Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mag_evka
5. jún 2016

@bianitka996 aj este stale verime! Nech ich tam mas viac na vyber ☺

ivkaivuska
5. jún 2016

@mag_evka neboj dorastie a vek spomen si stale na mna a na to ze niekedy nezalezi na kvantite ale na kvalite. Ja z toho jedneho nosim pof srdcom nas pokladik nasu Klarku ved uz sme v trdtom trimestri. Tak ver a nepochybuj!!!

pufa
5. jún 2016

@mag_evka este ma cas aby dozrel, neboj. kedy idete na kontrolu?

gagirl
5. jún 2016

@mag_evka drzim velmi palce..to ides v native bez stimulky?

mag_evka
5. jún 2016

@ivkaivuska ja viem, to mam dava silu a nadej ☺

@pufa v stredu je dalsi UZ 😊

mag_evka
5. jún 2016

@gagirl mam mini, bez stimulky ziadna sanca. Asm bolo len 0.2

lily311
5. jún 2016

@erijan Aké problémy myslíš? Môže clostil zle vplývať na endometriozu? Ja mám endometriózu a pri clostyle 1 - 1 s menopurom 200IU som mala 8 vajok, takže veľmi dobre oproti dvom vajkám čo som mala pri Gonale.

erijan
5. jún 2016

@lily311 tak to si mala super 🙂 a aj sa podarilo asi ked vidim ze mas 2 deticky 🙂 myslela som ci si nemala po nom nove endo cysty alebo zhorsenie endometriozy.

lily311
5. jún 2016

@erijan Nie, nemám dve, len jedného chlapčeka, a to som ešte nemala endometriózu, a jedno tehotenstvo (teraz v marci) skončilo veľmi skoro v 5 tt, tento, teraz som po ET a čakám na výsledok, ešte som nemala kontrolu, tak dúfam, že tá cysta zostala len jedna a nenarástla.

erijan
5. jún 2016

@lily311 tak to mi je luto... ale mas uz jedno dietatko a to je super...drzim palce nech to teraz uz vyjde a bude stastny koniec... ja teraz skusim prvy soft s clostilom 1/1/1+Menopur 1 ampula denne, tak uvidime aka bude rekcia. Dufam ze to ro bude fajn 🙂 a ake embryjko ti vkladali? Po PK?

cheeky82
6. jún 2016

Ahojte kocky. Co tu teraz napisem asi poburi vacsinu z Vas, ale musim to proste dostat zo seba. Reprofit je jeden z mojich najvacsich omylov, ktorych som sa dopustila. V stredu som bola na OPU v nativnom cykle. Chcela som si byt ista, ze sa vajicko neuvolni skor, tak ako minuly mesiac a preto som si vypytala orgalutran. Doktor mi velmi ochotne poslal recept mailom a aj postou, len sa akosi neunuval mi napisat, kedy ho mam zacat brat. Takze som sla len s pregnylom. vajicko bolo ale bohuzial nezrele. Hold, stava sa. Nechala som sa nahovorit na odber bez narkozy, zvladli to aj ine baby, preco by som nemala ja. No, uz by som bez narkozy nesla, ale dalo sa to prezit. ALe ta priprava, tak to bol des. Mala som doktorku Barboru K (nechcem zkomolit priezvisko), velmi vysoka, nakratko ostrihana s kerkou na krku. Strcila do mna asi 30cm noznice na konci ktorych bola vata, aby ma vydezinfikovala. Ok, ved to treba, ale tu surovost a bezcitnost som v zivote u ziadneho doktora nezazila. Keby nemam priviazane nohy, tak jej odkopnem hlavu. Ale drzala som sa. Po odbere ma poslali hned na recepciu cakat na vysledky z labaku. po par minutach na stolicke som mala pocit ze zo mna nieco tecie (baby opisem to tak ako to bolo, tak sa ospravedlnujem ak budem nechutna). Myslela som, ze to ta dezinfekcia. Sla som na WC, ktore bolo 3 kroky od miesta kde som sedela. Kym som prisla na zachod, mala som prekrvacane nie len nohavicky ale aj nohavice. A to co bolo na zachode, tak to uz opisovat nebudem. Hned som si dala vlozku a povedala som to sestricke, tak ma zobrali na izbu, ze si mam polezat. Kym som prisla na izbu, vlozka bola plna. krvacala som, ako ked otvorite vodovodny kohutik. po cca 10 minutach ma prisla pozriet sestricka, zmerala tlak, zo 130 padol na 95. dalsia vlozka prekrvacana. brali ma znova na sal. tam sok hned medzi dverami, ked mi zlata pani doktorka zahlasila, ze "CLOVEK SI TO MUSI ZASLOUZIT, ZE JO". Kedze som bola otrasena z toho, co sa deje, nezmohla som sa na slovo. Znoza rovnake brutalne zaobchadzanie pri dezinfekcii, k tym hnusnym nastrojom co do mna pchala sa nevyjadrujem. Vraj mi trafili asi nejaku cievu a musi mi tam zatlacit tamponom. Skoro mi oci vyleteli. Pri odchode zo saly mi zahlasila, ze ak to neprestane krvacat, tak idem do narkozy a budu mi ranu zasivat, inak by som mohla vykrvacat!!!! znova na izbu. po chvili prisla sestricka sa pozriet, chvala panu bohu som uz nekrvacala. Tu istu sestricku som poprosila, ci by mi mohla zistit ci je vajicko zrele. ohotne suhlasila, no viac sa uz neukazala. mile, ze?
V sprave mam napisane "strata krvi v priebehu pol hodiny priblizne 300ml". Len pre ilustraciu, do 3dcl pohara sa toho zmesti dost, ze?
Znova som teda cakala na recepcii, lebo sme nevedeli ci teda bolo zrele alebo nie. Medzitym mi dali fakturu do ruky. zostala som prekvapena. Nativ 12 000 korun. Bola som presvedcena ze 7000, tak som hned sla na ich stranku. hodilo ma to na anglicku verziu, ale nech, aspon to bude v eurach, pomyslela som si. SKoro som spadla zo stolicky. Nativ cez 700 eur, soft cez 1000 eur. Tak som s tym sla na recepciu, ze ci tam nemaju chyby. Sestricka nasrata ako delo, ze to maju dobre, lebo v tom cenniku je uz zaratana aj PK, ICSI a tak. Lenze uvedene mali presny opak, ze ukony nie su sucastou ceny. Jednym slovom chaos. Coho som sa ale bala najviac je to, ze jedna z mala veci co v mojom tele funguje tak ako ma, su zenske veci a teda maternica a niekto taky ako skvela pani doktorka sa rozhodla, ze mi ju trosku do..... Brucho ma nastastie nejak nebolelo, tak dufam, ze je vsetko v poriadku a nesposibila mi tam nejaku paseku.
Takze toto je v dlhsej skratke moja skusenost s Reprofitom. Velmi velmi lutujem ze som tam sla. Nepresvedcila ma ani ich odbornost (mam teda s cim porovnavat) a ani ludsky pristup.
Nikoho som nechcela nahnevat a ani odhovorit od Reprofitu, len som sa chcela podelit so svojou skusenosotu.

tlucka
6. jún 2016

@cheeky82 Ach Bože... Je mi ľúto, čo si si musela vytrpieť. Dúfam, že budeš OK. A máš pravdu, RF už nie je to, čo býval... Je to smutné, ale je to tak. Nestíhajú a odnášajú si to žiaľ pacientky.. Drž sa. Posielam ♥

cheeky82
6. jún 2016

@tlucka velmi pekne dakujem🙂

anaba1
6. jún 2016

@erijan
@lily311 ahojte baby..a ten cyklys clostyl+menopur to sa rata ako soft ci klasicke ivf? Kolko ste doplacali za menopur?

anaba1
6. jún 2016

@cheeky82 no teda..paradny pristup..ja som v rg platila za nativ 100 eur...odber bez narkozy..ale to sa nenaslo vajicko..takze menis car?

cheeky82
6. jún 2016

@anaba1 iba 100 eur??? to je super cena. zatial nemenim. mame 3 mrazacikov (moje vajicka, darcovske spermie), ale chcela som dat este jednu sancu manzelovym spermiam, ale zjavne nam neni sudene.

anaba1
6. jún 2016

@cheeky82 tak drzim palce..keby sa mrazene uchytili..to by bolo tiez super..

buba08
6. jún 2016

ja som v RF tiez za nativ platila 100 €,vajíčko nebolo zrelé

cheeky82
6. jún 2016

@buba08 fakturu potom opravili, platili sme 3 800 korun, to je ale viac ako 100 eur. od 1.5 maju ale zasa novy cennik. prachy je to posledne co ma teraz pri tom native trapilo.

cheeky82
6. jún 2016

@anaba1 jj, to by bola dobra naplast za to vsetko cim som si teraz a hlavne doteraz presla.

buba08
6. jún 2016

@cheeky82 ano,určite sú už iné ceny,toto bolo v r.2014

sasa1983
6. jún 2016

@cheeky82 ak je to tak, ako pises, mala by si sa k tomu pisomne vyjadrit, najlepsie na primara/vedenie RF. Konkretne. Meno lekara,vykon,meno sestricky, udaje, hocico. Tuto na stranke sa stazovat je zbytocne. Treba napisat. Dolozit, vsetko co mas. Poziadat o kompenzaciu,o vysvetlenie...cokolvek. ja sama som lekarka a nemam nic proti, ked sa stazuje pacient pokial nieco nie je tak, ako ma byt. Na mna, na kolegu, konkretne. Na pomocny personal. Samozrejme ze je urcita nemala skupina ludi, ktorych argumenty su zalozene na obave z ochorenia, jeho nasledkov, neziaducich ucinkov liecby, ako aj urcitej psychickej nadstavby, ktoru si mozno niektori berieme so sebou. Ale pokial je to opravnene, treba sa ozvat. Co najskor. Nie to potom ex post vytiahnut za ...dni,tyzdne. Normalne sa ozvi, najlepsie este dnes.

cheeky82
6. jún 2016

@sasa1983 uz si druha co mi to navrhla. urcite im napisem. dakujem.

cheeky82
6. jún 2016

@buba08 v marci menili ceny a teraz v maji zasa.

sasa1983
6. jún 2016

@cheeky82 urcite to ale urob co najskor, doporucene. Nevyzeralo by to dobre, keby to doslo s dlhsou latenciou. Napisa meno, doktorky, sestricky. Ak nevies, tak ju opis. Napr.v sobotu v sluzbe su tam mozno 2sestricky, nebude problem ju identifikovat. Inak, perforacia cievy sa stava, aj mne sa stalo, je to kontaktne, neda sa tomu vyhnut pri xy pocte vykonov. Mali Ti ale odobrat KO a nechat ho skontrolovat aspon v rajone, za 24hod.

cheeky82
6. jún 2016

@sasa1983 jasne, viem ze sa take moze stat, ale doktorka sa tvarila akoze sa nic nedeje a este k tomu ten sprosty komentar. mam to poslat postou ci staci mail?

sasa1983
6. jún 2016

@cheeky82 nie, samozrejme, ze postou. Doporucene.

cheeky82
6. jún 2016

Baby Otevrel je hlavny lekar? Koudelka je uvedeny ako riaditel, tak aby som napisala tomu spravnemu.
Dakujem

sasa1983
6. jún 2016

@cheeky82 zavolaj na rp a spytaj sa. Tu na fore Ti aktualne info nikto nepovie, mohlonsa to zmenit a na stranke to nemusia mat najnovsie aktualizovane.

cheeky82
6. jún 2016

@sasa1983 ved prave, na stranke neni uvedene kto je hlavny lekar, len ten riaditel

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre