Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzla80
24. apr 2009

Ahoj Lahhel, tak ako ty, tak aj my sme si svoj "limit" na 3hradené cykly poisťovňou vyčerpali. Keďže IVF ako samoplatca na SK by nás stálo dosť peňazí, tak sme začali hľadať nejakú lacnejšiu voľbu.
My sme už Reprofit navštívili a stihli sme absolvovať aj 1xIVF Soft - minimálnu stimuláciu, ale žiaľ s negatívnym výsledkom ale v máji/júni sme sa po dohode s lekárom dohodli na ďalšej minimálnej stimulke. My chodím k Dr. Koudelkovi, a na centrum nemôžem povedať jediné krivé slovko.

Tak hor sa do boja, nech to už konečne výjde 😉

zubajda
24. apr 2009

na Reprofit v Brně je tu přímo diskuze... zkuste to tam... adminky vam asi tuto diskuzi zavřou, protože už existuje.... 🙂...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

janocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lahhel
autor
24. apr 2009

Ahoj Zuzla80, dakujem ze si napisala...Aj ja by som najprv chcela vyskusat ten soft, je to predsa lacnejsie a nie je to az také zaťažujúce pre organizmus. Ak sa smiem spýtať, koľko váš vysiel ten soft? My sme objednaní teraz na podnelok 27.4. k doktorovi Macháčovi, tak uvidíme, čo nám povie. Aj ja som počula na toto centrum len samé chvály, tak dúfam, že nám to už výjde...tak ako vám. A ak sa smiem ešte spýať, vy máte aké zdravotné problémy? Ja mám endometriózu a manžel trošku horší spermiogram...A odkial ste? My sme z Nitry, trošku sa obávam toho cestovania, ale uvidíme...

tanitta
24. apr 2009

Ahojky...
super pristup, odbornici... profesionalita....prostredie...cenova dostupnost...pre samoplatcov... mozem len doporucit a hodnotit pozitivne 😎
... technicka poznamka... myslim ze tato tema by sa nemala zamknut... koli prehladnosti.... vdaka...

lahhel
autor
25. apr 2009

Milá Tanita, dakujem za tvoj prispevok...A pozrela som si tvoj albumcek a ty si tehulka 🙂 🙂 ...tak moc vam gratulujem..Chcem sa spytat, ci je to tvoje prve tehu a ci sa vam to podarilo prave v Reprofite...

lahhel
autor
25. apr 2009

Zuzla80, pozrela som si tvoj albumcek a velmi ma to mrzi, ze sa to nepodarilo...To mimi ste cakali z posledneho IVF, alebo sa vam to podarilo prirodzenou cestou...Maj - jun je tu za chvilinku, tak vam mooooc drzim palceky, aby sa to podarilo...

labus
25. apr 2009

ahoj Lahlel ja chodím do Reprofitu k Mudr. štelclovy a musím povedat že všetko čo si na Reprofit počula je pravda a vrele ti ho odporučam ja som tiež absolvovala IVF v Ba a potom som šla na konzultáciu do Brna a hned som vedela že ineho lekára nechcem a aj manžel bol milo prekvapený v januári som tam absolvovala NATIV žial mevišiel ale ja som mala aj ine zdrav. problemi ktorým neuspech pripisujem moj lekár urobol maximum funguje to tam tak že pokial si velmi daleko a máš doma dobreho gynekologa ochotneho ti robit folikulometriu nemusíš na nu dochádzat do centra len zavoláš svojmu lekárovy a on ti povie ako dalej postupovat potom o dva dni znovu a tak až do dna ked ti povie kedy máš OPU v Brne. Cele centrum je senzačne z užasnym prístupom ,krásne a moderne a s lekárom si stále v kontakte telefonom a emailom su užasny lebo ti odpíše vždy aj cez výkend.Dokonca mne sa teraz stalo že som koli chorobe nemohla začat stimulku a tak sme to odložili na bud. mesiac a zrazu som zistila že mám krásne folíky čo u mna bez stimulky nebýva brnkla som doktorovy či možem príst na punkciu a povedal samozrejme . Fask si myslím že neolutuješ. A ešte počas timuilácie a po transfere je tam na telefone stále lekár 24h. ktorý má službu a poradí ti ak by si mala aký kolvek problem - proste užasne

labus
25. apr 2009

Lahhel Mudr. Macháč je jednička chodí k nemu moja kamarádka a je neskutočne spokojná ale oni su fakt užasny všetci a ten NATIV- soft vychádza 10,000kč+narkoza 700 + 1000kč ISCI za jedno vajíčko ale to len ak bude ET ak by sa to stoplo ale bol problem oni ti povedia kolko zaplatíš ale je to individualne

lahhel
autor
25. apr 2009

Labus, dakujem za povzbudive slova, fakt ma to velmi potesilo...lebo po tych vsetkych sklamaniach davam tomuto centrum velku nadej..Ja mam dobre gynekologa tu v NItre a pravidelne kazdy mesiac chodim na folikumetriu, takze myslim ze by tu nemal byt problem. Este sa ta spytam, ked ste prykrat prisli na konzultaciu, ake vysetrenia vam robili, lebo ta sestricka mi povedala, ze si netreba priniest ziadnu dokumentaciu, kdezto tu na Slovensku sa vzdy odpichli len podla toho co som mala napisane v papieroch z predchadzajucich vysetreni a IVF-iek...Tak ta poprosim v skratke popisat, ako prebieha prva konzultacia....A este raz dakujem, tvoje slova mi dodali vela energie do dalsieho boja..Inac ako tak pozeram, kazdy tam skoro zacina tou minimalnou stimulkou...

labus
25. apr 2009

Lahhel ja som z Levíc. Tak sme susedky 😀 😀
Na prvej konzultácii si moj lekár pozrel všetky papiere z minuleho IVF a vzala som si aj celu gyn. kartu tu nepozeral lebo mám všetko v hlave a to mu stačilo nadiktovat . Povedal mi svoj názor a navrhol mi postup skusit Nativ a ak sa nepodarí tak IVF ale časom ako sa už poznáme a vydel moju reakciu na liečbu mi to IVF zmenil na NATIV ale taký silný že je to skoro ako IVF proste tam ti lekár ušije stimulku na mieru podla tvjho stavu .
Nič som neplatila spravil mi UTZ a manžela by poslal na spermiogram ale kedže sme mali vždy dobre spermie tak povedal že ani netreba inak sa pítal na komplet zdravotný stav oboch bol strašne zlatučký pokecali sme asi 45 min. a vychádzali sme od tiel hned s vedomím že si ideme po malu moraváčku a bola som tam už viac krát a som nadšená stále .
ET prebieha užasne ideš na sálu aj s manželom - neboj prikriju ta plachtou a na velkej plazme ti ukážu vaše embrijko odfotene v ten den ráno je to fakt dojemne a krásny zážitok muž ta pri transfere drží za ruku a ležíš 15 min. a odchádzaš v Ba som musela mat plný mechur a tu mi lekár vysvetlil že netreba a povedal že sa nemusím bát lebo embrijko nevypadne a sestrička povedala že je to ako ked dáš zrniečko maku medzi dva krajce chleba že tiež nevypadne takže o 15 min. sme šli domov teda do nákupneho centra Oloimpia na obed a potom smer Slovensko a musím povedat že sa mi aj začalo tvorit HCG čiže babulka malá tam bola len ako som písala problem bol v mojom tele a tak dufam že už ked mám problem vyriešený že do teraz v R. dotiahneme do uspešneho konca lebo my s kámoškou si vravýme že ak sa nám to nepodartí tu v R. tak potom nikde
takže odporučam,odporučam budeš nadšená aj moja kamarátka tam ide na konzultáciu 28.4 den po tebe k Mudr. Koudelkovy

labus
25. apr 2009

Olimpia- sakriš večne mám kopec preklepou a chýb ked sa ponáhlam

tanitta
25. apr 2009

ahoj...
lahel.. ja som uz mamicka 5m krasneho synceka maleho reprofitatka 😉 .....ak mozem...pri prvej konzultacii.. som mala vsetko v hlave co ako bolo pri predoslich ivf.. tu na sk to bolo 5pokusov...kolko iu sa pichalo, ake embria a kedy sa vkladali ako sa oplodnovali.. atd ake mas vysetrenia za sebou..........je dobre si to nejak spisat...inak maju neikde na nete ich dotaznik.. tak tam to bolo vsetko ...tie otazky co im bolo treba....spravili mi hned aj HP a utz.. kedze mi pohovor vysiel presne na 3dc... potom sme uz len mailom... kedy zacneme a ako.. bolo to hned dalsi cyklus...chodila so ku koudelkovi a k machacovi.. opu robil stelc...netreba nejak extra cestovat pokial mas dr co ti odsleduje stimulku...na utz...vela stastia 😉

lahhel
autor
25. apr 2009

Labus, dakujem za vycerpavajucu odpoved, tak ako citam je to fakt super...Aj to ze sme skoro susedky..svagrinu mam zo Zemberoviec..Ja som bola na poslednom IVF vo Ferticente, tam bol manzel tiez pri ET, ale co si ma potesila, je to, ze netreba mat plny mechur, lebo to bolo pre mna asi najhorsie, tak na to sa velmi tesim 😀 😀 😀. Ked sme sa objednlavali do R., sestricka sa am aj pytala, ze ku komu chcem ist, len som nevedela..ale ako vsetci pisu, ze vsetci lekari su super, tak som rada, ze idem k Machacovi..My mame trosku zhorseny spermiogram, tak neviem, ci nam ho budu robit, ved uvidim..A labus, bola si nalacno, alebo netreba...
Ja sa najviac obavam toho, ze sa to v mojej maternici neuchyti, doteraz sme mali vzdy dobre vajicka, aj sa pekne oplodnili a vyvijali (vzdy sme mali ICSI),ale v mojej maternici sa prestali vyvijat..
A ta Olimpia je niekde blizko?

lahhel
autor
25. apr 2009

Tanitta, tak gratulujem k syncekovi..to je super ze sa vam to podarilo 🙂 ..a bolo to na prvykrat? A bola si na NATIV alebo klasicke IVF? Tak to ste na SK absolvovali dost tych IVF, v ktorych centrach ste boli? My sme boli na prvom v Iscare v BA, na druhom v Heliose v Martine a na poslednom vo Ferticente v BA - tam sa nam lubilo najviac, co sa tyka personalu a ochoty, ale zdieranie z penazi je tam strasne citelbe..najhorsie to bolo v Iscare - ako na beziacom pase..tak dufam, ze Brno bude 100% iné..Ja budem na konzultacii 12 DC, tak neviem, ci mi budu robit HP, ultrazuk hadam hej..Horsie je, ze mam momentalne cystu na lavom vajecniku a moj doki mi dal robit testy na CA 125 - onkomarkery a preukazalo sa, ze mam zvysene hodnoty a endometriozu znova..uz v roku 2000 mi brlai jednu cystu a pol roka som bola na hormonalnej liecbe, tak sa bojim, aby to nebol problem..a neposlu ma najprv vybrat si tu cystu a az potom na IVF...Dobre je aj to, ze sa nemusi stale chodit, ja mam dobre gynekologa, takze folikumetriu zvladneme..

lahhel
autor
25. apr 2009

A kočky, citala som ze maju vysoke percento uspesnosti s dlhym protokolom, nemate niektora s tym skusenosti?

lahhel
autor
25. apr 2009

Ešte jedna otázočka, spomína sa tu nejaký dotaznik, ktory je na stranke reprofitu..ale neviem ho tam nikde najst, neviete mi pomoct? 😒

labus
25. apr 2009

lahhel ten dotazník tam už nemaju nedávno ho hladala kamarátka a už tam nieje kontrolovala som to.tak si to spíš na papier alebo ak ti dá tvoj lekár prefotit tie papierre z Ferticentu tie správy tak tie si vezmi ja som ich mala prefotene a tiež som si pamatala výsl. hormon. profilu tak mne ho doktor nerobil lebo že to sa nejak zádsadne za tak krátky čas nezmení mala som ho robený 3x po sebe a výsl. podobný ,na lačno som nebola . Olimpiu nájdete lahučko ked pojdeš do Brna tak hned na začiatku mesta po lavej strane - a ked pojdete domov tak okolo Olimpie idete po dialnici len odbočíš a si tam - super nákupne centrum a reštavráciu CHARLIES mi poradila kamarádka z Brna vynikajuco varia - fakt sa tam oplatí stavit predtým je aj AVON ale ten nič moc
lahhel ja som bola vo Ferticente v Ba a fakt tam boli moc milý ale maju toho vela a lekár saám tak..no ja som dostala po transfere zápal tak som hladala ine centrum a MERIONAL mi nerobil dobre a tam inými liekmi nestimuluju ale REPROFIT je o niečom inom a to uplne uvydíš že budeš nadšená - lekára je jedno ktoreho máš lebo každý je perfektný
a neboj spolahni sa na doktora čo ti poradí oni sa riadia konkretným prípadom takže ti budeme zbytočne radit že ja som mala taký protokol a tak ... tam ti lekár vypracuje protokol priamo pre teba podla tvojho stavu a ver že ak neotehotnieš v REPROFITE tak nikdy ja tomu verím a hlavne verím lekárovy čo je moc doležite
a tvoj lekár ked ti je ochotný spravit folikulometriu tak nemáš vobec o čom uvažovat . Velmi sa teším ked nám napíšeš v pondelok večer - ja viem že budeš nadšená tam to ani inak nejde
Tanittka - blahoželám tak ty máš maleho R eprofitáčka to je užasne želám vám vela radosti z maleho a hlavne kopec zdravíčka pre všetkých

tanitta
25. apr 2009

dakujem kocky 😉 ..
lahel...my sme presli isc,helios a posledny uspesny v native v Reprofite 😉 ..... ako citam tak dotaznik nir je 😕 ... asi sa dost uz zmenilo predsa je to presne rok co sme boli v R....na et je mangel pri tebe a je tam super plazma na stene kde vidis svojich drobcekov 😎 ....pa

tina1
25. apr 2009

baby, som veľmi rada, že vznikla táto téma. Ja tiež veľmi rozmýšľam nad týmto centrom, nakoľko som už 3 cykly IVF absolvovala na Slovensku a nepodarilo sa. Len ja to mám veľmi ďaleko a obávam sa toho cestovania. Koľkokrát ste tam boli, pokiaľ ste došli do ET? Išli ste len na otočku, alebo viete odporučiť aj nejaké dobré/lacné ubytovanie?

lahhel
autor
25. apr 2009

Kočky, ste super...ani neviete aka som z toho nadsena, az sa toho bojim..A tiez tak potichucku verim, ze to v R. vyjde...urcite sa vam v pondelok ozvem ako sme pochodili..
Uz som si to vsetko spisala na papier, ale mam aj kopie zo vsetkeho, tak hadam to bude stacit..Ked som citala labuska, ze ti robili HP 3 po sebe, tak az ziram...ja mam posledny hor. profil z roku 2006, tak to je super..Inac mam pocit, ze ani mne merional nerobil dobre, resp. malo ma stimuloval - 2x som ho brala v dvoch centrach a vzdy som mala len 2 oocyty...Ale co som pocula vo Feticente stimuluju len tymto..tak zatial papa

bea77
25. apr 2009

ahojte reprofiťáčky. Pripájam sa k názoru, že z Reprofitu je každý nadšený. Ja som tam bola vo februári na konzultáciu a môžem povedať, že taký prístup som ešte nikde nezažila. Nadšený bol aj manžel a ten je veľký kritik doktorov. Ja to mám tiež veľmi ďaleko, ale dúfam, že tá cesta bude stáť za to.

labus
25. apr 2009

Tinka bola som tam na konzultáciu , OPU a ET takže 3x jeden celý ten cyklus ubytovanie tam ponukaju aj na ich sránke ale my sme chodili na otočku a mám kamarádku v Brna z koníka super kočku v 40tničkach tak sa spítam na ubytko lacne ak budeš potrebovat ale Reprofit je aj v Olomouci - chodí tam Mudr. Machač ak to máš bližššie - to som zistovala tiež pre kočku zo žiliny
Lahhel ja som mala po Merionale 4 oocyty aq 3 vajíčka a dve embrijká takže slabota... a hrozne hnačky ja by som Merional už nechcela mne nesadol komu sadne tak má aj vajíčok dost ale to máš tak zo všetkým nemusí to pasovat každemu
Lahhel ver to je doležite a fakt sa nemáš čoho bát podla mna je REPROFIT najlepšia volba

labus
25. apr 2009

Bea a od kial si?my to máme okolo 300km jedna cesta ale nelutujem inam by som nešla stojí to za to len na OPU vstávat ráno o 03,00 nieje bohvie čo ale zasa je málo aut na ceste tak sa ide dobre a na ET sme mohli príst poobede ešte aj v tom nám vyšli v ustrety
a Beatka moj manžel je taký istý ako tvoj a bol nadšený aj on až som sa čudovala-lebo som sa v duchu bala že nebude chciet tak daleko dochadzat ... a sám povedal že je rád že som ho nahovorila ist tam na pohovor - lebo sme mali dve konzultácie zahovorene ešte Helios Martin a to som hned zrušila ani sme tam nešli taký sme boli v R. nadšený

tanitta
25. apr 2009

opravujem.. neboli sme v native ale v softe.... nativ a soft nie je to iste 😉 ....nativ je uplne bezhormonov...ked sa utvori vajko pocas ovulky...a softik je min. stimulka...my sme 2x na utz pocas stimulka a +opu a et.. takze dalo sa... dochadzali sme 320km....dokopy...

lahhel
autor
25. apr 2009

Ahoj Tinka, ty si taky isty pripad ako my...my tiez len zaciname, tiez sme po 3 IVF a jednoznacne sme sa rozhodli pre toto centrum a som rada, ze kočky mi to len potvrdili..Aj my to mame tiez okolo 300 km, ale tiez budeme dochadzat. Pozerala som na ich stranku a ponukaju tam nejake ubatovanie, ale je to dost drahe, takze radsej budeme dochadzat...a labuska napisala, ze tam boli len 3x za cyklus, tak to je uplne super..

Labuska, to je super, ze vam vysli v ustrety s ET, to je velke plus..predsa je to daleko a vstavat o 3.00..ale na druhej strane co neobetujes sa, vsak? A dakujem aj za typ na restiku, urcite to pojdeme omrknut..
A nemozem stale uverit tomu, ze pri tom prenose nemusis mat plny mechur, lebo pre mna to bolo hotove peklo...nemohla som sa z toho ani poriadne tesit, lebo sa mi tak strasne chcelo na WC, az mi bolo z toho zle..a navyse som musela stale pit vodu a prepustit dve pacientky, lebo stale som mala male brucho..no az mi bolo do placu...tak teraz sa z toho velmi tesim, urcite si to vychutnam..ale neviem, preco v skoro kazdom, az nie v uplne v kazdom centre na Slovensku musis ist na ET s plyn bruchom..ked to ide aj bez toho 😒

Bei, tak som rada, ze sa k nam pridala dalsia reprofitacka a s podobnym pozitivnym nazorom..Moj manzel je zase taky tichucky, kde ho vezmem tam som mnou ide a moc ani nefrfle, ale som rada, ze sa na to dal, lebo citala som, ze vela muzov na to nechce ist...tak nam vsetkym drzim palceky...A vy ste ako dopadli na konzultacii, do vam odporucil doktor? Kedy zacinate nejaku stimulku...a u koho ste boli na konzultacii?..

lahhel
autor
25. apr 2009

Tanittka, akurat som to pozerala na stranke a je to tak ako pises, ze je rozdiel medzi nativom a softom...tak uvidime, ak by sa dalo, aj ja by som rada zacala softom..Takze vy ste to nemali az tak daleko, ked 320 km dokopy, ak som to spravne pochopila..no nam to vychadza 600 km dokopy, ale nevadi...aj do Martina sdo Heliosu me dochadzali 500 km dokopy a zvladli sme..

zuzla80
25. apr 2009

Ahojte som rada, že sa táto témička ujala 🙂
Lahhel - Labus s Tánittkou ti dopodrobna povedali ako zhruba všetko prebieha a myslím, že dochádzania sa obávať nemusíš. A to viem, o čom hovorím, lebo my dochádzame až z KE 😉 Perfektné na tom všetkom je, že pri softe sa nevyžadujú také časté návštevy-kontroly ako pri klasickom IVFku. A Soft určite navrhnú aj vám - pretože je to lacné a väčšinou ho doporučujú párom, ktoré už veľa peňazí minuli na IVFka a toto je šetrenejšie nielen po finačnej ale aj po hormonálnej stránke. Nám to síce teraz nevyšlo, ale hrozne verím, že na budúce to výjde.
Tento soft nás vyšiel 15 600Kč - v cene sú zahrnuté lieky - 2x150IU Menopuru, ktorý sme potrebovali dopichnúť. Mali sme 3vajka - čiže 10tis za soft, kde máš odber, transfer a PK a 1tis za každé napichnuté vajko. My sme ešte doplácali za dva dávky menopuru a napr. Menopur 75IU stojí u nich 660kč. Ale kľudne môžeš zháňať lieky aj cez net - výjdu ti v tom max. v ústrety, aby ťa celé soft nestálo veľa peňazí.

Nám sa tehuľkovanie podarilo ešte po 3IVFku v Heliose v Martine, ale dopadlo to tak ako dopadlo. A ja mám PCO a mužík dosť zlý spermiogram.

Držím palce na pohovore v pondelok, určite sa ti tam bude páčiť - a chodí tam strašne veľa cudzincov - počuješ angličtinu, nemčinu, španielčinu dokonca aj francúzštinu sme mali tú česť tam počuť.

Pekný víkend paaa a daj vedieť ako sa páčilo - inak Macháč je perfektný, tiež som mala tú česť 😉 (ale to oni sú tam všetci)

lahhel
autor
25. apr 2009

Zuzla, dakujem..a kedy sa teraz najblizsie chystate?

bea77
25. apr 2009

Tak my to máme zatiaľ asi najďalej. Sme z KE, takže my budeme musieť ísť deň dopredu. Ale myslím, že sa to dá zvládnuť. Boli sme na konzultácii u dr.Machača a s ním som vlastne aj v mailovom a telefonickom kontakte. Minulý mesiac som zle zareagovala na clostylbegit, tak uvidíme, čo bude tento mesiac.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre