Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

pikha
29. jún 2011

@naveen tak diky 😀 😀 ja viem, ze sme ju tak dlho volali a kazdy si uz na to zvykol.. aj nasi tazsie prevracali list, ale uz je ok, neboj este sa ti zapaci 😝 😀 Inak, velmi zaujimava stranka o tych biochemickych soliach, aj ta tvarova diagnostika.. A k tym dalsim veciam.. JE to v tvojej gebuli , to vies aj sama.. podla mna by si sa mala vykaslat na cele plodenie a skusanie a nechat to v sebe vsetko zahojit najprv. Ako ked pre nieco krachne skvely vztah a clovek sa snazi z toho dostat tym, ze hlada novy. Prd makovy najde, kym sa neuzdravi zo starej bolesti. Mozno blbe prirovnanie, ale ten princip je podobny. A ak sa smiem spytat, co znamena ze..riesim, zle je -zo strany 983 dolu?

naveen
29. jún 2011

@pikha ked domca je taka cool 😨 😨 hej, tie soli su velmi dobre, ja na nich ficim v poslednej dobe a pomohli mi, ked lekari zlyhali.. takze ja uz idem rovno k tej mojej homeopatke, ak nieco mam 😀
som sa musela ist normalne pozriet, co som tam napisala.. aaaale som myslela, ze som riesila seba aj chlapa u psychologicky a vsade inde, chodila cvicit, zdravo jedla a stale na to myslela.. a k nicomu to neviedlo a potom som zacala pracovat na tom, ze pustit to z hlavy a sustredit sa na nieco ine.. teda neriesit, ale to sa mi zjavne moc nedari a tiez to nefunguje 😕

martini
29. jún 2011

@pikha som sa zasmiala dobre na tom mene Fifi...fifinka, jasný maltezák 😉
@gabinkaa ja keď som zisťovala, že kedy bude vidno srdiečko, tak som sa na aglických stránkach dočítala, že dosť často vidno akciu srdca až v 9 tt. a odmeral ti veľkosť gestačného vačku? som nepostrehla. Veľmi ti držím prsty.

pikha
29. jún 2011

@naveen domcu budes mat ty 😉 neuvazovali ste..co ja viem, zmenit byt, alebo ty zmenit pracu.. proste nejak zmenit svoj zivot z toho doterajsieho, kde je to vsetko na kazdom kroku pritomne, na novy zaciatok? Alebo sa aspon skusit venovat niecomu, co ta vzdy bavilo a zaujimalo, k comu ta to taha, co mas rada, resp.co si mala rada pred tym nez sa stali veci. Nestavaj svoj zivot teraz na dietati. Skusila si sa niekedy porypat v tom, ci sa nestalo v tom tehu alebo pred tym tehu nieco, co mohlo ovplyvnit jeho vysledok? Nieco, za co sa ty sama podvedome trestas. Lebo doktor je iba vykonny nastroj. Ja viem, ako toto asi znie 😀 ani nemusis odpovedat a kludne ma s tym posli niekam 😀 len ked chces pouvazuj.

pikha
29. jún 2011

@martini ze? 😀 jasny maltezak 😝 a si zober, ako vlastne povies Frantiske? Ferka? 😕

naveen
29. jún 2011

@pikha do toho som bola cela zerava, ale psychoska ma stopla..ze zmena musi nastat vo vnutri hlavne, teraz je to take divne s pracou, tu sa velmi rozmohlo davat zmluvy na dobu urcitu a to sa mi nechce riesit .. tak lezerne nad tym uvazujem, ze niekam natisnem CV
a sme teraz rekonstruovali, total buracaka .. a byt chcem predat do roka, uz som to oznamila chlapovi

a co takto franci? 😀

naveen
29. jún 2011

@pikha a tak mi napadlo, ze takto pred rokom som menila pracu, oddelenie.. tu by som mohla chvilu vydrzat 😖

pikha
29. jún 2011

@naveen FRANCI 😀 kks.. si tak predstavim.. Franci Kuklova.. no kam sa hrabu domca s diankou 😝 Ale ten byt je dobry napad, ono toto urcite potrebuje nejaku zmenu a tam kde ju citis, tam ju sprav. A ak ti mozem, fakt si daj pauzicku s pokusmi, vidis co to robi. Kaslite na IVF, chodte s drahym na dovolenku, ziadne ocistne kury, ziadne sebakontrolovanie aby bolo dost vajok a spermii, ziadne cykly a vysetrenia-sama vies, ze si zdrava..Uzivaj si zivot a uc sa ho mat znovu rada 🙂 aby si neostala zatrpknuta na svet, aby ta nevytacal pohlad na tehule a ich problemy-lebo kazdy ma vlastne chapanie sveta a pre kazdeho je jeho problem ten hlavny. V podstate aj my mozme byt radi, ze na tom nie sme ako miminkina sesternica 🤐 napriklad.

naveen
29. jún 2011

@pikha .. no, to mozme 😒

callex
29. jún 2011

@gabinkaa cakat tyzden je strasne vela..bud chod na pohotovost do Skalice..alebo si rano zavolaj do brna ci mozte prist..ja si myslim ze na to sono si tam niekto najde cas.ja som zase citala ze mnohym kockam sa ukazalo srdiecko neskor..aj v 8tt..je mozne ze zajtra tam uz bude a na kvalitnom sone urcite.nevesaj este hlavu bojuj.

callex
29. jún 2011

@naveen tak je dobre ze nemas telo zanesene roxinmi z hormonov..zrejme vela spravilo to spravne stravovanie.
a plne suhlasim s pikhou co ti pise..lepsie by som to nenapisala.
mala som kolegynu ktora potratila v 34rokoch..vo firme robila uz 11rokov..vyborna pozicia,vyborny plat,vyborny kolektiv a napriek tomu potom citila ze musi urobit nejaku zmenu..a tak dala vypoved..zmenila pracu..zacala chodit na anglictinu,spining,riesila skor zubara ako gynekologa..a vysledok? v decembri v 37rokoch sa jej narodila dcerka aj napriek myomom ktore mala v brusku.lekar jej povedal ze keby o tych myomoch vedel nedovoli jej otehu..a malicka sa ma k svetu.vsetko ma svoj cas a myslim ze aj ta zmena spravila svoje.

gabinkaa
29. jún 2011

@jada1
@pikha skúsim mu teraz večer napísať, či by nebolo lepšie zájsť k nemu,lebo je to fakt na zbláznenie, pred dvomi týždňami sme videli biť srdiečko.......

gabinkaa
29. jún 2011

@naveen neviem či blbý stroj, tak sa vyjadril a vraj to nevidel pred dvomi týždňami, tak sa k tomu nemôže vyjadriť, ale vraj už by malo byť vidieť srdiečko, ešte povedal, že nepatrím medzi tenké osoby, že som plnších tvarov, že aj tým to môže byť, tak tomu nerozumiem ☹

gabinkaa
29. jún 2011

@martini neviem čo myslíš akciu srdiečka, ale keď som bola pred dvomi týždňami v Brne, tak doktor mi ukazoval ako mu bije srdiečko, bola to taká malinká bodka, ale hýbala sa, tento hovoril, že nič nevidí, ale že gestačný vačok veľkosťou zodpovedá 8. týždňu, nemeral ho, len mi to takto povedal

naveen
29. jún 2011

@gabinkaa .. akoze naco do prdele robia vobec uzv na takych masinach, ked este on sam povie, ze ma mozno zly stroj!!!! 😠 naco je to dobre? tak bud mam dobry stroj a davam jasne vysledky a vysvetlenia,alebo nerobim uzv .. 🙄

gabinkaa
29. jún 2011

@callex lenže ono bolo vidieť ako bije už pred dvomi týždňami a teraz takáto správa na figu ☹

gabinkaa
29. jún 2011

@naveen máš úplnú pravdu a je rozdiel keď to povie osobe, ktorá otehu prirodzene a napr, mnou, že za takýchto podmienok a v mojom veku, je to na porazenie

gabinkaa
29. jún 2011

@naveen a dnes mám asi deň zlých správ, len čo som otvorila poštu, tak na mňa vyleteli zlé maily pracovné ☹ 😠

pikha
29. jún 2011

@gabinkaa no ved ja som ti aj videla v pase, ze srdiecko uz ste videli, takze su len dve moznosti-bud tam je a nezachytil ho ten turbostroj-alebo odislo. V oboch pripadoch to chce nezavisle vysetrenie na INOM, podla moznosti menej zaostalom pristroji 😝, ktory uz v 8tt je schopny povedat viac, nez len domienky. Chod 🙂

callex
29. jún 2011

@gabinkaa tak ja si myslim keby uz nebilo tak krvacas alebo spinis alebo nieco ine neprijemne. 😒 neuvazujes nad tou pohotovostou v skalici?

miminkad
29. jún 2011

@pikha tak to je dobre s tou fifi 😀 zatial sa mi rehabilitacna pozdava,kostrc vraj pojdem napravat k nejakemu docentovi,tak uvidim,co z toho vsetkeho vlastne bude
@lulu10 neboj,tam trafis.pojdes za nadjazd a potom pekne pri hlavnej rovno po pravej strane,takze modru budovu urcite neminies.je to mozno10-20za nadjazdom.no a mas to kusok k minovi 😉
@callex tiez mam pocit,ze ta chrbtica neseka dobrotu,ale verim,ze to s tou rehabilitacnou zvladnem.este pojdem cvicit,do sprchy a hlavne obmedzit asi pc.no a samozrejme neist do roboty...
@gabinkaa tiez som nazoru ako lulu,skus ineho doktora a sono.spomen si na leamax,sice nie ten koniec,ale to,ako nikto nic nevidel,az ten dalsi doktor...a keby skusis nejaku sukromnu gynekologicku kliniku v ba?myslim,ze to nemas tam tak daleko a pre pokoj duse...

rebeka33
29. jún 2011

@gabinkaa čo,že si moletnejšia, ved to musí v tomto tt robiť ešte vaginálnou sondou.Snád ti ho nerobil cez brucho. To fakt nech radšej nerobí usg 😠 . MA ti podľa predpisov majú potvrdiť 2 lekári, mne potvrzovali 3ja.
a na špecialnom usg z doplerom, ktorý zobrazuje cievy a prietok krvi, Taký je skoro 100%. Určite chod k nejakému dalšiemu dr.. Držím palce.

miminkad
29. jún 2011

@naveen spravny postup,drzim palceky 😉

gabinkaa
29. jún 2011

@pikha nemám odvahu ísť budúci týždeň zasa k nemu, akosi som stratila dôveru a mám veľký strach

gabinkaa
29. jún 2011

@callex nie nekrvácam ani nešpiním, hneď ma napadol prípad lemax, musím sa spýtať kolegyne ako to vyzerá v Skalici na gyn, ale počula som, že to tiež nie je bohviečo,problém je v tom, že cítim stále podbruško a vaječníky

gabinkaa
29. jún 2011

@miminkad však práve som si spomenula na lemax a ten koniec a neviem ako to so mnou dopadne, Ba mám skoro ako Brno, tak je jedno kam pôjdem, tak asi skúsim to Brno, Štelcl mi teda bleskovo odpovedal, skúsim sa objednať k nemu na sono

miminkad
29. jún 2011

@gabinkaa skus mu hned rano zavolat,ci nemozete zajtra prist.tak nie kazdy koniec musi byt taky isty....

gabinkaa
29. jún 2011

@rebeka33 robil mi UTZ vaginálne, najprv myslel, že nejaká mikoza, ale to bol utroš z večera, neviem čo všetko ma ešte čaká

gabinkaa
29. jún 2011

@miminkad nemusí, len neviem či budeme mať toľko šťastia ☹

miminkad
29. jún 2011

@gabinkaa mysli na babulko a hlavne pozitivne,vsetko je ok,bol to len nejaky hlupak,co ti na starom krape robil sono a nic nevidel

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre