Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dancura
2. feb 2016

@mitka85
@sasa1983
dakujem krasne- skusim sa popytat dr Vranu a mojej endokrynologycky. Ked mi robila HP a ostatne vysetrenia, tak vravela, ze ovulaciu som mala- progesteron tomu nasvedcoval...no moze byt, ze to boli prave tie ovulacne cykly. A inak este jedna otazocka: aky postup vam nakoniec navrhli na otehotnenie? Ideme totizto na ICSI tak ci tak kvoli manzelovym spermiam...tak dufam,z e aj keby som nieco taketo mala, ze by to nerobilo problemy pri ICSI

gagirl
2. feb 2016

Jaj kocky..aj vy ste tak tazko prezivali ked ste sa dozvedeli ze je niekto tehu..V poslednej dobe to dost zle znasam..v robote jedna za druhou stale niektora tehotna..par mesiacov po svadbe...a ja stale nic..:( Boli to velmi.. ☹ Mm pocit ako keby som bola jedina co nevie otehotniet..:(

mette7
2. feb 2016

@gagirl ja hej , uplne viem čo pocituješ...ja som čerstvo aj po kyrete, podarilo sa a v 8tt po kontrole sa všetko skončilo. Ja mam tento stav už viac ako rok aj mna to strašne boli a v mojom okoli su už všetky nakomplet mamami...je to hrozne...držim ti palce čitala som o tvojom trapeni , nech si čoskoro šťastna

silvik1
2. feb 2016

@gagirl poznám to a čím dlhšie sa snažíme, tým viac ma to zoberie. ale najväčší "hardcore" pre mňa je tehotná švagriná, ktorá bude každú chvíľku rodiť a máme ísť s mužom za krstných 😖 snažím sa to nejako rozchodiť.
a čo sa týka roboty, šéf sa stal dedkom - stále ukazuje fotky vnúčika, ďalší dvaja kolegovia čakajú prírastok do rodiny tiež a ešte jedna kolegyňa, s ktorou som tiež v kontakte. za posledné tri roky je to už druhá tehotná na tom mieste, takže je to asi nejaká plodná stolička - mala by som tam ísť robiť 😀

boba245
2. feb 2016

@gagirl presne viem ako sa citis.drzim pastiky nech vam to vyjde 🙂

mette7
2. feb 2016

@silvik1 takym hardcorom som si aj ja prešla , zatial čo my sme s mužom neuspešne už nejaky ten čas navštevovali CAR, tak švagrinej sa podarilo zazrakom tiež po dlhom snaženi spontanne otehotniet a čakala dvojky....nechci vediet čo som preživala....

katka17044
2. feb 2016

@gagirl aj ja to presne tak isto citim....

silvinkabb
2. feb 2016

@gagirl vies co nie. neriesim to, pretoze viem, ze by som sa zblaznila. proste som sa obrnila a hotovo. ale ja mam celkovo nato iny pohlad ako tu vacsina bab. mne neprekaza adopcia, ak by to nahodou naozaj nevyslo a taktiez vidim zmysel zivota aj v inych veciach. nepovazujem smutne vianoce a narodeniny "bez darceka" a tiez verim nato, ze kazdy mame uz zivot napisany. verim nato, ze sa stane co sa ma stat.a samozrejme mozem tomu pomoct, ale nebudem sa 10 rokov trapit tehotnenim a podobne.

cheeky82
2. feb 2016

@gagirl ja a dalších milión žien po celom svete sa cíti presne tak ako ty. Kolegyňa tiež zhodou okolnosti je tehotná, síce to nepovedala ale je to uz na nej vidno. Co i len pohľad na ňu mi nerobí dobre

silvik1
2. feb 2016

@mette7 viem si to ako tak predtaviť. ale snažím sa nato nemyslieť. darí sa mi to v mojej "bratislavskej bubline", ktorú narúša svokra svojimi častými telefonátmi môjmu mužovy, ktoré sa točia len okolo tehotenstva a pôrodu. ale ja sa ho už radšej ani nepýtam o čom hovorili - načo.
@gagirl - inak ja som si totálne vyplnila voľný čas, aby som nad tým toľko nerozmýšľala. začala som intenzívnejšie cvičiť. ak bude takto pokračovať počasie teším sa, že začnem behať. prihlásila som sa na brušné tance a začala som aj s anglinou. a chodím na akupunktúru, ktorá mi pomáha trochu aj po "citovej/psychickej" stránke.
ale ja som už čakateľka na adopciu, takže ja to dieťatko do roka a pol roka a 3/4 mať budem, snažím sa týmto povzbudzovať keď je najhoršie.

katka17044
2. feb 2016

@silvik1 mas este uplne v pohode vek mozem sa spytat preco ti povedali ze nemozes mat uz vlastne dietatko?

silvik1
2. feb 2016

@katka17044 môžeš 😉 ja nič svetoborné nemám. mala som anovulačné cykly a telo mi tvorilo protilátky na spermie. ale odkedy chodím na akupuntúru mám aj ovulku aj pravidelný menzes. a keď mi robili pred nejakým rokom a pol imunologické vyšetrenie tak ani protilátky neboli. takže som vlastne zdravá ale aj tak sa nedarí. u lekárov to bol len pokus - omyl (medrol na potlačenie imunity, injekcie na riedenie krvi a nič z toho). aj Otevrel mi povedal, že nevie, že už len skúša čo zaberie. tak som s tým sekla a riešim len alternatívu. ak sa má zadariť tak sa zadarí.

silvik1
2. feb 2016

@katka17044 oprava - imuno mi robili pred necelým rokom - to len pre presnosť 🙂

katka17044
2. feb 2016

@silvik1 aha... tak sme na tom trosku podobne... ja mam uz tiez za sebou hodne a vobec nevedia prist na pricinu tiez budem mat za chvilu 37, zistili mi protilatky na spermie a trofoblast ale to mi v Nitre vyliecili a uz to mam v poriadku ale ani potom sa vklad nepodaril... potom som mala pri laparke odstraneni vajicovod lebo ma bolieval a tak zistili ze bol na nom sactosalping bol naliaty vodou ako balon a ta tiez moze odplavovat embryjka... ale ani potom sa nepodarilo... vsetko ostatne mam v poriadku... mam za sebou 4ivf a teraz cakam na vysledok 9 vkladu... dali mi jedno embryjko ktore nebolo vhodne na geneticke vysetrenie... tak neviem ci sa to podari... ale ked nie tak vo febr. mozem ist na ket teda ak tie 2 embryjka budu geneticky v poriadku. Uz sme nevedeli co tak skusame tu genetiku, tiez som pichala fraxiparin ani to nepomohlo... inak ja som 6 krat tehotna bola ale vzdy len tak na 4-5tt a potom uz nic... a 2 krat sa nepodarilo vobec... takze stale skusam ale tak som si povedala ze do 39 je to este v pohode a da sa skusat a raz sa musi podarit....

katka17044
2. feb 2016

@silvik1 a manzel je v poriadku?

silvik1
2. feb 2016

@katka17044 ja mám za sebou 3 IVF spolu 6 vkladov. tehotná som bola 2x - raz to ale bolo asi biochemické a druhý krát to vydržalo necelý týždeň a hcg začalo klesať. jedine genetiku embryí sme neriešili - na to už nemáme psychický síl a ani to nechceme vedieť. mali sme na príprave na adopciu pár, pre ktorý bolo geneticky nemožné mať dieť a po adopcii prvého chvíľku nato otehotnela, takže toto vyšetrenie nechcem.
manžel je na 100 percent v poriadku - bol aj na genetickom vyšetrení spermií a všetko super.
tak držím palčiaky 😉

katka17044
2. feb 2016

@silvik1 joooj nechapem toto ked vsetko je v poriadku ze co v tom moze byt... tu genetiku chcem preto aby mi zbytocne uz nevkladali embryjko ktore nie je genticky dobre a potom zastavi svoj vyvoj a aj chcem vediet ci to nie je prave ten problem... ja to nebudem brat ako definitivum... lebo ono to nie je tak ze teraz tieto dve budu geneticky zle tak zle su vsetky a uz deti nemozeme mat... ono len prave tie dve neboli v poriadku akoze to selektuje zdrave a chore embryjka oni si to mozno dali robit a mali nejake 3 embrya a vsetky zle a z toho dovodu im povedali co povedali ale to neznamena ze tie dalsie nemohli byt v poriadku.My mozno budeme mat obidve v poriadku alebo jedno iba, tazko povedat ale myslim ze zase nas to niekam posunie aj ja tebe drzim palce mame to tazke ale musi sa to raz podarit ,poznam aj pripad co riesili ivf a nic adoptovali si dieta a chvilku na to normalne otehotnela proste niekedy to chce asi len ten cas

silvik1
2. feb 2016

@katka17044 ono je to už aj o psychike - každý neúspech sa na človeku podpíše. bohužiaľ máloktoré centrum hneď pri prvom IVF odporúča nájsť si fertility coacha - čo viem, tak na SK nikto. ale v zahraničí je to úplne normálne.

katka17044
2. feb 2016

@silvik1 tak ja som o tom este nepocula ani ale prave si to pozeram na nete a je to zaujimave... ja zatial psychika nejak v pohode som asi nejak dost silny clovek mozno vsak len preto ze si stale myslim ze to raz pride a v ten spravny cas. Mas s tym skusenost? Znie to zaujimavo moze to byt celkom prijemne take posedenie a porozpravat sa o tom

nelly3
2. feb 2016

@silvik1
@katka17044
baby nebojte sa, je to otazka casu a budete tehulky verte mi 😉 Vam sa to uz podarilo, sice to nedopadlo dobre, ale je velka sanca, ze sa to podari a dotiahnete to do stastneho konca 😵

silvik1
2. feb 2016

@katka17044 ja som to absolvovala. bolo to 8 stretnutí, stálo to strašné prachy. trochu to pomohlo, ale myslím, že väčší osoh by to malo keby som to absolvovala na začiatku tohto celého kolobehu.

katka17044
2. feb 2016

@silvik1 fuha ved to ze este aj za to davat peniaze my sme teraz dost platili v brne kedze som uz samoplatca a davali sme tu genetiku, a to bolo aj take ze vam poradila nejake kroky ci skor len take povzbudenie lebo presne ak ako postupovat to sa hodi skor pre tych co este nic nemaju spravene

katka17044
2. feb 2016

@nelly3 velmi pekne dakujem... zajtra rano si robim test tak budem mudrejsia ale nemam vooobec ziadne pocity tak moc uz neverim

lusipe
2. feb 2016

@katka17044 moooc drzim palceky a posielam tehu virusiky🙂

dalida
2. feb 2016

@gagirl takýmito pocitmi som si stale prechadzala. MM sestra ma teraz 9 m.dieta... Obidve sme krstili my. MM mladsi brat 19 rocny splodil dieta ani nevie ako... prezivala som to podobne. Pamätam si, ako som tazko znasala, ked sa narodil maly... plakala som mm na pleciach, preco sa nedari nam... tieto pocity plne poznam, draha a v nasich "poziciach" su uplne normalne a prirodzene. Vo vnutri som zvadzala sama so sebou boj: bud sa zo mna stane zatrpknuta zenska, ktoru bude zozrierat ziarlivost alebo sa budem tesit z toho, co mi Boh nadelil: lasku mm, vyzenenu sestru a krsniatka... Vybrala som si druhu moznost pre vlastny vnutorny pokoj.

katka17044
2. feb 2016

@lusipe jeeej dakujeeeeem krasne

silvik1
2. feb 2016

@katka17044 nie je to len také "blabla" na povzbudenie. je to taká práca na sebe, na svojej psychike a hlavne v tom treba pokračovať aj po stretnutiach. mne sa to robilo "ľahko" pretože my si s manželom hovoríme všetko, resp. komunikujeme o tom čo nás trápi aj keď to môže byť pre jedného nepríjemné (napríklad keď riešim jeho neempatickú rodinu). ale veľa párov si tam prvý krát povie naozaj z duše veľa vecí. pre mňa je skôr ťažké udržať si tú psychickú rovnováhu a neskĺznuť do depiek.

gagirl
2. feb 2016

@mette7 dakujem velmi pekne..si zlata..je mi luto ze vam to tak zle skoncilo..drzim ti palce nech si coskoro znova tehulka so statsnym koncom..)

alica311
2. feb 2016

Baby, prosím, viete poradiť, dnes som dostala MS o 11.30 doobeda, pichať mám začať 2DC, teda zajtra. Budem pichávať ráno o piatej. Mám za 2DC pokladať už zajtra, alebo až nasledujúci deň. Ide o to, že medzi dostaním ms a prvou injekciou je len 16 hodín, nevadí to? Štráášne ďakujem za všetky rady 🙂

sasa1983
2. feb 2016

@dancura ja si uz nepamatam aka bola stimulka,daka hyperslaba vzhladom na to vysoke AMH, ICSI samozrejme bolo. Mala som malo embryjok,ale ved staci menej a kvalitne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre