Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
10. máj 2016

@tlucka jej dakujem aj za ostatne srdiecka..a slubujem ze ked pride ten cas vsetkym menovanym poslem..len dufam ze sa dockaju;)

gagirl
10. máj 2016

@cmudlo dakujem pekne...verim aj ja..aj ja ti drzim palce 🙂

zuzsat
10. máj 2016

@fatma1 ahoj brala som 1 rano 2 vecer od 5-9 dc cize akurat balenie 10 tabliet

zuzsat
10. máj 2016

@fatma1 prepac preklep 1 rano 1 vecer 😀

nika7787
11. máj 2016

@ssegra dakujem. Rozmyslam ci mu tam mam dat aj vypocet tych nakladov na liecbu

lily311
11. máj 2016

ahojte dievčatá, chodím do ISCARE, ale chcem sa spýtať na Váš názor, lebo čítam aj túto diskusiu 🙂 Dr. mi dnes predpísala anopyrin pred ivf, lebo mi niečo vyšlo zvýšené v krvi, ale nepovedala čo, viete mi povedať na čo sa presne dáva ten anopyrin, viem, že je to na riedenie krvi, ale čo to má s ivfkom.....?

ssegra
11. máj 2016

@nika7787 to vobec nemusis jeho po tom neni nic kolko vy budete platit

pinguinka
11. máj 2016

Ahojte, tak sa k vám pridávam aj ja. Po dvoch laparkách a silnej a zákernej endometrióze mám len asi 2 % šancu prirodzene otehotnieť. Takže najprv sme šli na Sliač do Gynporu, ale moja lekárka ma presvedčila aby sme skúsili radšej Reprofit Brno. Takže máme dohodnutú konzultáciu na 13.6. u doktora Kozumplíka. Máte s ním niektorá skúsenosti? Keďže na prvú konzultáciu čakáme 5 týždňov, tak mám vcelku obavu kedy sa dostaneme k tomu umelému oplodneniu....ako dlho to trvá od prvej konzultácie po odobratie vajíčok a vklad?

mag_evka
11. máj 2016

@pinguinka celkom rychlo to ide, zalezi od vasho zdr.stavu, ak je uz vsetko ok, zacnete v dalsom cykle so stimulaciou a ak je dostatocna, uskutocni sa odber a ak je uspesny, tak transfer embria a potom uz len cakat ;)
My sme dnes boli na odbere, zial, iba jedno vajicko bolo zrele, tak som zvedava, co nam zajtra povedia!

sasa1983
11. máj 2016

@pinguinka to je vcelku bezna dlzka cakania, nerob si starosti, caka sa tak,plus/minus.

pinguinka
11. máj 2016

@mag_evka no ale aj z toho jedného môže byť bojovník...ako dlho bola u vás stimulácia? A boli ste prvý krát na odbere?

79katkab
11. máj 2016

@pinguinka Ja som bola tiez u Kozumplika prvy krat, prisla som akurat ked som mala menzes druhy den, tak hned mi pichli prvu injekciu a ostatne som pichala sama, mala som soft, 5.5 som mala OPU, ale bohuzial folikuli boli prazdne , tak pockam dva mesiace a pojdem znova

pinguinka
11. máj 2016

@79katkab Takže si si to platila celé sama? Nešla si cez poisťovňu? Lebo schvalovanie trvá asi dlho...či?

79katkab
11. máj 2016

@pinguinka platila som vlastne za lieky a OPU, nesla som cez poistovnu

pinguinka
11. máj 2016

fu budem sa tam musieť s nimi porozprávať, lebo som z toho akosi mimo..Koľko to stojí ak nejdeš cez poisťovňu?

mag_evka
11. máj 2016

@pinguinka absolvujeme to prvy krat, mala som velmi vysoky prolaktin, tak 4 tyzdne liecba, potom som si dala mesiac pauzu a oznamila,ze chcem zacat so stimulaciou v nasledujucom cykle, zacinala som v 3.den cyklu a hned som sa objednala na UZ, bol na 9.den, dalsia overovacia kontrola o 3 dni, v pondelok, ta bola ok a dnes odber. Na toto som si zobrala dovcu, zakrok bol v pohode, dokonca neplanovane mi ju prisiel urobit osobne moj lekar, Dr.Otevřel, co ma velmi potesilo! brucho pobolieva, ale to je nic, len ozaj treba ten pokoj! Nadej umiera posledna ;)!

ivkaivuska
11. máj 2016

@mag_evka mam sa oplodnilo jedno vajko po troch dnoch bol vklad a dnes koncim 20tt. Drzim ti palce.

mag_evka
11. máj 2016

@ivkaivuska jeeeej....krasne! Prajeme vsetko dobre! PS: sanca zaradit sa k vam je ;)

ivkaivuska
11. máj 2016

@mag_evka urcite ano a podarilo sa nam to na prvy krat.Len treba verit a hlavne ten klud. Je to tvoj prvy pokus?

mag_evka
11. máj 2016

@ivkaivuska ano,prvy pokus vobec! S manzelom sme 4.rok a dovtedy som nemala chlapa, s ktorym by som chcela may deti a potrebovala to riesit! Najhorsi je faktor veku, mam 41 ;(

mag_evka
11. máj 2016

@ivkaivuska vyskocila mi teplota na 37.6°C, asi je to normalna reakcia, ci?

matusik6
11. máj 2016

@mag_evka
Akú si mala stymulaciu?
A aké máš Amh?

mag_evka
11. máj 2016

@matusik6 amh som mala vo february 0,2 ale to neriesil! Fostinol a clostilbegut a v piatok mi dali puregom 100 a v pondelok mi pichli orgalutran a ja som si po polnoci pregnyl

pinguinka
11. máj 2016

@mag_evka teplotka už prešla? alebo ti stúpla? Neupozornili ťa že po zákroku môžeš mať zvýšenú teplotu?

ivkaivuska
11. máj 2016

@mag_evka neviem ja som teplotu nemala skus zavolat Brno. A vek ja mam 44. Nevzdavaj to mysli pozityvne.

nika7787
11. máj 2016

@ssegra ok...dakujem. ako som zufala dnes som isla za gynekologom nech mi tu ziadost podpise lebo aj to tam treba a on mi to odmietol podpisat. vrak nevidi dovod preco by mi to mal odporucit.

nika7787
11. máj 2016

Ahoj baby. Stretli ste sa niektora s tym ze vam gynekolog odmietol podpisat ziadost pre poistovvnu? moj mi to dnes odmietol s tym ze nevidi dovod preco by mi mal odporucit liecbu v cudzine. viete mi poradit ako dalej?

lola911
11. máj 2016

@nika7787 neviem ci je povinny ti to podpisat ale ty si jeho zakaznik,,, ja by som mu jednoducho povedala ze ak nepodpise tak idem k inemu a keby sa blbo tvaril tak by som zmenila gynekologa 😉

nika7787
11. máj 2016

@lola911 uz som naklonena k odchodu. tiez som rozmyslala ci to musi podpisat moj gynekolog alebo aj nejaky iny

pinguinka
11. máj 2016

@nika7787 a tak to hadam nie...on je predsa od toho, aby ti odporucil to, co je pre teba najlepsie...a nie aby robil caviky ze nevidi dovod aby si sla do cudziny...okamzite by som zmenila lekara...ja som povodne chcela ist tu na slovensku,ale moja lekarka povedala,ze ked uz,tak si mame vybrat to najlepsie a to je vraj Reprofit..a ziadost ti vraj vyplnia aj podpisu oni tam...nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre