Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
15. jún 2011

@ninockaskv vraj to bolí pre to, že sa tam niečo deje, pre dobré správičky vydržíme všetko 😉

cecil36
15. jún 2011

@miminkad odkaz leamax, ze mne srdiecko pekne bolo vidiet az v 8+ 4, v 7+4 to bol len taky naznam a dr. si nebol isty, preto si ma zavolal aj o tyzden 😉 Urcite to bude vsetko ok 🙂
@lulu10 mne to vkladanie asi trochu spusta spinenie 😒
@gabinkaa moje prve nevolnosti prisli az v siedmom tyzdni, dovtedy ani tuk, preto som stale testila a chodila na hcg, lebo mi to vobec nepripadalo ako tehu 😉

maticap.
15. jún 2011

@martini ahoj, veru ako som pisala: je to žužo. Vcera vecer ma ten nas potomok pobavil: kychla som a asi som ho zobudila, lebo okamzite som v brusku citila take "zahrabanie 4x4" - cize asi vsetkymi koncantinami. 😀 chuda moje, asi spinkalo a ja ho takto budim 😎 .
@cecil36 co sa tyka utrosu, aj vo ferticente hovorili, ze brat do 12. tt - potom by uz mal drobec "fičať" na placente a utros alebo duphaston je v podstate zbytocny. A mozem Ti potvrdit, ze ked som ho pri stimulkach uzivala peroralne - cize vrchom, tak mi byvalo dobre blbo: tocaky horsie ako po opici....ja by som ho postupne vysadzala....
@rienok posielam virtualne pohladkanie po dusi 😔

@miminkad ahoj, uz si zacala dalsiu stimulku? som trocha mimo obraz... no a samozrejme, ze pozdravujem leamax a drzim jej palciaky! 😉

maticap.
15. jún 2011

@gabinkaa ahoj gabika, ja som bola nafuknuta (a hlavne vecer...) ako balon snad do 16.TT. A potom som si zvykla 😀 😀 😀 ale vazne, potom sa to trocha upravilo a neskor budes riesit to, ze Ti pomaly ale isto zavadzia brusko (a to je este len zaciatok) a nafuknutim to nie je 😉 . Drzim palce na zajtrasie sono! Verim, ze bude OK 😎 .

cecil36
15. jún 2011

@maticap. dakujem, tiez zvazujem, ze zacnem vysadzat, dnes som dala 2-0-2, ostanem takto par dni a potom znizim na 1-0-1 na par dni a potom finito. Koudelka by uz vysadzoval pred 10 dnami, len som podla mojho dr. pokracovala, ale pomaly mi konci balenie, tak dalsie si uz nedam predpisat. Inak mne z neho ked som ho jedla bolo sialene nanic. Bola som 24 hodin nepouzitelna 😒

maticap.
15. jún 2011

@cecil36 tak to Ti verim: ja som uzivala 1 tbl. iba rano peroralne (vecer odspodu 🙂 ) a vystacila som si s nou niekedy az do obeda. takze pri Tvojom uzivani - ojoj, nepretrzity kolotoc.... 😝

tonytony
15. jún 2011

Ahoj holky, využiju toho, že se bavíte o tom, do kdy jaké léky- do kdy se má brát Prednison??? Nevíte?

Jinak já zítra ráno jdu na ten UZ- bojím se šíleně, co Vám mám povídat, vůbec hlavně nejsem připravená na špatný verdikt☹ Musíme jet už dnes a tam přespat- kvůli té stávce se bojím, že bychom to zítra nezvládli dojet včas, pak mám ještě hematologii kvůli trombofiliím, tak jen doufám, že se tam ještě dostanu a neskončíme jen u UZ se špatnými zprávami☹

maticap.
15. jún 2011

@tonytony fuuha, tak to netusim. Neboj, zajtra to dobre dopadne 😉 .

naduska
15. jún 2011

@tonytony nebooooj vsetko je v poriadku 😵 😵 😵 a pichas fraxac ? 😵 alebo? kam chodis na hematologiu?

tonytony
15. jún 2011

@naduska Ahoj NAdusko, jak se vede? Moc na Tebe myslím🙂 Píchám Clexane- teprve až teď u 3.IVF, předtím ne- jen Anopyrin, chodím do Brna k Sv. Anně...

miminkad
15. jún 2011

@cecil36 odkazem jej to,ja si tiez myslim,ze ste take rovnake pripady 😉
@maticap. ahoj moja,tak taketo soky robis dubacikovi 😉 uz stimulujem,v piatok mame sono

miminkad
15. jún 2011

@tonytony drzim zajtra palce,ked som dnes pocula o strajku u vas,tak som rada,ze ideme piatok na sono

maticap.
15. jún 2011

@miminkad super 😉 . tak zelam nech je co najviac kvalitnych vajok!

miminkad
15. jún 2011

@maticap. dakujem,dufam,ze bude,i ked uz mam strach,ci tam cosi je

maticap.
15. jún 2011

@miminkad to si pis, ze je. Neboj, budes sikovna nosnica 😀 . verim tomu!

miminkad
15. jún 2011

@maticap. som zvedava na to sono.poctivo pijem aj vino,pijem tri druhy zenskych cajov,tak tentokrat to vyjst musi

lenka_21
15. jún 2011

Caute baby, tak ja som uz konecne docestovala 😀 😀 😀 Pisala som si po ceste aj s Leamax, ale vidim, ze tu uz mate od nej novinky...

No co sa tyka nas, tak sme mali dost podrobnu konzultaciu s Dr. Ako som Vam uz pisala to FSH mi vyskocilo na 9,54 ☹ ☹ a vraj to by mohlo naznacovat problem s vajecnikmi. Vobec o tom nic neviem a tak Vam budem vdacna za infosky. Povedal, ze budu este dolezite vysledky AMH a ked dopadnu relativne dobre tak skusime IVF, ak nie tak treba zvazit darcovske.
Co sa tyka krvnych testov, ostatne hodnoty z HP celkom OK , hematologia vysledky potvrdili V Leiden faktor - vrodena predispozicia k venoznym trombozam. Vraj ak AMH dopadne dobre, tak toto by mohol byt dovod mojho MA, lebo som mala pocas tehu pichat injekcie (tusim ste ich tu spominali, takze smola) ☹ Imunologiu este nemam a na tu musime pockat, ci bude potrebny aj Prednison 😕
Urobil mi UTZ ... samozrejme jeden vajecnik sa mu nezdal, lebo tam nebol naznak folikulov, ale s tym som mala aj predtym problem. Na druhom nasiel zopar a jeden dominatny ako pred ovu a aspon ta maternica bola dobra 😉 Bohuzial nasliel mi tam aj cystu, len si nebol isty ci ide o krvnu zrazeninu, alebo endometriozna a tak mi dal zobrat krv a nejaky indikator, kt.by vraj vedel napovedat ci ide o endometriozu. Plus mi dal este spravit infekcnu serologiu plus tie toxoplazmy ...atd a mm tiez.
Muzicek im venoval SPG, zatial sme mali koncentraciu a pohyblivost super, ale cakame na vysledok morfologie, kt.bude o par dni.

Tak co vy na to, ako skusene odbornicky???

rebeka33
15. jún 2011

@lenka_21 No ty budeš super vyšetrená. Leiden je veľmi neprijemná mutácia, budeš potrebovať konzultáciu s dobrým hematologom. Ale budeš mať asi fraxík. Mne to pomohlo.Aj ked ja mám PAI mutáciu. Bude dôležitý ten AMH test, aby si vedela, či máš ešte vajíčka.Ale snád ich tam pár bude 😵 😵 😵

rebeka33
15. jún 2011

@mia_15 bola si na krv, alebo si sa na to vykašlala.

lenka_21
15. jún 2011

@rebeka33 No ani nehovor, Dr.to zobral riadne od podlahy, ale taketo nieco som chcela a vedela som, ze on je takyto pedant a urobi vsetky mozne vyzestrenia a az po vysledoch navrhne dalsie riesenie ... urcite naznaky tam boli, lebo som nereagovala dobre na stimulku, mala som len 6 vajick a z toho 3 zrele plus MA ... atd, takze ma co preverovat a zistovat 😀 😀 😀 Teraz sa budem modlit, aby to AMH bolo v rozumnej norme nech mame sancu skusit aspon jedno, dve IVF ... ale ak nie nic sa nedeje a adopcia to isti 🙂 😉 🙂

Odkial viem zistit aku mam mutaciu? Mne napisal do spravy Faktor V Leiden a vobec neviem co to je a ano povedal, ze ak pojdeme do IVF tak ma Fraxik neminie .... Je to FSH az take zle? Ked mi ho merali v pocas cyklu, tak som ho mala vzdy v norme a preto mi ho zobral aj teraz (12DC), aby videl vysledky ... preto som prekvapena, lebo HP som mala vzdy dobry ....

lulu10
16. jún 2011

@lenka_21 ahoj to si bola u dr.Tomasa? zobral ta riadne do parady 😀 ale tak to ma byt, mutacia Faktor V Leiden je myslim najzavaznejsia trombofilna mutacia a fraxik pocas stimulky a aj cele tehu ta urcite neminie, doteraz ti nikde nerobili tieto testy na trombo mutacie? k tomu FSH ti poradit neviem, ale urcite aj ked to vyskocilo sa s tym da nieco robit, tu krv co ti bral kvoli tej cyste-ze ci je endometriozna alebo len krvna zrazenina to ti bral na indikator-onkomarkery-myslim ze podla toho sa zistuje ci ide o ednometriozu. U toho lekara si vo velmi dobrych rukach 😵

cecil36
16. jún 2011

ahojte 🙂
@lenka_21 S tym FSH je to tak, ze ak je vysoke, vajecniky koncia svoju funkciu. Preto AMH je super volba dr., aby vedel co a ako. Zatial vsak tvoris vajicka, tak to je treba vyuzit rychlo na ivf 🙂 Pri Leidenovi trebna rozhodne pichat fraxik. Mas homozygot alebo hetreozygot? Ja mam MTHFR homo, ale mam homocystein v poriadku tak nepicham nic. Vhodna stimulka + fraxik= budes mamina 😵

@lulu10 ahojky, ja uz som na nervy z toho mojho spinenia, dnes rano sa nejako viac spustilo 😒 Takze zas nove rozhodnutie vkladat asi nie, z jedenia mi bude zle, ale uz to znizujem, tak uvidim....

lulu10
16. jún 2011

@cecil36 ahoj boze to je na nervy aj s utrosom 😠 myslim ze dobre robis ze ho znizujes... dufam ze sa to ustali a budes si uz uzivat bezproblemove tehu 😉 vtedy ked si krvacala to bola tmava krv? alebo normalna? vies ja si uz v duchu pripravujem bojovy plan co robit ked budem tehu a zacnem zas krvacat... 😒

cecil36
16. jún 2011

@lulu10 to bola normalna svetlocervena krv ako ked pustis kohutik od vodovodu, tak to tieklo. Preto som chytila uplnu paniku, ze toto uz nerozchodime 😒 Leteli sme do nemocky. Nastastie drobec bol ok. Teraz je to "len" hnede spinenie, ale asi ten blby utros musim fakt jest...A ty si nepripravuj ziadny bojovy plan, ty budes mat bezproblemove tehu 🙂

vrabcek24
16. jún 2011

Ahoj @rienok myslím, že ťa chápem, ja som zatiaľ bola na 4IVF a ani ťuk, a to som podľa mojej sestry večný optimista a ona ten pesimista a pritom ona má dve deti (bez problémov) takže asi to netreba preháňať ani s tým optimizmom, no nie 😀
takže aj keď som večný optimista, aj tak verím, že sa nám to raz určite podarí, a to v tomto živote

PS: momentálne to neriešim, riešim dovolenku a je mi fajn 😎

callex
16. jún 2011

ahojte babule..tusim tu podaktorym chybam. 🙂 to je od vas velmi mile.potesilo.
ked moje pracovne dni sa podobaju ako vajce vajcu a ja vas tym nechcem obtazovat ako mi je stale zle.ako ma boli hlava..ako spim ked pridem z prace a podobne.a som z toho kolotoca tak trosku znechutena plus tieto horucavy mi nepridavaju..fucim ako slon a hned ma bolia nohy.
ale teraz k vam..
@miminkad mrzi ma ze to nevyslo..ale tesim sa ze si sa s velkou chutou a zasobou rozpravok vrhla na dalsi pokus.verim ze to bude mat svoj ucinok.
@martini ze pohyby..nadhera..tesim sa tym tvojim a tesim sa na svoje.uz si tehu asi celkom uzivas?
@rebeka33 i ked stale v posteli ale predsa len doma..co je super.lepsie ako v nemocke.s tou Simonkou nieco urob 😀 ci teda s manzelom.
@cecil36 joj dievca moje zlate kedy si ty vydychnes?s tym utrosom ti lekari narobili celkom gulas.ale dobre robis ze ho pomaly vysadzujes..v druhom trimestri uz moze poskodit babetko.a je dost mozne ze ked tam mas nejaku krcovu zilu ze tym ako tam davas utros ju podrazdis..takze podla mna sa nic hrozne nedeje len to pochopitelne stresuje.
@lenka_21 ty si na velmi dobrej ceste za babetkom v tom martine.perfis pristup
@pikha joj tesim sa na ten kocik ako ho budem kocikovat..aspon si vyskusam 3kolesovy.nejako som zatial voci nim zaujata.
@lulu10 ty si v akom stadiu?cakacom?ci beriete lieciky na tie prisery?
@luly3 ty ako?uz neobjimas misu?
@maticap. ze 19tt...ved len nedavno si tu zmetkovala s testovanim ..a dubacik to uz dotiahol do 19ky..nadhera ako tento vas maly zazrak krasne napreduje.
@rienok..len sa pekne vyplacaj v depke z kazdej strany..myslim ze za tie roky sa tam toho nahromadilo..mas na to uplne pravo a potom nasad ten tvoj krasny usmev a hura do dalsieho boja.
@gabinkaa ma dnes tusim ultrazvuk..drzim palce a verim ze si trosku vydychnes ze je vsetko ok.
@tonytony takisto drzim palce..a neplas..zadne spatne spravy nebudou.

dufam ze som na nikoho nezabudla..a ak ano nebolo to umyselne.cmuk

cecil36
16. jún 2011

@callex presne toto si aj ja myslim, ze je tam aj nejaka krcova zila, ktoru drazdim vkladanim. Len je to sialeny stres, najradsej by som chodila na uzv denne, aby som si bola ista, ze je vsetko ok. Nemyslim si, ze uz by utros babu nejako vyrazne pomohol, ci?

jada1
16. jún 2011

@lenka_21 čo sa týka toho vyššieho FSH: bol to aj môj problém, tak som okolo tejto problematiky toho preštudovala až, až. 9,54 to je už taká hraničná hodnota. Neviem koľko máš rokov, ale veľa žien otehotnelo aj s vyšším FSH. Sú to ale ženy mladšie. keď je ten vek po 35, tam je už tendencia, že sa to bude zhoršovať. Treba určite zobrať opakovaný odber, alebo najlepšie to AMH a ten napovie viac. Odber musí byť na 2-3 DC. V strede cyklu brali aj mne a ten som mala vždy dobrý. Mne sa to začalo postupne zhoršovať, v apríli som mala 10,5 a v novembri už skoro 16, o mesiac 15.Preto sme sa rozhodli pre darované vajíčka. Bohužiaľ na zníženie tejto hodnoty nič neeexistuje, žiadny liek, žiadne čaje. ☹ Skús si popozerať tému: je tu nékto, kto otehotnél s vysokým FSH? Tam sa veľa dozvieš.

Držím palce, aby výsledok AMH bol dobrý a tú zvýšenú hodnotu FSH si mala len takú prechodnú 😉

ninockaskv
16. jún 2011

@lenka_21 tak to mas riadnu kompletku .. ja ti viem akurat k tej ednometrioze povedat, ako uz spominala lulu v krvi sa pozeraju onkomarkery ... a ked je ednometricka, tak ta sa nevstrebe, tu odstranuju len operativne a to znamena,ze mas endosku.. to sa robia zrasty v maternici, vo vajcovodoch, v malej panve.. a zvykne z toho byt bolestiva menstruacia 😠 je to individualne, byva to v mensich i vacsich rozsahoch ..

@cecil36 dievca zlate, z teba uz aj ja mam stres ako svet 😕 😕 😕

naduska
16. jún 2011

@tonytony a pichala si Clexan uz pocas stimulky ,alebo az od ET??? tak dnes mas svoj den 😵 😵 😵 verim ze stastny 😵 😵 😵 a budes prekvapena 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre