Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
5. júl 2011

@pikha držte sa...čakáme na povel, keby máme oslavovať 😀
@gabinkaa gabi až dnes som sa dostala k PC....to je také super, že je všetko v poriadku....mne je až od radosti do plaču. Super, že si sa objednala na tie kombinované testy do Brna... Sú to testy na západe často robené (od triple testov v 16 tt sa pomaly upúšťa), ale u nás o tomto vyšetrení často gynekológovia neodporúčajú, teda neinformujú... ale tento kombinovaný test je podstatne hodnovernejší ako triple testy, ktoré sú často falošne pozitívne.
@sisab príjemné tehulkovanie...a hlavne hladkaj bruško 🙂 to pomáha 🙂
@cecil36 máš aj moju podporu, myslím, že si sa dobre rozhodla...držte sa 🙂

lenka_21
5. júl 2011

@pikha Jaaaj a este som chcela napisat, ze ten test AMH nie je az take prevratne vysetrenie,len u nas sa zacalo pouzivat iba teraz ... a je presnejsie ako FSH. Mna vsak mrzi, ze ked ti daju vysledok a je zly, tak ti rovno povedia, ze sa nic neda robit a skusit darcovske ... prave si pisem s babami a niektore nemaju ani 30 rokov ☹ ☹ ☹ Kedze v zahranici sa tomuto venuju uz dlhsie, tak su rozne moznosti, kt.ti ponukaju centra na zlepsenie tvojej vajickovej rezervy... skusaju rozne stimulky na mieru ... atd., ale u nas ti nic nedoporucia ☹ ☹ ☹ ...

callex
5. júl 2011

@bayley ak by si nesla na UPT tak je zbytocne robit tieto testy....
@pikha no ja som sa krjaka vyslovene pytala na cvicenie s pani Jahnatkovou a povedal ze teraz urcite nie..ale to bolo na margo tych bolesti co som jedneho casu mala..aj tak budem cvicit lebo takto zo mna zostane leziaci invalid.preco som si ja myslela ze dnes nastupujes?pritom viem ze mas termin 7.7...ach ta matika. 😀 mas aj stanovenu cca hodinu?

callex
5. júl 2011

@martini vcera som na teba myslela ze kde zase trcis?si tu dlho nebola..nas zanedbavas. 😕 😒 a fotecky chlapceka nemas?uz nakupujes co to?

idem si ja varit moje oblubene francuzske zemiaky..tie dufam,nedopadnu ako vcerajsie spagety vo wcku. 😝 fuj vcera bol hrozny den..

pikha
5. júl 2011

Tak uz len posledne upravy, este vysterilizovat odsavacku a cumliky, skontrolovat zoznam, tasku, doklady, a ideme na to 🙂
♥ Dakujem vam vsetkym babulky za palceky.. budeme ich potrebovat 🙂 drzkajte sa, opatrujte sa a majte sa krasne.. urcite dam echo potom. ♥

gabinkaa
5. júl 2011

@pikha šikulka, všetko si postíhala, držíme palečky, aby ste boli v poriadku Ty aj malinká a čakáme na dobré správičky....... 😉 😉 😉

gabinkaa
5. júl 2011

@martini ja som tiež rada, že to takto dopadlo a že je to zatiaľ v poriadku, doktor bol fakt veľmi milý a aj on sa potešil tomu čo videl a on mi to taktiež odporučil, aj to napísal do správy pre lekára, mne tiekli slzy skoro celú cestu od radosti po tých veľkých stresoch, neviem ešte aké testy treba absolvovať, som v tomto smere laik

callex
6. júl 2011

@gabinkaa po 10tt..ako ktory doktor by ti mali zobrat veela krvi na kvrny faktor,inkekcne choroby,ci nie si chudokrvna, rozbor mocu na cukor a bielkoviny a ine..to robi kazdy gynekolog.potom pojdes na ten kombinovany screening do brna a v 16-17tt sa berie krvicka na tripple testy ale tu zase odporucam morfologicky ultrazvuk.myslim si ze ked prejdes k Zivicovi ten sa o teba dobre postara.na zeny v tvojom veku treba dohliadat a u neho budes ok..uz len tym ze je mlady je vo vecsom obraze ako ten tvoj..

maticap.
6. júl 2011

@pikha drzim palciaky, nech to dobre dopadne! 😉

naveen
6. júl 2011

@pikha vela stastia, drzim palce 😵 😉

miminkad
6. júl 2011

@pikha drzim prsteky 😉

lulu10
6. júl 2011

@miminkad ahoj ako pokracujes s mojziskou? ja som bola na mobilizacii... krk moc stuhnuty ale inak ok, pochvalila ma za panvu-ze je super pohybliva a tam nemusi nic riesit, vraj k tomu mi dopomohla ta zumba 😀
chcem ta poprosit o nejaky kontakt na toho super miňa gynekologa 😀 asi budem musiet prejst k nemu, lebo chodit niekam ako na klavir a bez vysledku ma prestava bavit 🙄

gabinkaa
6. júl 2011

@callex teraz mám s tými doktormi smolu, Živica má dovolenku, začína až 18.7, ešte skúsim toho Šťastného, ale ten je tu až od 16. hodiny, hrozné s tými doktormi, nakoniec mi zostane ten ktorému chodím ☹

callex
6. júl 2011

@gabinkaa no ved 16hod je super nie? a kedy mas mat dalsiu poradnu? k Zivicovi nabehni po dovolenke..rozhodne neostavaj u tvojho povodneho..nepotrebujes sa stale stresovat.a ani nas. 😉

gabinkaa
6. júl 2011

@callex teraz práve som sa dohodla so sestričkou Dr. Šťastného a 11. idem na kontrolu, síce až 18.30 hod, ale nevadí, už si ani nepamätám čo všetko v ambulancii robia, aké odbery, aké sono, vraj sa nemusí chodiť do odborných ambulancií na všetko, tak ešte zostáva zájsť pre dokumentáciu k môjmu gyn, tento termín mi aj vyhovuje, síce dnes som mala ísť na kontrolu, ale neišla som, keď som bola v Brne v piatok
ale inak u toho Dr, sa platí ročný poplatok 50,- Eur

callex
6. júl 2011

@gabinkaa tak super u dr. Stastneho budes v dobrych rukach.ako clovek je velmi mily a ludsky.aspon taky bol pred par rokmi.viem ze mal problemy so synom tak neviem co to s nim urobilo..ale na profesionalite mu to urcite neubralo.do odbornych ambulancii by si ani nemala chodit..oni si vedia porobit vsetko co treba.dokumentaciu ti tvoj doktor nemusi dat..ak su ochotni tak ju posielaju novemu lekarovi.mne napr.ta v Sastine odmietla dat dokumentaciu a aj poslat ze ona ju musi mat v archive. 😠 co mi prislo divne nakolko tam boli fakt dolezite zaznamy a kartu mam hrubu ako leninove spisy.ale tusim po par mesiacoch som ju napokon zbadala u mojho terajsieho dokyho.tak budem drzat palce nech ti ju da a nech nie je na teba zly.

gabinkaa
6. júl 2011

@callex to dúfam, že budem v dobrých rukách, nepoznám ho, tak fakt neviem či je mladší alebo starší, ale skôr by som povedala, že mladší a vie si urobiť kopec vecí sám, ja mám v dokumentácii len dva listy z Brna a tie bude možno potrebovať, škoda, že som si neurobila kópie, tak som tam vôbec nemusela ísť, túto skupinu doktorov som nejako nemusela, ale pri absolvovaní IVF si človek zvykne aj na toto 😀

callex
6. júl 2011

@gabinkaa to si nechodila ani na rocne preventivky? 😕 Stastny bude asi nieco medzi 40-50 uz.pri najhorsom ti z brna podl amna uplne bez problemov poslu dokumentaciu znova.

gabinkaa
6. júl 2011

@callex nie, v tomto som bola lajdák, cítila som sa dobre, antik som nikdy neužívala, iba raz som potrebovala lieky na posunutie menzesu kvôli dovolenky a to som si zavolala a dokonca poslala šoféra pre recept, takže do času riešenia IVF som tam bola možno 3 krát

lenka_21
6. júl 2011

Kocky, tak preposielam pozitivnu spravicku, kt.som dostala od kocky v teme, kt. som tu zalozila
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/dhea-alebo-ine-moznosti-na-zlepsenie-amh/

sortka
Ahoj Lenka,
Mam konkretnu skusenost s DHEA.
Prvy pokus nevysiel , pri druhom mi nasadili prave pripravok DHEA (presny nazov a druh ti mozem napisat
na buduci tyzden, nakolko teraz som v zahranici). Nakolko som dost naturista, verim, ze mi DHEA velmi pomohla. Brala som tento pripravok cca 1-1,5 mesiaca a absolutne ziadne vedlajsie ucinky som nemala. Taktiez som nebrala ani neberiem ziaden Femibion, ako kazdy odporuca a myslim si, ze je to len tahak na peniaze. Staci obycajna kyselina listova. Rada vsak odovzdam aj dalsie skusenosti s IVF a liekmi, ktore mi dali v Rakusku. Momentalne som v 5 . mesiaci a cakam dvojicky!

callex
6. júl 2011

@lenka_21 tak to je super spravicka...svetielko nadeje zablikalo

miminkad
6. júl 2011

@lulu10 ahoj moja,prave sme ta dnes na rehabke spominali.kazala ti prist cvicit az po dovolenke?cislo na mina ti poslem sms.ok?ja tam idem pondelok alebo utorok mu povedat vsetky novinky.inak stimulka mi vychadza na koniec septembra....

rebeka33
7. júl 2011

@pikha má dnes veľký deň,myslím na vás s Diankou veeeeeeľmi. Držte sa a prekrásne stretnutie prajem. 😵

miminkad
7. júl 2011

@pikha drz sa dnes,uz sa na vas veeelmi tesime 😉

naveen
7. júl 2011

@pikha... dufam, ze vsetko ok.. 😵

@rebeka33 vy ste tiez kraaaasne zabojovali, ved len prdnedavnom si mala 20tt a teraz aha... 😀

rebeka33
7. júl 2011

@naveen no už sa mi to pomaly kráti 🙂 práve bojujem s nákupom kočíka, už sa musím konečne rozhodnúť. 😀

naveen
7. júl 2011

@rebeka33 ked len to 😀 😀 😀

callex
7. júl 2011

ahojte...takze Dianka je uz na svete..prisla na svet o 9.17hod s krasnymi mierami:51cm a 3620g...hotova slecna.o 9.17 .....supeeeeeeeeeeeeeer

lulu10
7. júl 2011

@callex wááááááw to je super, az mam zimomriavky z toho 😵

callex
7. júl 2011

no veru konecne mame po dlhej pauzicke nejaku reprofitacku na svete..
@rebeka33 je teraz na rade..a potom to pojde..@martini, @maticap,@luly3,moja malickost,@gabinkaa....atd..ojojoj to bude pekne plodne obdobie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre