Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

vlasatica
4. mar 2015

@martuska00
@haimi dakujem dievcata.uz vyse mesiaca pijem gynastan caj.je to tiez z alchemilky.a od zaciatku cyklu som cucala vinko. A nezabralo.skusim teda cistu alchemilku.je rozdiel v sypanom a sackovom caji?

speranza1
4. mar 2015

@ingrid0105 caules.. Aaaale vcera ma mm nevyfotil....dnes mu to pripomeniem...chcela som dat jednu rannu a jednu vecernu a ukazat rozdiel, ako do vecera stale narastie....dnes, dufam, ze uz nezabudnem....takze na et nejdes?...kvoli comu?

martuska00
4. mar 2015

@vlasatica ja pijem čistú alchemilku sypanu ráno a večer

tinkatinulka
4. mar 2015

@speranza1 no pekne ranko mamina..si na nas zabudla..nevadíí, hlavne že babulky posluchaju. kedy mas to sono? aby som vedela na akých farbach doladit detaily

dorotka66
4. mar 2015

@bergalm no ale aspoň nie som sama 🙂

nikolajka2
4. mar 2015

@evadek - Ja som bola na immunologiu u Mudr Kertys a on vsetko poslal do Medirexu. Ked dostanes vysledky tak on ti aj zhodnoti cely stav a povie co mas robit ak sa tam najde nieco. Kazdoapdne ked som ukazala dalej v RP co mi dal vsetko sparvit tak sa cudovali, ze kolko vysledkov mam , ze ma prevetral z kazdej strany.

dorotka66
4. mar 2015

@vlasatica sypaná je o dosť kvalitnejšia 😉

speranza1
4. mar 2015

@tinkatinulka krasne ranko...aaale dnes neposluchaju...tvrdne mi neskutocne brusko....magnezko mi dr.zakazala kvoli krvacaniu...dala mi guajacuran..ale musela som si dnes dat magnezko...nohy mam este vyssie ako mavam inokedy a lezim len na boku...lebo inak sa mi zial neda...ale vydrziiiiime.... Utz-3D mam az 1/4/.....dufam, ze tam dojdeme...lebo vsetko co mam naplanovane, nikdy mi nevyjde....dnes by mali byt aj vysledky z triple testov 😨 🤐

tinkatinulka
4. mar 2015

@speranza1 neboj sa toto už dotiahneš, hovor si že si v polovici a už to pojde len lahsie

gennara
4. mar 2015

Ahojte. Prosim vas, viete mi dat niekto kontakt na MUDr. Drakulovú na Kramároch? Dakujem.

bergalm
4. mar 2015

@dorotka66 no neboj ideme v tom obidve 😀 😀 😀 😀

martini
4. mar 2015

Ahojte. Mam 1,5 balenia Clostilbegyt (exp.02/2017) a neúplné balenie Duphaston (17 tabletiek z 20, exp. 09/2017). Darujem. Nepotrebujete niekto? Boli to fungujúce balenia, doma mi behá výsledok ;)

fatma1
4. mar 2015

Baby, ako je to v RF v Brne, myslim prva konzultacia? kolko asi trva? a plati za nu? Ako to potom prebieha?
Dik moc

emilly76
4. mar 2015

Ahojte kočky, potrebovala by som radu, lebo keď ešte raz zavolám do poisťovne a zbadajú moje číslo, tak ma nedvihnú 😀 Vrátila sa mi žiadosť z poisťovne, lebo som nedala Čestné prehlásenie a zdravotnú dokumentáciu potvrdzujúcu indikáciu. Môžu mi túto zdravotnú dokumentáciu, kde je potrebné uviesť diagnózu, aby mi preplatili IVF, napísať aj RF v Brne? Bude to poisťovňa akceptovať? Alebo mi to musí napísať môj gynekológ? Je tu niektorá, ktorej schválili IVF a nebola na laparoskopii? Lebo mňa v GYNFIVE posielali, že je to nutné, aby mi to preplatila poisťovňa a v Brne mi povedali, že nemusím ísť na laparoskopiu, k lebo nie je dôvod. Už som z toho zmätená 😲

renitr
4. mar 2015

@fatma1 ahoj, prva konzultacia je tak do pol hodinky 🙂 neplatis nic. Lekar si pozrie tvoje vsetky predchadzajuce papiere ktore mas aj z inych centier a po konzultacii ti navrhne co by bolo pre vas najlepsie. Povie ti presne aj ceny ktore sa ta budu tykat tvojej liecby...

kikuska21
4. mar 2015

ahojte. baby ktore ste isli cez poistovnu kolko trvalo kym vam prisli papiere pre poistovnu? v reprofite na prvej konzultacii mi povedali ze mi ich poslu postou. uz to bude zachvilku 2 tyzdne od 1 konzultacie a stale mi nic neprislo. a musim to ist dat potvrdit potom aj svojmu gynekologovi? ci staci ked to vyplnia len v reprofite?

fatma1
4. mar 2015

@emilly76 Mne schvalili ziadost - VsZP na vykon iVF na Slovensku, davali sme cez Ferticent, aj bez laparky. A nemyslim si, ze je to podmienka na schvalenie. Alebo mozno zalezi aky je dovod na IVF. U nas to dali, ze kvoli spermiogramu manzela - cize andrologicky faktor. Aj ked nejake problemy mam aj ja.U vas je aky zaver?

ladyblcha
4. mar 2015

@fatma1 ak je manzelov spmg problem, u teba je lpsk nepodstatna. ale ak je spmg dobry, zena musi prejst urcitymi procedurami pred schvalenim.

renitr
4. mar 2015

@ladyblcha ja som musela ist najprv na laparku, pretoze nevedlei urcit kde je problem. Manzel OK aj ja OK, takze laparka bola podmienka k prvemu IVF 😉

10a
4. mar 2015

mam 2 x fostimon exp 12/2015, 1 x duphaston exp 7/2019, 1 x utrogestan 2/2017

emilly76
4. mar 2015

@fatma1 ďakujem, tak ja mám napísané z Reprofitu, diagnóza Sterilitas Sec., v.s. ovariálni faktor.....čo sa týka výsledkov, tak mám zatiaľ všetky o.k. a partner tiež, chcem sa vyhnúť laparoskopii, čakám na genetiku a hematológiu, budem mať kompletné výsledky koncom budúceho týždňa...chcela som si byť istá, že všetko je o.k, lebo veľa som tu čítala aj počula, že 2 - 3 IVF sa nepodarí a až potom riešia problém z hematológiu a genetikou, ja som to zobrala z opačného konca 😀 , nie je to určite sranda pichať si hormóny a aj finančne je to náročné...

emilly76
4. mar 2015

@renitr ahoj, môžem sa spýtať, že či Ti niečo zistili na laparke? Môže sa stať, že tam nezistia nič?

renitr
4. mar 2015

@emilly76 mne nezistili nic, vsetko som mala OK. robili mi aj laparku aj hysteroskopiu 😉

emilly76
4. mar 2015

@renitr a keď Ti nič nezistili, tak si nemala problém so schválením IVF? Už si aj absolvovala?

renitr
4. mar 2015

@emilly76 ziadost na IVF mi schvalili do 2 tyzdnov. Takze ziaden problem tam nebol. Uz mam za sebou 2 IVF, obe cez poistovnu a pri schvaleni nikdy nebol problem

emilly76
4. mar 2015

@renitr ďakujem za infošky 🙂 držím palce nech Ti všetko vyjde podľa Tvojich predstáv🙂

renitr
4. mar 2015

@emilly76 dakujem , aj tebe vsetko dobre a hlavne nech sa zadari 🙂

fatma1
4. mar 2015

@emilly76 Tak asi preto musis ist na to laparku, ze je zaver Ovarialny faktor - t. j. na strane zeny.
U nas je andrologicky faktor - u muza. Takze asi preto ja nemusim pred IVF laparku alebo hysteroskopiu.

Uplne ti rozumiem, je to narocne psychicky, fyzicky a aj financne ;(
@renitr Diky za odpoved co sa tyka 1. konzultacie v RF Brno ;)

ingrid0105
4. mar 2015

@speranza1 @haimi tak babenky volala som dnes do RF este stale mame 2 mrnusov jeden ma 7 a druhy ma uz 9 buniek, ale mne osobne sa nepaci ze nie su parne... vsak uvidim do 5teho dna co z nich bude, embryologicka povedala ze naklepsie sa ich kvalita posudzuje v stadiu blastocysty. Nie nechcem ET lebo uz dva dni zarezavam v novej praci

emilly76
4. mar 2015

@fatma1 a kolko krat po sebe musi byt zly spermiogram a v akych casovych intervaloch, aby sa napisala diagnoza u muza. U mojho to bola raz zle raz dobre, vsetko zalezi aj od jeho psychiky. Tak preto jeho ani neriesili.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre