Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
19. júl 2014

@korenka17 ahoj ....no ja mam bezny rezim-tak mi kazali v reprofite ziadne polihovanie a tak , vraj treba zit bezny zivot, tak sa aj snazim 🙂
zatial sa citim normalne sem tam ma pichne pri vajecnikoch inac nic......podla predachadzajucich ivf cakam priznaky tak na 8 den 😉

ludinka
19. júl 2014

@katka1710 dovera ivf v cechahch neuhradza, ako dovod uvadzaju to ze sa da urobit aj na svk,
ivf soft ta vide v reprofite ako samoplatcu cca 1000 eur ale zavis to aj od toho kolko budes mat vajicok popripade aku budes mat stimulku a ci sa bude nieco mrazit, ja som mala 5 vajicok , mrazili sme 2 embria a vosli sme sa do 950 eur , ale stimulovala som len clostylbegytom......
ale pre porovnanie jedna moja znama bolavv heliose v martine cez poistovnu, tak isto mala 5 vajicok a nechali tam 1700 eur!
takze tak ci tam ta to vide v reprofite financne narovnako alebo lacnejsie ako na slovensku 😉

rebeka33
19. júl 2014

@katka1710 mne dovera nic nepreplatila a na odvovane ani neodpovedala. 😖 mna stal jeden pokus okolo 1000-1200e ak sme nemali vkladtak aj menej. Ak chces a mas castak sa preepoisti do vzp. Oni jediny preplacaju bez velkych problemov.

ludinka
19. júl 2014

@adulka1981 ivf preplaca iba vseobecna poistovna ak mas doveru tak mas smolu....ale uz som pisala vyssie ako tu funguje takze tak....niekto otehotnie na prvy krat niekto na druhy a niekto na x-ty, ak si to chces dat preplatiit tak najskor musis poziadat o schvalenie , potom to sama uhradis a nasledne cakas kym ti poistovna vrati peniaze

donatela
19. júl 2014

@adulka1981 keďže píšeš, že máš Všzp, tak najprv požiadaš o schválenie. Lehotu na schválenie majú 15 pracovných dní. Ak schvália (zatiaľ som nepočula, že by neschválili), tak začneš stimulovať. V RF platíš všetko sama v plnej výške. Potom požiadaš o refundáciu, predložíš faktúru a doklad o úhrade. Na samotnú refundáciu majú lehotu 3 mesiace. Koľko vracajú neviem, sama som zvedavá. Čakám na refundáciu...
K žiadosti o schválenie potrebuješ mať vyplnené 4 tlačivá, všetko nájdeš na stránke Všzp, písala som to zibi asi 2-3 stránky dozadu aj s linkami na tie stránky a tlačivá... Veľa šťastia🙂
A Všzp schvaľuje iba soft stimuláciu, lebo to sa nerealizuje na Sk... 😉 Takže to musíš mať v tých tlačivách zdôraznené...

katka1710
19. júl 2014

@rebeka33 dakujem za info, v podstate si ma velmi potesila, a inac aj na Slovensku som doplacala 1000 eur, tak je ok suma... Aspon tak vsetko prebehne rychlejsie, bude to moje 3. IVF, 4. stimulacia, pretoze pri jednej mi lekar vybral skor vajicka ako stihli dozriet, cize sme si doplatili narkozu a ten odber, ktory bol nanic, a dalsi mesiac som absolvola znovu tu stimulaciu. Dufam, ze nam to uz vyjde. A blahozelam k tehotenstvu.

katka1710
19. júl 2014

@ludinka mas pravdu s tym platenim na Slovensku, mna s liekmi vyslo kazde ivf 1400 eur, ak neratam mrazenie jedneho vkladu KET, ktore ma stalo okolo 400 eur v gyncare v KE. Inac aka je to soft stimulacia? Ja som predtym stimulovala 10 dni s puregonom alebo pregnylom a clostilbegytom prve 4 dni, a to som mala 4 vajicka, pri kazdej stimulke. Dakujem ti za info.

korenka17
19. júl 2014

@ludinka kedy máš deň testovania?

marverka
20. júl 2014

Dobre ranko.
Viem ze to tuna nepatri ale v teme na to urcenej som nezohnala. Neostal prosim vas niektorej zvsny orgalutran?ani sama tomu neverim ale ideme dalej uz kazdym dnom ocakavam mens.moc dakujem

rebeka33
20. júl 2014

@katka1710 presne ja som nechala u hredzaka viac ako v rf a ziaden vysledok a hrozny pristup. Vrf sa tibude pacit.soft jetak ako pises colstil+ meriojal,puregon alebo ine. Urcitesi knim vezmi doterajsie vysetrenia a sttimulky nechto mozu prespekulovat. Ja tiradim Koudelka ,Stelc,Kurecova. Alevsetci suam dobry.

rebeka33
20. júl 2014

@marverka je mi luto nemam ,ale drzim palce.

adulka1981
20. júl 2014

@donatela - ďakujem babule za odpoveď. Ako tak na to pozerám, asi sa to ani neoplatí dávať si cez poisťovňu preplácať (asi si kvôli papierom aj centrum účtuje inú sumu ako, keď je človek samoplatca). Či mýlim sa?

adulka1981
20. júl 2014

@ludinka - ty si už tiež bola na viacerých vkladoch a nič? Ja idem na prvý tak uvidíme čo bude alebo nebude...Tak strašne držím palčeky,aby to vyšlo. Aký časový rozostup môže byť medzi jednotlivými vkladmi?

adulka1981
20. júl 2014

@donatela - ďakujem babule za odpoveď. Ako tak na to pozerám, asi sa to ani neoplatí dávať si cez poisťovňu preplácať (asi si kvôli papierom aj centrum účtuje inú sumu ako, keď je človek samoplatca). Či mýlim sa?

ludinka
20. júl 2014

@korenka17 na buduci pondelok 😉

tixx
20. júl 2014

ahojte baby,som tu nova... chcela by som sa vas len opytat, ci ste predtym nieco riesili aj v CAR na Slovensku,alebo preco ste sa rozhodli pre Brno. My chodime do Gyn-Fiv, zda sa mi,ze tam vsetko trva dlhsie,ako by malo... stale sa tam na nieco caka... minuly tyzden sme sa dozvedeli,ze vraj ja mam PCOS a mm zly spg,takze inak ako IVF to nepojde. Vraj sa realne ku IVF dostaneme tak v decembri,lebo musime cakat na kopu vysledkov z genetiky, medzitym mna poslala na laparku + drilling vajecnikov, pisala som si tu s jednou babou, vraj odkedy sa rozhodla,ze idu na IVF, to v Brne vyriesila za mesiac a o 3 tyzdne rodi. Vidim,ze vy uz ste tehu , tak som rada,ze to vyslo 🙂 velmi by mi pomohli nejake blizsie info o tom,preco ste sa rozhodli pre Brno... inak poistovnu mame VSZP...

korenka17
20. júl 2014

@ludinka tak,mám ťa v kalendári 🙂 ...aaaa,vydržíš do vtedy?...kedy máš termín MS ?

13nika13
20. júl 2014

@donatela Nás vyšlo IVF soft v Reprofite 860e, VšZP nám vrátila 730e 🙂

zlatanka30
20. júl 2014

@tixx pre Brno sme sa rozhodli z jedineho dovodu su najlepsi 😀

melisska
21. júl 2014

@tixx su naaaaaaaaaaaaaj... 😉 😵

gagik
21. júl 2014

a podarilo sa niektorej otehotniet v Reprofite i napriek ťažkej endometrióze?

falin
21. júl 2014

dobre ranko, kočky 🙂

@gaga83 - ach, aka je krasnucka, drobcek maly 😵 , nech vam robi velku radost 😉

tixx
21. júl 2014

@melisska mas dobru skusenost? Idem tam asi dnes volat... 🙂

falin
21. júl 2014

@marverka - ahoj mojka, zdravim ta a drzim palce do dalsieho boja, silno, velmi silno 🙂

@tixx - ahoj, ja som chodila do Iscaru v BA. Pristup je neporovnatelny a kvalita spickova, nevahaj, nebudes lutovat

tixx
21. júl 2014

@falin dakujem za info, citam tu same dobre referencie, neviem sa zbavit pocitu,ze postup v GF nie je spravny... 😒

falin
21. júl 2014

@tixx - Meliska @melisska ma odtial toho nadherneho drobca co ma na fotke 🙂 😵 🙂 (po x neuspesnych pokusoch na Sk 😉 )

falin
21. júl 2014

@tixx - z gyn fivu vela kočiek "poutekalo" do RF. Objednaj sa na konzultaciu, za to nedas nic (ta je bezplatna) a podla pocitu sa rozhodnes. Ale dr. su tam velmi profesionalni, snazia sa stimulku usit na mieru, su otvoreni a ustretovi. A co je nemenje dolezite - s usmevom na tvari 🙂

diska
21. júl 2014

@tixx ahoj ,ak ti mozem poradit tak neostavaj v GF ale chod do RF,v GF to chodi asi tak,ze spravia skvor to z co maju peniaze a celkovo pristup je tam hrozny aspon to co som okusila ja.

tinka9075
21. júl 2014

@tixx ja som bola v GF 2x na ivf a tam je to niečo strašné pre nich je pacientka len číslo mne sa tam nepáčil prístup 😖 😖 mne dokonca múdry Harbulák povedal že ak otehotniem jediná šanca pre mňa je ivf ja som chcela ísť najprv na iui ani sa o tom nechcel baviť 😒 😒 a v Brne som bola na iui a mám dvojičky 🙂 🙂 tak aj ja ti radím choď do Brna a kašli na GF 🙂 🙂

tixx
21. júl 2014

@falin
@tinka9075
@diska babyyyyyyyyyy ste super zlate, dakujem!!! uz som sa tam objednalaaa!!! a 4.8. mame termin 🙂 no nam tiez povedali,ze len IVF, rovno laparka, genetika, a vraj az niekedy v decembri je to realne... pisala som si vcera s jednou babou, co bola aj na SVK v 2 centrach a potom v RF Brno a strasne si pochvalovala. Tesim sa!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre