Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
22. máj 2015

Dakujem dobrej dusi za srdiecko.... 😵

evita246
22. máj 2015

@speranza1 uz dlho sledujem tvoj pribeh a velmi vam vsetkym trom drzim palce. 🙂

gombicka
22. máj 2015

zienky, o ktorej hodine hruba sa robi KET? zzvykne sa skoro rano, alebo sa da dohodnut?

speranza1
23. máj 2015

@evita246 dakujem....prave ma trapi zmaknuty krcok....troska sa obavam, co bude, este som len 27+4tt...nechcela by som este rodit 😢 ☹ 😢 ...ale uvidim,co mi zivot prinesie...

speranza1
23. máj 2015

@gombicka da sa dohodnut s lekarom....

amstelko
23. máj 2015

@gombicka väčšinou poobede, mne vždy dali tak

amstelko
23. máj 2015

Baby, budúci týždeň nebude Dr. Macháč v Brne,písal mi

haimi
23. máj 2015

@speranza1 neboj, nestresuj. Ja som mala od 23tt krcok presiaknuty, 0,9cm dlhy, otvorena na spic prsta, zvnutra na 2cm. Vydrzala som lezanim 10tyzdnov. Vydrzala by som aj dlhsie, keby mi neodtiekla voda. Ze vraj na krcok je dobry utrogestan. Skus popr vkladat 1-0-1. A nech ti urobi ster, ci nemas bakteriu, kt moze sposobovat to maknutie. Neboj, vsetko bude dobre, hlavne vela lez

speranza1
23. máj 2015

@haimi dakujem, lebo mi je uz do placu...mam doma utros...myslis, ze si ho mozem dat?

speranza1
23. máj 2015

@haimi preco ten krcok je vlastne presiaknuty a zmaknuty?

speranza1
23. máj 2015

@haimi a mohla si aj sediet?, ci len a len lezat...lebo ja len pri lezani mam zavraty...

diska
23. máj 2015

@speranza1 ahoj,netrap sa tak,ja mam krcok makky a presiaknuty cca od 25tt a mal 2,5cm a uz dlho len 2,tvoj ma tusim 5,mne tiez kazali hlavne lezat ,oddychovat chodit co najmenej.A treba spravit ster ci nemas neake bakterie lebo tie to casto sposobuju,ja mam nieco cele tehu a nedaju sa preliecit svine.Tak hlavne klud a oddych .

speranza1
23. máj 2015

@diska a po byte sa mozem aspom prejst, alebo posediet na balkone a nadychat sa cerstveho vzduchu?

diska
23. máj 2015

@speranza1 samozrejme ze mozes,ja ked mam pravdu povedat tak teraz chodim dost vela,lebo ako vzdy vsetko riesim v tu najnespravnejsiu chvilu ,kupujeme novostavu a zhanam co najskor zakladne veci aby sa dalo byvat 😀 ale musim povedat,ze ked vidia moje brucho tak sa snazia radit vsetci o dusu ,vcera v KIKE som sedela na kazdej posteli v ramci oddychu 😀
Ta makkost krcku ono je to aj tak,ze co doktor tak to tiez posudi inac,snaz sa setrit a urcite si posed a prejdi sa trosku,ja ked dlho len lezim je mi zle na odpadnutie,musim si aj posediet.

speranza1
23. máj 2015

@diska no to mam presne aj ja....a ked lezim, tak mi trpnu k tomu este aj ruky....ale ze uplne hrozne..nieky si ich vobec necitim..to je taky pocit, ako keby si mala cudzie ruky a k tomu este aj take ako z gumy...skoda, ze mi minule nezobrala ster, nechcela, lebo ze este len cca pred mesiacommi brala a bol ok...ale ved to sa moze zmenit kazdu chvilku, ci?

diska
23. máj 2015

@speranza1 tie ruky mala moja kamoska cele tehu ona lezala v nemocke,ja som mala zas nohu take brutal krce za sa nedalo vydrzat,v noci to prislo naraz ale neznesitelna bolest,som stale tak skrikla ,bola som aj u neurologa a aj na taky speci vysetrenie ci nehrozi tromboza,nic sa nenaslo a cca po mesiaci to preslo,vsetci sa zhodli ze mi babo tlaci na neaky nerv.
Moze sa to zmenit tie bakterie ma vela tehuliek,mame aj oslabenu imunitu ale tak zas nemusis mat nic,najblizsie ti zoberie ked pojdes .

vernazza
23. máj 2015

tak uz som po druhom kontrolnom utz a stale sú tam len tie dva. jeden ma 12mm, druhy 15mm, ach jo.. mala som pastorcakovu (inak velmi zlata doktorka) a ta odporucila natiahnut opu az na stredu, aby sme dali sancu aj tomu mensiemu dorast.. len mam fakt obavy či to dotiahnu aspon do tych 19mm, nehovoriac o tom či nebudu prazdne.. uf, takže dalsie cakanie do stredy. inak mam ísť na svoj prvy intralipid pred tymto vkladom, myslite že si ho mozem dat den pred opu v utorok poobede alebo radsej o deň skor? neviem aku reakciu mam ocakavat..

gagirl
23. máj 2015

@vernazza drzim ti silno palce..a verim ze foliky este pekne narastu..nemusis mat vela..staci ked budu vnich pekne zrele vajka..takze hlavu hore..a ver ze to dobre dopadne..takze skus byt kludna a mysliet pozitivne..bude to o.k...Aku si mala stimulku?

katka17044
23. máj 2015

ahojte prosim chcela by som sa spytat ako to je v reprofite co sa tyka miestnosti pre manzelikov :D kvoli vysetreniu spermii a je mozne tam ist s nim nemaju s tym problem? Dakujem

vernazza
23. máj 2015

@gagirl dakujem, si zlata,.. snazim sa zachovat kľud a mysliet pozitivne. relaxovala som teraz 3 hodky tu pri Brne v jednom super wellnese (maximus resort), tak dúfam že vsetky chmary som vypotila 🙂 A stimulku sim mala rovnakú ako minule, len menopuru 225j miesto 150j. cize norethisteron, estrimax, clostil, menopur a potom orgalutan a pregnyl.. a minule stacilo pichnut menopur 6dni, teraz mam az 10dni. no nic, neostáva ine ako cakat a verit tymto dvom.

bergalm
23. máj 2015

Kočky,dakujem za srdiečko neviem od koho je,ale moc ďakujem

tlucka
23. máj 2015

Aj ja ďakujem dobrej dušičke za srdiečko. Veľmi ma potešilo 🙂

bergalm
23. máj 2015

Baby-tehulky dost ma boli tesne pod pravym prsnikom ako su rebra myslite,ze to moze tlacit nasa laska?kedze je zadkom dole teda hlavicka smerom nahor??taka bolest ale len na tejto strane

bergalm
23. máj 2015

Zabudla som aj koza je uplne napnuta a na oboch stranach tvrdsie

diska
23. máj 2015

@bergalm aj aj to tak mam na lavaje strane 🙂 a niekedy sa este viac dokaze vypucit a tlacit,napinat 😀

mimika1973
24. máj 2015

@gagirl ahojko, takto moja, ak bude vela embryjok na vyber, tak skuste do Pgd, ak ich bude pomenej, tak chodte Rovno na to bez Pgd....vies, nemusite mat len HB ci XB, lebo aj EB, B a dokonca aj CM da zdrave dietatko...je to vsetko len na prirode a nie na kadejakych analyzach.... 😕 Aj tak sa do genetiky na 100% nevidi, to pgd asi tiez nie je na stopro iste a embryjko moze mat svoj dobry potencial aj napriek tomu.... Stelcl mi to tiez nenukal, lebo ze zbytocne sa vyhodia embryjka a ktovie praveze tie mohli byt tie spravne, takto mi to nejak vysvetloval, a lepsie je to nechat teda na tej prirode samej....
Nastimuluj sa, potom to OPU a uvidi sa podla odberu a po oplodneni co a ako dalej, navrhni to takto dokimu....
Drzim Ti moc palce, stava sa ze mozu byt poruchy v embryjkach, ale to sa moze stat kazdemu a tiez nemusi sa to opakovat, no je to ako loteria, bohuzial! 😔
Inac, Ty si furt na Fostimone? a co tak skusit Merional ci Menopur?
Dava Ti len injekcie ci aj clostyl k tomu zaroven? mala si uz tuto kombinaciu?
Ja som bola na clostyle + menopur 150j napriklad.

zuzka213
24. máj 2015

Máte niekto skúsenosti? V apríli som mala opu nasledne et na Slovensku, neúspešne, teraz v maji ket zas neuspesne...rozhodla som sa teda pre brno..kedy je najlepsie sa objednat? Ma zmysel uz na jún, v predstihu, aby sme mohli opäť skúsiť v júli, ci sa začína so stimulkou uz hneď po konzultácií?? Teda ci celkove vyšetrenia trvaju cely jeden cyklus, az nasledne sa stimuluje?? Je vôbec pri softe nutný 3 mesačný odstup? Koľko ste čakali na termín prvej konzultácie?

speranza1
24. máj 2015

@zuzka213 pokojne sa hned objednaj, a ak sa na to citis a si pripravena a budu suhlasit aj v RF, tak pokojne mozes ist hned v juli na soft....vela stastia prajem...

skaredekacatko
24. máj 2015

@zuzka213 ja som si prvu konzultaciu naplanovala tak ze som bola 1.dc takze hned som zacala zo stimulkou na druhy den. Stacili mu papiere co som mala z druheho caru. Este mi ostali inekcie tak tie aom pouzila. Pri softe nemusis cakat tri mesiace.

gabika2015
24. máj 2015

Ahojte, viete o niekom, kto išiel na IVF s darovanými vajíčkami k Štelclovi a / alebo k Otevřelovi a podarilo sa jej otehotnieť?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre