Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
2. jún 2011

@tonytony posudit sa to bude dat..vynasobi sa to poctom dni...no ale klamat by si sa mala naucit..to sa v zivote semtam hodi.a teraz ked nechces s pravdou von tak musis.

leamax
2. jún 2011

@tonytony dakujem, presne si to vystihla ☹
@callex ano, praveze mam zacat krvacat. tiez tomu nerozumiem, ze preco je to nevyhnutne, ked kazdy tvrdi, ze tym krvacanim pred tyzdnom mimko odislo. tak ale ked to treba, tak len nech radsej krvacam ako ist do nemocky...

pozeram, ze dnes budem mat asi tazky den, tusim to na mna dolieha a zacinam slzit. presne ako pise tonytony - ide na mna ta hrozna lutost ☹ ☹ ☹

miminkad
2. jún 2011

@lenka_21 mne ti bolo po tej slahacke tak zle,som sa prezrala,tak som len lezala a lezala 😀
co dnes pijeme?

callex
2. jún 2011

@leamax len si pekne poplac..pekne sa vydepkuj..nic nepotlacaj..vsetky negativne pocity musia ist von.je to prirodzene ze sa citis ako sa citis..som bola prekvapena ako si sa doteraz drzala.
@miminkad ty uz ocuraj ten papierik...dnes pijeme lucku a dzusik.

ninockaskv
2. jún 2011

@maticap jeeeej tichvo v dobrom zavidim 😉

@lenka21 a co tak spravit si vsetky tie veci, ktore navrhuje? a drem aj ja.. a planujem dret aj nadalej

@mircalla pripajam sa s mojimi skusenostami z nemocnice, mne keby aj nieco take bolo treba, tak si radsej zaplatim a idem do RF.. v nemocniciach je to otrasne, hlavne niektori sanitari.. clovek strati posledne zvysky dostojnosti

ja pri jednom geu som lezala v ruzinove a bola tam slecna, ktora isla len "na obycajny kyret" robila jej to nejaka mlada vysmiata doktorka.. a poskodila jej maternicu, museli ju rezat, tak sa zobudila s jazvou na bruchu a namiesto jedneho dna tam bola tyzden, musela kvoli tomu zrusit svadbu, nehovoriac o tom, ze pri dalsom tehu to moze byt problem.. a nepredkpokladam, ze sa jej vobec prisla pozriet do oci, aj ked ostatni nasrati lekari (podotykam na pacientku, lebo sa ohradila) vraveli, ze to n ebola ich chyba, ale tej doktorky

ja keby sommala peniaze tak teda rodim v brne.. lebo tito nasi kokotkovia (ospravedlnujem sa za vyraz) sa na vas vykaslu, ked nezplatite a ani len nevedia povedat, ze h alo mila slecna, chcem cash v takejto vyske.. clovek aby sam na to prisiel.. a ked nie, potom aby som mala vycitky, ze keby som mala trosku filipa, tak moje dieta mohlo byt zive a zdrave 😠 😠 😠 😠

nic, ved ja sa vlastne k tomu nevraciam a neriesim to.. nema to vyznam..ze ano? 😕

@rienok bolo to doooost asertivne a bohvie, ci vobec na tie deticky zbieral

@leamax neboj..raz urcite bude dobre.. musi 😀

miminkad
2. jún 2011

@callex 😀 😀 😀 uz som curala,ja mozem ked tak len rano,cez den nevydrzim tolko necurat 😀 ja pijem bazovy sirup.aky si dame dzusik?ja mam brusnicovy 😉

miminkad
2. jún 2011

@ninockaskv tiez som nad tym rozmyslala,ze ak raz rodit,tak preco nie v brne....vsetko co tu pisete o nemocniciach je des,ale castokrat pravda.ja som zdravotnik a aj sa to bojim niekde povedat,lebo potom sa ku mne chovaju este horsie...

leamax
2. jún 2011

@callex no to bolo asi tym, ze este posobil utros. teraz mi uz zrejme progesteron klesol a uz to na mna ide ☹ neznasam tieto stavy 😠
@ninockaskv raz, raz...a dozijem sa toho? ci bude dobre az po mne ☹

lenka_21
2. jún 2011

@callex @leamax Baby nemam sem co hodit, lebo nemam doma test... ja som si chcela povodne kupit tie mamatesty, ale nikde ich nemali (a to uz som bola v 5-tich lekarnach 😕 😨 ), takze si zasluzim pochvalu 😀 😝 Dnes mam opat lekarsky den a tak ak sa nic nebude diat pokracujem v mojom hladani testov a snad si uz nieco kupim...ak by som nezohnala ten mamatest tak aky si mam kupit ...ja sa v tom nevyznam 😀 😀

@miminkad Ja som to tusila, ze v tej slahacke bude pes zakopany 😅 😅 😅 A co ty, tiez ta tu kazdy lame, aby si testovala, podla mna si uz dost po ET tak by si aj mohla, co nie ....? Tusim aj Bayley by mala ... 🙂

@tonytony Testiky su krasne a prave som chcel napisat, ze ked uz su zaschnute tak by si nemam porovnavat, lebo oxiduju a kazdy moze oxidovat inac.... no ten co si tu dala tak tam je ciarka ako hrom 😀 😀 😀 ...taku som ani ja nevidela a tak to tipujem na dvojicky... Predpokladam, ze nechces povedat sestre pravdu??? Ak sa zle citis, ze by si jej klamala....ja viem, ze tehu nie je choroba, ale v nasom pripade si musime davat pozor na vsetko, lebo u nas tie tehu nie su az take prirodzene 🙂 😉

@lulu10 Posielam cez IP

callex
2. jún 2011

@miminkad ej ty betarka..odkazujem tvojmu mm nech to zajtra pekne spachate..a tesime sa na kolajnice.
ja mam hruskajablko tusim.

v tom zdravi je pisane o nasich porodniciach..no des a hruza.mat tak penaaze tak idem minimalne do tej Breclavy rodit.

callex
2. jún 2011

@leamax neboj moja o pol roka si tehula ako hrom.
@lenka_21 skus si pozriet v DM pepino test..tie su zevraj takisto dobre..alebo akykolvek s citlivostou 10.

jada1
2. jún 2011

@tonytony môžeš byť úúúúúplne v kľude, čiaročku máš kásnu silnú. ja testujem každé ráno, už tretí deň.Mne sa zdá, že tá moja nejako nesilnie, ale včera som prišla z roboty a skúsila z popoludňajšieho moču a nabehla hneď, tak je hádam všetko ok. Fotky prikladám. Tá rozmazané je čerstvý test (nejako sa mi to nepodatilo odfotiť) a tá druhá je po zaschnutí äpo cca 2 hod.).
@leamax úplne ťa chápem. Ja som prežívala to isté, mala som pocit, že okolo mňa samé tehotné, len ja nič.

tonytony
2. jún 2011

@jada1 Hezký🙂 No, já taky na těch testech mezi 9.-12.dnem ten rozdíl taky nějak denně neviděla, ale třeba dnešní 15.den je už fakt rozdíl vidět🙂 Asi to chce, pokud už jsou takhle tmavé mezi nimi mít dýl jak 3 dny🙂

ninockaskv
2. jún 2011

@leamax neboj, dozijes.. minimalne sa dopracujeme do takeho stavu, ze sa so vsetkym vyrovname 🙂

jada1
2. jún 2011

@tonytony som si povedala, že pokiaľ neslabne, tak je to ok a som kľudná 🙂 .

leamax
2. jún 2011

@callex bodaj by si mala pravdu

dievcata, ja tu dnes budem asi poriedko. ste zlate, ale ja som teraz mimo, idem sa vyrevat ☹ viem, ze som tu vcera vravela, ze to neberiem ako MA ale ako neuspesne IVF a to je aj dnes pravda. ale je mi to luto, kolko sa my tu trapime, je mi luto mm - taky dobry clovek a takto sa musi so mnou trapit...ach jaj ☹

miminkad
2. jún 2011

@lenka_21 len veru vydrzte holky,aj testy budu,ale dnes asi nie...
@callex no vcera poobede som ho nutila,ze ideme test spravit,lebo tie bolesti ma vyplasili,ale s nim hnut je tazko,doktorka povedal,tak je svata.ale nakoniec sa mi ho podarilo uhovorit a bude to skor ako v pondelok.tak cakajte s nami 😉
@jada1 ja mysli,ze silnejsia uz byt nemoze

leamax
2. jún 2011

@jada1 dakujem. presne ako pises - vsetci okolo len ja nie ☹
@ninockaskv tak do toho stavu sa dostat nechcem, to odmietam

miminkad
2. jún 2011

@leamax zlatko vyplac sa,naberies novych sil a pojdete do toho znovu.,mino ti pomoze,ved ti to slubil,tak mu ver,dockate sa batoha maleho.aj mne to slubil,tak mu musime verit,lebo ma chudak potom "po ptakoch" 😉

jada1
2. jún 2011

@miminkad 🙂
@leamax ale dočkať sa dočkáme všetky, určite! Len niektorá si musíme počkať dlhšie ☹ .

Kočky počuli ste o tom, že časté telefonovanie mobilom môže zle pôsobiť na vyvíjajúce sa embryo a môže žena potratiť? Ja viem, že sem tam prídem s takou kravinou, že sa niektorá na tom aj zasmejete. 😀 Ale mojej kamoškina kolegyňa bola tehotná a zavesená na mobile niekoľko hodín denne a veru potratila. Mne včera volal spolužiak zo strednej a kecal, kecal vyše hodiny. Ja už také nervy 😀 , lebo naozaj telefonovanie teraz obmedzujem na minimum. Nakoniec som mu povedala, že nech sa nehnevá, že musím končiť, lebo psica sa pýta von, musím ju ísť vyvenčiť 😀 😀 😀 😀

lenka_21
2. jún 2011

@ninockaskv Ninocka, neviem co sa ti stalo, ale z toho zaveru vyplyva, ze nic dobre a tak mi tu je luto ☹ ☹ ☹ Inac moj mm bol velmi nastvany na nemocku, lebo ja som bola po zakroku a 3 hodiny 😕 😕 😕 nevedel najst nikoho, kto by mu povedal, ze ako sa mam .... a dopadlo to tak, ze sestricka mi povedala, ze nech vstanem a idem okamzite za nim, lebo je nastvany a tak nech vidi, ze som v poriadku .... a to som sa potom roztrasene zviechala z tej postele, ako som pisala ....... ked ma zbadal tak povedal, ze keby som mala rodit tak idem do sukromnej a aj keby tam mozno neboli lepsi Dr., ale ta starostlivost je uplne o niecom inom ..... A staznost pisal on a to riadnu 🙂

@miminkad Zlatko netreba hadzat kazdeho do jedneho vreca a ja to ani nerobim ... pobehala som uz kopeeec lekarov a aj nemocnice a stretla som sa aj sprijemnym a milym personalom ... toto je o povahe ludi, peniaze na to nemaju vplyv ....

@leamax He-he a tu BT som si odmerala 🙂 😉 Nejako sa mi to zapacilo, ale ked som sa pozrela do mojich merani v r.2007 tak pre mna 36,6 znamenalo pokles a mrsku ... dnes som mala 36,7 ale neviem co to znamena ... tie prsia ma bola ako fras 😠 😠 , ale to zvyknu ... jediny rozdiel, je, ze sa dole citim taka nafuknuta a mam pocit, ze ak by nieco do mna pichli tak prasknem ako balon a vsetko sa vyleje ... je to blby pocit ☹ 😖 😒

jada1
2. jún 2011

@leamax zlatko kľudne sa vyrev, úplne ťa chápem ako ti je. Ale potom si sprav radosť a choď si niečo pekné kúpiť a teškaj sa z toho. Ja som to riešila takto. Všetko zlé treba hodiť za hlavu a ísť ďalej dopredu! Zapamätaj si, že nemôže byť stále zamračené, raz výjde aj slniečko. To mi stále mm vravel. A veru je to tak. 😉

lenka_21
2. jún 2011

@leamax Zlatko, je mi to luto ... ale ako pisu kocky, aj Vam sa to podari, len niekto musi cakat trosku dlhsie. Podla mna ti ta pauza pomoze, lebo naozaj si na to velmi zamerana ... a vobec neries ako to mm berie a ze ma s tebou trapenie ... to je vec Vas dvoch a podla toho co si o nom napisala, je to skvely chlapik a urcite tak aj berie ... vycitky kto moze za co a koho je to vina nepomoze ... ja som si uzila dost s mojim, ked dostal vysledok SPG a zlu morfologiu... s nim nebola rec 2 mesiace 😢 😢 Je pravda, ze mm to beru tazsie, ale oni o tom nepotrebuju tak vela hovorit ako my... Drz sa srdiecko a ked ti uz budeme chybat tak popismenkuj ... moje cisielko ako zalohu mas 🙂

callex
2. jún 2011

@leamax posielam ooobrovske pohadenie na dusi a skore slniecko..dnes mas zamracene.
@jada1 vcera cosi davali v spravach o mobiloch..ale nevnimala som to..lebo polemiky o skodlivosti a neskodlivosti su uz peknych par rokov.ale urcite vsetkeho vela skodi.

ninockaskv
2. jún 2011

@jada1 ano, ja tomu osobne verim.. ja ked som bola tehu, tak mi bylinarka vravela, ziadne telefonovanie, ziandy pocitac, ziadna televizia.. vraj ani nebyt radsej v tej istej miestnosti, kde je zapnuty pocitac.. lebo to ziari, minimalne prvy trimester, ze to zabija embryjka 😔

ta baba co so mnou lezala v nemocke robila z domu, lezala v posteli a mala tam notebook.. a potratila 😒

lenka_21
2. jún 2011

@jada1 Krasny testik ... je to supeeeer ... ja sa tu uz opakujem ako stara platna, ale neprovnavaj zaschnute testy s cerstvymi, lebo zaschnute su zooxidovane (kazdy moze byt inac) a potom si vyrobis iba stres ....

ninockaskv
2. jún 2011

@lenka_21 no comment .. lekari s uzasnym ludskym pristupom.. 🤐 my sme prisli o mimco v 42 tt lebo som nepochopila ako pracuje cely tento system 😠 😠 😠 😠

jada1
2. jún 2011

@callex
@ninockaskv včera práveže o miboloch a tehotenstve nedávali nič, len v súvislosti s onkologickým ochorením. Mňa včera napadla tej kamoškina kolegyńa, keď som tak dlho telefonovala s tým spolužiakom. Zavolá raz za rok a to akurát vtedy ke´d som na začiatku tehotenstva 😀 .
@ninockaskv čo sa týka PC, tak to je ťažké, nakoľko chodím do práce a celý deň som za ním ☹
@lenka_21 ty choď rýchlo pozháňať ten test, lebo ti pošlem poštou 1triedou. Mám ich ešte vyše dvadsať 😀

mircalla
2. jún 2011

@leamax pripajam sa zo zelanim ku callex
@jada1 test je krasny
@ninockasvk :((( hroza. este doplnam jednu hlasku docenta kleskena: ja ze p. doktor, mne uz od soboty zmizli priznaky, prestali ma boliet prsia atd (ja som totiz uz vtedy vedela, ze neni dobre) a on na to: no viete, nechcem povedat, ze ste dusevne chora, ale aj take sme tu mali, ze nas presviedcala, ze je tehotna a vobec nebola. takze priznaky....to si zeny aj namyslaju

jada1
2. jún 2011

@ninockaskv uf, tak to naozaj silné kafe. ☹ Musíš byť veľmi silná osobnosť, lebo toto prežiť......... no ale nechcem ti to pripomínať. Ty pekne teraz pripravuj vajká a sliznicu na sobotu. Myslím, že si vravela, že v sobotu máš OPU. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre