Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kika017
8. apr 2013

Ahojte, tak už som doma z kontroly z Brna, voľnej tekutiny je už menej aj vaječníky sa už zmenšili, tak OHSS je na ústupe. Robili mi aj HCG a hodnota je 180. Koudelka mi povedal, že je to OK a o týždeň na ultrazvuk. Tak dúfam, že bude už aj srdiečko.

kika017
8. apr 2013

Baby nemyslíte že je to málo na 13 deň po ET. Vkladali mi jedno embryo po PK.

isabellaa
8. apr 2013

@kika017 ja som mala hcg 186, 12 dpo ET, zajtra idem ku Koudelkovi na sono, tak som zvedava, dufam, ze srdiecko bude bit

isabellaa
8. apr 2013

@amali aj ja idem zajtra a som na tom podobne, ja chcem aby bolo vsetko v poriadku. Ked mi povie, ze nevidi srdiecko alebo mimomatrenicove, tak sa tam asi vystriem 😠

zuzu1122
8. apr 2013

@annetty ja by som praveze do roboty chcela uz ist ale doktor sa ma opytal, co budem robit, ked mi to praskne? ci chcem skoncit v nemocnici? ani vychadzky mi nechcel moc dat... mam len hodinu denne... bezpodmienecne po menzes musim prist a podla toho uvidi... bojim sa, ze ak nepraskne bude ma hnat na dalsiu laparoskopiu... ☹ zvlasne ale je, ze ked som pred tym mala cysty, tak som mala omnoho vacsie bolesti...

amali
8. apr 2013

@isabellaa presne tak.......bojím ☹

falin
8. apr 2013

@amali -silno drzim palce. Poznam to, tiez som sa naposledy bala , dokonca viac ako testovania. Urcite bude vsetko ok, daj potom vediet. Kolko ste vkladali?

@annetty - dakujem moja si zlata.V piatok drzim palce, a potom este viac aby to konecne vyslo. Aj tebe @nelly3

nelly3
8. apr 2013

@falin dakujem moc, uz by bolo aj na case, po 8 rokoch nie, ale aj tebe moc drzim palce, cez vikend mozes uz aj testovat 😉

falin
8. apr 2013

@nelly3 - ty to tusim ratas za mna 😀 😀 😀 . V papieroch mam 14.4., uvidim ci budem robit v nedelu alebo spravim v sobotu, este sa rozhodnem. A verim ze ten vas jeden bojovnik zabojuje a porazi aj endosku. Velmi ti to prajem

dafy
8. apr 2013

ahojte...tie ktoré ste cestovali s autom Košice-Brno ako dlho vám trvala cca cesta??..ja viem ze zalezi aj od toho ako rychlo pojdeme no ale ked sa dodržiava rychlost 😀 ...aj vy ste tak mali ze pregnyl treba pichnuť večer o 23:30 ?? 😝

amali
8. apr 2013

@falin vkladali sme 2

melisska
8. apr 2013

Nám cesta cez Poprad trvala 5,5 - 6 hodín

isabellaa
8. apr 2013

@amali Budem na teba zajtra mysliet, nech nam to obom dobre dopadne, napis potom 😉 .

kukulik30
8. apr 2013

@dafy nam cesta SNV - BRNO trvala 4.5-max 5 hodin..a mm jazdi predpisovo 😉

kika017
8. apr 2013

@isabellaa, @amali Baby držím palce aj ja 🙂 Určite budú iba pozitívne správy

amali
8. apr 2013

@kika017 musia, musia musia.......ale ešte nás čaká dlhá cesta....... 😉

zuzu1122
8. apr 2013

babulienky, chcem sa opýtat, je normálne aby som mala 24 DC pozitívny ovulacny test? dokonca kontrolna je uplne silna a silnejsia ako testovacia...

mauerka
8. apr 2013

@zuzu1122 A za akym ucelom si si ho robila?

kukulik30
8. apr 2013

@zuzu1122 nebude to tou cystou???

zuzu1122
8. apr 2013

@mauerka len ma to tak napadlo, ze si ho urobim... ani sama neviem preco...

zuzu1122
8. apr 2013

@kukulik30 a cysta ma na to nejaky vplyv? ja neviem, preto sa pytam, lebo som zo toho dost zmatena...

mauerka
8. apr 2013

@zuzu1122 Myslim, ze je chronicky zname, ze sa ovu testy pouzivaju na vcasnu detekciu tehotenstva. Takze si sprav z ranneho mocu tehotensky alebo - ak si doteraz v tomto cykle neovulovala, vyskoc na mm dnes vecer 🙂 Cysta s tym nema mat co spolocne.

kukulik30
8. apr 2013

@zuzu1122 ja uz som niekde citala, ze cysty mozu sposobovat pozitivne ovu testy....ale ktovie

zuzu1122
8. apr 2013

@mauerka boze, kiez by si mala pravdu s tym vcasnym tehotenstvom... no, som len 24 DC takze asi je skoro na tehotensky test... ovulacia to tiez pravdepodobne nebude, lebo dnes som bola na sone a doktor nevravel, ze tam mam nejaky ten folikul na prasknutie... inak hladala som infosky o tom, ze ci na to nemoze mat vplyv cysta ale veru nic som nenasla...

kukulik30
8. apr 2013

nasla som na jednom diskusnom fore odpoved od admina na otazku ohladom cysty a pozitivneho testu:

hezký večer, při výskytu cyst mnohdy je pozorovatelná i vysoká hladina LH - ovu test je pozitivní, aniž by probíhala ovulace..těhotenský test by neměl být pozitivní při zvýšené koncentraci LH - tj. při ovulaci nebo výskytu cyst...dobrou noc

martinusa22
8. apr 2013

@zuzu1122 a mala si aj menzes normálne?

zuzu1122
8. apr 2013

@kukulik30 ano, ale falosne pozitivne tehotenske mozu ovplyvnovat cysty... o ovulacnych som nenasla nic...

zuzu1122
8. apr 2013

@martinusa22 menzes mam dostat v piatok - sobotu, to budem 28-29 DC... dnes som 24 DC

kukulik30
8. apr 2013

@zuzu1122 ved vyskusaj, ako radi maurerka, pre istotu vyskocit na tm a este aj pripadne otestovat tehotenskym testom 😉

kukulik30
8. apr 2013

a tu bola aj otazka k tej odpovedi, som ju zabudla skopcit:

ahoj chtěla jsem se zeptat, může cysta způsobit pozitivní ovulační testy? Mohlo by jít i o případné těhotenství?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre