Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

adra17
8. júl 2009

Zuzli, bola som u svojho lekára, ale on je perfektný, môžem mu dôverovať, je profík. Dr. z Brna sa mi ešte neozval, tak čakááám 😒

mirinda10
8. júl 2009

adri to prve kolo bolo pre kazdu z nas take testovacie nevedia ako ti telo bude reagovat ale verim, ze najdu nieco na teba ina 300j Gonalu je dost silna davka ja som pri normalnom IVF pichala 225j max a kolko si mala vajok pri takych davkach, povedala si to v Brne ja som im ukazala moje spravy a videl moje davky a pocet vajok
Nevesaj hlavu ak ti to stopli chod hned do dalsej stimulky a trvaj na injekciach ak ich nemas tak zacni tu zhanat a potom im povies, ze mas to a to a daju ti tak stimulku aby pouzili co mas

julietka
8. júl 2009

adri ale ved necakaj kedy ti odpisu,ja som tiez chodila na prvej stimulke v Brne na folikometriu k svojej doki a hned este od nej som telefonovala dokimu do Brna, zdvihni MT a volaj, to su veci na ktore sa necaka...a tak ako pise mirindik nezufaj, je lepsie stopnut nieco co ma byt neuspesne hned na zaciatku ako sa potom trapit z vysledku, ale volaj volaj 😉

zuzla80
8. júl 2009

Adri uvidíš, ako sa k tomu postavia v Rerpfite. A vieš aj veľkosť vajok? Vieš pri softe nemusíš mať veľa vajok, niekedy aj 2kúsky stačia na bábo, ale keď my očakávame stále viac - predsa je vtedy človek viac kľudnejší. Daj vedieť, ako sa vyjadrili v R. Inak 300j je teda dosť - ale ak to pomôže, tak prečo nie, len tá záťaž na organizmus - žiadna sláva 😒

lenka20
8. júl 2009

ahojte zlaticka,
adricek - pozri, prinajhorsom bude stopka, to nic neni, hned dalsi mesiac mozes ist na to zas s vacsimi davkami s injekciami, a pojdes v slapajach renusky, ktora mala preeesne toto iste, ale hned dalsia stimulka sa vydarila a uz ma doma dve krasne dvojicky - parik... takze hod to za hlavu a skusis v dalsom cykle, je to uplne v pohode.. zavolat by si tam mala uz len z toho dovodu, aby si zbytocne zas dalsi den nepapala clostyl.. vobec sa neboj ich telefonicky otravovat, oni su fakt v pohode a stale tam niekto je, kto ti povie co a ako dalej..
zuzlik - ja som to pocula v praci v radiu a skoro som umrela od strachu, nastastie hned povedali, ze slovaci su ok, tak som sa ako tak ukludnila, ale poviem ti, ten stres a strach.. veru dobre sa nam stalo, ze ta posledna stimulka v heliose nevysla, nebolo by to dobre keby som bola teraz tehu a v takom strese...inak som pomerne kludas, nie som hysterka, ale ked sa jedna o mojho najdrahsieho cloveka na tomto svete tak sa zo mna stava iny clovek..
lahhelik, veru, slniecko teraz nieeee 😉
no, idem kukat priatelov, na dnes koncim, paaaa, zajtra sa ohlasim, drzkajte sa a pekny zvysok vecera..

adra17
8. júl 2009

Ahojte, ešte som sem nakukla. Ste všetky veľmi zlaté a ja vám zo srdca ďakujem.
Miri, všetko som v Brne vysypala, čo som už vyskúšala a ako sa darilo. U mňa je divné to, že či som mala nízke dávky hormónov, či vysoké, vždy som mala rovnaký počet zrelých vajíčok - 4. Ale clostilom som už stimulovala viackrát pred IUI a s menšími dávkami, no toto bola moja najhoršia reakcia. Takže aj som to tak brala, ako píšeš, že testovacie kolo, ale asi som predsa len nejaký ten zázrak čakala. 😉
Julietka, Lenočka, Zuzli, máte pravdu. Nabudúce budem múdrejšia a hneď budem Dr. volať, aspoň sa nebudem dlho zožierať.
Takže pokračujem, pridávam Gonal a v piatok opäť UZ a HNEĎ volám. Hádam aspoň jeden folik na odber bude. Možno to bude to naše dievčatko, ako povedal mm. 🙂
Dobrú nôcku všetkým

lahhel
autor
8. júl 2009

Adri, tak som rada, ze pokracujes dalej..gonal to urcite potiahne a ructie budu nejake vajka..budem na teba mysliet a drzat palce 😉

Dobru nocku vsetkym 🙂

mirinda10
9. júl 2009

dobre ranko babulky, adri som rada ze ides dalej ved stastie treba stale pokusat raz pride nas cas ked aj my budeme tehu. Ten gonal pomoze a ked mas 2 foliky tak mozes mat dve pekne vajka treba verit, inak ja som chodila na vsetky utz do Brna ale je pravda, ze som z BA. Dobre to dopadne aj ja som inak teraz v druhom kole a cakam s 2 blastocystami a jednou morulou na zarak 🙂 ET bolo 6.7

inak chcem sa stazovat na avaku a juli vobec mi neposlali tehu virusky, tak ako potom sa nakazim babulky flakte to 😉 nu sup sup

julietka
9. júl 2009

dobre ranko babenky 🙂

aale mirindik 😀 tak to by sme mali napravit ze? tak ja len tak skromne ti posielam moje dvojickovske tehu virusiky 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTT
a avuska ti posle uz take silnejsie 😉
aj tak si myslim ze ti o tentokrat vyjde, ved aj mne to vyslo v druhom kole 😉 a lenik tusim spominala ze aj renuska bola uspesna v druhom kole a ma teraz krasnucke dvojky

julietka
9. júl 2009

adri drzim palce na zajtrajsi UTZ, urcite vajka pekne podrastu a zosilneju 😉 ved si v softe a tu ide o kvalitu nie o kvantitu

adra17
9. júl 2009

Miri, ja vás tu všetky ostro sledujem a veľmi, veľmi držím palce, aby ti to vyšlo tak ako avake a julietke a ...všetkým 😵

mirinda10
9. júl 2009

dakujem juli 🙂 len som zacala rozmyslat, ze ja zatial nemam ziadne priznaky nic ma neboli to je zvlastne vzdy som mala tlaky v podbrusku a teraz ako keby som tam ani nic nemala 😉 tak neviem si to vysvetlit ale hadam to bude dobre

lahhel
autor
9. júl 2009

Mirindik, mozno preto ze si vzdy mala nejake bolesti a tlaky a nikdy to nevyslo, tak ked nemas priznaky, teraz to urcite bude to prave tehulkovanie...nebojkaj, vsetky na teba silno myslime 🙂

avaka
9. júl 2009

ahojte babulky 🙂
ja pisnem vecer,teraz len tak narychlo..
Adra,drzim palce,nech vajka pekne dorastu.. 😉
Miri,ja som Ta poplula pred ET,no ale to teda este poistime pre istotu 😵
TTTTTTTTTT 🙂 🙂 🙂 🙂 TTTTTTTTTTT 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 TTTT
a bacha ja som tiez nemala ani ani nic priznaky,presne ako Ty,akoby mi tam ani nic nedali.. 😉 a ked som mavala krce,vtedy to nevyslo..
Julietka,Lahhel,Leni,Zuzli,Tani a vsetky ahojte,pekny dnik.. 🙂

mirinda10
9. júl 2009

dakujem avaka 🙂 🙂 tak ked uz som nakazena od dvoch tehu tak hadam jeden bobacik to dotiahne do konca, ved aj ja si hovorim stale ma nieco bolelo a nebolo nic, tak teraz sa necham prekvapit ale uricte buduci tyzden budem pokusat stastie a budem testovat lebo neviem ci vydrzim do soboty podla papierov mam testovat na 12ET co bude 18.7 tak uvidim

julietka
9. júl 2009

mirindik ak si spominas aj ja su tu lamentovala ze to nevyslo, lebo prvykrat nemam vobec ale vobec ziadne priznaky a s tym som robila aj test, ani som sa nanho nechcela ist pozriet a bolo to na 8 den bez PK a boli krasne // 😉
a predtym som vzdy citila uz na treti den krce v podbrusku a pod..

lenka20
9. júl 2009

jeeej baby, takze ked mam krce to je zle 😵 tak v januari ziadne krce nech nemam 😵 😵
mirindik ty sa vooobec neboj, lebo budes tehulka tentokrat to klapne, mam silny teodorsky pocit, musi to byt pravda.. 😉 😵 😵 😵

zuzla80
9. júl 2009

Ahojte babule,
Mirindiček žiadne stresy - tak ako to má dopadnúť, tak to dopadne, ale všetky veríme, že to tentokrát dopadne tehuľkovsky. Veď všetky sa sústreďujeme len a len na teba, tak už to musí výjsť 😉

Adri držím palce, nech to gonalom vajka doženú, nech sú po odbere nádherné😉

Ako sa máte tehulky aj čoskoro tehuľky?

mirinda10
9. júl 2009

ja viem juli preto sa nejak ukludnujem ale u teba to bola bomba a preto mas dvojky ja ked som videla tvoj test tak som hned od pociatku vestila dvojicky a vidis mala som pravdu
mam iba jeden pritznak som strasne unavena neviem preco ale nejak nevladzem ale zajtra uz bude piatok a pride vikend a bude relax aj ked ideme pozriet rodicov do MT ale tam nebudem makat tak je to ok

julietka
9. júl 2009

mirindik unavena som bola aj ja, ale ja som to uz pripisovala aj tym liekom, no a unavena som doteraz 😉 ja som taka rada ze ma dala doki na PN, normalne si neviem predstavit co by som so sebou robila keby som bola v praci, ked si nemozem pospat ked ta strasna unava na mna pride, tak mi je az do placu..aj minulu sobotu sme boli na opekacke a prisla na mna ta strasna unava az mi zle bolo, uz ked som nevedela co so sebou tak ma muzik musel odviest domov a spala som az do vecera..miri ty si teraz mala velmi kvalitne vajka tak to musi vyjst, tam niet inej moznosti 😵

lenik ja mavam krce skor teraz ale to som uz tusim pisala ..minuly piatok ked sme sli na UTZ do Brna tak som normalne myslela ze je koniec som mala take silne krce a bolesti v podbrusku ze som bola vlemi rada ze ma aspon doki pozrie a hned ako sa ma spytal ako sa citim tak som vyrukovala s tymi krcami a on sa len usmial ze to bude odteraz castejsie, lebo sa roztahuje maternica..
a predtym som mala po kazdom ET este silnejsie krce, ale az take ze som sa na to v noci budila a to bolo vzdy uhniezdovanim, urcite tym lebo som mala zatial vzdy len biochemicke tehu..

zuzlik 😉 ahojki, aj ostatne babenky avka, lahelik prajem vam pekny dnik, tanitka dnes ju asi trapi veduci,ked sa tu neukazala.. zeby nechcel spat pod hruskou? 😉

julietka
9. júl 2009

inak mirindi ja si myslim ze sa ti uchyti aj to tretie a to bude dievcatko...niekde som tu v teme na konikovi citala ze doki vravel pri ET babenke ze jej vlozia pomalsie embrijko aby mali dievcatko, vraj tie rychlejsie su chalani..no neviem ci je to pravda, ale je to pekna predstava..ved mate doma dost miesta 😀

mirinda10
9. júl 2009

juli ja by som asi 3 v mojom veku nedonosila predsa ten organizmus je starsi aj dvojky su zataz ale ja budem stastna aj za jedno ak budu dve, tak muzik bude este viac stastny on chce dve, inak ta morula bola dvojkovej kvality tak neviem neviem

doma mame miesta dost ale mame dve krasne detske izby a kazda ma 28m2 tak priestoru az az ale ak bude treba tak sa vzdam susiarne a yehliarne to je jedna izba co vyuzivam na tieto veci ale moze to byt dalsia detska 🙂 ak bude treba ale tomu neverim

lenik, beriem ta za slovo babulka moja no ja viem, ze mi moc prajete a preto som nejak kludna este neviem do kedy ale konik mi moc pomaha

zuzlik kedy ma prist mrcha ako si na tom, no ja moc budem na teba mysliet ked si pojdem po snehuliacikov

za chvilu padam domkov pojdem si oddychnut na terasku a pozorovat zvieratka tak sa ukludnujem tak sa mi vsetky tu krasne opatrujte a ja si Vas rano precitam

avaka
9. júl 2009

dobry vecer 🙂
Ja mam dnes za sebou dlhy den,tak som si Vas aspon poprecitovala..
Ale pozeram,ze ani Tannitka tu dnes nebola... 😕 zeby sa zase niekde stratila?Lebo to je v haji,stratit sa v haji.. 😅
Miri,tiez by som to nevydrzala testovat,az vtedy kedy by som mala...a inak vy mate riadnu haciendu 😕 to by bola veru skoda nemat aspon tie dvojky.. 😉
Juli,boze to byvas taka unavena? 🙄 no mas dvojnasobnu zataz,tak to asi robi svoje,vydrzis a snad to po 1.trimestri skoci..a Ty si budes uz len uzivat rastuce brusko 😉
Ja sa citim v pohode,unavena som,ale nie je to az take hrozne,akurat rano mam problem vstat..a velmi skoro sa budim na WC-ko
Lahhel,takze antiku uz v pohode zobkas..? 🙂
Zuzli,kedy Ti to vychadza ist pre babulky?

tanitta
9. júl 2009

ahojky.. co je tu patranie? 😉 ....ja mrkam a drzim potichu vsetko vsetkym 😉 ...zahajila som vyckavaci manever 😎 ....poviem vam uprimne ze som tak strasne unavena ze sa mi ani tukat nechce 🤐 😉 ...neskutocne ma zacali boliet dnes krize a teraz navecer to vystupnovalo ze mam problem obsediet... keby neodsavam tak urcite uz lezim 😒 ale testovanie si u miri nenecham ujst 😵 ....
len pekne tehulkujte tehulky... a v pripravnom tabore stimulkam zdar 😵 ... zatial paa

avaka
9. júl 2009

Ahoj Tani 😉
Tusim tu panuje nejaky unavovy syndrom... 😒 Dufam,ze sa das coskoro dokopy a budete si moct pekne bez boliestok uzivat leta 🙂 Inak Ty sa toho mliecka naodsavas ,ze?Ale kto by nie pre takeho mileho maleho rezisera ..😎
Tak si pekne oddychni,pekny vecer 😵

tanitta
9. júl 2009

vies avi...vcera som fakt myslela ze ju uz doslova roztrieskam o zem 😠 😅 ....odsavacku....no veduci to je ina kapacita...na odsatom mlieku do 18ky 😀

tanitta
9. júl 2009

dobru nocku;).. a co najmenej nocnych vyletov na wc 😉 .. inak je to dobra predpriprava na nocne vstavanie 😀 ....

avaka
9. júl 2009

Tani,mozes mu potom chystat do skoly do tych flasiek od dzusikov.. 😀 ,nemusi chodit na mliecne desiate.. 😀
Mne sa zatial dari vstavat len 1x,takze len slabsi trening.. 🙂
dobru nocku 😵

julietka
10. júl 2009

dobre ranko babenky 😉 dnes je u nas akosi pod mrakom tka som zvedava co z toho bude..

vidim ze tanitka sa nasla 😉 tani a nechces ist na nejaku skvelu masaz kvoli tomu chrbatiku? ja milujem masaze, ale teraz sa nechavam radsej len muzikom masirovat...

avka ty sa mas s tymi navstevami wcka...ja mozem robit cokolvek, aj vecer uz nepit a aj tak idem minimalne 4krat za noc..ale ze vraj to zvykne od 4mesiaca ustat az potom posledne mesiace sa to zvykne opat objavit..
vsimla som si ze sa nam prekliknu tt v pase presne v rovnaky den, tzn.mame presne dvojtyzdnovy rozdiel 😉

zdravim aj ostatne babenky lahhel, zuzlik, lienka, mirindik a vsetky ostatne a prajem krasny predvikendovy dnik 🙂

mirinda10
10. júl 2009

dobre ranko, boze avaka ze 10tt to uz za chvilku budes 12tt a za chvilku bude babo aj juli 8tt vam to nejak babenky rychlo skace neposuvate to nahodou same 😉 aby ste rodili skor 🙂 🙂

no tanitka sa nasla super ma toho dost zvrtat sa okolo veduceho no juli a teraz u teba krat 2 tak teba tu ani neuvidime 😎 mozno pride babka pomahat
inak ja si to neviem ani predstavit ked zacnu plakat od hladu obe tak ktoreho zacat kojit ako prveho, ktory bude mat protekciu, a vydrzat ten rev pocas kojenia to musi byt stres ale to sa urcite nestava casto, takze nebudme stresovat juli ale raz si to odkruti a ma vystarano 🙂
krasny den prajem ale ako pise juli aj v BA je pod mrakom a ja idem na vikend do MT tak asi bude prsat musim pozriet aka je predpoved

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre