Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

alexandraalexova
19. mar 2016

@mimi_2 ahoj viem ze je to už dávno ale stalo sa mi to isté čo tebe. nepichla som si jednu dávku cetrotide az na ďalší deň. lebo som nemala čiže som jednu vynechala. sa bojím ci mi nepopraskaju vajka.ako to u teba nakoniec dopadlo keď si vynechala tu dávku?

gagirl
19. mar 2016

@izzie27 jej to je super..dalsia tehulka..blahozelam a prajem vsetko dobre aj nadalej..Tento mesiac je mega uspesny..aj ja som mala ist na vklad..skoda ze sme ho musel odlozit..ale verim ze budem patrit coskoro aj ja na tento vlacik..a takisto ostatne kocky co nato este stale cakaju..🙂

cheeky82
19. mar 2016

@nika7787 aj u nás to je mam ktorý to navrhol a trvá na tom. Nechce aby som viac trpela. Je to zlaticko

bergalm
19. mar 2016

@nika7787 no ak je nadej tak je to fajn my sme na vyber moc nemali ale aj mm to navrhol sam a ja som vtedy pochopila akeho dobreho človeka mam po svojom boku.Budem Vam drzat paluchy nech sa zadari ci uz so svojima al.s darcovsjyma.Inak ludia hovoria ze malá je po mne.

panarka
19. mar 2016

@lucia19831 kraaaaasny 🙂

panarka
19. mar 2016

@izzie27 jeeeeee velka gratulacia, krasny počet tehuliek sa nas zbiera 🙂

panarka
19. mar 2016

@zuzka56 ja mam tiez PCOS a dva krat IVF soft, jeden z toho pred tromi rokmi mam chlapca, a teraz druhe IVF a zas na prvy krat //. Mne ten soft asi padol ako uliaty 🙂 inak pri synovi sme sa trápili 4 roky

izzie27
19. mar 2016

@panarka to ano....
@gagirl velmi ti drzim palce a verim ze sa pridas. Tentokrat je to prirodzene v co sme ani nedufali. 😊

zuzka56
19. mar 2016

@panarka
Super, ze to vyšlo aj ked na soft nejdem, dufam, ze nedostanem veľmi veľkú dávku hormónov.

gagirl
19. mar 2016

@izzie27 jej prirodzene sa podarilo?to je krasne..myslela som ze ste boli na ket..🙂 aky ste mali problem ze to predtym nevychadzalo?

izzie27
19. mar 2016

@gagirl mm ma zly spg. Ja vyssi vek☺

izzie27
19. mar 2016

@gagirl mrazacik sa este mrazi😁 ale aj Tobiaska mame ked sme sli soft takto na jar....pamatam si ze posledna ms bola v marci a vklad 5.4. Takze ta jar ma nieco do seba. Verim ze tato jar bude aj tvoja z celeho ❤ ti to prajem

dancura
19. mar 2016

@izzie27 @lucia19831 @santeema kocky,dakujem krasne.Uz teraz je to najlubenejsie babatko na svete🙂aj ked je este male ako spendlikova hlavicka.
Izzie gratulujem ku dvom ciarkam a Lucka a Santeema vam tiez k detickam.

gagirl
19. mar 2016

@izzie27 dakujem velmi pekne..prajem vam vsetko dobre..vela zdravicka obom 🙂

torpilla123
20. mar 2016

Ahoj baby.odporucali niekomu z vas v RF geneticke vysetrenia(karyotyp ohoch,fragmentaciu DNA,aneuploidiu)?Otevrel odporucil reprogen,zavolala som a uz aj mame bud.tyzden termin,ale nepreplaca nic poistovna.vsetko nas vraj vyjde cca.500 E.boli ste niekde inde?ako dlho sa caka na objednanie a vysledky.vraj niekde sa caka 3 mesiace a tu je to do 2-3 tyzdnov.dakujem za info a drzim vsetkym snazilkam palce aby sme vsetky mohli mat konecne svojich anjelikov 👼

torpilla123
20. mar 2016

A este jedna otazocka. Ake lieky bral vas mz pri zlej fragmentacii dna a oligospermiach?

dancura
20. mar 2016

Baby, na krv 2 tyzdne po ET treba prist nalacno? Dakujem

marcih
20. mar 2016

Baby,ktore chodíte do Brna a boli ste za prednostom univerzitnej nemocnice Petrom Urdzikom v Košiciah ohladom potvrdenia žiadosti pre poistovnu,tak by som Vás poprosila-ako ste ho v tej nemocnici našli?Má aspon menovku na dverách,alebo ake čislo dveri?Máme prist rano 7.45 alebo poobede o 14.30 a kedže sme tam ešte neboli,bojim sa,že ho nenajdeme.

vivien391
20. mar 2016

@dancura ja som bola nalacno

gagirl
20. mar 2016

@dancura nie..nemusis 🙂

mimi_2
20. mar 2016

@alexandraalexova ahoj ...musim uz trocha lovit v pamati 🙂 ale nemalo to nijaky zly vplyv a vsetko dobre dopadlo...sice sa na prvy krat nepodarilo a ostal jeden mrazacik a je z neho nadherny chlapcek...drzim palce 🙂

alexandraalexova
20. mar 2016

gratulujem a dakujem

alexandraalexova
20. mar 2016
mojpoklad
20. mar 2016

@torpilla123 ahojky, akú máte fragmetnáciu? my 30% a norma je do 12%, takže dosť zlé... My sme po neúspešnom ET, manžel úžíva folandrol a kotvičník.

torpilla123
20. mar 2016

@mojpoklad ahoj,na vysetrenie ideme teraz vo stvrtok.zatial mame diagnostikovane olivospermie,a ja pcos.my u mame neuspesne 3ET,a az teraz sa zmienili o fragmentacii.kde ste boli na odbery a vysetrenie?my este musime aj na vys.karyotypu nas oboch.

cheeky82
20. mar 2016

@torpilla123 ahoj. Nám to odporučil obyčajný urológ, keď bol uňho manžel na spermiogram keď sa nám rok nedarilo. Celu genetiku nám robili v Nitre, nic sme neplatili. Nepamätám sa koľko sme čakali na objednanie, ale na vysledky sme čakali cca 2 nesiace

cheeky82
20. mar 2016

@torpilla123 a fragmentaciu DNA nám robili v CÁR na Antolskej BA. Uz si nepamätám cenu

cheeky82
20. mar 2016

@torpilla123 nám povedali ze na fragmentaciu nie su žiadne lieky. Muž bral vsetky možné vitamíny co lekári odporúčajú, no ani len trosku sa spermiogram nezlepšil. Prešli nejaké dva roky, muž zobral dve balenia folandrolu a z 0 šiel najprv na 8 a potom na 11 miliónov. No ani z toho vraj neboli schopní vybrať pár na ivf, tak mame darcu. Ale ľutujem ze sme to neskúsili. Uvažujem ze ešte jeden soft dám a tentoraz urcite s manzelovymi

cheeky82
20. mar 2016

@torpilla123 fragmentaciu nám robili asi pred 2-3 rokmi a mal ju 55%. Nám bolo povedané ze norma je 20

torpilla123
20. mar 2016

@cheeky82 ten folandrol davnejsie bral mz a pred 3 dnami zacal zase,ked si to spomenula.ja beriem tiez inofolic uz niekolko tyzdnov,a kupujem ten partnersky balicek.ale svagor s manzelkou brali asi pol roka Bio MACA tabletky,a tiez im zlepsilo vysledky.oni to vsak nemali take kriticke,iba zhorsene vysledky.je to tiez na prirodnej baze a objednavali sme cez internet.my mame kapsule,ale existuje aj prasok.ja bohuzial nemam s cim porovnat vysledky kedze ideme teraz prvy krat na tu fragmentaciu.ale kedze sa embryjka pri IVF zastavia vo vyvijani po 3om dni,bude problem so spermiami a ja si myslim,ze to s fragmentaciou nedopadne dobre :( uvidime. Uz sme sa objednali do reprogenu,vzali nas za tyzden a vysledky budu tiez skoro,lenze sa plati.aj za karyotyp.zvazili sme to,a pojdeme.odkedy sme zacali riesit prve ivf len cakam a stresujem vzdy pre nejake vysledky.aspon budeme mat skoro stres za sebou a mozeme sa sustredit este na moznosti,ake su,v zavislosti od vysledku.vy sa este urcite opytajte na ten gel co som spomenula alebo aj cez magnet sa da,ktory pri vybere zachyti zle spermie a tak sa daju oddelit tie dobre.a pri kultivacii uz budu vidiet,ako na tom ste.metoda sa vola PICSI a druha tusim IMSI. My uz tiez pouzijeme ked sa k 4.mu IVF dopracujeme. Ale najprv vysledky. drzim vam palce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre