Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
4. jún 2011

@martini dakujem,toto boli presne slova,co som potrebovala pocut.myslim,ze zdielame dost rovnaky nazor.v pondelok chceme volat do brna a chceme ist hned do dalsieho ivf,tak by som zostala nadalej aj doma na pn.radsej ist hned,ako potom zas stratit odvahu.a tiez nevidim dovod,preco cakat dlhsie.tak ak to bude moznetak urcite chceme ist hned do toho.vam teda vlastne hned po prvom ivf povolili hned dalsie?ziadna prestavka?
@lenka_21 spravit ti to moze asi aj obvodny.ja som si to davala robit u nas v robote.tam som si aj profily robievala

martini
4. jún 2011

@miminkad Ja som mala ET, potom hned bez prestavky KET a potom som si povedala, že si dáme jeden mesiac pauzu, šli sme na dovolenku k moru, úplne som vypla, vyčistila mozog a po dovolenke hne´d šup do ďalšej stimulky. Ale ja som mala prvú stimulku silnejšiu ako ty a mala som aj OHSS (mala som na kontrolnom ultrazvuku vyše 30 vajok... a brucho ako v 4. mesiaci tehotenstva). Tú druhú som už mala len takú ako ty - clostylbegyt, 4injekcie menopuru, 1 injekcia orgalutranu a 1 injekcia pregnylu a výsledok som mala veľmi podobný tvojmu. Pri prvej stimulke som mala injekcií asi dvojnásobne a bolo to na moje telíčko príliš veľa (ja mám PCO, tak som ideálny pacient na OHSS). Povedz lekárke, že keď ste mali tak málo tých hormónov či by sa dala ísť hneď. Prípadne jeden mesiac pauza...veď uvidíš. Je pravda, že nemáš veľa rokov, čo je strašne fajn, lebo ti neuteká vlak. drž sa...každá z nás neskutočne verí, že to na prvýkrát vyjde práve jej...ale štatistická šanca je nižšia...ale pri takých kvalitných embryjkách ako ste mali vy a to už na 4ty deň po OPU, máte veľkú šancu na úspech.

leamax
4. jún 2011

takze, dievcata - zajtra to plati, hej? tak o 11.30 v rybarskom dvore? a kto vlastne pride? ja, @lenka_21, @rienok a @callex ? ci este niekto moze?

pikha
4. jún 2011

caute kocendy 🙂 prijemny vikend vsetkym, pekne si zajtra uzite stretko 🙂
@lenka_21 ty nevymyslaj s tym porodom v aute, lebo pri najblizsej prilezitosti ta s Domcou berieme za slovo 😀
@callex masko v pive znie vynikajuco 😎 😝 😝 .. a nemas zaco sefe 😀
@leamax hmm.. geu je potvorka. Raz ti nemusi byt vobec nic az do 7tt, len zrazu ta chytia skarede bolesti, a to aj sama zbadas ze je zle, to su tie blbe pripady. Alebo po troske spinis, mas sem tam bolesti.. ono to ma vela podob a bohuzial sa v zaciatkoch prejavmi casto ani nelisi od normalneho tehu 😔 Tak ako ti rebeka napisala, dost casto si s tym telo a imunitny system poradia same, horsie su tie "zivotaschopne"geu, co sa napr.vyvijaju vo vajcovode a mozu narobit kadejaky bordel. Neskusala si testik, co robi HCG?

leamax
4. jún 2011

@pikha hmmm. chcela som dnes rano skusit test, ale akosi som zabudla 😀 ale zajtra duefam, ze uz nezabudnem a skusim

pikha
4. jún 2011

a doplnam tabulku a hodim aj FB kontakt kdyby neco-nikola.blackhood
Lenka_21 - NZ
ninockaskv - BA
rienok - BA
naduska
vrabcek24
Leamax - TO
gabinkaa
miminkad
bayley
jada1 BB
mia_15
rebeka33 - KE
pikha - NR
tinna13
martini
maticap
luly3
callex - NR
cecil36- BA
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

pikha
4. jún 2011

@leamax a nespinis vobec? a ktory den si od ET?

leamax
4. jún 2011

@pikha ale som este rozmyslala, ze ak je to na tom krcku tehu, tak zrejme aj HCG mohlo stupnut a test vyjde rovnako ako by mohol vyjst pri GUE. to len ja musim mat taketo stresy 😖
nie, absolutne nespinim. dnes som 26.den od ET, ak dobre pocitam. ET bolo 9.5.

pikha
4. jún 2011

@leamax na krcku tehu?? a to je mozne? stresy to su, to ti verim, moc dobre to poznam 😔 A ked si jemne prehmatas podbrusko, neboli? Zospodu ked sa chytis a trochu zatlacis, neboli?

leamax
4. jún 2011

@pikha tiez som to vcera pocula prvy raz, tak ale asi to je mozne, neviem. ako myslis zospodu sa prehmatat? mna vcera pozeral doktor aj pohmatom a nic ma nebolelo, iba normalne ako ked zatlacis, nic ine som necitila. a ze teda tlacil riadne

pikha
4. jún 2011

zospodu nieco v tom zmysle ako ked sa utieras po WC, len zatlacis trochu. Ale to je dobre ked nikde nic neboli 🙂 uz len to HCG mrknut. To ti doki povedal, ze mozes mat tehu na krcku maternice? sliznicu mas aku? pri geu je vysoka ako pri normalnom tehu, mozno kusocek nizsia, ale urcite vyssia nez bezne, lebo telu je sumafuk kde to tehotenstvo je, ono vystelie maternicu a hotovo.

leamax
4. jún 2011

@pikha no pondelok som ju mala 3mm.hej, to mi doky povedal, mna by ani nenapadlo, ze tehu na krcku. on tam videl na sone nejaku bodku ako ked si uplne na zaciatku tehu. ale povedal, ze to moze byt aj krvna zrazeniana, ze to nevie este urcit, co to je.

pikha
4. jún 2011

@leamax no coraz lepsie a lepsie.. to aby si sa nenudila fakt 😝 ale pri sliznici 3mm podla mna nemusis mat obavu ze, ide o nejake nepodarene tehu, ani geu, to je malicko na cokolvek. Treba este to HCG skusit.

leamax
4. jún 2011

@pikha dik, si ma ukludnila. akoze dala by som neviem co za to aby som bola tehulka, ale nie GUE. ona ta sliznica sa znizila tym krvacanim, pri ET som ju mala 9,5 a po tom krvacani mi povedal doky, ze zial, uz je len 3mm

miminkad
4. jún 2011

@martini fakt si ma moc povzbudila.asi bude dobre ist hned do toho,pretoze v podstate ja som uz od zaciatku roka kazdy cyklus brala soju,co je skoro obdobne,vlastne to iste ako clostyl.aj pri nej som mala super vajka.a asi by to bolo teraz dobre vyuzit a ked tak potom dovolenka alebo sa rozhodneme,ako dalej.este sa chcem spytat,mali ste ICSI alebo PICSI?

pikha
4. jún 2011

@leamax no zas nechcem ti nejake medove motuzy tahat 🤐 ale fakt si myslim, ze toto by nemalo byt nic ohrozujuce. Silno drzim palce 🙂 a skus testnut 😉 mozno uz bude pokoj.

leamax
4. jún 2011

@pikha to mi staci, ked mi toto vravis. tak rano skusim urobit ten test a som zvedava. dakujem

lenka_21
4. jún 2011

@leamax Ahoj , ano zajtra by to malo platit o 11.30 v Rybarskom dvore 🙂 😉 🙂 Mala by prist aj @rienok , @callex a JAAAAAA 😀 😀 😀 😀

Takze zatial sme 4 a potencialne 6, lebo @callex pisala este ofinke ci sa prida a @ninockaskv este zavola @rienok ci ide, alebo nie 🙂 😉 🙂

@miminkad Nerozmyslela si si ten zajtrajsok ... neprides sa trosku rozveselit 😉

@pikha Ak sa da, hod mi cisielko aj meno do IP ... neboj neprezradim 😉 A s tym porodom sa pridavam, samozrejme za odrodenie beriem malu zasluhu a babetko by si mohla pomenovat po mne ... ja mam kraaaasne meno 😝 😝 😝

lenka_21
4. jún 2011

Baby, opat pridavam tabulku ... inac neviete ci tu chodia este mamicky, lebo tie mena zo zoznamu som tu este nevidela... len predstimulantky, cakatelky a tehulky ... chapem, ze mamicky sa venuju babetkam 😉 😎

lenka_21 - NZ
ninockaskv - BA
rienok - BA
naduska
vrabcek24
leamax - TO
gabinkaa
miminkad PE
bayley
jada1 BB
mia_15
rebeka33 - KE
pikha - NR
tinna13
martini
maticap
luly3
callex - NR
cecil36- BA
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

leamax
4. jún 2011

@lenka_21 no super, sa tesiiiiimmmm na vas 😵 a este otazocka - ako sa spozname? len nepovedz, ze budeme mat kazda cerveny karafiat 😀 😀 😀

lenka_21
4. jún 2011

@leamax No dobra otazka .... podla mna by mala mat kazda v ruke modreho konika 😀 😀 😀 No nemam strach, mna spoznas okamzite ... som neskutocne dobre vyzerajuca blondinka s blaznivym usmevom ... Mas nejaky napad??? 😝 😝 😝

lenka_21
4. jún 2011

@leamax Jaaaj zabudla som, uz som si tam domiesala trosku hnedej farby 😉 😉 😉

leamax
4. jún 2011

@lenka_21 no som cakala, ze nieco navrhnes ty 😀 budeme sa kazda tvarit bezradne a to sa pozname hned 😀

lenka_21
4. jún 2011

@leamax Ja budem mat zo sebou @callex a tak nas hned spoznas 😀 😀 ... dve symposky .... a podla mna to bude jednoduche, lebo ty prides na koni, rienok na ferrari a ja s callex balonom 😝 😝 Aky este spoznavaci signal potrebujes???? 😀 😀 😀

leamax
4. jún 2011

@lenka_21 😀 😀 😀 no len aby sme sa nasli za tie 2-3 co tam planujeme byt, ono je to tam dost velke

lenka_21
4. jún 2011

@leamax Ja to tam nepoznam, ale mozem mat Redds v ruke a to moze byt poznavaci signal ... 😀 😀 😀 Ak to tam poznas, nevies tam navrhnut miesto kde by sme sa vedeli stretnut ... Inac bude to zabava ako sa budeme hladat 😉 😉

leamax
4. jún 2011

@lenka_21 no to veru bude, ti poviem 😀 😀 😀 tak ja som tam bola raz aj to som zabludila a bola som sa tam pytat na cestu 😀 😀 😀 tak mozme sa cakat na parkovisku ale nebolo by od veci aj nejake to poznavacie znamenie

kajka39
4. jún 2011

ahojte babule, tak vy ste na zajtra naplanovali stretnutie jaaaj, ja by som dosla, ale tak sa mi nechce cestovat. Je to dost daleko 260km, ale uvazujem ....hm. Prave vo stvrtok som bola autom v BA, keby som vedela, ze take nieco planujete, tak by som to presunula na pondelok, a v nedelu by som cestou stihla 2 v 1 😒
Este teraz so dolamana z cesty, a citim sa akosi mizerne. Zda sa mi, ze mam teplotu tak ma oblieva horucava, no namerala som uz 3-ti krat len 35,6

rienok
4. jún 2011

@leamax, @callex, @lenka_21 no ja poznám @callex takže ja vás nájdem ... teda pod podmienkou že trafím 😀 takže 11,30 už tam rozumiem správne ano?

lenka_21
4. jún 2011

@kajka39 Kajka, ak by ta to preslo, tak kludne prid ... posli mi cez IP tvoje meno a mobilne cisielko ... ja ti poslem moje...inac kde byvas? Ak by si isla z BA mozes sa pridat k @rienok - ona ide odtial. Ja idem z NZ cez NR, lebo tiez budem niekoho nakladat, ale miesto mam volne...inac stretko je v Piestanoch 🙂 😀

@rienok Ano 11.30 plati... 😉 😉

@leamax Mas pravdu, stretneme sa na parkovisku, rano ti poslem sms, aby si vedela co budem mat oblecene ... auto mam tmavomodrej farby VW Passat s BL znackou ... moje cislo na mobil mas 🙂 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre