Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
2. sep 2013

@liana_k hej aj ja som doma len oddychujem od soboty a v nedelu sme mali obed od svokry tak som nevarila ale tak dnes musim daco lebo muz varit nevie 😀 inak len polehujem, pozeram pocitac filmy a serialy a nic extra nerobim..ved to ze clovek dlho na to caka..ja som tiez doma nechcem sa stresovat zbytocne 😉

liana_k
2. sep 2013

@zibi jasné že aj ja varím, to by sme pomreli hladom, môj muž tiež nevie variť ,ale zbytočne sa nenamáham, a neznášam dobre ten utrogestan, takže pol dňa prespím, čo mám motolice z neho 🙂

stella25
2. sep 2013

@ikuska Pichala som vzdy rano, zhruba v tom istom case.

zibi
2. sep 2013

@liana_k hej aj ja som z neho unavena ..inak nevyteka ti ? ja rozmyslam ze ho zacnej asi radsej jest...ale musim si ist predpisat lebo by som musela vela doplacat a tak to mam lacnejsie 🙂

stella25
2. sep 2013

@gaga83 no strasna cesta, uz tadial nepojdem 😠 . Uz len cez BA, teraz je to super po dialnici. Ty si kam chodila pred tym do centra ked si zo ZV?

liana_k
2. sep 2013

@zibi ja ho davam peroralne, práve preto mám také stavy, vtedy je viac nežiaducich účinkov. Mne to vaginálne nevyhovovalo, mala som po ňom svrbenie, a bála som sa, aby mi neprešlo do mykozy, na ktorú som dosť náchylná. Pýtala som sa na to aj Otevrela, hovoril, že niektoré ženy majú po vagin. aplikácii reakciu, vraj to vysušuje sliznicu, tak ho radšej užívam.

lubicaligocka
2. sep 2013

@ikuska pocitaj az ked sa ti poriadne rozbehne. Mne to tak v brne povedali. Aj ja to tak mam. Inak ak uz mas nejake vysetrenia tak si to tam vsetko dones. Urcite to nebude na skodu...

zibi
2. sep 2013

@liana_k vidis moja asi aj ja mam taketo problemy tiez zacinam mat neprijemny pocit a dost ma nuti aj na cikanie takze si to zacnem asi teiz jest ..vidi sa mi to take cistejsie 😉 dakujem za radu 🙂

gaga83
2. sep 2013

@stella25 Začinala som iscar MT potom som chodila do BA a teraz som v Brne. Zajtra pôjdeme cez BA, lebo idem u brachu prespať a ráno do RF.Som zvedavá aká bude cesta po tej dialnici 🙂 🙂

ikuska
2. sep 2013

@lubicaligocka aktualne nemam ziadne vysledky z krvi, len co som bola na laparoskopii a to som uz posielala e-mailom Stelclovi, ako to dopadlo

stella25
2. sep 2013

@gaga83 jej to mas super ze mas kde prespat, to si tam z BA za hodinu 🙂

mimika1973
2. sep 2013

@liana_k aha, tak si bola bez clostylu, len ten merional.
Ten si brala len 7dni a potom na 9.den OPU? ci nakolky?
To si pekne reagovala stimulkovo, 5 vajok a 3 ebmryjka k svetu! 🙂
Mne davali to EB, lenze som mala obavy ci to nie je dost slabe na ten den vkladu? Kedze vacsinou su to XB alebo HB? a bolo znamky 2, aj ked hovoria, ze sance maju, mne sa to fakt zdalo dost slabucke na to, aby to dotiahlo to embryjko. Neviem mozno sa mylim,, ale takuto mam teoriu.

melisska
2. sep 2013

@lubicaligocka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

aj pre tebaaaaaaaaaaaa 😀

lubicaligocka
2. sep 2013

Baby Ak beriete UTROGESTAN preroralne tak sa inf so svojim lekarom ci nemate upravit aj mnozstvo napr 3-0-3?? Mne sa nieco take mari ale nie som si ista. Ja som sa sama cudovala kolko toho berieme kedze v letaciku je to uplne Inak a povedali mi, ze pocitaju aj s tym ze ak sa uziva vaginalne tak nam to pocas dna vytecie...cize preto predpisuju take konske davky.

nelly3
2. sep 2013

@lubicaligocka
v RF sa uziva utros 4-0-4 🙂

nelly3
2. sep 2013

@zibi no ked ho zacnes jest tak to potom budes inac unavena 😀

lubicaligocka
2. sep 2013

@melisska no ty si blazonko. 🙂 🙂 🙂 Pocuj mna prestali prsia bolet asi pred 2 dnami. Vcera som mala dostat mrchu a nist 🙂 no teraz sa bojim ze co ak som bola tehu a zas nie som 😒 kedze ma tie prsia dnes ani vcera neboleli.... Jaaaj sak uz len 2dni a cikaaaaaaaam 😀 😀

amali
2. sep 2013

@lubicaligocka ja som si poctivo vkladala, i ked niekedy som toho mala plné zuby 😀

liana_k
2. sep 2013

@mimika1973 ano, bola som bez clostylu, ja ho inak moc neuznávam, brala som ho 3 cykly, ked som skúšala otehotnieť prirodzene počas plánovania styku pomocou folikulometrie, ale teda strašne znižuje sliznicu maternice, musela som pri nom brať estrogeny na rast sliznice, a pritom som nikdy nemala s tým problémy. Ked som pichala merional, už 7 deň pri kontrolnom sone som mala sliznicu 7,5mm a na den vkladu bola 12mm. OPU som mala 11 deň, vraj je to dosť skoro, aj ma tam trochu vystrašili, že to namavaju často, tak boli obavy, či budu vajka zrelé, ale potom sa to vysvetlilo tým, že ja mám kratší cyklus, 21-23 dňový, vraj to bolo tým. Na piaty deň kultivácie je EB super, neviem, kolky den ti ho davali, a tej znamky 2 by som sa nebála, to je dobrá kvalita. Uchytia sa aj horšej kvality.

liana_k
2. sep 2013

@lubicaligocka mne povedal Otevrel, že môžem znížiť davku na 3-0-3, ale ostala som zatial pri 4-0-4, ale tiež sa mi to zdá byť velká dávka

mimika1973
2. sep 2013

@liana_k mne zas chcu dat clostyl na dalsi pokus aj s injkeciami. À le opytam sa aj na tie estrogeny (to sa ako volaju tie tabletky presne?) lebo na 7.den utz moja sliznica bola 4.8mm a na OPU 8mm, a to som predtym, bez clostylu, mavala az do 14mm niekedy! 😕
clostyl som brala 3xdenne a jednu ampulku menopuru.
Teaz uvazujeme nad 2 ampulkami, tak hadam znizi aj davky clostylu, tak nejak. À le tu sliznicu by som chcela mat trosku vacsiu, len neviem co na nu brat, ak nahodou... 😕

mimika1973
2. sep 2013

@lubicaligocka a brusko este boli?
citis sa na mrchu, aky mas pocit? hadam len nie! urcite si tehu, obdivujem ta tak dlhooo cakat!!! 😉

mimika1973
2. sep 2013

@melisska meli, ty si mala tu poslednu uspesnu stimulku takto? 1-0-1 clostyl a 2 amp menopur? a este nieco k tomu?
myslim, dake estrogeny (estrofem, extrimax ci ako sa to vola?)? a kolko si vyprodukovala vajok a embryjok z tej stimulky?
sliznicu si mala aku velku? u mna clostyl dako zmensuje veru, nelubi sa mi to velmi 😕

nomxxx
2. sep 2013

@ikuska ďakujem, takto to stačí, pochodpila som myslím všetko 🙂

gaga83
2. sep 2013

@yanka1 ako si dopadla ? Cakam na dobre spravicky😀😀😀😀

amali
2. sep 2013

baby čo poviete na červený kočiar pre chlapcov ?

nelly3
2. sep 2013

@amali
ja ked budem mat chlapca, tak ja len cerveny, mne sa to velmi paci 😉

gaga83
2. sep 2013

@sarasota uz vies ako sa dropce oplodnili??

mimika1973
2. sep 2013

@sarasota ako moja? uz si volala? bublinky sa pekne oplodnili? 😵

dafy
2. sep 2013

dievčatá je toto normálne ze poistovna nepreplatila mi utrogestan a estrimax???? teraz som rozpravala s gynekolog...a ze vraj jej prisli papiere ze to má zacvakať 😠 😠 😠 😠 😠 ...raz mi dala estrimax na recept a 3krat po 3 utrogestan predtým co mi dala som platila ako samoplatca ja

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre