Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

vrabcek24
5. jún 2011

@lenka_21 uf, no už som chcela aktualizovať lokalitu, ale už nemusím, je to tam 😀
krásnu nedeľu na stretko vám prajem, v duchu budem s vami 🙂

mima263
5. jún 2011

babuľky čafte, aj ja som spriaznená - dlhodobo 😉
Tak ľutujem, že som sa rozhodla pre tretie IVF-ko na Slovensku 🙄
Teraz riešim otázku polypu. Mám ho minim. rok - podľa Dr. v centra to nevadilo, nebolo nič potrebné a spravil mi dve IVF-ka - spolu 4 prenosy a z toho bolo 2 x biochemické tehu, či ako sa to volá.
Lenže teraz som bola u iného Dr. ,ktorý absolútne nerieši asist. reprodukciu a ten ho káže jednoznačne odstrániť. Mali ste niektorá hysteroskopiu?

leamax
5. jún 2011

dobre raaanko 🙂
kto to tu chcel odomna vcera ten test urobit? tak ja som ho dnes rano urobila a som z toho nie ze jelen ale uz debil. co toto znamena?prikladam foto, ale je to fotene mobilom, fotak sa mi nejako nepohodol s pc, maju tichu domacnost 😀 tak sudte sudicky

mima263
5. jún 2011

@leamax fíha a ty si vysadila lieky, či ich berieš? Inak aj ja som mala ešte dosť dlho pozitívny test. Porovnaj si tie testy, čo si robila pred tým. Podľa tohto testu si určite nezačala krvácať. V pondelok bež na gyndu. Teraz už bude na tom sone niečo vidieť

leamax
5. jún 2011

@mima263 no praveze ja som vsetko v utorok vysadila, fragmin nemam uz tyzden. tento test je o dost silnejsi ako tie predchadzajuce, ciarka vybehla hned, len co som vybrala test z nadobky. nekrvacam ani nespinim, nic. len mam mokro 😀 ale dnes je to uz 27.den od ET. ja uz fakt neviem, zacinam sa bat toho najhorsieho ☹

mima263
5. jún 2011

@leamax ja Ti zo srdca prajem aby to bolo tak, že sa zobudilo tvoje mierne prispaté embryjko 😵 . Nebude to mimomaternicové neboj

miminkad
5. jún 2011

@leamax to stastie moja nemam ani ja...
@rebeka33 mne by bolo uplne jedno,kolko zaplatime.
@martini nam asi trosku skace ten spg.i ked neviem,nakolko sa da verit vysledkom z heliosu,lebo tam tusim koncia vsetci z rovnakou dg

miminkad
5. jún 2011

@leamax je pozitivny,som zvedava,ake si mala hcg.no to bude musiet mino rozlustit 😨

leamax
5. jún 2011

@mima263 dakujem. zajtra idem na gyndu, tak som zvedava, co sa zisti
@miminkad no pre mna je to zahada, ja ti uz neviem. aj ja som zvedava ake bolo hcg, ale ciarka je o dost silnejsia ako na tych predchadzajucich testoch a vybehla hned, tak neviem uz co si mam mysliet

miminkad
5. jún 2011

@leamax mozno sa stal zazrak 😉

lenka_21
5. jún 2011

@mima263 Ahoj, ja som mala hysteroskopiu a tak sa pytaj co chces vediet ... 🙂 😉 Podla mna treba ten polyp odstanit, aby nebranil otehotneniu ... do kt.CAR chodis....

@leamax No s tebou je to stale zahadnej a zahadnejsie ... dnes to prediskutuje na tom stretku ... ja len dufam, ze ak je to tehu tak normalne a nie mmt ... alebo ako pise @mima263 su to este zbytokove hodnoty hcg ... ja teda beriem tu verziu o klasickom tehu 🙂 😉 🙂

@miminkad My mame tusim tu istu morfologiu ako vy ... v CAR v MT Helios maju iny styl meriania (riadia sa nejakou australskou metodov) a tak muzickovi vyslo iba 1% dobrych ale v RP (a v jednom dalsom CAR) mal 5% dobrych, ale aj tak chcem ist na tu DNA fragmentaciu ... radsej si to dat skontrolovat pred dalsim IFV ako mat potom MA ... a chcem aj tu metodu PISCI vzhladom na jeho SPG.... a ja si dam urobit to AHM

miminkad
5. jún 2011

@lenka_21 aj my budeme teraz trvat na PICSI a zacnem obehavat vysetrenia,co si budem moct teraz spravit.teraz uz len dufam,ze ma dr necha nadalej este niekolko mesiacov pn,ze nam dovolia ist hned do dalsieho a este ma caka zajtra to najhorsie,volat do roboty 😖

lenka_21
5. jún 2011

@mima263 Mame tu tabulku, kt.si vedieme a ak ti to nevadi, tak mi napis z kt.mesta si a co si uz podstupila a ja to tam dopisem .... na predchadzajucej strane uvidis tie tabulky 🙂 😉 Co znamena to biochemicke tehu?

@vrabcek24 Ano, rano som sa snazila a tak som ta dopisala 😉

leamax
5. jún 2011

@lenka_21 ako ze prediskutujte? co ty nedojdes? ma nestvi 😠
no ja fakt neviem, co si mam mysliet. ale pochybujem, ze je to zbytkove hcg, to by ta ciarka netmavla ale bledla alebo bola minimalne taka ista. ale tato je ovela tmavsia a vravim - vybehla hned zarovno s kontrolnou.
jaj, no nic, idem sa ja pekne umyt aby som vam tam nesmrdela 😀

lenka_21
5. jún 2011

@miminkad Netrap sa s tou robotou, aj ja som sa tak citila, ale teraz to uz beriem inac ... ked pojdem do stimulky zostanem doma, ak sa dopracujem k prenosu aj po prenose a ak by som zostala tehu tak urcite min 3 mesiace ... predtym som to tak nerobila, pocas stimulky som behala do roboty (ja mam celkom stres v praci ale asi ako kazdy) ☹ , ked som bola tehu tak tiez aj ked Dr.trvala na PNke, ale ja som si tvrdila, ze to nie je choroba ... plus som chodila na sluzobky, prespavala v hoteloch .... atd ... netvrdim, ze to sposobilo MA, ale mohla som byt viac v klude ... i ked mne sa pocas tehu asi stalo vsetko co sa da ... doma ked som lezala na gauci skocila na mna zaba, potom som prichytila zlodejov co nas vykradali a ako klinec programu som sa smykla u kamosky (jej muz dal blbo topanky) a tak som sa riadne strieskala a jasne, ze som si buchla aj brusko a to poriadne ☹ 😒 😖

lenka_21
5. jún 2011

@leamax Jaaaaj zabudla som dopisat prediskutujeME ... jasne, ze idem, uz som si aj vlasy umyla 😀 😀 😀

lenka_21
5. jún 2011

Baby, tak ja vyrazaaaaam 🙂 😉 🙂 😀

leamax
5. jún 2011

@lenka_21 no ved preto 😀 ja som si aj nohy oholila, aj obocie vytrhala aby som videla na vas 😀 😀 😀

miminkad
5. jún 2011

@lenka_21 tak vitaj v klube smoliarov.no idealne by bolo zostat niekolko mesiacov pn a doriesit si vsetko.a hlavne si psychicky oddychnut.dufam,ze sa coskoro dopracujeme k vytuzenemu babu.veru,mala by si potom urcite polavit.inak kupila som si redds a poobede budem ochutnavat 😉

leamax
5. jún 2011

tak vyrazam aj ja, majte sa tu pekne 😉

miminkad
5. jún 2011

@leamax uzite si to 😉

mima263
5. jún 2011

@lenka_21 no to biochemické tehu je:
veľmi včasné tehotenstvo zistené vzostupom hladiny hormónu chóriového gonádotropínu (HCG) v sére. Pri ultrazvukovom vyšetrení sa prítomnosť embrya v maternici ešte zistiť nedá.
1 x to vyhodnotili ako spontánny potrat a 2 x ako nejaký nešpecifikovaný - no vyznaj sa v tom.
pri tej hysteroskopii ti aj niečo odstránili? Mne odstránia polyp, len by som nerada ďalší kyret
no a moje údaje.
mesto KE, 3x IVF-ET, 4x KET (v KE) - 2 x pozit hcg, skončilo to vždy na 39 DC

lulu10
5. jún 2011

@lenka_21 ako sa mam dopisat do tabulky? 😅

lulu10
5. jún 2011

@leamax jáááj drahá ty si teda komplikovaný prípad,testík je krásny , uvidime co z toho bude, ja si myslim ze je to oneskorene tehu, a ze zajtra uz doky bude nieco na sone vidiet, myslim ze kedy to bolo GEU tak by si mala asi nejake bolesti...

martini
5. jún 2011

peknú nedeľu, baby... No niektoré nám zdrhli na stretko... určite im bude taaak dobre.
@mima263 ten polyp si daj určite, ale určite odstrániť. Síce mnohí lekári rozlišujú, že kde sa nachádza a podľa toho vyhodnocujú jeho negatívne potencionálne vplyvy...ale určite je lepšie ho nemať. A po toľkých pokusoch, je fakt dobre takéto veci vyriešiť. Ja som tiež z KE a môžem povedať, že to cestovanie do Brna sa oplatí. Držím prsty.
@leamax No čárky sú teda ukážkové... veľmi preveľmi držím prsty v pondelok. Nech to dopadne najlepšie ako sa len dá...

lulu10
5. jún 2011

@mima263 ahoj ja som bola na hysteroskopii pred 2 tyzdnami a je to v pohode, zo vsetkeho tohto kolotoca je to to najmenej co som musela absolvovat, robili mi to v Heliose v MT, a odstranili mi cast prepazky o ktorej som vobec nevedela ze ju mam... ak mas nejake otazky kludne sa pytaj

mima263
5. jún 2011

@martini vďaka za názor. ja som bola na sono u Dr. čo robí v KE tie kombinované testy na vývojové chyby, morfol. uzv u MUDr. D. - vieš o koho ide. Spravil mi aj niečo ako HSG ale3D utrazvukom. Skoro som tam porodila morského ježka 😨 a výsledok polyp jednoznačne odstrániť. Tesne po IVF-ku s tým smutným koncom mám cca 20 folikulov ... No comment. No a celkovo sa na tie moje výsledky tvárili divne. Ktovie, možno kvôli tomu, že to mám diagnostikované už pred rokom v inom centre - teda ja som už bola aj na Masarykovej aj na Štefánkovej. No čo Ti poviem. Nutne potrebujem zmenu

mima263
5. jún 2011

@lulu10 a naplánovali Ťa na nejaký presný deň cyklu? Lebo mne v nemocnici vraveli, že jedinou podmienkou bolo aby som nekrvácala, čo mi prišlo divné. a u mňa je ťažko odhadnúť dĺžku budúceho cyklu, keď som mala dekáč ten depot a ešte tam aj bolo tehu. Hlavne nechcem aby spravili aj kyretáž, ale to Ti asi nepravili, však?

lulu10
5. jún 2011

@mima263 nie kyretáž pri tom nerobili, ja som bola v druhej polovici cyklu cize od 14 dna cyklu je to mozne vykonat aby mohli zobrat aj kusok sliznice z maternice na histologický rozbor, ja som bola presne 26 den cyklu, u mna nevedeli ze je tam prepazka, hystero mi robili len kvoli tomu ze chceli vediet ako to v maternici vyzera a ci nahodou nieco nenajdu a nasli tu prepazku tak z nej 1cm odstranil... dve hodiny po zakroku som isla domov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre