Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka_21
7. jún 2011

No a pri tom vsetko som zabudla napisat moj vysledok ... tak okrem tehu testov mam pozitivne vsetko 😎 😎 😎 ... chlamydie, ureaplazmy aj kvasinky ☹ ☹ ☹ Nafasovala som ATB (aj mm), plus tabletky zo spodu aj z vrchu na tie kvasinky a o 10 dni po uzvivani ATB mam prist na hepatalne testy ☹ Este riesime s CAR ci bude mm brat tie ATB a aky vplyv to bude mat na SPG, lebo chceme ist do IVF co najskor a cakat dalsie 3m sa nam nechce ☹ 😨 ☹

Inac pytala som sa v CAR, ze preco mi brali tolko krvi a vraj na hematologicke (zrazanlivost), imunologicke (protilatky) a hormonalny profil. Vysledky za 10 dni a stvrtok idem na odber koli AMH.

tonytony
7. jún 2011

Holky, můžu se zeptat- vy jste tady tak chytré🙂 Jak se počítá u IVF těhu- týdny? Počítám to správně, když den OPU beru, že je 2+0 a pak od toho přičítám další dny a týdny... Tj. když jsem měla OPU 12.5., tak dnes- 7.6. jsem 5+5tt??? Moc děkuju.

cavik
7. jún 2011

@tonytony ....môže byť, že to správne rátaš 😉
ale ak si mala krátky Soft protokol, tak to kľudne môže byť aj deň PM a mne napr. dr. ráta 2+0 odo dňa prenosu

jada1
7. jún 2011

@tonytony áno,presne tak by sa to malo počítať. Kočky v inej diskusii to rozoberali, tak som si to zapamätala 🙂 . Ja by som podľa toho mala byť dnes 5+2tt 🙂 .

tonytony
7. jún 2011

@jada1 Tak to sedí, protože vím, že jsme od sebe 3 dny🙂 Tak díky moc🙂 Jak je dnes?

jada1
7. jún 2011

@tonytony v pohode. 🙂 .Chcela by som aby už bol štvrtok 😀

callex
7. jún 2011

@cavik velka gratulacia k dvom srdieckam...parada..bomba..spica..joj nech pekne rastu fazulky.
@lenka_21 no kedze mas toho tak vela pozitivneho ja by som aj mm nasadila tie ATB..neviem ci nejaky kremik bude stacit..na kvasinky este ano ale tie chlamydie.moja netlac na pilu viem ze si nedockava..ale tieto hnusoby treba poriesit.a kupi si probiotika..lebo ATB su svinuchy a nicia prostredie v posve a tak tie kvasinky sa mozu vratit len co doberies ATB...mne sa to stavalo..tak odvtedy beriem pri kazdych ATB probiotika.
@tonytony lekari tak aj tak budu brat do uvahy datum od prveho dna posledneho menzesu.mozno len niekde na kartu si poznaci -dni kym bol transfer.tak ako moj. vek plodu urcia na sone.mne do spravy napisal tt podla PM a aj podla ET.ale inak ked sa objednavam niekde na nejake vysetrenia tak beru do uvahy tt podla PM.

leamax
7. jún 2011

dievcata, vsetkym vam dakujem. idem teda nakoniec k nam do TO, moj doky mi tam vybavi vraj doktorku, ktora sa s nicim nikdy neponahla a to prave potrebujem. tak sa modlite za nas

ninockaskv
7. jún 2011

@callex, poobede ideme, o dusu upratujem, polievam, drhnem kupelnu a podlahu.. nech mam potom fajront

@cavik jeeej cooool ... tesim sa 🙂

@leamax tak nech to dobre dopadne

tonytony
7. jún 2011

@callex No, já měla takový upravený protokol, takže jsem začala stimulovat 6.den cyklu, což beru jako 1.den PM, byť to bylo už 6.den cyklu...
Ne, mě jde o to, že se chci objednat na ten NT screening, kde chtějí vědět stáří těhu, tak abych to dobře spočítala...

miminkad
7. jún 2011

@lenka_21 pridam sa k tebe na navstevu do nemocky
ono hcg mozno bude aj zajtra,ale moj dr je vtedy v pn,aj stvrtok je niekde inde.ved sme tam boli s jarkou spolu v tom labaku.take trubele su tam.ked tak rano ocuram testik.vcera na mna jeden padol,tak asi chcel,nech ho ocikam.ale som rada,ze mozme hned stimulovat

rebeka33
7. jún 2011

@rienok ďakujem, už si zvyká, snád to bude dobré. Ten strach je furt z niečoho. Ako tvoj mm,už to spracoval 😵 . Veľmi ti prajem ,aby ste našli ten správny spôsob a vyšlo vám to.
@cecil 36 huráá,že ste o.k.. tak sa držte, 🙂 Ja som po tej akože cyste, špinila ešte 3-4 dni.
@maticap ticho závidím dovču z postele, 😉 ale šla by som asi len tak ,aby bola dostupná lekárska starostlivosť na blízku. VeĎ @rienok je expert,čo by si doporučila.
@leamax síce môj názor ignoruješ 😀 ,ale ja ti stále prajem,aby si bola ako cecil, pomalý rozbeh ,ale dobrý koniec. No mohlo si tam plávať kraula trocha dlšie 😀 a bude o týždeň pozadu 😉 .
@cavik supéééér, dve krásne srdiečka. Gratulujem. Teším 😵 😵 😵 Tak si zmeň status, nech vieme v ktorom t t ti načo máme držať palce.
@lenka no konečne vyšetrená, preliečite sa a budeš tehuľa 😵
@ninockaskv daj vedieť ako ET
Pekný deň všetkým.

jada1
7. jún 2011

@cavik to som nejako prehliadla, tie srdiečka. 🙂 Tak aj ja gratulujem 😵 😵 😵

miminkad
7. jún 2011

@lenka_21 no dufam,ze ot nejak dobre dopadne s tymi tvojimi "pozitivami".drzim palce
@leamax dufam,ze myslel kerekovu,to by este bolo celkom dobre.vsetko dobre dopadne,myslim na teba aj fazulku

leamax
7. jún 2011

@rebeka33 dakujem. nie, to by som si nedovolila tu niekoho ignorovat, len balim, zhanam si odvoz, chcem sa este najest...tak som nestihala odpisat kazdej zvlast.
@miminkad ano, kerekovu

pikha
7. jún 2011

@leamax strasne drzim palce!!!

martini
7. jún 2011

@miminkad no super, ale naaajlepšie by bolo ak by si už nemusela nikam ísť 🙂
@tonytony môj lekár povedal, že nie je dôvod, aby sa to počítalo inač ako pri normálnom oplodnení. Lebo pri soft protokole sa OPU (teda aj oplodnenie) robí na 12 - 14 deň, čo je aj pri prirodzenom oplodnení bežné. Pri počítaní podľa PM sa to berie tak, že oplodnenie je na 14 DC. Ja som napr. mala OPU na 13 deň a presne mi to tak vychádza aj podľa utrazvuku, že som o deň dva popredu oproti počítaniu podľa PM. Ale áno si v šiestom týždni tehotenstva, podľa mňa tak v rozpätí od 5+3 do 5+5 tt...podľa toho na ktorý deň OPU ti to robili. Neskôr pri ultrazvuku ti určia v ktorom si tt presne podľa CRL babatka a to bude najpresnejšie meranie 🙂 na NT sa vraj najlepšie chodí 12+niečo. A na ultrazvuku ti aspoň podľa veľkosti gestačného vačku nepovedal v ktorom si tt? Teraz som dočítala, že si mala nejaký zmenený cyklus pri stimulke, ale podľa dňa OPU si teraz 5+3 podľa mňa...ale je to malá odchýlka, tak si podľa mňa na kombinovaný test objednaj niekedy od 25.07. do 27.07.
@cavik gratulujem k dvom srdiečkám...musel to byť super pocit, že? to už teda budete riadna rodinka 🙂

zlatanka30
7. jún 2011

prosim poradte mi.ma vobec vyznam skusat brno ked pri normalnej stimulacii mam malo vajicok a tam sa picha este menej

pikha
7. jún 2011

caute jezibabky 😝 😀 pekny den vam 🙂
@lenka_21 tolko pozitivity pohromade.. ach jo 😅 no hlavne nech sa prelieci a potom to uz urcite bude vsetko o inom.
@leamax drz sa v tej nemocke.. zvlastne to mas vazne 😕 😔 budeme mysliet na teba, nech to dopadne co najlepsie
@tonytony tie tt sa pocitaju od poslednej MS-ako pri beznom otehotneni, ziadny rozdiel.
@zlatanka30 praveze ano.. niekedy soft stimulka robi s telom ovela lepsie vysledky, pretoze organizmus nie je tak "zosokovany" hormonmi. Aj my sme mali pri klasickom IVF jedno vajicko a pri softe sedem 🙂

lulu10
7. jún 2011

@miminkad no mna prijmala raz Kerekova, bola som v 5tt a na UTZ nebolo nic vidno tak ma rovno viezli na sal ☹

rebeka33
7. jún 2011

@leamax ja som to tak nemyslela, ja len,že ti držím palce. Viem ,že toho máš pokrk. DRž sa a daj vedieť. HCG pekne stúplo.

zlatanka30
7. jún 2011

@pikha lenze mam len jeden vajecnik teraz som pichala 150 potom 300,a nakoniec 450j a prd platne.ja uz neviem co mam robit

rebeka33
7. jún 2011

@zlatanka30 Ja si tiež myslím,že soft je niekedy lepší ako klasika. Pri klasike ti vyblokujú tvoje hormóny a na cudzie nemusíš tak dobre reagovať, Ale pri softe doplnujú tvoje vlastné hormóny o malé dávky umelých.Aspoň skús jeden cyklus a uvidíš ako budeš reagovať. Dohodni si konzultáciu a uvidíš čo ti navrhnú. A ešte teraz dievčatá idú na nové vyšetrenien rezervného poolu vajíčok.,ked dobre pamätám AM... či tak nejak. FSH si mala aké.

zlatanka30
7. jún 2011

@rebeka33 no zevraj ho mam 6,71 ale co z toho ked mam endometriozu a vajicka su uz slabe a vajecnik je poskodeny.

lenka_21
7. jún 2011

@zlatanka30 Neviem ci ti robili tu metodu AMH ...anti-mullerov hormon. Teraz ho vysetruju a podla toho urcuju kapacitu vajecnikov a moznu stimulku - o tom pisala aj @rebeka33 , je to vraj presnejsie ako meranie FSH. Robia to tusim zatial na Slovensku iba v Iscare BA. Inac co sa tyka stimulky, ja som mala dlhy protokol a len 6 vajickok a z toho 3 prazdne. Pri Closti tabl. 3-4.... takze na softom by som urcite uvazovala.

@callex Ja mam ATB (beru sa 21 dni) - to je na chlamydie a ureaplasmu, ale ako bonus mam tabletky na tie kvasinky jedny na uzivanie zospodu a druhe z vrchu 😀 😀 😀 Hej a probiotika budem brat, lebo toto mam aj ja...doberiem ATB a hned mam aj kvasinky ... no kedze teraz ich mam sucasne tak to budem liecit spolu... 😉

@miminkad No vidim, iny kraj iny mrav ... u nas si musis krv zobrat do labaku sama a v pripade merania hcg mas vysledok za par hodin a musis si pre neho prist a zobrat svojmu gynekologovi (takze sa vies pozriet na vysledok) 🙂 😉 🙂 Hcg vysledky neposielaju ... divne, ze?

@pikha @rebeka33 No ved idem liecit a liecit 🙂

martini
7. jún 2011

@zlatanka30 ja by som tiež jeden cyklus aspoň so softom skusila...je to iný postup, trochu iné lieky, v inom čase a plus vlastné hormony hraju tiež rolu... určite by som to na tvojom mieste skusila. tiež poznam baby, čo pri klasickom ivf nič moc a pri softe lepši vysledok.

rebeka33
7. jún 2011

Nezúfaj, skoč sa poradiť s KOudelkom. Daj si konzultáciu ,vezmi výsledky a niečo spolu vymyslíte.

zlatanka30
7. jún 2011

@lenka_21 toto AMH robia aj v iscare v mt tam chodime.
@martini ja mam svoje vlastne hormony zblbnute naposledy ovulacia a tri dominantne foliky.
@rebeka33 on je najlepsi?dufam,ze nekrici 😒

lenka_21
7. jún 2011

@zlatanka30 To je pravda, vcera som tam bola, ale posielaju krv na rozbor do Iscare v BA, lebo zatial nemaju dohodu s labakom v Ruzomberku. Preto to vysetrenie a vysledky trvaju dlhsie v MT... ja idem rovno do BA (kedze pracujem v BA) 😉 Ku komu chodis v MT?

rienok
7. jún 2011

@maticap. ak chceš more a nie veľmi teplo tak choď na sever chorvátska alebo talianska, max. do strednej časti ... už v IT v Kalábrii v sezóne aj 40 stupňov... rhodos je ešte južnejšie ale keď si budeš predsa len chcieť vybrať medzi Tureckom a Gréckom tak si vyber Rhodos alebo Krétu, prípadne ešte nejaký z Baleárskych ostrovov 😉
ale ak Ti nevadí dovolenka v horách tak by som šla k nejakému jazeru v rakúsku 😀 je tam príjemná klíma a krásna príroda 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre