Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
11. júl 2011

@callex a nemáš pri hodnotách v IU/l aj hodnoty v MoM? podľa toho by som ti vedela povedať, či je to dokonalé 🙂 lebo super to je určite... 🙂 tvoje výsledku sú fakt fakt fakt ok, môžeš sa usmievať a hladkať bruško ďalej 🙂

martini
11. júl 2011

@rebeka33 ale keď sa montuje už práčka a sušička, vyzerá to na finalizáciu rekonštrukcie 🙂 a stále ešte musíš poctivo ležať? či už ti aj sem tam nejaký pohyb bol dovolený? 🙂

callex
11. júl 2011

@martini beta hcg 1.979MoM...PAPP-A: 1.013MoM.. a ako sa ma vase chlapciatko?uz mate aj meno vybrate? prsten uz je vybraty? som to aj ja spomenula ze treba bude prsten a odpoved:no nechci na tom zarabat. 😠

martini
11. júl 2011

@callex som sa zasmiala 🙂 že zarábať... to je prejav vďaky a forma bolestného ...hihihi 🙂...ale chlapi nemajú pre tieto veci pochopenie, to je fakt 🙂...ten i kedy si dávno povedal, že keď budeme mať prvé babatko tak mi kúpi prsteň za celý mesačný plat.... a teraz si to už nepamätá a bojí sa, že to bude musieť reálne splniť hahaha... PAPP-A máš dokonalé, free beta HCG je trolilinku vyššie ako dokonalé, ale je úplne v norme a ak máš dobré NT k tomu (koľko vlastne namerali?) a určite bola prítomná aj nosová kosť, tak máš výsledky ako 20ročná a o genetických vadách tu nemôže byť ani reč 🙂 a slovo amniocentéza kľudne vyhoď zo svojho slovníka už teraz 🙂

callex
11. júl 2011

@martini mne ten moj tiez kedyssi povedal ze bude prsten a tiez akosi zabudol.ale ved ja ho spracujem.NT bolo v 12+3....1.8mm, a v 11+3...1.3mm.CRL bolo 59.0mm.nosni kost normalni.a pobavilo ma na sprave nohy od kotniku dolu obe jsou videt.tak ked ma kotniky hadam bude mat aj kolena aj stehna. 🙂

martini
11. júl 2011

@callex to máš pekné výsledky, NT 1,3 je super... na budúcom ultrazvuku už budete počítať prsty 🙂

callex
11. júl 2011

@martini vdaka za ukludnenie.ked budem niekedy v KE pozyvam ta na cokoladu na pesiu.alebo zeby do Aidy na zakusok?
samozrejme aj @rebeka33.
a to meno neprezradis?

rebeka33
11. júl 2011

Ahojte,
@callex začalo to malou bordelárňou, že ju prerobím na šatník, aby mala miesto u nás v spálni, boli tam plesne za skriňami , tak sa prerobili omietky a celú spálňu,na to obývačka,teraz kuchyňa a už len predizba a sme hotoví 😀 , hlavne finančne. Ešteže, kúpelňu som robila v zime 😀 . uvidíš ,to je taký pocit,že musím všetko vyčistiť, skrášliť, volajú to zahniezďovanie 😵 . len mm, že blbnem.
výsledky máš výborné, súhlasím úplne s @martini.
mala by som ležať, no nedá sa musím aspoň "organizovať" 😀
@maticap super za správu o kočíku, veľmi s i ma potešila, tak si ho hneď aj zajednám. 😵 u nás je len na záväznú objednávku a keby to bolo zlé, musela by som ho predávať asi cez net a mať s tým starosti. tak si mi pomohla, dakujem.

rebeka33
11. júl 2011

@callex ešte nie je. mm chce Simonu a ja favorita nemám. páči sa mi Emma, len je jej veľa. Vždy som chcela Rebeku, ale ako sa nám nedarilo dala som ju sučke 😅 , veľa pekných mien mám v tesnej rodine- Viktória, Alexandra, jasne Eva. asi sa rozhodnem až v pôrodnici, alebo ustúpim mm. 😉

callex
11. júl 2011

@rebeka33 tak vy ste to zobrali od podlahy..zahniezdena budes poriadne. 🙂 my v ramci zahniezdovania ideme zburat priecku medzi wc a kupelkou a urobit dve kupelky.jdnu nasu a druhu svokrovci.joj tak sa tesime ze budeme mat svoju.peknu novucku a nie 100rocnu. 😉 a uz ani dalej nemam co riesit.akurat kde dat postielku?do spalne velmi nechcem.nech sa vsetci pekne vyspinkame.aj rodicia aj dieta.
dufam ze to nebude ta Simona 🙂 a pridete na nieco fajnove.

dudkav
11. júl 2011

Ahojte, potrebovala by som od vas poradit. O par mesiacov sa chystam na KET do Reprofitu, zaujima ma, ako tam prebieha KET, ake lieky na to potrebujem a asi v ktory den sa KET realizuje. Dakujem

callex
12. júl 2011

@gabinkaa ako si dopadla?dufam ze je vsetko ok?

gabinkaa
12. júl 2011

@callex zatiaľ dobre, najprv bola s doktorom debata aj sme posrandovali a potom, že všetko je pekne vidieť, podľa veľkosti na sone vraj presne 10. tt, kázal mi pomaly vysadzovať utroš, 25.- 27. mám ísť na sono, ale to už na Myjavu, lebo doktor bude na dovolenke a hneď odbery krvi, dali mi asi 6 ampuliek, to sa dohodnem s našou sestričkou a potom čakať, ale fakt inak zariadená ambulancia, aj mi na kľúč nahral drobčeka, dostala som knižku a od Dr. Havlíka si všetko vypýtajú, takže tam nemusím, ale samozrejme ročný poplatok 50,- Eur

callex
12. júl 2011

@gabinkaa gratulujem ku knizke.joj tak sa tesim ze je vsetko dobre.no to su take prve velke odbery.na krvny faktor,zelezo,infekcne choroby a podobne.takisto aj moc by si mala doniest.na sone ti pravdepodobne uz budu merat NT.to brno mas kedy?

tinna13
12. júl 2011

@gabinkaa gratulujem ku knizke, fajn ze sa ti podarilo zmenit doktora 🙂

@callex uz mam za sebou glukozovy test, vylacila som si do toho citron a bolo to dobre ako sladka citronada, klidne bych si pridala 🙂

martini
12. júl 2011

@dudkav len napíš email (ani tam nemusíš chodiť), že by si chcela ísť na KETko. potom oznámiš telefonicky prvý deň cyklu, daš si gynekologom predpísať estrimax alebo estrofem. davkovanie ti v brne povedia. ja som si davala sliznicu skontrolovať u svojho lekara, lebo do brna mám ďaleko. takže záleží na tebe - jedna kontrola sliznice a KET som mala asi 19ty deň...ak si dobre pamätám.
@gabinkaa ... no hneď na úvod ťa trochu sprdnem 😉 ...to čo je za slovné spojenie, že "zatiaľ dobre"... musíš naladiť telo a dušičku na pozitívnejšiu vlnu, takže všetko je super a super aj zostane...jasné?! 🙂 A pravdaže gratulujem ku knižočke...super 🙂
@tinna13 a môže sa to? dať do toho ten citron? tak ho beriem so sebou aj ja? výsledky kedy budú?

callex
12. júl 2011

@tinna13 tak som zvedava co ten prival cukru s tebou spravi.ja som sa vcera vecer opet rozpravala s wckom tak som sa tesila ze den konci, vyspim sa a bude dobre...ale to bolo len moje zbozne prianie.len co som otvorila ocka ozvala sa hlavicka makovicka.takze mam to tak na striedacku. 😠
@martini jasne ze si mozes dat citron..najlepsie cely lebo je to fakt strasne ale strasne sladke.

tinna13
12. júl 2011

@martini mozes do toho vylacit 1 citron. tak mi to povedal sestricka ked som sa objednavala.
vypila som to doma a o 2 hodky som isla na odber. zajtra rano budem mat vysledok. ked som to vypila tak mala asi za hodku zacala strasne kopat, dodala som jej vela energie tak je riadne aktivna 🙂
ty to mas na buduci tt?
@callex myslim ze mi nic nebude. zle mi vobec nebolo a uz som sa aj naranajkovala, takze v pohode.
naozaj to bolo dobre 🙂 mrzi ma ze ti byva stale zle, hlava aj mna vcera trosku bolela

gabinkaa
12. júl 2011

@callex ďakujem moja, je toho viacej, ale určite to zvládnem, moč mám doniesť neskorej, Brno mám 5. augusta, neviem či už aj nie je neskoro

gabinkaa
12. júl 2011

@tinna13 ďakujem moja, teraz je inak najhorší čas, čas dovoleniek, aj tento ide od pondelka až na 3 týždne, takže všetko musím stihnúť bez neho, ale dal inštrukcie 😀

miminkad
12. júl 2011

@gabinkaa gratulujem ku knizke,super si dopadla 😉

babule,neviete poradit cosi na zlepsenie imunitneho systemu?idem nas objednat aj na tu genetiku a teraz riesime moju pn... 😖

lulu10
12. júl 2011

@miminkad ja som na imunitu nasadil probiotika dophilus super, a su fakt super

lulu10
12. júl 2011

@miminkad ozaj a co povedal mino nechal ta doma?

miminkad
12. júl 2011

@lulu10 len ja to potrebujem kvoli tej mojej potravinovej alergii,ze by aj to mohlo robit problemy...

lulu10
12. júl 2011

@miminkad jáááj tak to veru neviem co by si mohla nasadit...

miminkad
12. júl 2011

@lulu10 ani ja.mozno bude ten zensen dobry aj na toto

gabinkaa
12. júl 2011

@martini polepším sa, len pozitívne myslenie 😉 ale strach aj tak zostáva, tomu sa však nedá vyhnúť a aby som aj na niečo nezabudla.........určite nechcem malého bobáčika stresovať, už mal toho dosť

lulu10
12. júl 2011

@miminkad to pijes caj zensenovy? na co to pomaha? to som este neskusala 😀

miminkad
12. júl 2011

@lulu10 mam len zensen tabletky s echinaceou a leuzeou.to mi poradila cecil,ze to je dobre,aby som to brala,tak skusam vsetko 😅

lulu10
12. júl 2011

@miminkad da sa to kupit v lekarni?
@miminkad

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre