Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jplenka
2. sep 2014

@gagirl Neviem, ci sme nahodou vedla seba vcera nelezali 🙂

crazybabenka
2. sep 2014

baby ako skladovať fostimon a orgalutran......nie je na tom poriadne napísané.....v lekárni mi povedali, že nemusia byť v chladničke.....ale v centre som videla, že min. orgalutran mali v chladničke 😕

jplenka
2. sep 2014

@crazybabenka orgalutran som mala v chladnicke, pytala som sa sestricky v RF. To druhe som nepouzivala,tak netusim..

diska
2. sep 2014

@crazybabenka ja davam vsetko do chladu 🙂
Fostimon sa moze skladovat do 25C

tixx
2. sep 2014

@crazybabenka Fostimon som mala normalne na kuch. linke, a Orgalutran a potom aj Pregnyl v chladnicke 🙂

tixx
2. sep 2014

baby, mali ste niektora po OPU a nasadeni Crinone gelu bolesti brucha? citala som si v pribalovom letaku,ze to je jeden z najcastejsich vedl.ucinkov, no nie je mi to prijemne, uz 2 dni ma boli brucho (ale nie zaludok - skor v oblasti criev)... je to normalne alebo pre istotu mam zavolat na tu nonstop linku do Brna?

ina7
2. sep 2014

@jplenka Ja mam crinone radsej ako urogestan. Aplikacia sa neda porovnat, cisto, hygienicky, raz za den a nevyteka. Nabuduci si dam len ten predpisat. Teraz som mala crinone na prvy mesiac a potom utros, ze usetrim. Ale pri mojom davkovani 4-4 ma aj utros vyjde mesacne 8*cca 7€, takze pozri si cenu crinone v cr a nie je to vobec take nevyhodne.
Ina je uplne normalne ze pri ivf su aj 60-70% straty. Mne pride skor nenormalne ked niekto povie ze ma 20 oplodnenych vajicok, neverim ze su zivotaschopne. Uz to tu viackrat baby pisali ze aj sami doktori hovoria ze zena vyprodukuje za cyklus max. 3-4 realne zivotaschopne embrya.
@tixx Ja mavam zakazdym po opu bolesti brucha a nesuvisi to s liekmi ale s vajecnikmi ktore su nastimulovane a dopichane. Najviac to citim pri plnom mechure alebo crevach. Pri prvom ivf som mala take strasne bolesti ze som musela ostat doma, na zachod som sla so zatmievajucimi sa ocami popri stene. Ono tie nabudene vajecniky su vacsie a citlive a ked sa dotykaju ostatnych organov tak to moze boliet.

tixx
2. sep 2014

@ina7 dakujem velmi pekne za info, ja som sa zlakla,ze je nieco zle, ale ked som si precitala pribalovy letak,a ked este aj ty pises,ze si nieco podobne zazivala, tak som kludnejsia. vidim,ze vam sa to podarilo, asi tiez v Brne,ked si v tejto diskusii 🙂 tak drzim palce,aby vsetko prebiehalo ako ma a aby si mala bezproblemove tehu 🙂

jplenka
2. sep 2014

@ina7 Ďakujem veľmi pekne, som sa trošku ukludnila a aj manželovi som práve hovorila, že asi je to aj lepšie, lebo tie budú zdravé.
A gratulujem, vidím, že si tehotná, tak veľa zdravíčka 🙂

crazybabenka
2. sep 2014

baby....a na čo je ten orgalutran.....mám ho tri injekcie....ale v tom pláne to nie je...že kedy pichnúť?

diska
2. sep 2014

@crazybabenka to je ako cetrotide,pridava sa neskor aby folikul nepraskol predcasne,cize ak pojdes na kontrolu na utzv tak ti povedia kedy si ho mas pichnut,je dobre ho zobrat ak pojdes na kontrolu aby ho hned pichli ak bude treba.

crazybabenka
2. sep 2014

@diska ja idem na sono k môjmu do MT a mám volať do Brna 😉

diska
2. sep 2014

@crazybabenka tak ked im zavolas vysledok po sone,oni ti povedie ci uz mas pridat aj orgalutran.

haimi
2. sep 2014

Vidim, ze v oktobri to bude masaker, aj ja planujem ket 😀

crazybabenka
2. sep 2014

@diska ja sa toho pichania tak bojím ☹

buba08
2. sep 2014

@tlucka ja som chodila pichať agolutin, spolu to bolo 15 injekcii a bolo to strasne, su olejove, velmi zle sa pichaju a mala som z nich hrozne hrce, keby bol u mna tehu test pozit, uz by som s agolutinom nepokracovala, neviem si predstavit, zeby som si dala pichnut dalsich 60, ja uz do agolutinu asi nepojdem a to vôbec nemam problem s ihlami, ale toto bolo aj na mna vela

diska
2. sep 2014

@crazybabenka neboj to uplne v pohode zvladnes 😉

@buba08 mne picha agolutim moj mm a picha uplne super ,nemala som ponom ziadne hrcky ,aj ked je pravda,ze obcas to pobolievalo potom ,ale treba si po pichnuti to miesto masirovat chvilocku a netvoria sa potom hrcky,premna je to omnoho lepsie ako utrogestan,vzdy som pri nom dostala zapal.

buba08
2. sep 2014

@diska no to by moj mm nezvladol 😀, kolko injekcii dokopy ti pichol? no mozno som bola nejaka precitlivela, alebo co, ale ja na zadnej casti tela nemam moc tukove zasoby tak mozno aj preto to tak velmi bolelo 😀, ja utrogestan tiez nemozem, lebo obsahuje soju a ja mam na nu alergiu

diska
2. sep 2014

@buba08 moj picha super ,ked mi pichala sestricka tak ma vzdy bolelo ,ked on uplna pohoda,cca 20 mi ich pichol
ale ja mam tuku az az 😀

alexia17
2. sep 2014

Baby ked uzivate utrogestan 3x denne ake casove rozmedzie ? Kazdych 8 hod. bo to je jedno?

kama2
2. sep 2014

@alexia17 idealne kazdych 8 hodin, vacsina z nas tu uziva rano a vecer

gagirl
2. sep 2014

@jplenka ahoj..moze byt?ty si ta kocka co lezala odo mna vlavo a robili ta chvilku predomnou?..🙂

gagirl
2. sep 2014

@alexia17 presne aj ja som sa chcela opytat na ten utrogestan ..ci sa ma davat v pravidelnych intervaloch teda u mna kazdych 12 hodin??.

speranza1
3. sep 2014

@crazybabenka pichanie na celom procese IVF bude nakoniec pre Teba to najjednoduchsie... ale to musis zazit sama 😉 😉 ..prajem vela stastia

jplenka
3. sep 2014

@gagirl ano presne ta,co ta otravovala s hodinami ;)

jplenka
3. sep 2014

@gagirl a ty si zohnala este utogestan? Lebo v pondelok nemali v lekarni u nich a dali mi crinone..takze pouzivas utrogestan? Rozmyslam,ci si ho mam zohnat a vymenit alebo crinone je tiez dobry...

speranza1
3. sep 2014

zienky.... kde ste?????????? nikto nic????????????????

dalida
3. sep 2014

@speranza1 ahoj, speri 🙂 Ako sa mas?

speranza1
3. sep 2014

@dalida ahoj... celkom to ujde...a ty? idete do boja? alebo ako ste na to vy?... nemam prehlad... 😲 😀

tinkatinulka
3. sep 2014

@speranza1 ahoj ahoj noooo nestihacky dneska..prave rýchlo este daco porobit spravit zo seba cloveka a ficíím na vyjazd..kurna nece sa mi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre