Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
9. júl 2013

@lienka_1 a kolko ti vkladali??? aku si mala slizniu??? inác v nedelu ked ja som bola bol strasne veľký nátresk 😀 😀

dafy
9. júl 2013

@lienka_1
@bergalm kedy testujeme dievčence??? 😀 😀 😀

ria191
9. júl 2013

@dafy pošli už do kelu tú koprivku mrchu jednu hnusatú. Nejako to odtrpíš a potom bude už iba dobre. Hlavne nestresuj a vylož pačmagy a nedrž sa tých 2-3 dní kedy sa akože uhniezďujú je to individuálne a realita môže byť iná takže serkaj na to a "užívaj si" ak sa to vôbec dá 😕 😕 😕

lienka_1
9. júl 2013

@dafy Aj v pondelok tam bolo plno, Otevrel kmital tiez. Vsetko cudzokrajni 😀 Ved aj my sme 😀 Vkladali 1x HB2 a sliznica bola 9mm.

lienka_1
9. júl 2013

@dafy Ja az 20.7. ako Koudy povedal 🙂 Ty?

ria191
9. júl 2013

@lienka_1 dafča 19.7. inak ju vycápem po rici 😀 😀 😀

dafy
9. júl 2013

@lienka_1 do kelu to iba ja mám taku nízku sliznicu ☹

andy175
9. júl 2013

Baby, a prečo má byť tá sliznica vyššia? ideálne aká vysoká?

ria191
9. júl 2013

@dafy lienka mala estrimax ty nie a clostilbegyt znižuje sliznicu nám všetkým, ale mala si ju v pohode takže zabudni na koprivku a na sliznicu jafné to je príkaz 😀 😀 😀, ale sa mi hovorí ja viem je to ťažké, ale ty si žena takže toto hravo zvládneš 😀 😀 😀 a ešte ako bonus východniarka 😀 😀 😀

ria191
9. júl 2013

@andy175 minimum je 7mm ale ani príliš vysoká nie je dobrá ja som mala naposledy 12mm a nič z toho nebolo, ale kočule mávajú aj 14 a viac ale to potom rušia vklady

amali
9. júl 2013

ja som mala sliznicu pri vklade 10mm

marverka
9. júl 2013

@rachel36a no ja chodim do heliosu len oni mi doporucuju novu ivf a mam ju aj schvalenu, len ja citim ze potrebujem zmenu, a nechala som tam veru tiez peknu kopku penazi , obavam sa ze ked im poviem ze odchadzam ze mi to nepredpisu, moj gyndos je ochotny ma merat ale elonvu mi vraj nemoze predpisat, vsade mi povedia ine...

marverka
9. júl 2013

@karinuska22 a ani tu elonvu inj. si nemala, kolko si mala vajok?

lienka_1
9. júl 2013

@dafy Nestresuj! Sliznica akurat. Milimeter sem-milimeter tam. Dolezite su embruska. 😉

marverka
9. júl 2013

@ria191 citam ze - clostilbegyt znižuje sliznicu nám všetkýmo je fakt pravda? ako to viete?ja mam ist na ivf a mam mat elonvu a slostilb. to znamena ze ked mi ledva narastie na 7mm /pri estrimaxe som mala 6,5/mozem ocakavat ze neporastie?
nemam to radcsej dr.pripomenut?

rachel36a
9. júl 2013

@marverka my sme samoplatcovia, takže nám je jedno či to bude u nás alebo inde, ale mne napr. v MT v Heliose predpísali Estrimax, a bez problémov, ešte sa ma pýtali že kde ideme v Brne, som im povedala že do Reprofitu, lebo helios je drahý a v pohode... ja som potrebovala okrem iného aj decapeptyl depot, a ten mi tiež nechceli prepísať len na priamu platbu ale potom sme našli diagnózu na ktorú sa dalo a tak ma lieky namiesto 200 až 300 eur, stáli len doplatky takže asi 15 eur spolu....

ria191
9. júl 2013

@marverka jasné znižuje, ale nie je to nič dramatické, ale keď stým máš problém ja by som sa na to radšej opýtala za to nič nedáš. Ale je jasné, že každá sme iná a tebe možno nezníži sliznicu ťažko povedať, ale zo skúseností ostatných viem, že skoro každej znížil sliznicu.

lienka_1
9. júl 2013

@ria191 Rius, ja som mala 11mm po clostyle, ja som asi nejaka popletena a teraz bez clostylu a s estrimaxom iba 9mm. Ale ked som bola na ultrazvuk, tak mi doki povedal, ze struktura je ovela lepsia ako naposledy, co ma videl. Tak asi zalezi aj na tom aka kvalitka.

karinuska22
9. júl 2013

@marverka Injekcie mi do tasticky pre istotu dali ale pouzila som len jednu pred pregnylom. Ta bola asi kvoli tomu, aby mi folikuly nepraskli skor. Neviem ako sa to volalo. Mala som 5 vajok a 3 sa oplodnili.

karinuska22
9. júl 2013

@marverka A kolko IVF mas uz za sebou??? Bola si len v tom jednom centre???

karinuska22
9. júl 2013

@marverka Mna v Heliose odhovarali od SOFTu a odporucali dalsie IVF a vidis ako som dopadla. Lutujem, ze som do SOFTu a do Brna nesla skor.

ria191
9. júl 2013

@lienka_1 jasné že záleží hlavne na kvalite výstelky, ale ževraj tá sa nedá zistiť, ale ako pozerám tak u teba je fakt všetko možné 😀 😀 😀

marverka
9. júl 2013

@karinuska22
ja mam za sebou 1ivf a 5xket, z coho som mala 1mimomater.teh. ☹ ☹ a ty? v martine ma tlacia do novej ivf dlhy protokol, mna tlaci vek bude mi cochvila 39. reagovala som velmi dobre celkovo 15 vajok, 12 islo na icsi a 8 mi zostalo po pk. ale co z toho ked vysledok je taky aky je.....ja nechcem nadavat na helios ale mne sa viac venovali - odpisovali mi z rf a to som nebola ich pacientkou a nedala som im ani cent. povodne som chcela ist na normalnu ivf ale mne nepreplatia vraj z unionu nic a dr. mi sam navrhol ze najskor soft a az potom pristupime ku klasickej ivf, tak snad k tomu nedojde.

marverka
9. júl 2013

@ria191
@lienka_1
@karinuska22
ja mam problem s rastom sliznice, jedno ketko som mala v heliku iba pri 6mm. a to s estrimaxom a preto sa tak trosku bojim, posledne 2 ketky som mala sliznicu 8 bez estrimaxu co dr. v heliose nechapali, pijavala som tu alchimel. caj a cervene vino ale len decko lebo ja vobec nepijem, a uzivala E a propolis, neviem co z toho pomohlo, ale bola som rada i ked 8mm nie je nic moc ale ja som vdacna za kazdy mm.
este som zabudla chodim k otevrelovi.

bergalm
9. júl 2013

@dafy ja testujem okolo 23.7.cca 16 az 18 dni po mi kazala Vitouskova

dafy
9. júl 2013

@lienka_1 tak dufam ze tie HB čka nás nesklamu bo potom uz neviem čo spravím 😀 😀 😀

lienka_1
9. júl 2013

@dafy No toto nase HBcko ma teraz velku zodpovednost 😀 😀 Uf!
@ria191 Ja som skratka exot 😀 😀 😀

bergalm
9. júl 2013

@dafy a Ty testujes kedy?

dafy
9. júl 2013

@bergalm mne nakázala
@ria191 až 19teho 😖 😀

skaredekacatko
9. júl 2013

A to tu ani jedna netestnete skor, ja by som uz aj zajtea testla. Ale niejak vydrzim.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre