Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sneznicka
24. feb 2012

@staga dakujem🙂 Je zbytocne si davat PK, ked mas napriklad len dve embryjka, vtedy treba s nimi rychlo do bruska, cize na treti den a cakat, co sa udeje. Iste, ak nie su v poriadku, vyvijat sa dalej nebudu aj tak a zistis to az o dva tyzdne na odbere krvi, PK Ti moze napovedat ich lepsi stav, pretoze ak maju na 5. den okolo 100 buniek, je to urcite dobre znamenie, aj ked nemusi. Skratka, najlepsie im je v maternici, nemas co stratit, ked pojdu 8bunkacikovia na treti den do bruska. Pk sa robi najma pri vacsom pocte embryii, cim sa vlastne selektuju tie zivotaschopne od tych horsie sa vyvijajucich. Ja som mala dve embryjka 8 bunkove na treti den, takze nebolo nad cim dalej uvazovat.

sneznicka
24. feb 2012

@kajka39 urcite to skus, velmi drzim palce! Mne dali v Brne merional (tusim 12 ampuliek) a clostylbegyt, uplne to stacilo na dve krasne embryjka🙂 Clostylbegyt som si kupila v lekarni v Brne, stalo to len okolo 200 Kc a menopur je sice drahsi, ale nie su to take sialene palky. Este mi dali orgalutran (2 ampulky spolu nieco cez 2000 Kc). Jasne, ze je lepsie si to zohnat cez tych, co to kupili cez poistovnu.

sneznicka
24. feb 2012

@gabinkaa blahozelam k vytuzenej Anicke🙂 Nech ma krasny zivot a Vy vsetci s nou🙂

tanitta
24. feb 2012

@staga ako by povedal dr Koudelka.... "zenska deloha je nejlepsi mašina na embia" 😎 .... pokial sa ma embrio delit bude sa delit....pozdravujem cely VIP klub .... 😵

alabu
24. feb 2012

@staga
@sneznicka
@rebeka33
dakujem za odpoved baby a ano, je to Vitouskova 🙂 ja by som rada skusila soft, pretoze pri dlhom protokole na slovensku som aj tak mala 6 a 8 vajok, vsetky sa nam oplodnili same ale po niekolkych dnoch sa prestali delit...skusili sme aj PK aj bez PK..a nepomohlo 😖 sice som si povedala po druhom IVF ze nikdy viac ale...davam si 2 pokusy v Brne a uvidime🙂 drzim vam palce 😉

sneznicka
25. feb 2012

@alabu drzim palce, aby stacil jeden pokus🙂

rebeka33
25. feb 2012

@kajka39 ahoj dlho ťa nebolo držím palce. žiaľ nepomôžem s liekmi už som darovala. napíšem ip.

lucitas
25. feb 2012

Ahojte kočky, som tu nová, mám za sebou 2x neúspešné IVF v BA a rozmýšlam na Brnom. Viete mi prosím povedať, koľko približne zaplatím za IVF v Brne ako samoplatca? Oni cez našu poisťovňu asi nerobia, že? Ďakujem za radu.

sally2401
26. feb 2012

Ahojte baby, potrebovala by som poradiť aké máte skúsenosti s reprofit Brno. Ja chodím 6 rokov do BA Iscare ale po poslednom IVF v septembri som totálne sklamaná, celú dobu stimulácie som bola sledovaná každý deň som chodila na kontrolu ovárií aby niečo nezanezbali a všetko bolo nanič vytvorilo sa mi 9 vajíčok čo bolo u mňa rekort pri slabej stimuácií a odobrali mi len 4 druhá lekárka ktorej som išla cez sviatok na kontrolu ma šokovala že 5 už prešvihli a ďalšie 4 budú dúfať že dorastú a dozrejú keď mi ich pôjdu odoberať. Samozrejme bolo všetko zle ani jedno sa neoplodnilo ale mám taký pocit že neboli ešte dozreté ale to sa dokázať nedá. A to bolo moje 6 IVF. A z Iscare som celkovo sklamaná iba biznis. Chcela som ísť do Icare do Martina ale keď som sa dozvedela že MUDr. Tomáš je už nenávratne preč, tak teraz rozmýšľam nad Reprofit Brno. Akého lekára by ste mi tam odporúčali?

bettypo
26. feb 2012

@lucitas ešte som nepočula o nikom komu by to uhradila slovenská poisťovňa. No ale možno sa niekto ozve. Ťažko povedať koľko to bude stáť. Závisí od počtu vajíčok. Na stránke reprofit je cenník. Pozri tam minimálnu stimuláciu. No a netreba zabudnúť na krvné testy. Tie musí mať aj partner, teda spolu 4000 za tie testy

v555
26. feb 2012

@sally2401 ja chodím ku Dr.Macháčovi a som maximálne spokojná,to čo sa ti stalo na Slovensku v Iscare sa ti v Reprofite určite nestane.

v555
26. feb 2012

@lucitas záleží na akú stimulku ťa odporučia,mne vravel doki,že by ma to vyšlo probližne 600€ ale s minimálnou stimulkou.Rátaj približne 1000€-1500€

sneznicka
26. feb 2012

@sally2401 Ja som zacala u Koudelku, ten mi navrhol stimulaciu, OPU aj ET mi robila Vitouskova. Obaja su skveli. Myslim si, ze keby si tam isla komukolvek, vedla neslapnes. Su zohrati team, je tam vyborna spolupraca medzi nimi a kazdy vie, co ma robit. Okrem toho je tam atmosfera na nezaplatenie. Vyborna.

staga
26. feb 2012

@sneznicka
@tanitta ja som mala po 3 dnoch 13 bb a 8 bb aj tak s negativim vysledkom ☹
mozete mi to vyvratit ale ked je PK tak sa zisti ci sa embria dobre vyvijaju a podla toho sa urobi alebo neurobi ET a niekde som citala ze ked je PK tak je vacsia pravdepodobnost na uhniezdenie

tanitta
26. feb 2012

@staga nechcem ti vyvracat pk pretoze ma to svoje opodstatnenie pri vecsom pocte emrii..... no na druhej strane prirodzene prostredie je len predsa prirodnejsie .... a v R vedia... podla danej situacie v tom momente co je najvhodnejsie...... ak im budes doverovat (o tom to vsetko je) dosiahnete toho po com tuzite 😉 budete v tych najlepsich rukach.......

staga
26. feb 2012

@lucitas ja som pri prvom IVF platila 1100€ bez liekov tie som si zabezpecila inde a mala som 13 vajicok

staga
26. feb 2012

@alabu drzim ti palca a uvidis s Vitouskovou budeme obe tehotne 😀

vikad
27. feb 2012

Ahoj dievčatá. Chcela by som sa opýtať, máte niektorá skúsenosti s Centrom asistovanej reprodukcie v Brne vo Fakultnej nemocnici CAR 01?

rebeka33
27. feb 2012

@sally2401 je mi to ľúto ako si dopadla,ale to je Sk 😒 . RF je dobrá voľba.Skús počítať dozadu,myslím,že prístupom a odbornosťou bude RF fajn zmena. Sú výborný. Držím palce.

alabu
27. feb 2012

@staga tak to dufam🙂 ty si uz skusala Brno alebo ides prvykrat? a skusala si aj nejake slovenske centrum?

alabu
27. feb 2012

dievcata, este otazka...lekar mi pri prvej konzultacii navrhne najvhodnejsie riesenie alebo si mozem ja povedat ze chcem nativ namiesto dlheho protokolu IVF?

lucetta
27. feb 2012

ahojte kocky, istotne mate skusenosti s centrom v Brne, viete mi poradit-robia aj iba stimulaciu s naslednym IUI ? ..bez ivf ? a aka je cca doba kym daju termin?

vdaka za akekolvek info🙂

bettypo
28. feb 2012

@lucetta nemám síce skúsenosti s IUI, ale robia to. Veď si pozri ich stránku. Neviem, či Ti niekto poradí s termínom, určite to závisí od toho, koľko ľudí majú práve naplánovaných. Hneď tam zavolaj alebo napíš na mail, čo majú na stránke. Reagujú rýchlo

staga
28. feb 2012

@alabu toto bude moj treti pokus takze ked som dobre citala tak aj ty mas treti pokus - dufam ze to budu nase uspesne pokusy a ty beries nejake lieky - vitaminy? na podporu?

lucetta
29. feb 2012

@bettypo dakujem za info ..skusim

sally2401
2. mar 2012

@sneznicka
Ahojte,
tak som objednaná na 15.03. Dr. Macháčovi vie mi niekorá poradiť aké ma s ním skúsenosti, aký je?

brita
2. mar 2012

@sally2401 Ahoj, my sme mali sice Štelcla a boli sme s nim velmi velmi spokojni, ale na Machaca som pocula same chvaly, baby boli a su s nim moc spokojne, co teda ja viem. Takze mozes byt uplne kludna, je to jeden z najlepsich. 😉

lulu10
2. mar 2012

@sally2401 ahoj ja chodim k machacovi a je fakt super, urcite budes spokojna, hovori na rovinu, jasne, co ta bude zaujimat to sa ho rovno spytaj, mozes s nim komunikovat aj mailom, vsetci odpisuju velmi rychlo. Je to fakt odbornik. Ver mu!

gerdusha
2. mar 2012

@brita ,

to je uz 14. tyzdnen??? moje neeervy..to to leti!!!! super!

zdravim vas inak vsetky

brita
2. mar 2012

@gerdusha No ale to leti 🙂 Jeden zajko je uz v 15. tyzdni, lebo je akosi popredu, ale ja to stale ratam podla ET 🙂
Ako sa mas, moja?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre