Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

amali
14. mar 2013

@lubica1979 aspirin, 250 jednotiek merionalu denne, 3x orgslutran a pregnyl.....a teraz pichám fragmin

lubica1979
14. mar 2013

@amali tak ja mám to isté, okrem aspirínu, mám ešte clostilbegyt. merional si pichala od 2 DC a ten ogslutran až ku koncu stimulky?

amali
14. mar 2013

@lubica1979 ano, presne tak

lubica1979
14. mar 2013

@amali ďakujem a v sobotu Ti držím palce

mimika1973
14. mar 2013

@radina velka vdaka, za take presne detailne info o trase! 🙂 Tak takto by sme urcite zabludit nemali, budeme sa tohto drzat, do detailu. 😉 Aj o tom parkovani, dobre vediet, nech sa tam nemotame hore dole! 😀
Tak o tyzden patek sup do RF! Uz pripravujem vsetky dolezite a potrebne papiere co beriem so sebou, nech sa na to mrkne, povie svoj nazor, a nech vyberie tu najlepsiu prisposobenu liecbu stimulky! a hlavne, nech to uz konecne vyjde!!! 😵 Lebo 7 rokov snazilkovania zacina byt dlhaaa doba veru! 😢
Len sa bojim, ze ak mi doteraz nevysli IVF tu, tak co ked to tam tiez bude zbytocne? Clovek uz pomaly ani neveri, po tom vsetkom, tak je to! ☹ Ale nadej hadam este daka bude, len sa musime aj poponahlat, lebo vek uteka, roky idu, a my byvame dalekooo!!! 😕

mimika1973
14. mar 2013

@amali to je supis! 😉 drzim palce!!! 🙂

mimika1973
14. mar 2013

@lubica1979 orgalutran zacnes pichat hadam uz od tej utz kontroly, aby sa blokovala prirodzena ovulacia, co je nutne pred vyberom vajicok 😉 Kebyze ovulujes sama, tak odber bude nulovy, bez ovocytov potom, preto Orgalutran aby vlastne zabranil ovulaciu a mohol sa vykonat ten odber bez problemov 😵
Pregnyl, je na posledne dozrievanie a posilnenie vajicok este, a asi 36h na to sa robi ten odber. To je tak nacasovane pre tu OPU 🙂

mimika1973
14. mar 2013

@radina neboj, bude vsetko ok 😉 velkonocne vajicka sa teraz pekne rozmnozuju bunkovo, a cakaju na maminkino teple brusko! 🙂
Drzim palceky!!!!

mimika1973
14. mar 2013

To je co ten Estrofen? po ET to beriete? na co to sluzi?

hencidlo
14. mar 2013

@mimika1973 je na rast sliznice :o)

falin
15. mar 2013

@radina - neboj sa zvladne, silno drzim palceky

@strapula27 - nevedela som ze a caka dnes velky den, taktiez drzim palceky

Kocky rozbehnite tehu vlnu a postupne sa nas popridava viac 😎

falin
15. mar 2013

@ria191 - verim tomu ze vyskakovat a ja s tebou 😀 . Vcera sa rozbehla cervena, uz som sa aj objednala k svojmu dr. na sono, tak dufam ze bude vsetko oki a budem moct ist.
Si ma rozosmiala s tym prispevkom o alchemilke, lebo som na tom rovnako, vobec mi nechuti 😝

@nelly3 - cauko, tak ty nas s Riou budes nasledovat 😎 , dufam ze kontrola dopadne u teba ok

falin
15. mar 2013

@isabellaa - isa, ono je normalne ze ta depka pride aj ked rozmyslas neviem ako pozitivne. Je to dlhe cakanie a kto to nezazil, tak nema sancu pochopit co su to za nervy. Ale aj ked je depka, neprestavaj verit, nadej zomiera posledna. Drz sa.

radina
15. mar 2013

@mimika1973 Drzim palce. Oni sa budu asi aj odvijat od predchadzajucej stimulky, co si brala a kolko. Ja som napr. pri 4 merionaloch mala na SR 10 oocytov, takze teraz v RF som dostala 2. 😉

radina
15. mar 2013

@falin Presne ako hovoris, zrazu clovek zacne mysliet na vsetky tie diagnozy co ma, ze ktora robi asi najvacsiu sarapatu a uz to potom ide. 😒

falin
15. mar 2013

@mimickapn - mimi, robila si rovnaky test a testovala si rano? je ciarka poznatelne slabsia? ked pises ze si mala dusika, lebo predtym si mala krasne testy. Ono stat sa moze hocico, ale zatial este nevesaj hlavu, vydrz do pondelka do krvicky, aj ked je to tazke. Krv ti prezradi 100% vysledok. Drzim palce, aby to dobre dopadlo

mimickapn
15. mar 2013

ahojte kocky tak dnes 12.den po ET a druha ciaka o blsku silnejsia ako vcera,tak v pondelok sa uvidi len dufam ze ta ciarka tam pocka do pondelka 🙂
10.den
11.den
12.den posledna 🙂 myslite ze silneju trosku alebo si to len nahovaram 🙂

mimickapn
15. mar 2013

@falin dala som fotecky a je skoro rovnaky ako vcera tak ten vcerajsi rozruch nemal ziaden vplyv na ciarocky🙂

falin
15. mar 2013

@mimika1973 - kolko ivf mas uz za sebou? Viem cloveka taketo nalady z casu na cas pochytia. Ale uvidis po navsteve rf budes naladena pozitivne a vrati sa i nadej. A vela vela babenkam pomohli k babetku. Su naozaj 1 v tomto smere. Budes v dobrych rukach. Ku ktoremu dr. ides? Prepac, sa mi to trosku pletie 😒

falin
15. mar 2013

@radina - ja viem, je to vsetko velmi narocne na psychiku. Musime len verit ze sa to raz podari. Aj mna pochyti obcas depka ze to uz nikdy nevyjde a ze nema zmysel pokusat sa dalej. Ale doteraz sa mi vzdy podarilo vstat a ist dalej a bojovat. Drz sa.

falin
15. mar 2013

@mimickapn - ciarocky su pekne a nie je to iba dusik, vyzera to na dobrej ceste. Pohladkaj babuliatka a ver im.

mimickapn
15. mar 2013

@falin dakujem dufam ze vydrzia do pondelka ani sa radsej nepohnem s postele len nejake testiky pojdem s mm kupit 🙂

falin
15. mar 2013

@hencidlo -to mi je luto ☹ ☹ ☹ , je to velmi tazke. Clovek si tym presiel uz velakrat a boli to vzdy. Posielam kopec energie a sily. Ides aj na krv? Ohladom adopcie, poznam zopar snaziliek, ktore maju podanu ziadost o adopciu + aj skusaju dalsie ivf. Ak sa citis na adopciu, klude si podaj ziadost, nie je to lahky proces a tiez to trva nejaku dobu.

falin
15. mar 2013

@mimickapn - verim tomu 😉 . A s testikmi to neprehanaj, aby ta to zbytocne nerozhadzovalo. To porovnavanie a rozmyslanie ci je to ok, ci silnie.Inac su aj kazetove testy, ktore ti ukazu aj cislo tyzdna. Ale stoji okolo 8€ 1 kus.

karinuska22
15. mar 2013

@mimickapn Ahoj, taku ciarocku som mala aj ja a tiez som si nebola ista a uz som si myslela, ze z toho nic nebude a test z krvi potvrdil tehotenstvo. Ja som si robila test na 14.den. Podla toho testu tehotna si a drzim palce.

lucky29
15. mar 2013

Ahojte,
Vy ste niesli na prvú konzultáciu nejaké výsledky z predchádzajúceho IVF. Vydali Vám na požiadanie v centre na Slovensku nejakú dokumentáciu o výkone?

mimickapn
15. mar 2013

@karinuska22 tak to si ma potesila 🙂 uz som pokojnejsia 🙂

bibi24
15. mar 2013

@mimickapn ahoj, celkom dobre to vyzera 😉 drzim zatial palce. Inak @falin ma pravdu s tymi testami. Netreba zbytocne stresovat, su to len testy a nie su 100%. vies ako som sa ja trapila, lebo sa mi zdalo, ze ciarka nesilnie po 3 dni? Ako bola silna, len podla mna mala silniet a pritom bola stale rovnaka. Tak som sa uz vykaslala na testy a na 12. den po et som isla na krv a z vysledku 1900 hcg som bola pekne v soku 😉

mimickapn
15. mar 2013

@bibi24 dakujem a na ktory den si mala taku ciarku ako ja?mne sa zda taka slabucka ale ja som mala len 2 dnovu kultivaciu tak mozno aj preto je este taka slabunka 🙂

pufa
15. mar 2013

@mimickapn mne sa nezda ta ciarka vobec slaba. ja som mala slabsiu a bolo to ok. uz netestuj, uzi si pekný víkend. kazdy test navyse ta len znervozni a aj tak nic nepovie. krv bude dolezita. tesim sa s tebou a drzim palce! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre