Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

maticap.
4. jún 2011

@miminkad ahoj miminkad, ako pisu baby: takisto som Ta povazovala za istu tehulku. 😕 Takze pekne pockaj na krv a potom sa uvidi. 😉

lenka_21
4. jún 2011

@leamax Mas nejake zvlastne pocity...alebo nieco z toho co pisala @bayley

@miminkad tiez sa priklanam nazoru bab, ze prve IVF byva neuspesne ... podla mna mas dobry plan, porad sa v pondelok s DR. a oni ti urcite povedia ako dalej a podla toho sa zariadis ...

leamax
4. jún 2011

@lenka_21 ako som pisala - raz ma pichne na lavej, raz na pravej strane, okolo pupku najma, podbrusko citim ako pred mrchou, trosku citlive a mierne nafuknute

lenka_21
4. jún 2011

Baby, je Vas tu viac ... ak sa Vam chce, dopiste tabulku ...dik 🙂 😉

Lenka_21 - NZ
ninockaskv - BA
rienok - BA
naduska
vrabcek24
Leamax - TO
gabinkaa
miminkad
bayley
jada1
mia_15
rebeka33 - KE
pikha
tinna13
martini
maticap
luly3
callex - NR
cecil36- BA
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

rebeka33
4. jún 2011

@leamax Pri mimomat. v vyššom štádiu sú silné krčové bolesti,napnutá brušná stena ,nevoľnosť Až mdloby. Vtedy rovno do nemocnice , a kričať,že máš mimomat.a nech ťa otvoria.A le ak to nemáš nestrachuj sa väčšina sa dokáže vsrebať aj sama z brušnej dutiny. Tvoj imunitný systém to za pár dní vyrieši. Mrchu už máš?

leamax
4. jún 2011

@rebeka33 praveze nie, vobec, ani nespinim, nic

callex
4. jún 2011

ahojte babule..
@martini oznam pre zamestnavatela ma mat nejaku formu ci len napisem na A4,.som tehotna.?
@leamax no aby sme my s tebou este neleteli tym balonom na pohotovost..dufam ze to prejde..a nemozes si dat pichnut nieco na vyvolanie mrchy?
@lenka_21 ty tusim konzumujes vtipnu kasu 😀 ...ale ked vas ovraciam tak vas ten smiech prejde.a kludne mozes vytiahnut modreho tatosa..dnes uz ladi vsetko so vsetkym.
@miminkad ja tomu stale neverim..rano som citala ze niekedy mozu testy zlyhavat..a o par mesiacov sa zisti ze si tehu.dokonca aj lekari mozu tvrdit ze nie si tehu a ty predsa budes.ak mas tehu priznaky mala by si urcite ist na krv.a ak sa citis na dalsie kolo fyzicky aj psychicky tak chod do toho..niektore baby zvolili taku taktiku a vyslo to.a ist po ET na dovcu by bolo moooc prospesne.vid moj priklad.
@ninockaskv pekne pod zajtra s nami..dobre ti padne vypadnut po OPU...a ja ta budem opluvat tehu virusikmi..aj tehu knizku ti dam omakat..mne tak dala @pikha ze na pochytaj si nech sa na teba nalepi..a nalepilo sa.pikha ,,diky brona,,
@gabinkaa ako dnes?robila si testik?

tak pekne tu posluchajte..ja idem doupratovat kupelnu a wc..a potom uz nic nerobim..iba sa budem napchavat meskom ktoe je od vcera vecera nalozene v pive... 🙂 to aby ste nepovedali ze sa nepridavam do vasho pivoveho spolku.

miminkad
4. jún 2011

@bayley my sme sa aj chceli spytat,ci nam nenavrhnu cosi dovysetrit

leamax
4. jún 2011

@callex no nestras. a co by som si mala dat pichnut? ja viem, ze na mrchu sa dava agolutin, ale ten pri tehu posobi opacne - ze ho podporuje. tak ja neviem ☹

miminkad
4. jún 2011

@lenka_21 vypocujemm si nazory a potom to nejak dame s muzom dokopy.uz aj zvazujem alternativu ist do toho na jesen
@callex ved este pockame na krv a mozno pojdeme do toho hned tento mesiac.priklanam sa k tomu aj kvoli tomu,ze je telo nabudene hormonmi

cecil36
4. jún 2011

ahojte, nesiel mi od rana net 😠
@dandy914 nam robili v ba iscare iba cisto fragmentaciu 😉

cecil36
4. jún 2011

@lenka_21 @rienok dohodneme nejaky termin? Ja sa prisposobim 🙂
@rienok to je jasne, ze to plati aj pre teba 😵

mircalla
4. jún 2011

@leamax a kedy ides lekarovi?

leamax
4. jún 2011

@mircalla pondelok

jada1
4. jún 2011

@lenka_21 ešte mám zo dvadsať 😀

@bayley na krv idem v pondelok ráno, to budem 16 deň po ET. Ten deň ako mi vyšiel pozitívny test, som napísala Dr. do RF mail. 🙂

jada1
4. jún 2011

Dopĺňam tabulku

Lenka_21 - NZ
ninockaskv - BA
rienok - BA
naduska
vrabcek24
Leamax - TO
gabinkaa
miminkad
bayley
jada1 BB
mia_15
rebeka33 - KE
pikha
tinna13
martini
maticap
luly3
callex - NR
cecil36- BA
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

rebeka33
4. jún 2011

@leamax no tak to sa tak môžeš cítiť,lebo si sa ešte neočistila. alebo z toho nakoniec bude tehu. 🤐 🤐

naduska
4. jún 2011

@rebeka33 my tu zijeme uz 2 rok ....ale sme z TT a mame tam aj trvaly pobyt 😀

rebeka33
4. jún 2011

@naduska a ja ,že ste sa už dali na niečo nové v rf 🙂

naduska
4. jún 2011

@rebeka33 nie este nie ale pojdem na konzultaciiu ,lebo mi doki pisal ze spravy analyzu a zaver osobne...
mame z tejto stimulky 2 mrazacikov tak by som isla najprv na KET a potom sa uvidi co nam navrhne ,,,,,

leamax
4. jún 2011

@rebeka33 no teoreticky to moze byt. tomu tehu uz ani neverim v tomto pripade. aj ked asi 1% vo mne este stale naivne dufa...

dandy914
4. jún 2011

@miminkad a co vsetko ste si davali vysetrovat? ja mam skusenost taku, ze mne nikto dokopy nic nenavrhol, okrem laparky. vsetko som si nasla tu na konovi, pripadne inde na nete. a dali sme si vysetrit toto:
ja: hormonalny profil, laparka, stitna zlaza, hematologia+ borelioza, toxoplazmoza a vsetky zoonozy (ci ako sa tomu nadava), genetika, imunita, celiakia, mykoplazmy, ureaplazmy, chlamydie a ine infekcie.
mm: genetika, imunita, fragmentacia dna, mykoplazmy, ureaplazmy, chlamydie, a ine infekcie, hormonalny profil.
snad som na nic nezabudla.

miminkad
4. jún 2011

@dandy914 nam tiez nejak nikto nic nerobil a nenavrhoval,teda moj gynekolog,co vedel,porobil,ale skor si myslel,ze v centre nam poradia a nam v heliose okrem laparky nekazali nic.mam robene HP,stitnu,borelie,toxoplazmy,ale dam si to asi vsetko zas porobit a mm spg

martini
4. jún 2011

@leamax ked nemáš silné bolesti ani nekrvácaš, tak by to mohlo byť dobré...držím prsty, nech to celé dobre dopadne.
@jada1 pekné čiaročky aj s RF testom...super, HCG bude dosť vysoké 🙂
@lenka_21 aj teba v KE privítam 🙂
@miminkad jój...bolo by super keby to vyšlo na prvýkrát...ale aj pri takých pekných blastocystach ako si mala ty je len 50 percentná šanca...ja som vždy mala HB alebo XB vkladané a Koudelka mi povedal, že normálne je šanca okolo 30 %, pri takýchto embryjkách a takejto dobrej maternici sa šanca zvyšuje na 50%...a tiež mi to vyšlo až pri treťom transfere... hlavne to nevzdať. A máš pravdu každá sme iná...niekto potrebuje čas, aby to rozdýchal, niekto radšej intenzívnejší stres, ale v kratšom čase... tak som to vzala aj ja...že keď som sa už na to dala, tak poriadne, lebo nemám nervy ďalších 5 rokov chodiť do IVFkach...takže ja som mala transfer v novembri, decembri a hneď februári... ale fakt záleží na tebe, na tvojej psychike a plus na množstve hormonov, ktoré si dostala (ty si mala fakt tu najmenšiu stimulku ako existuje)... určite zváž nejaké ďalšie testy, ak by si do toho hneď nešla. Ale každopádne chod na 14ty deň po ET na krv, pre istotu.

martini
4. jún 2011

@callex napišem ti IP

leamax
4. jún 2011

@martini dakujem. snad uz pondelok budem vediet konecne co a ako, lebo uz mam nervy v kybli z toho. sa mi aj herpes z tych nervov urobil 😠

martini
4. jún 2011

@leamax to ti verím.... a snáď si si už svoju dávku týchto nemilých udalostí vybrala a už len dobré veci ťa postretnú.

leamax
4. jún 2011

@martini dakujem...snad. vies, ze uz aj mna to napadlo, ze uz hadam do tretice bude vsetko v poriadku a vyjde to 😵
vcera vecer som si poplakala od radosti - pisala mi kamoska, tiez raz potratila asi rok predo mnou, teraz bola konecne tehulka, ale od 30tt jej hrozil predcasny porod, termin mala tusim 27.6. a vcera sa maly narodil 😵 je uplne zdravucky, silny, s idealnymi mierami tak nemusi ist ani do inkubatora. tak som plakala od radosti ako male decko 😵 😵 😵

lenka_21
4. jún 2011

@dandy914 @miminkad Baby, kde ste si dali robit tie boreliozy, toxoplazmy a vsetky zoonozy 😉 ... resp.kt.lekar Vam ich robil ... to jedine nam chyba a neviem kde si to mame dat vysetrit .....

tonytony
4. jún 2011

@jada1 Teda, krása🙂 Já měla takový ve čtvrtek a taky se na něj nemůžu vynadívat🙂 Jsem zvědavá na to Tvoje HCG v pondělí🙂

Holky, musím říct, že tahle Vaše diskuse je snad na MK nejplodnější, co do příspěvků- nestíhám dočítat☹ Ale jste teda fakt vzdělané a člověk se tady dozví fakt hodně🙂 Klobouk dolů🙂

Ještě k té fragmentaci DNA spermií- i my si to nechali vyšetřit před 3.IVF a manžel měl 34% fragmentovaných, takže jsme šli do PICSI a zatím to vypadá, že to byla dobrá volba🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre