Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
4. sep 2012

@ria191
no zbehlo, ale ved od juna som sa chystala na stimulku a uz je september, stale mi nieco do toho prislo, praca atd......
no citim praveze dobre, nic ma neboli, vajecniky necitim, tak neviem ci je to oki, ale urcite je, ked som na sk stimulovala s tymi konskymi davkami tak som tiez nic necitila a teraz mam len soft stimulku 😵

ria191
4. sep 2012

@nelly3 na Slovensku si mala koľko jednotiek?

nelly3
4. sep 2012

@ria191
ja nie, ja picham tych 75 jednotiek, aspon si myslim, ja som si zohnala vtedy len jedno balenie ( 10ks v baleni) ale verim, ze uz nebudem najlbizsi rok ci dva riesit taketo veci, uz ma to fakt nebavi 😠

nelly3
4. sep 2012

@ria191
mam to doma v protokole pisane, vtedy som stimulovala fostimonom, do zadku mi to manzelik pichal, do svalu s tou hrubou ihlou ufff, ale viem, ze mi to aj zvysovali aj znizovali, neviem, to bolo 3 roku dozadu.

ria191
4. sep 2012

@nelly3 jaj tak teraz máš polahodu s tou tenučkou ihlou 🙂 . Som zvedavá na tvoju úroadičku 🙂. Ja mám trošku obavy ja zle reagujem na hormóny, teraz na jar som pichala 225 jednotiek menopuru 12 dní a len 3 oocyty. Ale aj za to bán Boh zaplať. Tak Štelcl nechce riskovať a chce, aby som pichala zase konské dávky ☹ . Ale ja chcem nižšie dávky a neviem čo mám spraviť ☹ .

ana79
4. sep 2012

@nelly3 ine veci som nebrala iba teraz vkladam utrogestan...a to je vsetko... mala som 6 vajicok z toho 4 zrele potom jedno este dooplodnili ale to asi skoncilo neviem dve najlepsie mi vkladali a a uvidi sa ci dalsie 2 dorastu do stadia v hodneho na zmrazenie...

macko79
4. sep 2012

@ana79 A kedy si mala ET?

ana79
4. sep 2012

@macko79 ET bol v pondelok

holly74
4. sep 2012

ahojte žienky, ked vám v RF predpísali fraxiparin, kde ste si ho zohnali?

melisska
4. sep 2012

@holly74 mozu ti napisat recept a tu na sk si ho vyberies v lekarni 😉 ja som si kupila tak clostil, este ten recept ti moze prepisat tvoja dr. a mas ho za doplatok 😉

holly74
4. sep 2012

@melisska a môže to predpísať aj všeobecná dr.? či len hematológ?

isabellaa
4. sep 2012

@melisska ahoj, tie ceny su rovnake alebo vyssie? Ked lekar v Cechach predpise recept a ty vyberies na Slovensku, ako ked vypise na SK aj vyberies na SK.

holly74
4. sep 2012

@isabellaa ak ti ho predpíše lekár na Slovensku a jedná sa o liek kt. hradí poisťovňa, tak je to samozrejme lacnejšie dať si predpísať u nás...ak si ale samoplátca (všetky 3 ivf na slovensku máš vyčerpané a ak hovoríme o liekoch na stimuláciu) tak je to cenovo viac menej rovnaké...

melisska
4. sep 2012

@holly74 no ja by som s tym isla za gynek./mozno aj vseob. moze, treba skusit/ ved ten recept si das predpisat na seba od dr. v cechach a nas dr. ti ho len prepise , ak ti chce pomoct, aby si nemusela platit celu sumu.
@isabellaa no ked ti to vypise na sk-moze to byt za doplatok , ale na cesky recept mi dala za plnu cenu 😉

isabellaa
4. sep 2012

@melisska
@holly74 asi som sa zle vyjadrila 😅 a jasne, ze recept je lacnejsi, kt. preplaca poistovna, ako keby som si sama v lekarni vypytala nejaky liek
ano meliska to som chcela, ze cesky recept si mala za plnu sumu.....

tinka9075
4. sep 2012

Čaute babenky včera sme boli v Brne moje pocity sú super všetko iné ako na SK a to sme u nás prešli skoro všetky centrá 🙂 v čechách je cítit že vám chcú pomôct len jedno z mužom banujeme že sme do Brna nešli už skôr mohla som už byt mamina nie sa tu trápit v našich centrách 😒 ešte potrvá kým naše centrá dosiahnú úroven v čechách 🙂 🙂

isabellaa
4. sep 2012

@tinka9075 super, tak to som rada, ze ste spokojni.
My sa chystame koncom septembra. A u koho ste mali konzultaciu?

tinka9075
4. sep 2012

@isabellaa spokojná až velmi 🙂 boli sme u Štelcla super doki vela sme sa nasmiali ale tam sú všetci fain s úsmevom na tvári nie ako v slovenských centrách 😉 Brno je velmi dobrá volba budeš spokojná 😉 😉

isabellaa
4. sep 2012

@tinka9075 Mas nejake rady, tipy, na co nezabudnut, vziat, spytat sa?

tinka9075
4. sep 2012

@isabellaa ja som si zobrala všetky papiere čo mám vyšetrené ked niečo máš tak určite si to zober 🙂 🙂 a pýtaj sa na všetko čo ti príde na um ja som sa vela nepýtala všetko mám preštudované ale niečo sme prebrali a doki mi dal vela rád 🙂 🙂 ku komu idete? 🙂 🙂

isabellaa
4. sep 2012

@tinka9075 dr.Koudelka
Ides na soft?

tinka9075
4. sep 2012

@isabellaa nie najprv pôjdem na iui ked som otehotnela aj po nom a keby sa nepodarilo idem na soft 🙂 🙂

isabellaa
4. sep 2012

@tinka9075 drzim palce 😉

tinka9075
4. sep 2012

@isabellaa dakujem hlavne že som bola na sk 3x na ivf a vôbec mi nebolo treba ale na sk realita daj peniaze a neotravuj realita v našich centrách 😒 ty ideš na soft? 🙂

isabellaa
4. sep 2012

@tinka9075 neviem, uvidime co povie...

tinka9075
4. sep 2012

@isabellaa ved uvidíte ale iste vyberie len to najlepšie oni tam velmi nezatažujú telo hormonmi to mi včera povedal doki 🙂 🙂

ria191
5. sep 2012

@nelly3 držím ti veľmi palce 🙂 🙂 🙂

falin
5. sep 2012

@holly74 - mne gynekolog nechcel predpisat, poslal ma k obvodnemu, ten mi predpisal, ale tiez trochu frflal, ze mi to mal gyndos dat. A ked chodis na hematologiu, tak tam ti predpisu

holly74
5. sep 2012

@falin díki, ale práveže k hemato. nechodím...

falin
5. sep 2012

@holly74 - skus potom gyndosa i obvodaka, snad u jedneho pochodis. Oni maju rozne kvoty na predpisovanie liekov, preto sa vykrucaju a odporucaju jeden na druheho. Drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre