Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

wiwiennn
1. mar 2014

@amstelko ja som najskor chodila bo Blavy potom do Martina a teraz naposledy do Brna......ale lutujem ze sme to z manzelom radsej neskusili v Reprofite....tam je vacsia uspesnost....ale uz s tym neurobim nic.....vraj mam este poslednu moznost NM.....ale o tom viem velmi malo a nie je to jednoduche......a urcite je to aj financne nakladne.....

bergalm
1. mar 2014

@lusipe gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

denulkl
1. mar 2014

@patrissia drzim palce na zajtra,mna to caka v utorok..🙂

miskanr1
1. mar 2014

@wiwiennn Ahoj moja tak to mi je naozaj ľúto. Je to strašne, ze sa musí riadiť nejakým zákonom. A co urobi zákon ak otehotnie prirodzene 50 ročná žena? Och viem, ze to je pre teba ťažké a žiadne slova ti bolest nezmiernia, ale mozno este nejaka adopcia by u vas neprišla do úvahy?

miskanr1
1. mar 2014

@patrissia ahoj moja tak zajtra ides? Budem ti držať palce a potom napis ako si dopadla 🙂

wiwiennn
1. mar 2014

@miskanr1 dakujem moja.....okolo adopcie je vela vybavovaciek....a treba cakat aj tri roky......este by tu bola moznost NM...ale neviem o tom vela.... teraz sa musim s toho trosku dostat.....ta bolest a bezmocnost sa neda opisat...

rot
1. mar 2014

@mimika1973 ahoj, ja som mala nizko placentu a este aj vpredu. Trochu casom vysla hore, uz to nebolo na sekciu, ale som aj tak skoncila sekciou. Trochu sa viac setri, ja som na to sice zabudala, ale pre istotu...
Pozdravujem vsetky 🙂 kocule aj korcule 😀

miskanr1
2. mar 2014

@wiwiennn to ti verím moja a želám ti veľa síl aby si to čím skôr prekonala

mimika1973
2. mar 2014

@lusipe ahoj, neboj budes coskoro citit jej pohyby! 😉
Ja tiez len okolo 19-20 tt som citila sprvu len take lahunke pohyby, ako bublinkovanie v brusku, a aj teraz este riadne nekope len sem tam ho citim ale nie su to tie riadne kopance este 😵

mimi_2
2. mar 2014

Kočky ahojte, tak mám 1 bublinku v brušku od soboty a 3 ešte budú sledovať či vydržia a budú sa dať mraziť. Len mi poraďte čo je dobré jesť, piť alebo niečo nech tomu pomôžem 😉 😀

lubanka
2. mar 2014

@mimi_2 tak veľa šťastie, nech sa jej tam páči a nech tam pekne zostane a rastie 9mesiacov 😉 myslím, že nech robíš čokoľvek, nepomôže nič... buď to to malé chce vybojovať alebo nie... ja už mám pocit, že už som pomaly aj na hlave stála a kývala ušami a aj tak nepomohlo 😀 aj teraz som 4deň po vklade a začínam cítiť, že zasa z toho nič nie je... 😒 čo už, možno na budúce... a napchávala som sa cviklou a pila cviklovú šťavu (ja totiž neznášam červené víno) a pila som a jedla ananás a jedla para orechy, lebo vraj tie pomáhajú nidácii embryjka... myslím, že to všetko sú len somariny... a že to tak max. prospieva našej psychike, lebo tomu uveríme, že teda toto pomáha a tak sa možno skôr zadarí... rob to, načo máš chuť, samozrejme to nepreháňaj a tak isto aj jedz načo máš chuť, tak aby si sa cítila príjemne... lekári koľko mohli pomohli a zvyšok je už vôľa toho najvyššieho 😉 prajem veľa šťastíčka 😵

cookienka
2. mar 2014

@mimi_2 tak to by aj mna zaujímalo🙂 kedže naposledy to nebolo úspešné...a tebe držím palce, nech sa pekne zabýva drobček.

lubanka
2. mar 2014

@mimi_2 príklad je, keď mi vyšlo 1IVF... hneď prvý vklad, sa ujali obe embryjká, len neskôr nastali problémy, ale to je už o inom... a vtedy som absolútne nič nejedla, nepila, nesledovala sa... totálne som na to všetko kašlala, lebo ma "staršie skúsenejšie mazáčky" upozornili, aby som nepočítala ani s takou možnosťou, že to výjde na prvý šup.. tak som si lozila hore dole ako pes s prebitou nohou, vyvárala a vypekala a chodila na huby... a o 2týždne šok 😕 takže hovorím, rob to, načo máš chuť 😉

mimi_2
2. mar 2014

@lubanka
@cookienka
Dievčatá ďakujem za Váš názor, no jedno neúspešné IVF mám za sebou, ale tam ani k vkladu nedošlo, tak som len tak informatívne... aj lekárka povedala chovať sa čo najprirodzenejšie, jasné že to nepreháňať s námahou, ale včera sme stihli ešte aj svadbu, síce tak kľudne , ale aj doktorka to schválila 😉

cookienka
2. mar 2014

@mimi_2 presne ako píše lubanka, ja mám za sebou 2 vklady, oba razy som v podstate nič nerobila, ležala doma na dovolenke a vidíš že nepomohlo, takže ozaj si aj ja myslím, že treba aby žena normálne fungovala, až na nejakú extrémnu fyzickú záťaž.

rebeka33
2. mar 2014

@cookienka uvidím možno sa aj ja vykašlem na poisťovňu a začnem pichať okolo 10teho. Bud preplatia aj tak alebo čo už peniaze boli a dúfam,že budú,ale môj vek ma už tlačí. Nám teraz nevyšiel ket, len biochemické ,ale tie // ma motivovali. 🙂

gagik
2. mar 2014

baby , myslite ze je problem ist na laparku 5 DC, mam 5-6 dnovu MS, laparka mi vychadza na 5 DC, prisla neskor nez mala.

patrissia
2. mar 2014

Tak babule OPU za nami... boli ma brucho, aj vas tak bolelo? Mame 3oocyty, zajtra mam volat, ci su zrele a ako sa im darii.. dufam, ze bude vsetko v poriadku...

lubanka
2. mar 2014

@patrissia super, že už to máš za sebou... teraz venuj všetky myšlienky vajkám, nech nestrečkujú a "fungujú" ako treba 😀 😉 bruško trochu bolelo aj mňa, ale dalo sa to vydržať... daj potom vedieť, ako sa majú 😵

patrissia
2. mar 2014

@lubanka jasne hned ked budem vediet napisem 😉 nevies, je problem dovolat sa embryologom, ked sa da volat len medzi 13-14:00 h ?

lubanka
2. mar 2014

@patrissia občas treba troška vydržať, lebo práve v tom čase je "žhavá linka" 😀 😀 ale dovoláš sa neboj 😉

cookienka
2. mar 2014

@patrissia ja som sa vždy dovolala🙂

sizo
2. mar 2014

Baby tie klinicke pracoviska kde najdem potrebujem potvrdit papiere do poistovne...

ludinka
3. mar 2014

@gagik podla mna mozes ist aj na ten 5 den

miskanr1
3. mar 2014

@patrissia Ahoj moja no ja som mala tiež bolesti, ale dovolala som sa vždy bez problémov.

annavi
3. mar 2014

ahojte zienky...akurat som dosla od gyn. RObil mi cytologiu sono a zistil ze mam myom ale mimo maternice a vajecnikov...chcem sa len opytat ci sa moze zacat stimulacia pred IVF aj ked tam mam myom???

ria191
3. mar 2014

@annavi jasné môžeš bez problémov a hlavne keď je mimo, tak to nikto nebude považovať za veľký problém 😀 😀 😀 . Veľa šťastia 😀 😀 😀

annavi
3. mar 2014

@ria191 naozaj??mam z toho vselijake pocity...v 2012 mi pri laparke odstranili kopec myomov a cyst aj z vajecnikov aj z maternice...tento je je vsak mimo ...a videla som ho vpredu...tak ja neviem...dufam ze nam kvoli tomu nezastavia alebo neodlozia IVF... 😒 uz nechceme cakat..

ria191
3. mar 2014

@annavi tak mám osobnú prednášku od Doc. Bielika 😀 😀 😀 a ten mi povedal, že keď je mimo tak je to v pohode najhoršie sú tie, ktoré sú čo najbližšie k výstelke maternice. Zatiaľ by som si tým nezaťažovala hlavičku. Ale pre kľud na duši napíš svojmu MUDr. do RF 😀 😀 😀

falin
3. mar 2014

caute babule 😉
ja uz po dovolenke zas zarezavam v praci, bolo super, pohoda, dokonca aj sneh 🙂

@nelly3 - asi ti je ti uz nanic, ale namam prehlad, najblizsie sa chystam Eliasovi az na preventivku, nic ine neriasim 😝 . Vyzistila si nieco?

@lubanka @lienka_1 - kocule ako ste dopadli?

@ria191- riusik, DPH-cka za tebou, takze sa nam mozes naplno venovat? 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre