Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

deinad
3. jan 2013

@ria191 ahoj, no ja som absolvovala 4.ivf v Brne (17.12) ale nevyslo mi to, opat negativne, ked budes robit aktualizaciu...takze snazime sa dalej 🙂

horalka79
3. jan 2013

@staga ahojky 🙂 take prave vydutie este nieje vidiet, na to je este cas, vsak drobec je este maly a ma este dost miesta na gymnastiku vo vodicke. Ale tak jemne sa brusko pohne ked kopne, no viac to pozorujeme na tej ruke polozenej na brusku., jak taka rybka ako keby do teba z vutra stuchla a za chvilu znovu 🙂 raz som skusila trosku potlacit a drobec stuchol spät, hah, asi nahoda, ale mila 🙂 je zaujimavepodla pohybov drobca sledovat, pokial uz maternica narastla..teraz je od spodu po dolny okraj pupku.
Takze sa mam fajn, citim sa celkom fit ..myslim, ze mi zacalo najkrajsie obdobie tehotenstva (len nech to dlho takto vydrzi)..a na vahe mam od zaciatku + 2,8 kg.
Potom napisem po tom velkom ultrazvuku co noveho, zatial budem citat, co mate vo svete snazilkovania nove vy 🙂
Drzim palce, nech sa aj vam coskoro podari 🙂 pekny vecer.

kvakuska
3. jan 2013

@tinkatinulka pobočka v Olomouci ještě vůbec nejede, nikdo tam není, začínají až od pondělka ... a máš na ně to nové číslo?

tinkatinulka
4. jan 2013

@kvakuska na nete maju nejake novy vyvesene..to?

adrianka69
4. jan 2013

moja skusenost v Brne s akoze lekar Petrenko bol rok 2000. najhorsi rok mojho zivota VERTE MI. prepichol mi cystu zaziva v ambulancii dal mi nejake lieky a ze za 2tyz.mam prist. mali to byt lieky na stimulaciu pred um.oplodnenim..po ceste domov isli teploty 40 a o 2dni som lezala v nemocnici v biskupiciach. absces v duglase zhnisany vajecnik a zapal celeho brucha. ten chumaj je akoze slavny lekar. 2xma operovali jeden vajecnik sa uz nedal zachranit druhy ostal necinny endometria a plno inych nasledkov. zachranil ma prim.Slezak a doc.Valky

mircalla
4. jan 2013

@adrianka69 A tento lekar bol z Reprofitu? Pretoze ani neviem, ci v roku 2000 Reprofit vobec existoval???

lenusika
4. jan 2013

@adrianka69
ja vďaka Petrenkovi čakám po 10 rokoch babatko. Doc. Valky len ťaha peniaze v Iscare a nič nerobí preto aby žene pomohol. Toto je zasa moja skúsenosť.....
Akonáhle má žena vyšší vek uz sa Valky neunuva nieco s tebou robit a nebodaj , že by ženy vyčerpali v inom centre preplatenie cez poistovnu a potom k nemu...to nepripadá do úvahy a este ak ti v iscare odoberu viac vajicok a z toho 3 preziju a nechas si vlozit jedno alebo 2 tak to tretie vyhodia nemrazia ako v Reprofite!!!!V tom je veľký rozdiel...Slováci tzv MUDR. na čele s Valkym sa majú ešte veľa učiť aby boli na tej úrovni ako Brno

lenusika
4. jan 2013

@mircalla ak sa chystaš do Reprofitu vrele odporucam

tinka9075
4. jan 2013

@lenusika súhlasím s tebou DOC.Války ozaj len ťahá peniaze a nič nerieši ja som bola u neho na iui a to mám zážitok do konca života neviem čo tam so mnou dovádzal ale bolestivejšie iui som ešte nezažila 😖 😖 a na sone pred iui mi povedal že mám samé cysty tak som len po nom pozerala a nakoniec som mu povedala nech otočí monitor ku mne a namiesto cýst ako on tvrdil tam boli folikuly tak rozdiel riadny 😀 😀 😀 ja budem navždy vdačná Reprofitu že som tehulka lebo v sk centrách by som sa toho asi tažko dočkala 🙂 🙂

gerdusha
4. jan 2013

Nechapem, preco tu rozoberate lekarov, ktori nemaju co robit s reprofitom... Ani petrenko a ani valky...

mircalla
4. jan 2013

@lenusika dik, ja uz krpca z reprofitu mam🙂 len ma zarazil ten prispevok, nemyslim, ze ten lekar vobec v RF dakedy robil, takze mimo temy

karkana
4. jan 2013

no ja som písala dr.Stelclovi, tak v skratke o mne,či mám nejakú šancu ešte, tak som zvedavá, či mi odpíše, ja som taká nainfikovaná, že to skúsim 😨

tinka9075
4. jan 2013

@karkana ja som tiež chodila k Štelclovi na sk som mala 3x ivf a nič a v Brne stačila iui a som tehulka 🙂 🙂 neboj on niečo vymyslí 🙂 🙂

rot
4. jan 2013

@karkana správny prístup 🙂 . Štelcl stopercentne niečo vymyslí! 😉 Držím palce!

deinad
4. jan 2013

@rot ahoj, pisem aj Tebe, ja som absolvovala v dec.2012 4.ivf v Brne (17.12) ale nevyslo mi to, opat negativne, ked budes robit aktualizaciu...takze snazime sa dalej

rot
4. jan 2013

@deinad ahoj, mrzí ma to, škoda, že to nevyšlo. ☹ V každom prípade, verím, že sa čoskoro začneš tešiť na ďalší, verím, že úspešný pokus 🙂 .

rot
4. jan 2013

horalka79 / 2x IUI neg., 1. IVF Brno vyslo/15.9.ET Gr.II, 13.den po ET- test pozitívny HCG 680 , termin 2.6.2013
bibi24 / 1. ivf Iscare (4 oocyty) bez ET, OHSS, 1. KET (4, 5 bunkove bez PK) - neg., 2. KET (5 a 6 bunk. bez PK) - biochem., 2. ivf Iscare (2 oocyty), OHSS - ET (2 bunk. bez PK) - neg., 3. ivf soft Iscare (2 oocyty = dve 8 bunk. embrya, Gr. I.) - neg. (predtym duch na teste), 4. ivf Reprofit (2 oocyty) - 1B Gr. I. - negat., 5. ivf Reprofit (5 oocytov) - 16.9.ET - morula a vcasna blastocsta Gr.II, neostalo nic na mrazenie, 9. den po ET - domaci test +, 12. den po ET - hcg 1900, 15. den po ET - hcg cez 6000 a dve dutinky v maternici
kaja81 / 19.9.ET, - test pozitivny +
sarasota / 21.9.ET, - test pozitívny +
tea284 / 1.10 ET, - test pozitívny +, termin 16.6.2013
zeina62 / 20.10 ET - test pozitivny +, termín 4.7.2013
panarka / 25.10 ET - domáci test pozitivny +, termín 16.7.2013
tinka9075 / IUI 26.10.2012 , krv +
falin / ET 3.11, krv +, 13-ty den po ET HCG 2061
staga / 5.IVF - domáci test pozitivny +
hora_lka / 1.IVF+KET GF negativne, 24.9.2012 2.IVF Brno negativne, KET 30.10.2012 test pozitívny +
sofia17/ET 18.11.2012 test pozitívny +
rot 1.IVF bez oplodnenia, 2.IVF biochemické, 3.IVF pozit. v 9tt ukonč.-anembryomola, 4. IVF krv + (hcg 11. deň 715.5, hcg 13. deň 1370), dva gestačné vaky (jeden zrejme zanikajúci) a jedno ♥ (25. deň od ET).

Stimulantky a čakateľky na //:
speranza1 / 1 ivf bez ET, 2 IVF neg., 3 IVF biochem. teh., 4 IVF neg., 5 IVF

Čakateľky:
deinad / čakateľka, 4. IVF Brno negat.
jomini / čakateľka
freeze24 / cakatelka, 1.IVF neuspesne
nelly3 / cakatelka, 1.IVF. gyn-five negat., 2.IVF.Brno negat.
holly74 / čakateľka 5 x IVF negatívne (5xET, 2xKET)
melliska / 17.9.ET, - dom. test neg. -
stastenka42 / ET 3.11, test neg. -
tinkatinulka/ 1 IVF biochem.tehu
adra17 / možno to ešte raz skúsime
ria191 / 3. IVF Reprofit Brno negatívne
hencidlo / 3x IUI neuspesne, 1.IVF neuspesne, 2.IVF biochemické, 3.IVF neuspesne

zeina62
4. jan 2013

@lenusika suhlasim uplne s tebou

zeina62
4. jan 2013

@gerdusha ahoj nemaju s reprofitom nic spolocne ale my ako zeny ktore by dali neviem co aby mohli mat babetka mali zlu skusenost s tymto lekarmi a velmi nam ublizili! aspon v mojom pripade Valky!!!

tinka9075
4. jan 2013

@gerdusha presne ako píše
@zeina62 mne Války tiež dost ublížil 😖 😖

zeina62
4. jan 2013

@gerdusha co sa tyka mna iba chcem chvalit reprofit aky su uzasny a citatelkam snazilkam chcem iba upozornit na zlych lekarov ktory iba ublizuju! a hlavne kradnu ludi a davaju falosne nadeje

karkana
4. jan 2013

@zeina62 taky tak 😔 ,škoda,že sa nedá čas vrátiť a eueráááá

silvinnka
4. jan 2013

kocky u mna zase opak, po 3x potratoch,3. neuspesnych ivf. sa doc. Valki nevzdal a dopomohol mi k babatkam....ja sa zas vdaka nemu vytesujem z dvoch krasnych,zdravych dcerok 😉

martini
4. jan 2013

RF je iná liga 🙂

zeina62
5. jan 2013

@silvinnka asi si velka vynimka, lebo skoro kazdu co poznam co mala s nim skusenost , mala iba zle skusenosti . je to individualne ale vacina mala zlu.. asi si mala len velke stastie

radina
5. jan 2013

Ahojte dievcata, chcem sa spytat , ako riesia v RF cystu pred ivf. Mam na mysli cystu z nepuknuteho folikulu. Na SR mi takuto cystu v den zaciatku stimulky odsali v narkoze. tak ze ako to riesia tu , ak by sa mi to nahodou opat stalo ?

evulatko
5. jan 2013

@radina, mne se to stalo nekolikrat, chodim k dr. Stelclovi a vzdycky mi ji odsal (bez narkozy)🙂

silvinnka
5. jan 2013

@zeina62 nemyslim,ze je to o stasti....vymyslal mi rozne stimulacne plany,kade co sme kombinovali ,skusali....nehodil za hlavu mna ako pacientku,ale mal snahu aby som sa dockala aj ja dietata....akurat som si tazko zvykala na jeho strohu komunikaciu,ale clovek pokial ho nieco zaujima,tak sa pyta a neda sa odbyt....

radina
5. jan 2013

@evulatko a neboli to? 😖

evulatko
5. jan 2013

@radina, da se to v pohode vydrzet🙂 Ja jsem nekdy chodila i na odsavani folikulu bez narkozy, protoze jsem jich mela malo, tak to bylo horsi, kdyz pichl pak treba dvakrat nebo trikrat, takze jedna cysta v pohode🙂 a aspon Te neuspavaji🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre