Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
18. aug 2014

@ludinka noo a dnes ten zazrak ma asi 4 roky.... a je to poriadny nezbenik 😀 😀 😀

balance
18. aug 2014

@speranza1 a to je ako mozne? vsetci doktori mi povedali za prirodzene uz neotehotniem, ze proste spermie sa nedostanu k vajicku a oplodnene vajicko zasa do maternice... 😨

@ludinka dakujem 🙂 uvidim ako zaregaujem a ako to cele dopadne, este nikdy som nebola stimulovana...

speranza1
18. aug 2014

@balance tak to ti neviem povedat.....presne to povedali aj kamoske... preto si tak spasovali, ze ved sa nemoze nic stat a hla..... 😉 😀

ludinka
18. aug 2014

@balance ja som isla na soft koli tomu ze sme vlasne s mm obaja zdravy (hoci sme sa 4,5 roka bezcielne snazili vsetkymi moznymi sposobmi, prirodzene to neslo)
z prveho ivf som ale pri KET mala aj ja mimomaternicove tehotenstvo, takze sa viem trosku do teba vzit....zrazu uz ani ja nie som uplne zdrava 😒
ale co je pozitivne tak pri dalsom ivf som uz otehotnela- tym chcem povedat ze pri tebe je to tutovka kedze ty uz mmt mat nemozes 😉

balance
18. aug 2014

@ludinka
@speranza1 babule, vidim, ze ste v tomto vsetkom zbehle, tak este jedna otazka. Myslite, ze im v novembri bude stacit mm spermiogram z maja, moj hormonalny profil z maja? v septembri si chcem dat spravit este ahm hormon.

ludinka
18. aug 2014

@speranza1 nechapem fakt 😕 a nebolo to tak ze predsa len nejaky zabudnuty (treti 😀 )vajickovod mala?

balance
18. aug 2014

@ludinka ty mi teda pojdes prikladom 😉 uz aby bol november a december 😀

ludinka
18. aug 2014

@balance ak ste mali vsetko v norme tak im to bude stacit, ja som mala vysledky stare 2 roky a stacilo im to, jedine som mala TSH a T4 hranicne tak mi to dali skontrolovat lebo ze tie sa vedia zmenit aj po takom case, ale ostatne hormony sa vraj az tak nemenia

speranza1
18. aug 2014

@ludinka 😀 😀 😀 😀 neviem..jednoducho bol to naozaj zazrak...

ludinka
18. aug 2014

@speranza1 to ano 😵
skoda ze takych zazrakov nie je viac aj tu v tejto teme...vacsina by si ten zazrak uz naozaj zasluzila

speranza1
18. aug 2014

tak zienky..ja sa na dnes lucim a vsetkym prajem este krasny zvysok dna 😵

zibi
18. aug 2014

@speranza1 a oterel nie je dobry? 😕

zibi
18. aug 2014

@balance urcite chod do brna ..mna tu doslova predavkovali hormonami 😠 maximalne davky a aj tak som nemala viac vajok a pri softe som mala styri s minimalnou stimulkou cize sa oplati 🙂

motiv
18. aug 2014

ahojte uzivali ste niektora Medrol???

lienka_1
18. aug 2014

@speranza1 Ja som Ta videla nazivo a cestne prehlasujem, ze si zenska ako ma byt! 😉 Taka akurat, krasna baba! 😉

sona_fit
18. aug 2014

@leontinka27 Ahoj, až dnes som na nete a dobieham príspevky 🙂 K tomu nepriechodnemu vajcovodu asi toľko, že mne zistili to iste, jeden bol úplne a druhý čiastočne nepriechodny. Mne to zistili pri laparoskopii. Po 1 IVF v Gyn-Fis mi odporučili ich podviazat (nie odstrániť!!!), nakoľko sa v nich tvorí akási tekutina ktorá obsahuje toxické latky a táto môže vyplatiť embrijko z maternice von. Normálne tá tekutina vraj vyteká do dutiny brušnej cez vajcovody, ale ked su nepriechodné tak do maternice. Takze som si ich dala podviazat. Napriek tomu ďalšie 3 IVF neúspešne. Ked máš nepriechodny len jeden, asi my som to nechala tak. Ja mam teraz veľkú cystu na vajecniku a dr. Kurecova z Reprofitu mi ju odporučila pred ďalším IVF odstrániť ale po konzultácii
s Machacom vraj nie, lebo to by už bola tretia laparoskopia a úspešnosť sa tými operáciami znižuje este viac, vraj ak este chcem mat niekedy dieťa určite neoperovat! Takze si vyber... Myslím že ked máš nepriechodny len jeden tak by som to radšej nechala tak. Najlepšia je osobná konzultácia a prebrať to z viacerych uhlov pohladu s lekárom. Držím palce 🙂

korenka17
18. aug 2014

ahojte babuľky moje,takže konečne mám aj ja vytúženú foto,malá sa vrtela vkuse,tanečníčka bude po mne 😅 ,srdiečko bilo,bola čulá až moc,má už 6cm,vo štvrtok idem na sono srining do MT,potom o 2 týždne na genetiku,na prenatálne vyšetrenie krvi...ajáááj,samé vyšetrenia...ale teším sa strašne,že je bambuľka v poriadku! 🙂

haimi
18. aug 2014

@evadek ides na imuno do toho medirexu? Ides aj s manzelom? To ti veru rychlo odpisala. To si pisala Tibenskej, ze? Aj ja by som mohla, ale sa mi nechceeee 🙂

alcinkap
18. aug 2014

@korenka17
krásne 🙂 moc gratulujem ...

haimi
18. aug 2014

@speranza1 ten film bol perfektny, ako pises strasne prirodzene a realisticky natoceny. Som minimalne pocas kukania 3x revala. 😀

haimi
18. aug 2014

@zibi dnes som bola po mesiaci v robote 😝 ale celkom tam vladla pokludna nalada. Mala som 2 tyzdne dovolenku a 2 home office. Budicek 8:45, ranajky a zapla som pc. To bol zivot. Musim rychlo zmenit rezim. Inac som v cakacom mode, v piatok idem na genetiku a 3.9. na hemato. Este chcem doriesit imuno a v oktobri chcem ist na ket. A ty kedy zacinas s tym softom?

haimi
18. aug 2014

@ria191 idem az v oktobri, tak stihne aspon trochu vydychnut 😀 moc ho neznic

haimi
18. aug 2014

@evadek inac aj mna iui bolelo a robil mi ho Marcel, ale et uplne v pohode. Ten mi robil Kozumplik 🙂

haimi
18. aug 2014

@speranza1 @evadek ja sa k vam pridavam na oktober, idem pre mrazaka 🙂 dufam, ze mi do toho nic nepride,teda okrem prirodzeneho tehu, hahahaaaa, ale som vtipna 😀 fuj, ale som negativisticky nastavena, musim na tom popracovat

zibi
18. aug 2014

@haimi ja predpokladam ze v oktobri ako si slecna mrcha zaraci 😀 takto z hlavy ti to nevem teraz povedat 😀 😀

evadek
18. aug 2014

@haimi ja som jej volala...strasne mila bola...🙂potom chcela nech jej napisem vsetko ci si chcem dat vysetrit..a odpisala mi, ze co mi mozu s toho spravit oni...a uz mam termin..zlata🙂

evadek
18. aug 2014

@haimi tak nech to aj boli..len nech je potom mimco 🙂

evadek
18. aug 2014

@haimi noooo ja ked mi meska menzes ani nepomyslim,ze by som mohla byt tehotna...( iba obcas🙂)))..potom som sklamana..tak sa tesiiiim..nejako sa zbierame...to nas bude tlupa🙂...to bude detiiiiii🙂)))

evadek
18. aug 2014

@haimi akoze sa ti nechce..sup sup sa objednat..nech sa tesis s dobrych vysledkov🙂

rebeka33
18. aug 2014

@korenka17 ja mam s tych vysetreni celkom radost aspon mi to ubieha. Krasna fotka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre