Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

amstelko
30. jan 2014

Ja začínam zajtra s clostilom a mám za sebou 4krát IVF na slovensku,3krát GF a raz Helios-Mt,veríme,že tu to už dopadne šťastne a budeme sa tešiť.

denulkl
30. jan 2014

@patrissia to je tvoje prve ivf? lepsie aspon je to mensia zataz na telo...

haimi
30. jan 2014

@marculik amh - je zostavajuce mnozstvo vajicok vo vajecnikoch (bez moznosti obnovy) a hormonalny si daj urobit u gynekologa. Robi sa to na 3 den cyklu. Urobili by ti to urcite aj v brne, ale zbytocne budes za to platit. Na slovensku ti to zaplati poistovna 🙂

mimi_2
30. jan 2014

Dievčatá moje, prosím Vás poradte...mám za sebou v utorok odber, po stimulke len clostilom a mala som 5 folikov, z toho 2 vajká, iba jedno dozreté a nakoniec ani to sa neoplodnilo. Dnes mi to oznámil lekár...a navrhuje clostyl + merional ďalší cyklus, čo mám robiť? Už keď to znova absolvujem nemám ísť radšej do toho dlhého protokolu....čo ak sa to ani tým soft nepodarí... A ešte jedna otázka...to teraz dostanem normálne mrchu...či ako? Ďakujem Vám veľmi pekne

gaga83
30. jan 2014

@bradik @yanka1 @miscok dneska poradna dopadla dobre drobci pekne rastu ako maju 🙂 . Brali mi krv na triplle testy tak trpnem ako dopadnu. A vy sa ako mate babule?

haimi
30. jan 2014

@falin idem len na prvu konzultaciu v marci, ale osobne si myslim ze bez ivf to uz asi nepojde. Po 2apol roku, s endometriozou a nizkym amh som to uz vzdala. Gynekolog mi predpisal na 3mesiace clostil, ale nepomohlo. 3 folikuly a nic. Bude to moje prve ivf, ale rozmyslala som, kym mi snad poistovna schvali ziadost, ze by som vyskusala jedno iui. Nie je to tak zavratna suma a jeden nikdy nevie 🙂

nelly3
30. jan 2014

@mimi_2
no ci dlhy protokol to je otazne, to ti musi gynekolog navrhnut. ja som dostala normalne ako som mala dost, mozno o zopar dni skor.
@haimi no iui mozes skusit, ale musis mat priechodne vajcovody, inak to nema vyznam. ja mam tiez endometriozu a sancu na prirodzene pocatie nemam, teda si myslim nakolko uz dlhe roky sa snazime a nic. jedine ivf a ani to nie je ze na prvy sup.

mimi_2
30. jan 2014

@nelly3 No doktor Štelcl mi navrhol clostyl + merional, len som z toho dosť hotová že sa to nepodarilo, tak chcem teraz preto urobiť maximum... A podarilo sa u Teba?

nelly3
30. jan 2014

@mimi_2
jaj ja mam toho viacej za sebou, v RF 1. soft 5oplodnenych, vlozene 2 nic z toho, KET z toho 1 vlozene aj som mala pozitivne testy, aj krv pozitivnu na hcg, potom som zacala spinit a neskor krvacat, takze nic, 2.soft v RF len jedno vajicko, ktore sice bolo zrele, ale sa neoplodnilo, nasledne 3 soft v RF na utz bolo vidiet 5ks, ale pri odbere to boli len nejake cysty ci co. takze bojujem dalej, na jar sa chystam opat do RF, ale na dlhy protokol, co mi navrhol gynekolog.

haimi
30. jan 2014

@nelly3 priechodne vajcovody mam, to mi overili laparkou. Endometricke loziska mi odstranili tiez, ale predpokladam, ze sa mi to vsetko vrati casom spat :( mozno sa nezadari, ale aspon budem mat pocit ze som ten mesiac nezahodila 🙂 ked budes mat nejake info ohladom schvalovania ziadosti, hlavne ako sa ti podari vybavit to klinicke pracovisko, tak sa podelis, vsak ? 🙂

mimi_2
30. jan 2014

@nelly3 Juj moja, tak ja tu smoklím dneska ..a zďaleka som toho toľko neprežila 😖 Ja 4x IUI na SK a toto bolo moje prvé IVF a ja som tam šla na tutovku 🤐 že to výjde ....no nič idem aj ja bojovať ďalej, chcela by som hneď ďalší cyklus, takže ešte sa môžem naplakaaaať .... 😔 😖

miscok
30. jan 2014

@gaga83 Som rada,ze te v poriadku 🙂 Len tak dalej. My rastieme a kopkame o. 106.Na poradnu idem buduci tyzden,tak som zvedava.

kako23
30. jan 2014

@mimi_2 tak to ma velmi mrzi.nazbieras silu a buduci mesiac to bude ovela lepsie. Aj Ti predtym robili hormonalny profil na FSH na 3 DC pripadne AMH?

patrissia
30. jan 2014

@denulkl ano moje prve 🙂 ved ano a ked dr. povedal, ze to staci, ja mu verim 🙂 uvidime ako budem reagovat na lieky, podla toho mi popripade zmeni alebo zvysi davku 🙂

mimi_2
30. jan 2014

@kako23 No HP mám urobený, lebo ja mám aj zníženú štitku, ale či je to presne FSH alebo AMH??? to Ti nepoviem, HP a prolaktín mi robil aj Štelcl a že to mám v norme...ale zase to bolo presne pred rokom 😖

bradik
30. jan 2014

@gaga83 Tak super, ze drobcekovia pekne rastu. Mna krv na triple testy cakaju 10.2. a potom to daju dokopy s prvotrimestralnym skriningom, tiez dufam, ze bude vsetko ok. A citis sa ako? Uz ti brusko narastlo? 🙂

bergalm
30. jan 2014

@mimi_2 nemaj obavy mne Stelcl hned navrhol clostil+merional 2amp. a vysledok 12vajicok z toho 11oplodnenych takze super a pichal mi to manzel co sa dalo vydrzat takze by som skusila tento protokol radsej ako dlhy ten som mala na SK a vysledok som mala horsi ako v Brne a tiez sme skusili pred 2*IUI no to nam nevyslo napriek tomu ,ze ja som o.k.

gaga83
30. jan 2014

@bradik citim sa fajn len asi nieco na mna lezie boli ma hrdlo a trochu soplim☹☹. Brusko uz mam poriadne ako keby 5 mesiac uz bol:-P:-P:-P. Fucim po schodoch co ti poviem;););)

mimi_2
30. jan 2014

@bergalm Ďakujem za podporu...toto som potrebovala počuť 😉 dám na jeho rady...a snáď sa to podarí a nebolo Ti nejako blbo z tých hormonov? Clostyl zvládam celkom dobre až na nespavosť a trocha točky v hlave...

bradik
30. jan 2014

@gaga83 Tak ved aj za chvilu budes v 5.mesiaci 🙂 a su ta dve babatka, tak si robia placek. Ale do schodov fucim aj ja uz. Sa pekne liec nech sa ti to nezhorsi, vyplachni nos slanou vodou a daj zazvor

sara1
30. jan 2014

@mimi_2 je mi to luto, ako to dopadlo, ale hlavu hore. Vacsina z nas isla prvy krat na tutovku a nepodarilo sa ☹ , Vieme, ake je to tazke. Cim viac sa na to upiname, tym vacsie je sklamanie, ked to nevyjde. Zobrala si to ale dobrym koncom, ze hned pokracujes dalej 😉, tym sa sance otehotniet zvysuju 😉

mimi_2
30. jan 2014

@sara1 Ďakujem Ti 🙂 , no pod niektorých babeniek som ešte nič neprežila...ale ráno to bola iná facka...ale tak vyplakala som to, nakúpila mm kopec vitamínov a už aby dorazila mrcha nech ideme na to....tie injekcie to budú muky...ja to neznášam, panický strach mám z ihly ale tak musím sa premôcť a mm zapracem do toho, nech mi to skúsi on pichnúť...chudák 🙂

kako23
30. jan 2014

@amstelko Držím Ti palce, aby Ti to dobre dopadlo, veru už by bolo načase po tom čo si všetko prežila 🙂 ja začínam v sobotu so stimulkou tiež Clostilom.

sara1
30. jan 2014

@mimi_2 niekomu to vyjde na prvy krat, niekomu nie. Kazdym neuspechom sa ucime trpezlivosti - otrlosti, aspon u mna to tak je. Tento boj nie je az tak narocny fyzicky, ako je narocny hlavne psychicky. Injekcie ani ja moc nemusim, ale ked sa musi, tak sa musi. Ja osobne som si to nechcela dat pichnut mm, lebo ked som videla, ako sa na to tesi 😠 , tak radsej nie 😝 . Ja si to picham pomalinky, tak ze ma to viac menej neboli 😉

mimi_2
30. jan 2014

@sara1 Tak to si potom už zručná 🙂, no keď na to príde, tak Ťa ešte oslovím a budeš ma navigovať 😉 a odkedy stimuluješ a tiež máš clostyl + merional?

ludinka
31. jan 2014

@nelly3 ahoj citam ze po pozitivnej krvy po ketku si zacala spinit a potom krvacat 😕
prosim ta mozem sa ta opytat po akom case sa to spinenie zvrhlo na krvacanie? aj ja spinim uz od zaciatku a vobec to neustava-skor sa mi zda ze stale rovnako 😔 ...hlavne potom ako si dam utros tak ked sa rozpusta tak so mna ide taka hneda az siva krvava voda potom zase cely den nic sem tam troska a vecer zase ked si dam utors tak zese to zacne

jahoda333
31. jan 2014

@marculik jeden pokus som absolvovala v gf a na druhy pokus som sla do rf a hned tam sa zadarilo 🙂

wiwiennn
31. jan 2014

@zwalsh Dakujem za rady, chcem sa spýtat na ten sojovy olej,načo najlepšie pôsobí? Viem že, má vela vitaminov a pomáha pri stresoch.....

falin
31. jan 2014

@speranza1 - ahojky 😉 . No mne ta pazravost pretrvava doteraz 😝 , to asi nebude prednisonom 😕 😀 . Ale ked som ho uzivala, som sa naozaj viac rozjedla, teraz sa musim krotit, aby rucicka uz nesla dalej. Toto co mam je max. co by som chcela mat. Tak si musim davat pozor. ALe aspon maly kusok sladkeho denne musi byt, to mi ukludnuje nervy 😉

falin
31. jan 2014

@nelly3 - si zlata 😵 😎 , kludne aj dvojky, je to sice namahavejsie, ale zas nemusim riesit stale ktora kamoska k nam pride a ku komu pojde mala. Stale chce nejaku kamartkinu spolocnost.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre