Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
13. jún 2011

helou zeny ..

@cecil36 tak nohy hore, hlavu v klidku

inak, chcem sa pochvalit, mame jedneho mrazacika 😵 😵 😵

@rebeka33 vitaminy nasadim,dik

luly3
13. jún 2011

@ninockaskv super 😉 ale mrazáčik už bude súrodenec 🙂 🙂 🙂 😅

miminkad
13. jún 2011

@tonytony odkazala som 😉

miminkad
13. jún 2011

@ninockaskv jej,to je super 😵

rebeka33
13. jún 2011

@luly3 ja som ho brala 800-vku 1 trimester, teraz beriem 400 a mám ho brať až do konca. Práve pre tie mutácie. Beriem aj železo aj veľa Magne B6 a jasné pichám fraxík. No jednoducho máme také bezproblémové tehotenstvá 😀 😀 😀 .
@ninockaskv super,že sa tam dopracoval. 😵 😵 😵 Aj mi máme jedného 😉 . Držím palce,kedy máš testovať?

ninockaskv
13. jún 2011

ani neviem, niekedy bucuci tyzden .. 🙂 radsej ani nechcem vediet

maticap.
13. jún 2011

Ahojte babulky, nejako vas nestiham ani citat 😕pekne produkujete 😵. U nas nic nove, sem tam z bruska
posleme signal a inak sa citime fajn.

@ninockaskv gratulujeme k mrazacikovi! 😉 Kedy si mala ET a kolko vkladali?

ninockaskv
13. jún 2011

@maticap. v utorok dvoch ..

inak baby, chodi ma sem citat jedna nemenovana osoba a potom o vsetkom debatuje mimo MK, takze si asi budem menit nic 😠 😠 😠 😠

rebeka33
13. jún 2011

@ninockaskv tak nám ale potom prosím pošli ip,aby sme vedeli ako sa vám darí.

ninockaskv
13. jún 2011

poslem aj novy nick 😉 akoze uz som mala podozrenie od minuleho roka, ale si hovorim, ze urcite nie.. ale zjavne ano 😠 😠 😠

jada1
13. jún 2011

@ninockaskv gratulujem k mrazáčikovi 🙂 .
To nemyslíš vážne! To čo je za osobu?? Niektorí ľudia skutočne nepoznajú hranice 😠 Potom nám rozpošli do IP nový nick 😉

lulu10
13. jún 2011

@ninockaskv to co je za ohavu ked toto robi!!! 😖

pikha
13. jún 2011

ahojte babule 🙂 tak a dalsi vikendik za nami 🙂 dieta kope o sto dvesto, obrucka je opravena (podotykam, velmi dobre opravena 🙂 minimalne stopy po zasahu ) a este stastie, ze sa nosia otvorene sandale, lebo posledne tyzdne tehu plus teplo sposobuju fakt, ze neobujem ZIADNE uzavrete topanky 😝 😀 ani tenisky, balerinky ani nehovorim.. jedny jedine botasky mam o cislo vacsie a tie vykryvaju priestor ked je chladno, inak zaplat panboh za zabky a sandalky 😀
@rebeka33 diky, mame sa v pohodke, len uz pomaly nadobudam vyzor a hybnost tanku 😀 a celkom sa aj z vlastneho sebeckeho hladiska tesim, ked uz bude Domca na svete. Okrem ineho aj preto, ze ked ma niekto (a to sa stava stale..) oslovuje v mnoznom cisle-ahojte, ako sa mate, ale ste narastli.. chvilami mam z toho jemne schizofrenicky pocit 😀 😝 😀 Veci su viacmenej pripravene vsetky, a uz nam pomaly prichadzaju aj objednana postielka, prebalovaci pultik, kolotoc nad postielku a take tie veci, co neodvratne signalizuju ze to mame za par 🙂 vo stvrtok idem na poradnu a do nemocky na prietoky,a dostanem aj konkretny termin na sekciu. A ty ako 🙂 ako sa citis, s vecami si ako na tom.. a meno uz vybrate? A ides sekciou ci normalne?
@lulu10 kludne prehod na femibion 400 - ten je az do porodu a dokonca aj pocas dojcenia. Akoze, po prvom trimestri nie je nutne do seba ladovat synteticke vitaminove doplnky a pestra strava ti bohate staci, ale ak chces pre dobry pocit nieco, tak urcite tuto 400.
@miminkad drzim palce do stimulky 🙂 silno pozdravuj leamax, ze drzime prsty a ze mi z toho jej vyvoja situacie dost brutalne padla sanka 😀 ale len v tom najlepsom zmysle
@ninockaskv gratulacia k uspesnemu ET a zamrazeniu 🙂 velmi prajem happyend 😵 a to s tym nickom.. co uz.. su ludia, ktori sa nutne potrebuju odbavovat tymto sposobom a riesit do coho ich hovno 😀 kasli na to.

pikha
13. jún 2011

@luly3 toto bolo tebe 😀 : @lulu10 kludne prehod na femibion 400 - ten je az do porodu a dokonca aj pocas dojcenia. Akoze, po prvom trimestri nie je nutne do seba ladovat synteticke vitaminove doplnky a pestra strava ti bohate staci, ale ak chces pre dobry pocit nieco, tak urcite tuto 400.
@lulu10 sorry 😀 toto bolo pre luly3.. to je ta podobnost mien

mircalla
13. jún 2011

@ninockaskv fuha, a ty ju poznas? inak gratulujem mam radost
baby a dakujem za hlasy

ninockaskv
13. jún 2011

@pikha.. my sme boli v sobotu na svadbe a bola tam jedna tehula, ktora to mala za par a ta teda mala riadne opuchnute nozky 😀 sa tiez nezmestila do topanok, tak behala v slapkach.. ale velmi ti zavidim, teda v dobrom 😵 aj ja by som to chcela riesit

@mircalla aj my sme sa tesili.. stelcl, ze reku dame troch alebo dvoch, to bolo jasne, ze chce len dvoch a moj chlap ze dajme aj toho tretieho.. tak sme ho tam nechali, ze ako sa ukaze.. a ukazal sa 😵

noo.. nechce sa mi to riesit, ono to nie je nic strane, nejak v zlom to myslene nie je.. ale niektore veci proste chcem, aby zostali tu a potom ked ich chcem posnut dalej, tak ich posuniem ja ☹

martini
13. jún 2011

@ninockaskv no super, mrazačik sa na súrodenca zíde 🙂 Alebo možme urobiť, že ja si zmením nick na tvoj a ty na moj...to bude mať riadny gulaš tá osôbka 😉

pikha
13. jún 2011

@ninockaskv aaano, presne o tomto hovorim 😀 slapky, kamos nas kazdodenny!! a budes riesit, nic sa neboj 😉 hlavne sa nestresuj a bud si v pohodicke 🙂 A inak, toto s tymi precitanymi infos tiez trocha poznam..bolo mi pred casom jemne vytknute, preco som nedala vediet, ze cakam dievcatko 😒 no pretoze sa nemam chut dopredu o tom rozkecavat a poviem, ked sama uznam za vhodne.. je predsa na kazdeho osobnej volbe, kedy a co oznami 🤐 😒 a zvlast v tychto nasich krehkych pripadoch 😔 Takze ta chapem uplne a ak citis potrebu zmiznut, tak do toho - a vyber si nejaky strasne kreativny nick 😀
@mircalla nech splni ucel 🙂

miminkad
13. jún 2011

@pikha dakujem za palce a leamax odkazem 😉 tak uz pomaly zariadujete izbicku?parada 😵 budes rodit v nitre?u uhareka?

pikha
13. jún 2011

@miminkad jj, pomalicky zariadujeme 🙂 mala by som rodit v NR u Oberta, to je moj doki a on si v nemocke riesi svoje pacientky.. S Uharcekom som mala parkrat okrajovo tu moznost - poznas ho? ake mas s nim skusenosti?

miminkad
13. jún 2011

@pikha ja tam gyndu a porodnicu trochu poznam.nejaku dobu som stazovala na porodnici,gynde aj sestonedeli.obert bol taky pohodak.uharcek je sikovny,vraj sa dost venuje laparkam a je na ne najlepsie.myslim,ze porodnica a sekcna sal su tam super.cisarske netrvaju dlho a je to v pohode.krasa,ked sa babo narodi.kamoska chodieva robit instrumentarku aj na sekcie,inak je na gynekologickych operackach.

sisab
13. jún 2011

Ahojte dievcata,chcem sa spytat, aku ste mali urodu vajok pri stimulacii v RF, v porovnani s predoslymi klasickymi IVF? Viem, ze je to silne individualne, len som zvedava. Ja som mala 3klasicke IVF, 5,15 a 12vajok a figu z toho, tak som zvedava, aku urodu a aku kvalitu budem mat teraz, od dalsieho cyklu stimulujem, uz o tyzden.
Zacinam byt z toho vzrusena ako pri prvom raze, myslela som, ze ma to uz nerozhadze, ale predsa 🙂

pikha
13. jún 2011

@miminkad jeej 😵 😵 moc moc dakujem za tieto pekne info 😎 skoda, ze tu nie je pusinkovy smajlik, uz aj by som ti poslala zo dva 😀 Ale vazne, diky 🙂 velmi dobre padne precitat si taketo nieco..

pikha
13. jún 2011
lulu10
13. jún 2011

babule toto mi odpisal dr.Tomas z ISCAR MT:
Na základe Vašej doterajšej anamnézy Vám odporúčam zaradenie do cyklu IVF v ktorom by sme Vám realizovali predimplantačnú genetickú diagnostiku embryí . Hlavnou príčinou opakovaného potrácania je práve zlá genetická výbava embrya, ktorá môže sa môže vyskytnúť aj v prípade, ak obaja rodičia sú geneticky v norme.
PICSI neodporúčam, po preliečení ureaplazmy antibiotikami sa minimalizuje vplyv na potrácania.
Objednajte sa prosím k nám na konzultáciu – vysvetlíme Vám otázku PGD.
S pozdravomDr. Tomáš

Je to prvý nazor lekára aby sme uz neskusali prirodzene... Chcela by som si dat este vysetrit vajicka, niekto tu pisal o tom vysetreni, tusim rienok ze to absolvuje, len to neviem najst... mozete mi napisat ako sa to vola a kde si to mozem dat urobit? Neviem preco PICSI neodporuca- zeby preto ze to nerobia? 😕 PIGD sa moc nepozdava...

lulu10
13. jún 2011

@miminkad ahoj mozes mi prosim napisat aku si mala stimulku? chcem nieco najslabsie...

ninockaskv
13. jún 2011

@lulu10 ja som mala v brne 75 bravelle plus clostil.. vravel, ze to je nizka davka, neviem, ci robia aj nizsie

rebeka33
13. jún 2011

@pikha Ahoj mám sa dobre, už si aj na to ležanie zvykám.J a nemám nič nachystané, len teraz som dostala do daru nejaké dupačky od kámošky.Aj som trocha poverčivá, aj nemáme dokončenú prestavbu domčeka ,tak by to nebolo kde položiť. Akú postieľku a kočík si si vybrala? ja zatiaľ len číham na nete. Ak sa nič nezopsuje predčasne, tak mám tiež plánovanú sekciu. Prepadajú ma strachy ,aby bola zdravá. Aj trochu ľutujem,že som nešla na amnio, pri tom mojom fetoproteíne.Ale potom to prejde 🙂 .
Takže šlapky 😀 ,ešte že je leto, predstav si zimu, v čom tie chudák baby chodia. Ja mám problém v čom na bratovú svadbu -už to vidím na plážové šaty so šlapkami 😀 😀 😀 ,To budem skoro v tvojom tt.

rienok
13. jún 2011

@lulu10 volá sa to AMH vyšetrenie, robia ho v Iscare BA, tvarili sa síce že len svojim pacientkám ale spravili... výsledky sú o cca 3 týždne. Snáď Ti to pomôže prajem veľa úspechov.

rebeka33
13. jún 2011

@sisab je to veľmi individuálne a závisí či budeš mať soft alebo klasickú stimulku. Väčšina z nás mala v RF soft ,ale vytvoríne medzi 3-10 vajíčkami, ale našli sa 0 aj 15.A to ešte závisí od ich kvality. Neboj bude dobre, oni sú šikovný.
@lulu10 neviem prečo by PICS nebolo dobrá metóda,treba vybrať kvalitnú spermiu, aby mohlo byť embryo kvalitné.PIDG je zásah do vajíčka, ale dozvieš sa základné choroby a gen. výbavu, pohlavie. Je to ,ale už oveľa drahšie .J aby som možno skúsila PICS a PK a vkladala len 1kvality blastocysty. No neviem aký máte vek a čas a energiu skúšať. A jasné financie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre