Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
9. máj 2013

@amali 😀 mate psika??? a byvate v bytovke, alebo v domceku??? 🙂

speranza1
9. máj 2013

@ria191 cavles.... cakam ta okolo obedu..packo zatial....

amali
9. máj 2013

@speranza1 v bytovke 😎, anglického kokeršpaniela zlatej farby

natali225
9. máj 2013

@speranza1 ahoj, ja som dnes pichla 1. injekciu 😉 sa pridávam 😀

speranza1
9. máj 2013

@amali jeeeeeeeej 😀
@natali225 tak ahoj spolubojovnicka.... tak ideme do boja uz tri 🙂 ..tesim sa...

falin
9. máj 2013

@vilaamalia - drzim palceky, nech sa pekne "zabyvaju" 😉

@speranza1
@melisska
@ria191 ahojte dievcence. Tak vcera som si super porobila aj pooddychovala doma a dnes sme zas v praci, ze Rius? Ale neboj aj na nas pride rad a budeme doma s babuliatkom. Raz to musi vyjst 😉

speranza1
9. máj 2013

@falin vy budete hned v druhej tehu vlne za nami😀

melisska
9. máj 2013

@falin ahoj moja 😵

falin
9. máj 2013

@speranza1 - silno drzi m palceky moja, nech mi aj odpadnu ale ty TEHULKA BUDES, uvidis to 😎
Si zlata, dakujem, no ms ma prist okolo 22, zeby som este stihala 😀. Ale nebudem to silit, rozmyslala som jun-jul, budes mi posielat tehu virusiky, oka?

@lienka_1 - samozrejme drzime. Posli stres ta het, musi to vyjst

falin
9. máj 2013

@speranza1 nestiham citat a pisat 😝 Nieco napisem a potom zistim ze si ma predbehla 😀

speranza1
9. máj 2013

@falin jasan, ze poslem.... len nech su a budem posielat kazdemu😀....
OK baby...idem pracovat..zelam vsetkym krasny a uspesny dnik....packo

amali
9. máj 2013

@speranza1 dala som fotečku do albumu 😉

mabumi
9. máj 2013

@ria191 ahoj zlatko 🙂 vcera som bola na dne, ale dnes uz hladim len dopredu a pripravujem sa na dalsi pokus 🙂 . sedmicka bude stastne cislo a hotovo 😉
a dockame sa, aj ty sa urcite dockas 😉

speranza1
9. máj 2013

@mabumi ach jaj moja...viem pochopit ako sa citis....u mna bolo najhorsie asi posledne IVF....to som sa citila hrozne.....teraz potrebujes cas...a vsetky tie bolacky prebolia....nezabudnes na to..ale preboli to casom... posielam vela sil....

mabumi
9. máj 2013

@speranza1 ahoj 🙂 pre mna toto bolo tiez asi najhorsie, lebo som bola priam presvedcena, ze to vyslo. no co uz. ty mas kolko pokusov za sebou a aku diagnozu ak sa smiem spytat? dzrim silno palce aby to tentokrat vyslo 😉 😉 😉

speranza1
9. máj 2013

@mabumi my sme boli 2x IUI a x 5x IVF... zial doteraz neuspesne..a DG? vraj ta najzavaznejsia je manzelov spmg., inak ja mam myomy (tri malinke) a jeden nepriechodny vajcovod...ale podla lekarov, tieto moje veci vraj niesu prekazkou aby som nemohla otehu.... a vy?

mabumi
9. máj 2013

@speranza1 no u nas je asi najvaznejsia moja endometrioza, IV. stupen. nepriechodne vajcovody, zrasty, hypoplasticka maternica. vsetko z tej pliagy. ale manzel ma 98% morfo, zacinam uvazovat, ci aj v tom nieco nebude. neviem 😒 a vsetky IVF si absolvovala v Brne?
co ma manzel, tiez zlu morfologiu? ked su uz embrya vhodne na vklad, tak este aj potom to zlyhava na spermiach? je to strasne zvlastne, vsak?

speranza1
9. máj 2013

@mabumi boli sme 3x v Brne.... a nam sa stale vyvijaju embryjka kraaasne maju vsetky jednotky..ale po tretom dni to zacne...postupne nam degeneruju ☹ ....zvycajne nam nezostane nic na mrazenie, ale tentokrat nam zostal z decembra jeden bojovnik, tak si ideme prenho.... ja pevne verim, ze tomu sa u mna uz bude pacit celych 9 mesiacov 😉

speranza1
9. máj 2013

@mabumi ano mm ma zlu morfo..... 100% - 96%...to su nase vysledky morfo...

mabumi
9. máj 2013

@speranza1 hm, ale aj my mame podobny problem, tiez po 3. dni to ide rapidne dole. pred tymto pokusom z 10 zostali po 5 dnoch 2.
a myslis, ze ked uz preziju tych 5 dni a su vhodne na vklad, tak este aj potom to tie spermie môzu nejako pokazit? aj potom degeneruju este?
a to ja stale zijem v tom, ze cele je to len v mojej maternici 😝 😒

speranza1
9. máj 2013

@mabumi jasne stale sa moze stat, ze sa prestane spravne vyvijat.... ja mam maternicu v poriadku a pozri ani raz sa nam to nepodarilo...sice som mala 2x biochemicke tehu..takze aj u mna este v ranom stadiu bambulky odisli 😔

mabumi
9. máj 2013

@speranza1 fuha, to mi je luto a zaroven ma to zase trochu zaskocilo, my si vieme vyberat diagnozy teda, sme sa stretli s mojim muzom 😝 😀 🙄
a neuvazovali ste aj nad darcovskymi spermiami? ale neboj, ja som si ista, ze z tych milionov to bude uz ta jedna spravna a ty budes najblizsie uz tehulka az do uspesneho konca 😉

speranza1
9. máj 2013

@mabumi neuvazovali sme, ale boli nam navrhnute aj darcovske spermie...len ja sa s tym neviem vyrovnat, ze by som nemala mat mm dieta.... neviem, ci by som do toho sla... mozno pred 6-7 rokmi by som povedala, ze na 100% nie...ale teraz ... ja skutocne neviem..je to pre mna neuveritelne tazke rozhodnutie....

mabumi
9. máj 2013

@speranza1 ja verim, ze uz sa nebudes musiet rozhodovat, ze to uz vyjde 😉 poznam takych, co aj prirodzene nakoniec otehotneli aj so 100% morfologiou, preto som myslela, ze nasich 98% nie je az taka tragedia. no ale vidim, ze kombinacia nasich diagnoz... ☹ 😝 radsej ani nejdem na to mysliet.

nelly3
9. máj 2013

dakujem za srdiecko 😵

dafy
9. máj 2013

ako tak pozeram nejak ste sa rozpísali dievčence...v robotke máte asi málo práce že?? 😀 😀 😀 😀

vilaamalia
9. máj 2013

@mauerka ano, nema zmysel to asi donekocne analyzovat, aj tak to neovplyvnime:( navyse, mi pred chvilou z Brna napisali, ze nasich 5 zvysnych moruli dalsi vyvoj nezvladlo, takze sa nic nemrazi:( Trochu ma to zaskocilo, lebo som si hned predstavila, ci to, co mi vcera preniesli, nedopadlo rovnako. Ved o dva tyzdne budeme mudrejsi. Asi pojdem tiez do roboty skor, ako som povodne planovala. Tyzden bude stacit. Tebe drzim palce!!

ria191
9. máj 2013

@nelly3 kde si? Neľakaj ma zbytočne uff ☹

cora41
9. máj 2013

@ria191 speranza1: poslem z domu baby, mam to v domacom pocitaci a teraz vraj taaazko pracujem🙂

speranza1
9. máj 2013

@ria191 asi az zajtra to bude nelly vediet....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre