Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

argenti
2. jún 2014

@donatela Ahoj, viem že baby tu pisali, že fraxik ma tupé ihly. Priepustky som si dávala potvrdzovat na recepcii a nemali s tým ziadny problém.

argenti
2. jún 2014

@rebeka33 Ale ved čo by sme si nezaplatili. Co už nam zaplatí ta nasa zlatá zdravotna poistovna. Len keby aj tie naše platy isli hore. Hrozne. Namiesto utosu mi predpisali Crinone gel 15 ks co je na 15 dni a dala som zaň neskutocnych 44EUR a poistovna by mi z toho mala preplatit až 0,44 EUR. To je ale pomoc.

argenti
2. jún 2014

@amonda Zajtra sa k němu chystám, uvidím co mi povie doktor. Tieto informácie mi dala sestricka po telefone. Případně zmenim gynekologa, ak sa budem musiet niekomu prosit alebo nebodaj platit za to co ma poskytovat standardne.

rebeka33
2. jún 2014

@argenti aku máš skusenosť s tým crinone gel. je drahši ako utroš ,ale berie sa len raz denne . od utrosu mam všetko špinavé davam 4-0-4 takže to aj tak vychadza dosť. Stelc povedal,že nech beriem to čo zoženiem. No s utrošom mám Simi tak mu verím. No keby náhodou zasa nebol. 😉

amonda
2. jún 2014

@argenti drzim palec

argenti
2. jún 2014

@amonda Dakujem.

argenti
2. jún 2014

@rebeka33 Ja som si to prepočítavala. Utroš uzívam 4-0-4, tiež mám od neho všetko špinavé, ale ked som to prepočítavala na tých 15 dní tak utroš vychádza o polovicu lacnejsie. Ešte mám posledné dve škatulky a potom ak ho nezozeniem tak budem užívať Crinone. Ved čo mi iné zostáva, ale zatial som ho ešte nepoužila. Dáva sa raz denne a to večer, takže si myslím, že by to mohlo byť v pohode aj ked je to gel tak neviem.
Počula som, že niektoré ženy pri užívaní utrošu boli náchylnejšie na kvasinkovú infekciu (mykozu) aj preto im odporučajú alternatívu.

rebeka33
2. jún 2014

@argenti ja som len hladala niekohu kto ho už vyskúšal (crinone) a vedel by porovnať. Ja som dnes kupula utroš bez problemov v lekarni vedľa centra v ke ,kde mi to poradila jedna kočka tu. V sunfarme ho nemali. ale vraj je utroš voľne dostupny na sr zasa.

annavi
2. jún 2014

Babule co sa týka ohss ...kedy sa má zacať s tou prevenciou myslím pitie vody, papanie bielkovín? od zajtra zacínam pichať merional...mam uz zacať od zajtra? si neviem predstaviť vypit 3 litre vody..

lienka_1
2. jún 2014

@annavi A uz si mala OHSS alebo sa iba bojis, ze budes mat? Vody treba pit vela a ked si to rozdelis, tak si ani nevsimnes, ze tolko vypila. Myslim, ze OHSS hrozi az ku koncu stimulky a ci sa ho mas bat, ti povedia pri sono kontrole. Drzim palce! 😉

argenti
2. jún 2014

@rebeka33 No ja som ho náhodou pred 2 týzdnami zohnala v lekárni a nechceli mi ho predať, že je na lekársky predpis. Tak som si ho dala odložit a z RF mi poslali recept. Možno sa to už zmenilo alebo závisi od lekárne.

lenusika
2. jún 2014

@sarasota ahojcek,už dlhsie som na třeba myslela,věděla som,ze mas termín v maji....TAK GRATULUJEM MAMINA...uzivajte si to...letí to...nás malý už mal rocik.....pa

rebeka33
2. jún 2014

@argenti jasne ,že je to na predpis. ja som chcela len porovnanie utroša a crinone. neskušal niekto? našťastie si ho viem predpísať 😉 😀

donatela
2. jún 2014

@rebeka33
@haimi
@argenti ďakujem kočky🙂

falin
3. jún 2014

@rebeka33 - ja som raz davno brala crinone gel (to som este chodila do iscaru a dr. chcela vyskusat zmenu). Podla mna ucinok ten isty. Ohladom aplikacie: crinone je pohodlnejsi na aplikaciu, aplikuje sa iba raz denne, vstrekol sa cez taku trubicku dovnutra, nevytekal ako utros, to bola vyhoda. Ale cena je neskutocne vysoka. Ostane razy som brala iba utros. Davka je dost vysoka (rataju aj s tym vytekanim)

nelly3
3. jún 2014

@argenti
no utros uzivas denne 8 tab. jedno balenie utrosu stoji okolo 7€, je ich v jednom baleni 30 ks, takze na 15 dni potrebujes 4 balenia, t.j. 28€ lebo poistovna uz nic nepreplati.

nelly3
3. jún 2014

@annavi
ja mam uz dost stimuliek za sebou, aj dlhe protokoly a ani ma nenapadlo riesit OHSS, takze nemysli nato, neries, ja som nikdy moc tekutin nepila nakolko ja celkovo nejako malo pijem, sa mi neziada. a ziadny OHSS som nemala 😉

martinjasen
3. jún 2014

Pekný deň,

mám pre vás dôležitú správu. Keďže dochádza k technickému oddeleniu stránok českého a slovenského koníka môžeme túto diskusiu nechať iba jednej z nich. Dôjde tak v priebehu najbližších 2 dni. Štandardne nechávame diskusiu na stranke, kde vznikla, v tomto prípade na Modrykonik.sk.

Ďakujem za pochopenia.

Martin Ďurina
Modrykonik Team

kako23
3. jún 2014

@nelly3 presne som to včera riešila, že rozdiel medzi tým crinone gélom a utrošom je 16 EUR na tých 15 dní...oproti toho čo stojí IVF to je zanedbateľná čiastka. ale s princípu je to des, čo už stvára ministerstvo zdravotníctva s ivfkami a najmä liekmi. neskutočný biznis, ale nikto sa nepozerá na ľudí, ktorí sa boria s neplodnosťou, aké je to pre nich psychické náročné a ešte aj finančne dostávame len podpásovky ... ☹ je mi z toho na grcanie.

falin
3. jún 2014

@kako23 - si to presne vystihla 😖 , je to smutne ako to tu (ne)funguje ☹

ina7
3. jún 2014

Ja som mala daaavno crinon. Vtedy som ho dostala zadara vo ferticente ako novinku. Oproti utrosu luxusna aplikacia. Vecer pred spanim a pohoda. Ked mi doslo to balenie tak som brala utros 2-2-2 a to bola taka ostara. Navyse permanentne slipovku. Teraz by som si zobrala crinon min. na tie prve dva tt po vklade a potom sa uvidi. Bud dokupim utros na dalsie mesiace alebo nie.

katulinka222
3. jún 2014

Ahojte kočky. Ja tiež užívam Crinone gel - musí byť recept,ale kupte si ho v Čechách. Tam stojí 15 ks balenie 614 Kč a tu som predtým zaplatila 44,60 Eur za 15 ks balenie!!!!!!!!!Nechápem prečo ten rozdiel, ale je to tak.

mariquita11
3. jún 2014

ja som kupovala crinone v cechach v lekarni pod RF a za dve balenia nam odpocitalo z uctu 44.60. Tak jedno vychadza 22.30. Mozno u nas na Slovensku je drahsi ako v Cechach. A si myslim, ze je praktickejsi ako utros. Utros vytekal a tento gel ani neviem ze si ho davam. Gel je v aplikatore, takze zavadzanie je lahke a pohodlne.

zabka1124
3. jún 2014

Babenky,ktore idete v sobotu alebo v nedelu na OPU do RF???JA som zajtra 8DC-caka ma velke sono 😀 😀 a potom mi Marcel povie, kedy🙂!!!TAkze,kto tam bude so mnou??????????

A este mam otazku ohladom liekov/injekcii:od 2-6DC clostil a potom 7-11DC gonal +posledne 3dni orangutal????spravne??????????????Dakujemmm🙂!!

rebeka33
3. jún 2014

@zabka1124 ja som bola aj sobotu aj nedelu. Vtedy sluzi jeden dr. Na odbery a jeden na vklady. Kedy ako. Ja som z toho nemala stres ja im verim vsetkym a spoznala som skoro vsetoych dr 😀 . Stelc ti povie ,kt. Sluzi. Mne urobil odber a hnned mi aj povedal kto bud na vklad.

rebeka33
3. jún 2014

@katulinka222 ako je toto mozne.

korenka17
3. jún 2014

@annavi ahoj,aj ja si pichám Merional a mňa doslova smädí,najmä doobedu,to vypijem 2 litre ako nič od rána,poobede sa to ukludní a a ko na potvoru večer som zase ako nádržka,takže chodím cikať cez deň asi 6x a v noci 2x.

korenka17
3. jún 2014

@zabka1124 ahoj,ja idem v piatok,alebo v sobotu na OPU do Brna,dnes som 11DC,zajtra ráno posledné sono a rozhodne sa,brala som 3-7DC clostil 3x denne a od 7DC pichám Merional,mám 6 folíkov od 8-14mm,ale musia byť väčšie ževraj,tak uvidím zajtra...držím palce aj tebe! 😵

lienkalienocka
3. jún 2014

@gagirl ahoj, kedy ste boli? a ako ste dopadli? aky si mala dojem? 😉
my sme tam boli tiez v pondelok, ale az o jednej. a odisla som s vakom injekcii. islo to vsetko velmi rychlo 🙂

lienkalienocka
3. jún 2014

ahojte vsetky,
mam na vas jednu prosbu. ako je to s predoperacnym vysetrenim? na to som sa zabudla spytat, ci si ho mam dat urobit alebo to nejako robia oni tam. dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre