Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
10. feb 2011

@gabikasz jasné, že bude a snáď aj na mrazničku ostane 🙂

gabikasz
10. feb 2011

@martini krásna vidina 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

martini
10. feb 2011

@gabikasz ak mám pravdu a vyhrám 🙂, dlžíš mi jednu čokoládovú zmrzlinu 🙂 😉

gabikasz
10. feb 2011

@martini aj za kýbel,vlastnoručne vyrobím 🙂 🙂 🙂

jada1
10. feb 2011

@gabikasz neboj sa bude, musí byť 😉

callex
11. feb 2011

@ofinka..aj mne tak nejako vychadza mrcha na prvy marcovy tyzden. 🙂 s tou kostrcou ti odporucam toho doktora Batalika co som bola aj ja.chodia k nemu aj z blavy aj z trnavy ludia a zosirokadaleka.ak si mala tie pady bolo by naozaj vhodne sa objednat a to co najskor.povedat mu o co ide a ze v marci chces ist na ivf.lebo ma pomerne dlhe cakacky.
@gabinkaa objednaj sa k svojmu obvod,gynekologovi na hormonalny profil..tam spada aj to FSH..robi sa to na 2 -3DC..co mas za chvilu.povedz ze ides na IVF a povedali ti ze to chcu vidiet.plus TSH..prolaktin,estradiol, SBHG,testosteron.ja som to pekne napisala na papierik a dala sestricke ze toto chcem. 🙂
@gabikasz ja si myslim ze budu geneticky ok ked sa tak pekne delia.vyzeraju to byt riadny bojovnici. 🙂

babule ja som predvcerom boxovala cez nintendo..vraj mam potlacovanu agresiu..tak som sa ventilovala a mam taaaaku svalovicu ze aj oblecenie nohaviciek mi robi problem. 😀 dokumenty dierkujem hlavou lebo v rukach nemam silu a bolia ma akoby som si potrhala vsetky vlakna. 😀 ale 6porazenych superov stalo zato.aj manzel sa ma zlakol. 😀

cecil36
11. feb 2011

Ahojte bola som chora, tak som len obcas nakukla 😉 Uz na buduci tyzden zacinam stimulku clostilom a uz ma chyta dost panika z toho, ze bude nizka sliznica a malo vajec.
@pikha ahooj, som rada, ze je ti uz lepsie 🙂
@falin a ake lieky si mala na tu sliznicu?

cecil36
11. feb 2011

@callex tak to si riadne boxovala 😀 😀 😀 Moj brat zas hral predvcerom playstation, nevedel sa od toho odlepit a teraz chodi s otlakom na palci na ruke 😀

ninockaskv
11. feb 2011

ahojte.. 😉

inaksie,ked vas tak citam, ja mam tie nejaku bolavu kostrc.. ☹ hm, uvidime a vysetrenie cez konecnik je sranda prevelika, ja ked som bola teraz na pohotovosti s tym zlcnikom, tak som to absolvovala.. xixixi

@callex, mi sme s kamoskou zacali cvicit a po prvom raze sa tiez ledva hybem

a k tomu batalikovi je treba papier od gynekologa? ja skusim tuto v BA tu MUDr. Pracharovu narpv, nechcem chlapa zase hnat po celom Slovensku a uvidim 😒

@fallin a ake lieky si brala na tu sliznicu?

andysok
11. feb 2011

@gabikasz gratulujem Gabi...mne vkladali 8 bunkove dve 😉

martini
11. feb 2011

@cecil36 @ninockaskv K tej sliznici, ja som stimulovala do ultrazvuku tiež len clostilom a pýtala som sa tiež na sliznicu. Povedal, že keď potom pridajú pár injekcií menopuru, tak sa to zlepší a mala by narasť. Na sliznicu je inač ten estrofem a estrimax, ale ja (a asi aj vy) ste ho mali len pri KETku. Ale určite sa v niektorých centrách dáva aj po ET spolu s utrošom alebo duphastonom. Ale snáď nám zatiaľ postačí červené víno 🙂 tak na zdravie... 🙂

cecil36
11. feb 2011

@martini ja som pri prvom ivf stimulovala clostilom, po opu papala estrofem a sliznica bola 6mm pri ET 😒 Tak preto sa uz bojim cim viac sa to blizi, navyse to bude nase posledne ivf, na dalsie uz nebudu euraciky 😠 Ale je fakt, ze machac ma ukludnoval, ze sliznice sa nemam bat, hmm...

ninockaskv
11. feb 2011

ja som tiez zakazdym tlacila aj estrofem a sliznica bola nizka, 6mm 😒

cecil36
11. feb 2011

@ninockaskv aj si nieco dopichavala ku clostilu?

gerdusha
11. feb 2011

@falin ,
ja by som mohla v podstate aj o par dni, cakam na druhy menzes po kyrete..ale nie som na tom este ok...od kyretu mam zapal priedusiek, dnes ma lekarka vypisala...ale kedze nemam ziadnu imunitu a vonku strasi chripka, neviem, ako dlho sa "zdrzim" v praci a znova neochoriem...chcem sa dat do poriadku a s jarnym slnkom na tom znova ist...cize hmm..marec? april?...najradsej hned...ale asi by to boli zbytocne vyhodene peniaze

ninockaskv
11. feb 2011

@cecil36 ja som nemala clostil, my sme boli len na jednej stimulke.. a potom 3 ket len zakazdym som mala estrofem a utros, len ta sliznica nebola moc vysoka, na poslednom kete,ked som bola, tak bola nizka, to mi pozerali potom o par dni, ci narastla, ale to uz som skusala cervene vino, tak asi narastla 😖

callex
11. feb 2011

@cecil36 nepanikar...lebo bude naozaj nizka..treba pozitivne mysliet..a vecer pit cervene vinko.doteraz to zabralo u kazdej.
@ninockaskv k batalikovi netreba ziadne doporucenie..,je to sukromnik.a co sa tyka toho konecnika bol velmi nezny a vysetrenie bolo ok..vobec nebolo neprijemne.trhanie mandli a kolonoskopia a hsg su ovela vecsie bolesti.
toho clostylu sa tak nebojte ja som ho brala 10mesiacov po sebe a sliznica bola vzdy ok.iba na ten 11ty uz nie.
@gerdusha ako pises...daj sa najprv do poriadku.nema vyznam to teraz silit ked si stale chora.

ninockaskv
11. feb 2011

@callex nezny 😀 😀 😀 😀 😀 tak to aku hlasku si hodila?? xixixixi neboli neboli, len je to takeneprijemne

cecil36
11. feb 2011

@ninockaskv aha, som myslela, ze si mala clostil 😉 Ja inak mavam v pohode sliznicu tak okoolo12-13mm, len ten clostil ju na polovicu dal dole, ale cervene vinko sa mi uz chladi 😀
@callex rozkaz nebudem 🙂 A dakujem, budem mysliet pozitivne. 😉

gabikasz
11. feb 2011

Nedalo mi pokoja volala som do RF či nemajú výsledok z genetiky ,ale naozaj až zajtra 😠 😠 😠 😠

martini
11. feb 2011

@gabikasz nevieš dočkať, viem si predstaviť. skús na to aspoň v noci nemyslieť, aby si sa vyspala a zajtra bolo telíčko pripravené na ET dvoch nádherných blastocýst po úspešnom PiGD 🙂

pikha
11. feb 2011

@cecil36 jj, uz je lepsie.. takze aj teba bacily capli? ale dufam, ze uz je oka 🙂 O sliznicu sa neboj, vinko urobi svoje a ani vela vajec nemusi byt, staci aby to boli tie spravne.
@callex ty mas za sebou kolonoskopiu? 😕 🙄 ake to prosim ta? Lebo o tom naozaj idu len same divoke infos. A tiez sa mi paci vyraz "nezny" 😀 😀 ale tak on je cely taky, ze ano.
@ninockaskv toto je jeho napln a popis http://www.edb.sk/sk/firmy/slovak-manual-medici... cokolvek okolo chrbtice da do poriadku na sto percent, velmo dobry lekar.

gerdusha
11. feb 2011

@cecil36 ,
ako obyvatelka vinarskeho kraja radim NECHLADIT cervene vino 😀 😀

a najma v tomto studenom a sychravom a virusovom a chripkovom a hnusnom a cojaviemesteakom pocasi...ked ma izbovu teplotu, viac vynikne...fakt 🙂

callex
11. feb 2011

@ninockaskv
@pikha som rada zesom vas pobavila mojim neznym vyrazom. 🙂 kolonoskopia to ti poviem osobne..nebudem tu babenky strasit..jedine zeby chceli vediet.tym divokym infos sa nedivim.niekde davaju oblbovaciu injekcie..potom je to lahsie da sa to robit aj cez CT ci magneticku teraz neviem..ale dlhe cakacky...to je bezbolestne. no a ja som mala klasiku a navyse mi neponukli moznost injekcie a dali mi podpisat taky ten ppier kde ti napisu ze mozes zomriet a suhasis. 😒 no taku malu dusu som mala ze ani do malicka by sa nezmestila.

joj konecne vikend.mne sa dnes podarilo o 13.30 naranajkovat. 😠 taky frmol v robote.ale uz vypinam a uz len relaxujem.

tina1
11. feb 2011

Ahojte, tak včera som mala v RF ET . Vložili mi 2 jednotkové osembunkové embrijká, povedali že je vysoká šanca na uhniezdenie a ja im samozrejme verím. 😎

gabinkaa
11. feb 2011

@tina1 tak tfuj tfuj aby to dobre dopadlo a zaradila si sa medzi tehuľky, držím palčeky, opatruj sa 😵 😵 😵

gabinkaa
11. feb 2011

@callex jéééééj ďakujem aké jednoduché a mňa to veru nenapadlo, určite mu zavolám, dúfam, že mrcha príde tak ako má a že nebude meškať, lebo ma porazí, nabehnem s lístkom k dokimu, čo si mi napísala a uvidím či to bude schopný urobiť, pripravila som si ťahák 😀 ako pokračuješ s liečikmi? my sme už asi v polovici 😅

zufalka
11. feb 2011

@tina1 moc gratulujem,krásne embryjka 😉nech sa dobre zahryzkajú a vydržia čo najdlhšie 😉 😉

babulky,všetky vás zdravím,budúcim tehulkám držím palčeky 😉 Ja som dnes bola na kontrole sliznice-13DC 7,2mm,tak snád ešte narastie a vo štvrtok nám budú rozmrazovat posledné dve embryjka 😉

callex
11. feb 2011

@tina1 waw to je nadherna statistika...tak dufam sa drobcu uhniezdia.vyzera to ze sa nevedeli dockat do bruska.
@zufalka do stvrtka urcite narastie.pijes vinko?

zufalka
11. feb 2011

@callex ja nepijem alkohol žiadny,napína ma už len z tej vône 😒 ale vieš čo si dávam -alchemilkovy čaj jeden denne,vraj aj to je dobre na rast sliznice,tak uvidím...pred tým som mala 8,3mm 14 DC,neviem prečo teraz tak málo 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre