobotu 😵

bobjan
29. apr 2009

Tinka, je mi to ľúto, že to nedopadlo ☹
Verím, že minimálka bude pre teba to pravé orechové a sa zadarí 😉

Julietka, presne. aj ja som mala vždy nervy..teraz vo FC to bolo tak, že tam sa vôbec nevolá, len po OPU volajú, koľko ich je....
ale do Helíku som volala každý deň, ako mi kázali a bolo to hrozne deprimujúce, keď to chátralo zo dňa na deň, viac a viac 😢

tinka12
29. apr 2009

to aj ja pevne verííím 😉
julietka, ty si uz mala IVF v reprofite? prepac, mozno som to nezachytila, kde si čo absolvovala 😕

julietka
29. apr 2009

zuzli az z 25??!!! a len dve? ☹ to je naozaj smutne. A do ktoreho centra si tu chodila?

zuzla80
29. apr 2009

Julietka jasné, že sa podarí - tým, že je ich menej, tak sú isto kvalitné😉 Držím palce, všetky do jedného 🙂

Tinka aj u nás to bolo v 7-8tt 😔 😢 - prestalo nám biť srdiečko ☹

zuzla80
29. apr 2009

Julietka - z 23 ostali 5 😀 - my sme chodili do Heliosu, MT - ale v podstate o tom tá PK je - vyselektujú sa tie, ktoré by možno neprežili ani v maternici.

bobjan
29. apr 2009

Zuzla, fíha....z 25 5 to je pomer teda.....teraz je vo FC dievčina, čo mala 31vajok a vložili jej posledné dve, čo jej zostali....je to hrúza...
ja som pred ET normálne plakala na izbe...aj na sál som išla urevaná 😔

Ale je to dobre, že nás to takto ženie, že nespíme na vavrínoch....ja som spala na nich skoro 2 roky...fuj 😠

zuzla80
29. apr 2009

Babulky, kde vy na tých 25 chodíte 😀 😀 😀

Bobjan že by na úkor kvantity išla kvalita - asi na tom niečo bude.
Nesmieš pred ET plakať - to nerobí dobrotu. Nabudúce s úsmevom a pocit, že sa to už tentorkát podarí - dobre 😉
Inak ja som začala teraz uvažovať nad asistovaným hatchingom - čo vy na to? Nemáte skúsenosti?

julietka
29. apr 2009

zuzli neviem co vidime stale tie pätky 🙂 u mna to robi asi to cervene vinko 😀

julietka
29. apr 2009

zuzli ja som sa na ten hatching pytala v iscare teraz pred 2 IVFkom a vobec mi to neodporucil, ale si uz nepamatam ako mi to odovodnil, som to pustila z hlavy 😕

bobjan
29. apr 2009

Jáááááj 23 😀 😀 😀 no tak sme ti dve pridali 😅

mne AH že vraj robili v Olomouci, neviem, bol v cene.....ale ništ...nevedno aké vajka mi dali, to je zas, druhá vec....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre