Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
6. jún 2011

@leamax no ja som rozhodla že určite sa musí dať dostať na diaľnicu tam niekdy ako sme z nej schádzali no a chvíľku to vyzeralo že tam netrafíme.... keďže nikde nebola značená a jediná značka bola prekrytá stromom a na poslednú chvíľku som zbadala odbočku .... myslím, že @ninockaskv už nebude chcieť so mnou cestovať 😀

leamax
6. jún 2011

@rienok 😀 ale neboj. ved si ju dostala v poriadku domov, tak urcite bude chciet 😉

lenka_21
7. jún 2011

@rienok Stale mi beha po hlave ta mobilizacia a cvicenie (i ked ta moja hlava casto strajkuje 🙂... ty to uz mas asi cele nastudovane, podarilo sa ti na to najst niekoho ku komu budes chodit ... kedze si z BA snad by som sa pridala aj ja ... ak by sa dalo 😉

@kajka39 Jaaj Kajka, teraz citam, ze to trva 3 mesiace 😕 😕 😕 Tolko asi nemam, my by sme chceli do stimulky cim skor 😉 a predpoklada, ze nestaci keby som absolvovala iba mobilizaciu?

@leamax @miminkad Kocky idem verit, ze tu dnes nahlasite len pozitivne spravicky 😉

@ninockaskv Ak mas dnes ET, tak tiez drzim silno palcekyyyyyyyyy 🙂 😉 🙂

@bayley Ako si napisala, o tej dovolenke a vsetko ostatne by som sa poradila s Koudelkom ... predsa my vsetky z tohto fora sme trosku ine ako klasicke tehulky 😉

cecil36
7. jún 2011

ahojte 🙂 , som tu len na skok kedze musime lezkat.
Baby moc dakujem vsetkym, ktore nam drzite palce 🙂 V sobotu sme teda leteli na pohotovost na antolsku a tam sa ma na centralnom prijme sestricka opytala, ze co mi je. Ja, ze som tehotna, v 11 tt. A ona, ze ako viem, ze som tehotna. Tak som jej vysvetlila, ze v 11tt, po tolkych odberoch a 5-tich usg by som bola asi blba, keby to neviem 😀 Sikovala ma teda na gyndu. Tam som odmietla ostat, lebo podla slov mudreho mudr. by mi aj tak mohli pichnut len injekciu, co mi aj pichli. A kezde byvam dve minuty autom od memocky, tak sa mi to zdalo zbytocne. Nastastie drobcek sa pekne hybal aj srdiecko mal v poriadku. Tak dr. nevedel vobec zistit preco sa zo mna liala krv. Dostala som teda injekciu do zadku a rozkaz, ze v pondelok mam ist k svojmu dr. Nic viac. A tak som nasadila citronovu vodu, acsorutin a zacala urtogestan jest nie vkladat (to len pre istotu). Nad ranom to konecne zacalo zaberat a dnes uz len spinim. Tak snad to rychlo prejde. Vcera sme boli na kontrole u mojho dr. a nastastie tiez bolo s drobcom vsetko ok. Doktor si vsak mysli, ze mi pravdepodobne praskla cieva. Tak som sa ho spytala ci to mohlo byt z vkladania utrosu a povedal, ze nie, vraj to bola len zhoda nahod. No, a tak si teraz s krpcom uzivame leharo v posteli a obskakovanie od mm 🙂

lulu10
7. jún 2011

@cecil36 ahoj padol mi kamen zo srdca ze ste ok, len sa drzte a lezte a drobec nech pekne rastie maminke a aj tete lulu pre radost 😀

callex
7. jún 2011

dobre ranko krasavice...
@bayley...ja som mala HCG 2054 na 15den od ET....33DC.s tou dovolenkou sa radsej info u doktora..myslim ze ti povie ok..a zase na druhej strane ini ludia ti mozu hovorit ze radsej nechod co ked sa nieco stane..kto ti tam pomoze?takze je to na tebe.a ked uz mate ist chodte cim skor kym ti zaludok neplava cely den. 🙂 na mna sa tiez vsetci cudno pozeraju ked poviem ze chcem ist k moru.ale ja mam dovcu az o 2 mesiace tak to hadam budem mat za sebou vsetko dolezite.
@lenka_21 ak by si chcela mobilizaciu tuna v NR je vynikajuci lekar..ja som bola u neho 3x...aj kostrc vysetril..a cvicila som viac menej tak nepoctivo. 😎 skor som sa sustredila na tie mobilizacie cize odstranenie blokov ktore som mala v panvovej oblasti.

callex
7. jún 2011

@cecil36 pekne si to lenosenie uzivaj..no pri tom utrogestane co papas to asi ani nie je problem.kedy ho zacinas vysadzat?
@leamax myslim ze dlzka tvojho pobytu bude zavisiet ako sa budes citit po zakroku.dnes sa uz snazia pacientov rychlo prepustat domov.ale tipujem tak 3-5dni.
@rienok s tebou by som raz chcela cestovat...neskocime do KE? 😀

tinna13
7. jún 2011

@cecil36 som rada, ze ste uz ok. mne sa nieco podobne stalo v predchadzjucom tehotenstve. z nicoho nic silne krvacanie. u mna sa to stalo po7 hod ceste autom.najprv tiez nevedeli ze z coho a potom zistili hematom, bol schovany. potom som este par dni spinila. hlavne vela lez, nic nerob, oddychuj. sestricka bola dobra, ze ako vies? 🙂

luly3
7. jún 2011

prajem krásne ránko 😉
@bayley aké HCG gratulujeeeeem 🙂 🙂 🙂

cecil36
7. jún 2011

@callex uz by som ho mala vysadzat, ale moj dr. sa rozhodol pockat kym spinenie neprestane. Takze teraz papa 2-2-2
@tinna13 tinka, mne toez pozeral ci to nebol hematom, ale nebol. Takze mozno cieva alebo krcova zila 😒 Po kolkych dnoch ti spinenie preslo?
@lulu10 dakujem, odkazem drobcovi 🙂

callex
7. jún 2011

@cecil36 ja som len zvedava co ten drobec na teba zase ma prichystane..dufam ze uz len krasne fotky na ultrazvuku. 🙂

lulu10
7. jún 2011

@lenka_21 ahoj tiez som zvedava co ti lekarka povie na tie ureaplazmy, daj mi potom prosim vediet, a este sa chcem spytat v tom ISCAR MT robia aj PICSI?

callex
7. jún 2011

inak baby vcera sme s mm prisli na novy navod ako ostat tehu: zobrat si hypoteku..a zarucene sa to podari. 😀 nie je to moja skusenost ale uz som sa stretla s par prikladmi.naposledy vcera jedna kocka ze hura po 8mesiacoch sa nam podarilo ale co teraz lebo mam vysoku hypo?a dalsi par maju babetko po IVF ked uz odrastlo rozhodli sa kupit dom..zobrali hypoteku...pani nastupila do prace..a budem dvojicky prirodzene.

maticap.
7. jún 2011

Ahojte babulky, nestiham vas citat, stale som kdesi mimo. Iba sa pochvalim, ze vcera som bola prvykrat cvicit s tehotnymi - akoze predporodna priprava. Takze teraz kazdu chvilu ocakavam svalovicu 😀 . Predstavovala som si to sice trocha inak - viac strecingu a uvolnenia pre chrbat, ale inak moze byt.
Momentalne riesme s mm dovolenku. Moja dr. mi dovolila letiet kam len chcem 😵 , nemate nejaky dobry tip? Egyptu sa bojim kvoli teplotam a moznym traviacim tazkostiam, tak spekulujeme nad Rhodosom a Tureckom... 😎 .

lulu10
7. jún 2011

@maticap. my ideme na Rhodos, 14.7. tak sa mozete pridat 😉 Turecku by som sa tiez asi vyhybala kvoli tym traviacim tazkostiam...

callex
7. jún 2011

@maticap. v turecku je takisto uz pre nas velmi teplo.mozno tento mesiac este nie..ale potom v sezone ano.

leamax
7. jún 2011

dobre ranko dievcata.
ste ake plodne hned z rana 😀
@callex no dufam, ze dlhsie tam nebudem lezat, strasne sa bojim
@cecil36 len vela oddychuj, hladkaj drobceka. je to silny bojovnik, aj s maminkou 😵 som rada, ze ste ok

lulu10
7. jún 2011

@leamax ahoj o kolkej budes vediet vysledky hcg?

callex
7. jún 2011

@leamax neboj sa..dobre bude..budes pohnojene pole..a mozno robime predcasne uzavery a ziadna nemocka nebude.

lulu10
7. jún 2011

baby volala som si o vysledky histologie z tej hysteroskopie a vsetko mam ok, ziadne zapalove ani nadorove zmeny 😵 ze jupíííííí aspon nejaka pozitivna sprava 😉

leamax
7. jún 2011

@lulu10 okolo 9.00 mam volat. len dufam, ze tie brzdy v tom labaku to dovtedy poslu mojmu gyndovi, lebo ma z nich slahne
@maticap. turecko bude to iste ako egypt, co sa tyka teplot a traviacich tazkosti zrejme tiez. ja by som radsej ten rhodos, tam je kraaaaasne

lulu10
7. jún 2011

@leamax bola si na Rhodose? my tam ideme teraz prvy krat, velmi sa tesiiiiiim 😵

leamax
7. jún 2011

@callex no ja tomu uz ani neverim...samozrejme, ze by som bola najstastnejsia na svete, ale som realista 😔
@lulu10 super, gratulujem, to je skvela sprava 😵

leamax
7. jún 2011

@lulu10 ano, boli sme pred dvoma rokmi. kam presne idete? my sme isli takym stylom, ze mi mm volal do roboty asi o 14.00, ze: milacik, kupil som dovolenku, zajtra o 10.00 odlietame do grecka 😀 som si v zivote nepomyslela, ze sa dokazem tak rychlo zbalit 😀 my sme boli hned od 2.6.tak bolo more trosku este studene, ale inak bolo super

lulu10
7. jún 2011

@leamax ideme do hotela Lindos Imperial, Kiotari, my sme si dovolenku kupili uz v januari 😀 ja milujem more a uz pocitam dni ... to bolo od tvojho mm krasne prekvapko 😵

maticap.
7. jún 2011

@lulu10 @callex my by sme chceli ist tento vikend - teda ak mm dostane dovolenku...natahuje ma ako zuvacku, takze ak sa rozhodneme, tak to bude last minuta v pravom slova zmysle....v podstate sme tak chodili vzdy, no aspon som vedela, v ktorom tyzdni si mam v praci nahlasit dovolenku... ach ti chlapi... 😝
Myslite, ze aj Turecko by mohlo byt rizikove pre traviaci trakt? 😕
alebo mame radsej ostat na Slovensku a nespekulovat? Ja fakt nevieeeem.....

lulu10
7. jún 2011

@maticap. Turecko, Tunisko a Egypt by som urcite vylucila, zvazovala by som Chorvatsko,Bulharsko,Grecko, myslim ze pobyt pri mori je skvely a ak nemas vobec ziadne problemy tak si mozete uzit krasnu dovolenku ale tie tri krajiny by som neriskovala 😉

leamax
7. jún 2011

@lulu10 my sme o dovolenke hovorili, len som necakala, ze ju takto rychlo zbucha 😀 a ta vasa vyzera super. je to kusok od Lindosu, tam sa urcite chodte pozriet, je tam najstarsia akropola v grecku, starsia ako v atenach a je tam fakt naaaadherne 😵
@maticap. ja neviem, turecko by som iste neriskovala. ja osobne by som asi radsej ostala na SK, by som sa bala ist niekam prec

callex
7. jún 2011

@lulu10 super ze su vysledky ok..to vlastne aj znamena ze tie ureoplazmy ti nic neposkodili.chvalabohu.
@maticap. priklanam sa k lulu10..tie 3krajiny a ina exotika eee...pekne europa.navyse more v chorvatsku pozitivne vplyva na zenske problemy.len neviem ci tam nebude este studene to more.ale to sa da pozriet na nete.

lulu10
7. jún 2011

@callex aj ja sa velmi tesim ze su vysledky absolutne v poriadku, aspon nejaka pozitivna spravicka na zaciatok a buduci tyzden si berieme hypo.... 😀 tak som sa zasmiala ked si napisala tu spravu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre