Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzla80
23. okt 2009

Taky ďakujem - no veru, máte ma na svedomí s mužíkom - on tiež veľmi chcel, aby sme to skúsili, tak som rada, že to takto dopadlo a že to aj takto bude pokračovať ďalej. Taky a nechceš zfotiť testík?

Juliček veď ja posledný týždeň zaspím už o pol osmej večer - aj cítim, že som unavenejšia ako predtým, ale cez deň to až tak nebadám. Inak som sa ťa chcela opýtať, či aj ty si mala také mrcho kŕče - ja zvyknem mať tak 2-3krát za deň - je to len chvíľková, možno minútová záležitosť, ale dosť citeľná - buď tak v strede, alebo od stredu na pravo...ale prikladám to tomu, že sa drobec zrejme zahniezďuje.

takyna
23. okt 2009

Zuzík fotak máme pokazený, to , ze zacinas mat krce nech ta nevyplasi bude to trvat do 8ttzhruba, roztahuje sa ti maternica, az do slz niekedy to az zabolí, ale je to dobré znamenie 😉 🙂 rastiete 😵

zuzla80
23. okt 2009

a cez mobil by to asi nebolo ono čo? Taky ani nevieš ako veľmi si želám, aby sme spolu tehuľkovali 😉
Aj som si myslela s tými kŕčami, že je to dobre - len niekedy tie myšlienky, či je to ok. Už si nepamätám veľmi na to tehu spred vyše roka a teraz nedávno som to nemala.

takyna
23. okt 2009

Zuzik to je normalne, ze mas obavy, ved minimalne teraz za dvoch budes riesit veci 😉 🙂 , ja si tehotenstvo pametam, mam ho cerstvo v pameti 😉 , moju ciarocku ak sa to da tak nazvat, vidno len tazko , ale dcerka skonstatovala , ze tam je, inak to bol asi testik Pepito, a ma celkom slusny ohlas, takze mu VERIME 😉 🙂

tanitta
23. okt 2009

Zuzla... o krcoch by som ti mohla vraviet 😒 ... je to normalne... hlavne zozaciatku dost rychlo sa zvacsuje.. ale aj dost nanervy nevies co sa deje 😝 .. cakam kym sa maly zobudi chcem ist konecne pozriet do prace a akosi zase asi nestihneme... 😠 ... proste ked mam nieco v plane najlepsie sa buvka 😀
Takynecka...veru mobilom to sfot 😉

julietka
23. okt 2009

zuzlik mala som mrchovske tyzdne asi az do takeho 8tt, v tom 8tt boli dost vyrazne, vtedy som to tu aj pisala,lebo som utekala k doki lebo boli take silne ze som sa bala co z toho bude, ale doki ma ukludnila ze sa roztahuje maternica a mam to brat ako dobre znamenie a kedze su dve tak to moze byt intenzivnejsie, takze nebojkaj zuzlik, aj mrchovske krce su dobre znamenie 😉 😵

julietka
23. okt 2009

takynecka urob si mamatestik, iba ten je najspolahlivejsi, mna teda ani raz nesklamal ani zuzlika, vsak zuzlik?
ked sme vtedy naraz testovali tak nam ukazalo aj ducha aj potom miznucu ciarocku, zial..takze nemam dovod mu neverit, rapiclear som skusala ale ten mi neukazal vobec nic, ani tuk..
a samozrejme ako ti uz tanicka pisala, nejako zacat treba aj tym duchom, takze zacina to pekne 😵

zuzla80
23. okt 2009

Tak to som kľudnejšia, keďže ste to mali všetky 😉 Ja si to už fakt nepamätám, či to bolo takto intenzívne. Beriem to ako pozitívne znamenie, že sa niečo dobré deje 🙂

Taky, tak aj my veríme dcéruške a aj Pepinu 😵 - veľmi verím, že je to na dobrej ceste. A len potvrdím Juli slová, že aj moja jediná spoľahlivá značka - mamatest. Doteraz ani raz nesklamal 😉 Ale je pravda, že je ho problém zohnať - ja som ho iba tak zbadala v jednej lekárni, to som asi ani nestimulovala, ale kúpila som si do zásoby, lebo vtedy keď som ho chcela a potrebovala nikde nebol.

Tánittka chceli ste pošpacírovať 🙂 - neviem ako u vás ale u nás blbé počasie, stále buď prší alebo mrholí - čo moje vlasy veľmi nemusia, tma, no proste jeseň.

tadea
23. okt 2009

Ahvojte,ani nemám chuť chodiť na net,ale teraz som ho na chíľku zapla,som rada,že sa vám tak darí a gratulujem zuzle aj takynke,ja samozrejme mám / ☹ .Nemám ani chuť niečo písať,ale z toho sklamania sa dá usúdiť,že som predsa tomu KETu verila.Ja viem,že je ešte skoro,som 8.deň,ale ja to poznám,keď nič necítim je to jasné.Ahojte.

julietka
23. okt 2009

ale tadeusik, nehadz flintu do zita, ked to nevyslo tentokrat, tak to vyjde nabuduce, len zial, my vsetky snazilky musime mat viac konskej trpezlivosti ako by mozno niekto iny dokazal zniest. Na dobre sa oplati cakat 😉
je mi naozaj luto ze ti to tentokrat nevyslo..viem ako sa citis, tiez som to zakazdym vzdavala a potom som sa opat do toho pustala..az kym sa nepodarilo

julietka
23. okt 2009

zuzlik,tesi ma ze si si zmenila uz aj pas, to je dolezite ze si sa s tym uz uplne stotoznila a uz to inak ani nesmie byt 😉

gabika24
23. okt 2009

ahojte kočky, zuzlik z celého srdiečka gratulujem. Idem prečítať, čo ste popísali, ale tie svietiace tt u zuzlika sa nedali prehliadnuť 😀 😀 😀

gabika24
23. okt 2009

takynečka, určite to bude dobré, ja som mala pri malej tiež len skoro "ducha", nejako fakt začať musíš a testuješ skoro, my ti veríme - takže to je jasné. Keď testneš zas, bude to silnieť a potom zas silnieť... neboj, už bude všetko len ok 😉

tomka12
23. okt 2009

zuzlik, to su velmi dobre spravicky...gratulujem 🙂

tanitta
23. okt 2009

Tadea...poznam jednu kocku co dokanale "poznala" svoje telo co sa tyka toho ci to vysla alebo nie...a predstav si ze nepoznala;)....takze este nic nie je uzavrete 😉 je to len 8den .. este vydrz chalani su pomalsi 😵 ... drzim vsetko co mam aby sa tam tie dialnicky zacali pekne rysovat pekne postupne a hlavne uspesne;)...
Zuzla.. aj sme boli si prestav ze som stala nad nim pri postielke a cihala kedy ako tak otvori oko nasilu som nechcela budit ale tak vies hlavne nenapadne to slo 😉
gabi .. ahoj pekne ze sa tu zastavis;)....jak sa dari drobcom?.. 😉
Tomka.. ty si ako na tom?...plan?

tomka12
23. okt 2009

Tanittka, ja idem do brna 3.11. (ako mi Koudy napisal, ze plan IVF) a okolo 10.11. by som mala dostat mrchu a idem na to...

mirinda10
24. okt 2009

tak sa hlasim z BA vcera neskoro vecer sme prisli, sme ok ja aj babulka mame 295 gr teraz uz iba najst lekara co sa bude o nas starat a vie co robi co bude asi aj dost tazke

moc gratulujem zuzik mam z teba velku radost, verila som,ze to dobre dopadne 🙂 🙂

taky cakaj s testikom u teba je moc skoro ak by si mala PK tak ok ale daj tomu este 2-3 dni ale varim, ze zuzik to nastartovala a teraz to pojde 🙂

rozmyslala som ci vam mam opisovat co som zazila ale nebudem to robit tu, vsetko uz preslo a teraz sa s muzikom tesime z nasej princezny ale ak niektora to bude chciet vediet, tak mi napiste na IP, ste tu velmi pozitivne naladene a ja chcem z vas teraz cerpat enegiu a nekazit to tu 🤐

pozdravujem cely spolok

julietka
24. okt 2009

mirindik, tesim sa ze si uz domkov 🙂 chcela som ti tento vikend poslat SMS ci by si nieco nechcela priniest, lebo ideme v utorok do Brna,ale vidim ze uz nebude treba, uz si doma s manzelikom aj s bambulkou. To je krasne ze ste spolu a zdravucki, nech to uz len vsetko dobre pokracuje. Drzim palce aby si nasla kvalitneho lekara, ako pises. Ten tvoj gynekolog, nie je dobry odbornik na taketo speciality?

Mirindik ja si myslim ze ak budes mat chut sa s nami podelit o to co si zazila tak nemusis nikomu pisat IP, pretoze to tu vsekty prezivame spolu a vsekty bojujeme za jednu vec, takze kludne ak sa na to hlavne ty citis sa mozes podelit so vsetkymi, myslim ze kazda z nas sme tu po tom vsetkom co mame za sebou dost silne na to aby sme to pochopili a racionalne "stravili" ale samozrejme zalezi len na tebe, my ta podrzime a aj nadalej budeme drzat palceky bambulke aby krasne prosperovala 😵

ninockaskv
24. okt 2009

baby, to je super.. tesim sa z vasich tt.. to znamena aj pre nas pozitivnu spravu, ked sa na jar vyberieme do brna .. 🙂

zuzla80
24. okt 2009

Mirindik vitajte domka, ani nevieš ako sa všetky tešíme, že ste s babuľkou v poriadku, hlavne, že malinka napreduje. Deň čo deň sme na teba mysleli a venovali modlidbičky za vás - som nesmierne šťastná, že sa to vyvíja dobre, veľmi stískame palce.
A tak ako Juliček napísala, ja si tiež myslím, že ak nám svoje spomienky napíšeš sem na fórum, nebude to nikomu prekážať. Od toho sme tu, aby sme sa podržali, aby sme sa pochopili a pohladili dušičku. Ak sa na to fakt cítiš, a nemáš problém, ja som tiež za. Veď život nieje len o pekných dňoch, žiaľ...

Tadeušik čo mám na to povedať - snáď len to, že sa nevzdávať. Moja ty asi veľmi chceš okúsiť Brnenskú atmosféru však? Lebo ja si to inak neviem vysvetliť. Ak budeš mať chuť tak mi pisni IP,poteším sa 😉

Táni tak už vieš, čo na neho zaberá, zlatúšik. Takže ste nakoniec boli pokukať kolegovcov?

Gabčurik, Tomka vlastne všektým vám ďakujem za držanie palcov - sme ešte len na začiatku, veď viete, cesta dlhá a kľukatá, tak verme, že len a len so šťastným koncom...

Pekný víked prajem, my ideme na oslavu - krsniatko oslavuje 5rôčkov, tak mu ideme zagratulírovať, nezbedníkovi malému, lebo on je teda riadny šibal, ale chúďatko momentálne s aftami v ústočkach - takže budú fialové (tinktúrové) pusinky 🙂

ninockaskv
24. okt 2009

mirinda, drzim palce vasmu bojovnikovi.. nech to dobre dopadne 🙂

avaka
24. okt 2009

Ahojte babulky, 🙂
Mirinda aj ja vas vitam domka 😵 Som rada,ze ste v poriadku 😵 Vsetky sme tu na Vas mysleli..a budeme radi,ked sa s nami podelis o to ,co si zazila,ako vravia kocky,na to sme tu,aby sme sa mohli spolu tesit,pochvalit,ale aj postazovat a podrzat 😉

Zuzlinecka moja,aj z Teba mam obrovsku radost 🙂 dufam,ze sa bude babatu (babatkam)dobre darit 😵 Tieto rychle necakane akcie maju najkrajsie konce 🙂
Uzite si oslavu

Taky,duch uz tak skoro?? 😵 dobre znamenie 😉
Tadea,a cim si testovala?Moze byt naozaj este skoro..ake embryjka Ti vkladali?Snad uz Brno nebudes musiet skusat,ale na druhej strane,ziadna z nas neolutovala.. 🙂

Juli caves 😉 ,tak sa chystate do Brna aj na nakupy?

julietka
24. okt 2009

avusik ja by som sla aj na nakupy, ale priznam sa ze sa mi nepodarilo najst na nete nejake take mensie obchodiky s detskym tovarom v Brne, no hlavne ideme tam kvoli tej vystave kocikov, dufam ze tuto kocikovu kapitolu uz uzavrieme, mne uz sa tak nechce vyberat a nakupovat. 😕 ..najradsej by sme uz mali bambulov doma a uzivali si tie starosti... 😅

adra17
24. okt 2009

Ahojte všetky a hlavne vitaj Miri! Som veľmi rada, že ste už doma a pekne si napísala, že to smutné už prešlo a s mužíkom sa vytešujete z vašej malej princezničky. Len tak ďalej 😵 😵 😵
Zuzlík, tebe zo srdca veeeeeeeeeeeeeeľmi blahoželám ku krásnej správičke 😵. Dobre sa to tu číta, keď sa aspoň niekomu darí. Nám, žiaľ, zase nie. Ani sa mi nechce rušiť tú pozitívnu náladu, ktorá tu je..., ale od dnes znova začíname, takže...

adra17
24. okt 2009

Pekný víkend všetklým 🙂 🙂 🙂

avaka
24. okt 2009

Juli,ved ak sa da priamo na vystave kupit,alebo objednat,tak urcite nieco vyberiete 😉 Uz sa nemozes dockat drobcov,ze? 🙂 Ale ani sa nenazdame a mame ich doma,tiez sa velmi tesim.Teraz mi ale ten cas tak leti... 😅

mirinda10
24. okt 2009

adri tak vela stasticka a energie v novom kole treba len verit a urcite sa to raz podari

asi som nieco prehliadla taky uz mame ducha 🙂 to som moc rada bude kazdym dnom ciarka silniet

ja uz mam problem s kocikom vybaveny zoberiem si ten co ma sestra len ho dam susedom do garaze aby sme ho nemali doma

juli pisala si nieco o magnezku, tak ja uz v nemocke som brala 4x1 500mg a budem najmenej do 30tt tak sa neboj ak potreujes tak si ho zober

mirinda10
24. okt 2009

zuzik citala som ak ti mozem poradit Dankovic je dobry odbornik dostala som na neho odporucanie od dr co ma operoval, boli spolu na par konferencii v zahranici a ze vie c robi tak sa ho drz

juli moj obodny lekar nevedel co je TTTS to mi povedal, ked som mu doniesla moju diagnozu z Brna a to som bola par dni predtym v poradni kde mi robil utz iba skonstatoval, ze mam velke brucho a rozdiel medzi detmi ale pomer plodovej vody a prietoky to ho uz netrapilo a tie dve prve veci co som spomenula su prve priznaky TTTS a je to iba pri jednovajecnych dvojkach inak je to dobry lekar ale na standardne tehu a nie a moje

tanitta
24. okt 2009

Ahojte..
Adri...dufam ze pojdete dalej ze to nevzdate... vsetko ma svoj koniec... vydrzte....
Mirinda....je to sila...ze na sk to nikde nerobia.... veru... na zapade vzdy dopredu...naozaj bolo stastie to brno ze ste sli...ale uz ste domka...to je hlavne....coskoro uz vybavicku budete chystat;).. kocik pocka.. my sme kupili az ked sa maly narodil...
.. uz sme objednali tortu k 1.rocku.. boze leti to... 😔

mirinda10
24. okt 2009

tanitka ja kocik dostanem od segri tak nic nekupujem aspon usetrim 😀 ma 5 mesacnu dcerku a uz mi triedi aj oblecenie, dostanem odsavacku, vanicku ja nic asi ani nebudem musiet kupovat

inak mne v nemocke chodili standardne pocuvat 2 krat za den srdiecko ale robia to vsetkym, robi sa to aj u nas? to je najkrajsi vuk ked pocujem srdiecko babulky to jedine mi doma chyba lebo stale necitim pohyby ale este stale mam vela plodovky, tak aj to je dovod ale verim, ze za tyzden dva to uz budem citit aj ja a budem viac pokojna, ze je babula ok uz sa na to moc tesim

inak moja babula je riadny vodnik v nedelu ked mi prisli skontrolovat poobede srdiecko tak som im ukazla kde sme ho mali rano a poobede nic skoro som umrela od strachu hned som kricala na dr, ze nemam akciu srdiecka a sestricka utekala po prenosny utz a ked prisla dr len tak prilozil niekde sondu a ze mame pekne srdiecko mala sa posunula o 7cm tak dr povedal, ze je to kvalitna vodnarka, tak sme sa smiali a hned sa mi lepsie dychalo, tak takto ma babula vystrasila

dalsia pekna prihoda, dr mi robil na prenosnom utz meranie plodovky a ze mam nejak viac ale hned kukol a uz mala prazdny mechur, tak sa smial ja som babulke hned na druhy den dohovarala nech sa vycika az po rannej kontrole aby sme boli hviezdy a mala vydrzala hned sme mali o 1cm menej plodovky 🙂 🙂 asi by som si mala pisat dennik a raz to budem citaj malej aka bola zlatucka

to len na sprijemnenie sobotneho vecer 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre