Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bayley
9. júl 2011

@sisab ako píšu baby, daj o dva dni mama test. Verím, že už tam bude zreteľná druhá čiarka 🙂

@gabinkaa nemám vôbec žiadne príznaky. Tiež mi je občas ľúto, že mi nie je zle, ale verme, že napriek tomu sme stále tehule. Mojim jediným znakom tehu je momentálne tehu knižka 😀 Občas dokonca trošku špiním, väčšinou po vložení utrošu - mám pocit, že mám asi nejakú ranku v pošve a z toho to občasné špinenie.... Pred týždňom som bola na utz a všetko bolo OK. Ďaľšiu kontrolu mám budúci piatok, modlím sa, aby všetko dobre pokračovalo 🙂 Ty kedy ideš k svojmu novému lekárovi?

gabinkaa
9. júl 2011

@bayley ja nemám špinenie, bolo to iba raz, ale teraz už nie, ja zatiaľ tehu knižku nemám, lebo Havlík vtedy nič nevidel, ale v Brne všetko OK a teraz v pondelok idem k novému dokimu, nemám zatiaľ tie doklady od Havlíka, ale mám správu z poslednej kontroly v Brne, tak verím, že bude všetko OK,
teší ma, že za nevoľnosťami mi nie je samej ľúto 😀

callex
9. júl 2011

@maticap. nezabudni ze sa nesmies zohybat..ale ist pekne do podrepu a tak danu vec zdvihnut..
@sisab to bolo naozaj skor..takze este nie je nic stratene.
@bayley @gabinkaa budte radi ze vam nie je zle...v tejto horucave to nie je bohvieco.
@rebeka33 ako to vyzera s vybavickou?uz mas vsetko? teska do nemocky zbalena?
som bola dnes v meste a nohy ma uz boleli po 10min..som myslela ze domov ani nepridem. 😒 teraz som si ich natrela chladivym gelom a relaxujem

maticap.
9. júl 2011

@callex no vidis, to som ani nevedela, 🙂 ale podvedome som to robila, lebo ked sa mam prehnut "v byvalom pase", tak to skratka nejde... a ked to nejdee, tak to nejdeee 😎

gabinkaa
9. júl 2011

@callex možno máš pravdu, ale vyskúšať treba všetko.... 😀 môžem sa spýtať ako si vysadzovala utroš? v Brne povedali do 10. týždňa a potom pomaly vysadzovať

lenka_21
9. júl 2011

@callex Ahoooj, prosim ta pozdrav Pikhu a blahozelam k Dianke .... uz sa tesim na kocikovanie 😉 😉 😉 a musim upravit tabulku 🙂

@lulu10 Ten pocit dobre poznam ☹ ☹ ... mna to tiez drzalo,a le mne pomohla adopcia ... priprava a teraz zaradenie do poradovnika ... dava mi to pocit istoty a tak to uz tak vazne neberiem, lebo viem, ze babetko pride 😉

@sisab Suhlasim s babami, ze na test je fakt skoro ... skus este chvilku vydrzat 😉 Ja som kavu pila aj pocas tehu ... sice iba max. 2 denne, ale vraj to nie je problem ...

@gabinkaa Drzim palceky u noveho Dr...dufam, ze bude rozumny, nie kao ten pred nim 😠 😖

@naveen Vitaj v klube ... tento tyzden u nas 3 kocky oznamili, ze su tehu a moja baba na oddeleni co caka dvojicky od pondelka nastupuje na MD 🙂 😉

Baby, tak ja som zacala brat tie pripravky na posilnenie vajok ... este cakam na DHEA (uz som si ho objednala) a poctivo tlacim vcelie produkty (pel, kasicku, propolis), koenzym Q10, kysel.listovu a cakm co bude 😉 🙂 😉 IVKko mame naplanovane na september, uz koncime s ANB na bakterie a tak sa tesim 🙂 😅 🙂

Pozdravujem vsetky co som nespomenula 😀 😀 😀

miminkad
9. júl 2011

@lenka_21 co beries na to posilnenie vajok?ja som zacala teraz femi kvapky,to je na podporu cinnosti vajecnikov,inak som teraz vsetko vysadila aspon na dva tyzdne,nech sa da pecen do poriadku

lenka_21
9. júl 2011

@miminkad Su to len prirodne a vyzivove doplnky - vcelie produkty (vceli pel, matersku kasicku a propolis), Koenzym Q10, klasika kyselina listova a cakam na pripravok DHEA ... 😉

miminkad
9. júl 2011

@lenka_21 to vsetko som uz brala 😒 neviem,ci opat skusit tu matersku kasicku,i ked je to skor na psychiku.mam teraz este aj zensen,tak uvidim.tak v septembri stimulujeme spolu?

cecil36
9. júl 2011

@miminkad ahojky, pozeram, ze mas na sarzana rovnaky nazor ako ja 😀 Inak drzim palce, nech je sila zen senu naozaj plodna 🙂

miminkad
9. júl 2011

@cecil36 ahoj moja,no este som mu chcela napisat,ze musi mat strasne komplexy,ked si ich takto riesi 😀 takychto duchaplnych magorov mam rada 😠 no ja dufam,ze bude.mam ho ale v tobolkach,lebo pri tom kvante cajov,co momentalne pijem by uz som asi dalsi nezvladla.trosku cistim pecen,nech sa dame dokopy.v pondelok idem k dr povedat,co sa stalo a ci ma necha doma.mam toho tolko,ze neviem,ci sa odtial aj dostanem a dufam,ze nic nezabudnem...ako sa mas ty moja v tejto horucave?

bayley
9. júl 2011

@gabinkaa držím palce na pondelok, nech ti nový doktor sadne. Tebe tiež povedali, že utroš do 10 týždňa? Ja som myslela, že vždy baby z RF mali utroš až do12 týždňa. Ja mám trochu obavy z toho vysádzania, keďže občas špiním 😕 MM ma ukľudňuje, že to špinenie mám možno práve kvôli vkladaniu, že sa občas trochu poraním....

mircalla
9. júl 2011

@pikha jej, co to citam,boli sme v slovinsku....nadhera....zelam mamine a malinkej hlavne vela zdravicka, tesim sa na foto

jada1
9. júl 2011

@bayley
@gabinkaa baby utroš až do konca 12 týždňa. Ja mám teraz dávkovanie 4-0-4. Od štvrtka (to budem zač.11tt) 2-0-2 a 12tt 1-0-1.
Takto mi to napísal Štelcl.

lenka_21
10. júl 2011

@miminkad Jasne, september je nas mesiac 🙂 Brala si aj DHEA?

miminkad
10. júl 2011

@lenka_21 nie,to som nebrala,ani neviem,co to je 😕

lenka_21
10. júl 2011

@miminkad V tomto fore je o tom vsetko, ale ty nemas problem s vajickami a tak to nepotrebujes 😉 ... ja som sa k tomu dopatrala, lebo mi prisli vysledky AMH a mam ho velmi nizke ☹ ☹ ☹

https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/dhea-alebo-ine-moznosti-na-zlepsenie-amh/

callex
10. júl 2011

@gabinkaa @bayley utros sa berie do konca preho trimestra..mne Machac kazal napisat mu na zaciatku 12tt a potom mi napisal tyzden brat 4-0-4 a potom 10dni 2-2....ale ja som si aj tak napokon urobila po svojom 😉 po tyzdni som dala 3-0-3, potom 2-0-2 a napokon dva dni 1-0-1.skoncila som na zaciatku 14tt..co je zaciatok druheho trimestra.podla machaca to vychadzalo dlhsie o par dni ale to som uz nechcela.

pikhu som od vas vsetkych pozdravila..pozdravuje vas vsetky naspet..poslala mi aj fotku krasnej bondgirl...malinka je strasne kraaasna..aked sa mi to podari dam sem tu fotecku.

rebeka33
10. júl 2011

@callex ja ti mám robotníkov v dome 😀 , momentálne montujú novú práčku a sušičku. Koniec v nedohľadne, takže ešte nemám nič vypraté , ani nachystané, ale už mám nachystaný zoznam. tak snáď stihnem a malá sa nebude ponáhľať. 😀 😉 stále nemám kočík. ale asi vyhrá tá mamba od abc designu. čo ma odrádza nenašla som na ňu recenzie ,ani som ju nevidela naživo, len video.
jéj daj foto, som zvedavá.
@bayley, @gabikaa ja som mala utroš 3x2 vysadzovala som od 11tt postupne do13tt. V druhom trimestri je viac škodlivý pre bábo ako užitočný. Je to taký strach ,lebo doteraz vás chránil, ale bude to o.k 😵 😵

miminkad
10. júl 2011

@lenka_21 no neviem,ci nepotrebujem,ked naposledy boli foliky prazdne... 😒

callex
10. júl 2011

@rebeka33 fuu no tak to je radost...co ste rekonstruovali?ty si teda ale davas na cas..klobuk dolu.tak budeme vsetky dufat ze malinka sa nebude ponahlat.ako to vyzera s tym krckom..ci co si to mala?vsetko ok?a meno uz je?

maticap.
10. júl 2011

@rebeka33 ahoj, co sa tyka kocika - Mamby od ABC designu - mozes byt kludna - fakt vyzera dobre a nebyt toho, ze sme medzitym opacili brio go, tak ho urcite berieme. Ja som pozerala recenzie na nemeckych strankach (kedze sa tam predava viac ako inde a kedze je to nemecky vyrobca) a nenasla som ziadne negativne recenzie. 😉

gabinkaa
11. júl 2011

@lenka_21 ďakujem, dnes ho vyskúšam, tak dúfam, že nebudem sklamaná 😀

callex
11. júl 2011

caute babule...dnes nas caka opet horuci den.uff
@mircalla, @rebeka33 prisli mi vysledky kombi screeningu..viete mi povedat ci je to ok?doky mi napisal vse je v poradku. volny beta hcg: 74.9, PAPP-A: 2.880, upravene riziko trizomie 21- 1:8974, trizomie 18- 1:23974, trizomie 13- 1:75363

gabinkaa
11. júl 2011

@bayley povedali mi do 10. tt 4-0-4 a potom pomaly vysadzovať, len to neviem ako, tak uvidím čo povie aj tento nový doky, @jada1 aj @callex napísali ako vysadzovať, tak dúfam, že to zvládneme 😉

callex
11. júl 2011

@gabinkaa moj doky mi povedal ked som sa ho spytala ze to necha vylucne na lekarov v reprofite..tak som si zvolila take moje vysadzovanie.na tvojom mieste by som si dala 1tyzden 3-0-3 dalsi 2-0-2 a posledny 1-0-1.aby si si aj ty pomalicky odvykla ze uz nebudes vkladat.je to taky zvlastny pocit..predsa len brali sme to ako taku poistku.ale brat ho dalej fakt nema vyznam plus navyse moze poskodit pecen babetka.ale potom po par dnoch uvidis tu ulavu ze uz ziadne vkladanie,ziadne vytekanie..parada.inak dnes sa mi o tebe snivalo ale uz neviem co.

gabinkaa
11. júl 2011

@rebeka33 ešte robotníkov doma a august sa blíži, tak nech si malinká dáva načas, nech sa neponáhľa, aby si to všetko v pohode stihla, ale už by si mala skorej oddychovať a nie sa stresovať s robotníkmi 😉

gabinkaa
11. júl 2011

@callex každý doktor sa k tomu stavia asi inak, tohoto nepoznám a neviem čo povie, len utroš mám iba na dnesa neviem ako počítajú aj tt, lebo podľa menzes to vychádza teraz na 10. tt a čo mi Štelcl napísal tak 9. tt,
veru to vkladanie už aj otravuje, zo začiatku som presne na hodiny, ale teraz už aj zabudnem tak hocijako, len ráno a večer
dúfam, že ten sen bol aspoň príjemný, som aj zvedavá, škoda, že už nevieš

mircalla
11. júl 2011

@callex uplne

callex
11. júl 2011

@gabinkaa tak utros si este vypytaj..teraz je ho skoro vysadit.tt pocitaju podla menzesu..nik sa neoxabera tym ze si mala nejake OPU a ET.cize napriklad ked si dnes 10+1 tak vlastne mas nacaty 11tt.atd.take zvlastne pocitanie.
@mircalla vdaka.ako sa ma nezbednik?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre