Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
19. jún 2011

@miminkad nespravodlivosť... Chudatko lemax. Je mi to tak ľúto.
Mne tiež nie je od včera dobre, bolí ma bruško, včera som mala take krče v lítkach. Verím, že zajtra budem fit. A čo ty, miminkad? Bruško nafuknuté?

lulu10
19. jún 2011

@miminkad takze rodit ideme do TO? 😉

miminkad
19. jún 2011

@rebeka33 veru,dnes je hrozny den.rano mi volala mama,aby som rychlo prisla,lebo susedin syn nedycha.bol mrtvy.so susedou mame velmi dobre vztahy,je ako nasa babka...
tak si ma trosku upokojila.uz len dufame,ze OPU nepride robit ten novy....lebo ujdem zo stola....

miminkad
19. jún 2011

@martini krce v lytkach su normalne,skus magnezium s B6,mali by to zmiernit....veru,aj sa mi zda moje brusko velke a nejake tvrdsie.nohavice nosim po pupkom 😅 tak dufam,ze su tam nasi milacikovia....
@lulu10 ja moc rodit do To nechcem ist.tam robim,takze by som tam nemala klud a personal tam neni neviem aky.uvidime,kam pojde nidal a sla by som tam k nemu.ale asi by som skusila banovce,to by som potom zistila,ako tam je,robia mi tam dve kamosky doktorky,i ked nie zrovna na gynde

miminkad
19. jún 2011

@lulu10 tak v pe zatial gyndu nezatvaraju ani porodnicu,i ked este nevedia,co z toho bude....

luly3
19. jún 2011

ahojte
leamax 😢 😢 😢 😢 je mi lúto že si stebou tak osud zahral no urobila si všetko 😒
je to kruté
@miminkad kto je nový v RF?????

cecil36
19. jún 2011

@miminkad Boze, cuda leamax 😒 😒 😒 Nechapem, nechapem, nechapem....tolko trapenia a nakoniec toto ☹ Velmi pozdravujem a drzim palce.
@callex joj keby mas pravdu 🙂 A ozaj dnes vecer papam poslednu tabletku utrosu 🙂

cecil36
19. jún 2011

A baby k tomu zoznamu rusiacich sa oddeleni. Snad si niekto kompetentny vsimne nielen to coho je "nazvys", ale aj to, co tu urgentne chyba. V BA rozhodne porodnice. Je sialene, aby na cely byvaly BA- Kraj boli tri porodnice 😠

miminkad
19. jún 2011

@luly3 sono mi robil kozumplik.asi je novy,aj na stranke ma pisane,ze prijaty tento rok a bol strasne neisty,nevedel ani vajecniky najst a potom mi povedal,ze mam malo folikov a neviem,co vsetko mozne.aj stimulku sa radil cez telefon

miminkad
19. jún 2011

@cecil36 dost pochybujem,ze si to vsimnu,rusia tie najdolezitejsie oddelenia,ako odch.ved tu na sk nie je vobec vybudovany socialny system pre starych ludi

rebeka33
19. jún 2011

@miminkad strašné. prežiť si dieťa,chúda teta. 😔
neboj bude dobre, a opu nezvyknú robiť nový, mne robil koudelka a štelc. a pýtaj si ich ,ak ich tam uvidíš. hod sa im okolo krku a nepusť 😀 😀 😀 😀

miminkad
19. jún 2011

@rebeka33 😀 😀 😀 mne minule robila kurecova.aj sme na chodbe stretli koudelku alebo machaca a za gabikou prisiel stelcl,tak som tajne dufala,ze mi to bude robit on

miminkad
19. jún 2011

@rebeka33 veru,je to strasne,stale nam to nejde do hlavy.ale ked som prisla,tak uz sa nedalo nic robit....medzitym som kazala volat zachranku,pokym pridem,kedze som nevedela,co sa deje.hrozny den dnes.prave vcera davali v tv film 2012 a sme sa s mm rozpravali o tom,ze sme boli na veceri s kamaratom,ked tento film davali,umrel po dvoch tyzdnoch,o styri mesiace ho davali opat a zomrel nam dalsi kamarat.sme to vcera tak spominali,ze vzdy niekto zomrel,ked siel ten film a dneszas dalsi znamy,po styroch mesiacoch....

rebeka33
19. jún 2011

@miminkad tak ten film radšej nikdy nebudem pozerať. 😉

miminkad
19. jún 2011

@rebeka33 veru nepozeraj,ani my sme ho nikdy nevideli,vzdy len take utrzky...

cecil36
19. jún 2011

@miminkad presne tak, nie kazdy ma deti ktore sa mozu a aj chcu postarat. Väcsina deti starych ludi pracuje a nemoze si dovolit zostat bez prijmu. My sme chceli dat pred rokmi dedka do takeho stacionara, rano ho tam odvezies poobede vyzdvihnes. Obaja rodicia pracovali, tak toto bola jedina moznost. A oni si (podotykam patrilo to mestu nie sukromnikovi) ziadali priskocne 90.000 sk + dedkov dochodok. Tak sme sa nakoniec vsetci prestriedali, ale bolo to o drzku. Apropo rusit onkologiu v case ked takychto pacientov pribuda a posielat ich na ambulantu liecbu do vdialenejsich miest sa mi zda absolutne ignorantske a neludske. Ved nie kazdy ma auto + niekoho, kto ho bude denne vozit. Moja mama mala rakovinu prsnika, chodila ambulantne na chemoterapiu (dostavala tu silnu cervenu) a keby nemame auto a nevozime ju tak by musela zostat v nemocnici, lebo sama by po doteceni flase presla tak sotva dva kroky. Je to tu v zdravotnictve chore. Juj zas pre mna citliva tema a uz sa vytacam 😀

cecil36
19. jún 2011

@miminkad inak drzim palce na OPU a skus si popytat niekoho skusenejsieho z tria stelcl, machac koudelka 😉 A koudelku odporucam na ET, vie sakra dobre zavadzat embrya 😀 😀 😀 Aspon teda u nas mal stastnu pipetu 😉

miminkad
19. jún 2011

@cecil36 presne,nasi politici sa nezamyslaju nad dosledkami toho ,co robia.pri onkologickych pac je to fakt tazke a zlozite.ale to je tak asi aj so starymi.jednoducho malo by sa vybudovat viac stacionarov,domovov s adekvatnou starostlivostou a primeranou cenou
neviem,ci si budeme pytat niekoho.ked tam prideme,tak sa ma spytat,ze kto mi to bude robit,ci by nemohol nejaky chlapec ikrem noverho?my patrime vitouskovej,ta mi zavadzala embrya,boli az uplne hore v rohu maternice.

cecil36
19. jún 2011

@miminkad hej ja som sa tak spytatla, ale ja som chodila k machacovi a poprosila som, ze ci ho na OPU mozem mat, sestricka povedala, ze sa spyta. A mala som ho. Na ET bol prave na sale, bo sa im tam nieco skomplikovalo a tak k nam prisiel koudelka, ze ci nebude vadit ak si nas na ET zoberie on 🙂 Ale ja by som sa rozhodne spytala na starsieho chlapa 😉

callex
19. jún 2011

@miminkad neboj dobre bude..uroda bude bohata..hej to cetroide ti mohlo pomoct.len uz ziadny sex do OPU.
chuda leamax..Kurecova mala napokon pravdu.. ☹ zelam jej vela sil do dalsieho boja.uz by jej aj manzel mal prist nie?tak ju aspon utesi.

callex
19. jún 2011

precitala som si clanok o tom ruseni..a teda ako sila..to bude v poriadku ked infekcne chori clovek sadne do vlaku alebo autobusu a bude sa trepat 90km na infekcne odd?ved to je poriadne pritiahnute za vlasy.keby sa stalo nieco vazne a budu potrebovat dat ludi do karanteny to potom budu vyhlasovat v rozhlase ze cestujuci zo dna...toho a toho spoj cislo a cislo..okamzite sa dostavte...to kam smeruje tato krajina????

callex
19. jún 2011

@martini krce v nohach su jednym z problemov v tehu...ale spomen tpo dokymu..moze ist o zacinajuce krcove zily.
mna tiez dnes popichava na lavej strane.. 😒

miminkad
19. jún 2011

@cecil36 tak to vyskusame teda.
@callex zo sexom je to teraz bieda.bol len v piatok,aj to som mala strach a uz nic nepraktizujeme.praveze manzel leamax dnes odchadza,tak je nestastna,ze bude na to sama...

callex
19. jún 2011

@miminkad chuda este aj toto jej vzdy vyjde..ze je mm orec ked ho potrebuje

inak nasla som toto:V dôsledku chybného vytvorenia ciev, ktorými malo byť zasobované embryo dochádza k jeho zániku, pričom trofoblast a plodové obaly zostanú ešte po niekoľko týždňov zachované. Dá sa povedať, že anembryomola je určitou formou missed abortion, ale v tých najskorších štádiách tehotnosti.
Najčastejšou príčinou anembryomoly je chybný genetický základ embrya. K takejto situácii dôjde približne v 5% základov plodov a asi polovica potratov je spôsobená touto poruchou.
Liečebne sa v takomto prípade nedá nič spraviť - je to prirodzená selekcia nesprávne sa vyvíjajúcich plodov.

takze nie je dovod aby sa to pri IVF bohuzial nestalo. ☹

miminkad
19. jún 2011

@callex fuu,tak teda takto to je.v tom pripade je asi lepsie PICSI

martini
19. jún 2011

@callex j viem, že krče sú relatívne časté v tehu, ale ja som ich mala take silné, že som v noci budila mm, aby mi pomohol a dostavala som ich asi tak niekolko hodín v jednom kuse. Plus bruško tak boli, že ani nechodim... Tak som sa znepokojila. Ale dnes mi je uz trochu lepšie a zajtra budem úplne fit 🙂 a ty kedy ideš na kombinovane testy?

callex
19. jún 2011

@martini to je dobre ze je ti lepsie..ja idem zajtra na normalnu poradnu to budem 11+1..som zvedava kedy mi bude brat krv lebomi este nebral.do brna na ten prenatalny screening idem 27.6.cize o dalsi tyzden..mam mat k tomu zobratu nejaku krv?dnes som citala ze kombinovany je preto lebo je to krv + ultrazvuk.ci mam nieco pytat od gynda?

luly3
19. jún 2011

@callex ty ideš do Brna na screening do RF?????aj ja by som tam chcela ísť
normálne môžem napísať dokimu????a čo to stojí?????

lulu10
19. jún 2011

@miminkad kedy mas OPU? nejako som to tu prehliadla, davas si teraz aj PICSI?

lulu10
19. jún 2011

@callex super prispevok o anembryomole, je mi to jasnejsie, dlho som hladala nejake infosky o tom kedze to mam tiez za sebou ale taketo jasne vysvetlenie som nenasla,dik

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre