Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
12. aug 2014

@ludinka cize si nepodal ani ziadost

ludinka
12. aug 2014

@zibi presne tak

sisikiki
12. aug 2014

Ahojte baby, nejak šmejdim v tejto skupine, v starsich prispevkoch sa obcas spomina odber vajicok bez narkozy, bolo to sice v starsich prispevkoch (r.2012), ale podla coho to zavisi ? Neviem si odber bez narkozy ani predstavit, to zarucene umriem strachom este predtym...ake mate skusenosti?

haimi
12. aug 2014

@zibi to je zvlastne co pises. Lebo mne argumentovali, ze ked pojdem cez poistovnu tak budem mat rovnake podmienky ako baby v cr, cize standardne ivf. Aky by malo zmysel dat do poistovne na schvalenie viac ale na fakturu ti napisu soft. To nema logiku. To mi mohli rovno pre poistovnu nacenit soft. Aj tak im poistovna viac nepreplati ako to, co ti nafakturuju. Jedine ze by odrbavali, ze pre poistovnu ti daju ine finalne vyuctovanie ako zaplatis. Ci? 😉 nechapem uz toto cele.

fantinka
12. aug 2014

@zibi a vytvorili sa ti vsetky zrele s tym clostlom?

zibi
12. aug 2014

@fantinka no ano 3 som mala oocyty ale len jedno sa oplodnilo ...ale mala som aj merional
a ty si na tom ako?

tinkatinulka
12. aug 2014

@sisikiki odber bez nakrozy je v pohode, zazila som 1x ked som mala nativ, bol to strasny adrenalin ale nastastie sestricky, doktor aj anestezilog boli super upokojovali ma že to bude oki..a aj bolo viac strachu ako bolesti..mna osobne bolel viac vklad ako ten odber..

fantinka
12. aug 2014

@zibi no my sme po 3ivf v iscare ba a dalsie posledne by sme chceli brno uz iba. Vzdy som mala silne hormony a nikdy sa nechytili embrya. Tak preto sa pytam,ze ake su z toho vajicka.

zibi
12. aug 2014

@fantinka no neveim ja som maala aj maximalne aj mini davky a embryjka som mala pekne len sa tiez neuchytili.moj problem bol v imunite mam vysoke nk bunky, zvyseny anexin som mala a aj protilatky ana cize asi preto to nevyslo a to uz tiez 3x no na nervy to je ...ja som bola iscare mt a raz soft brno

zibi
12. aug 2014

@sisikiki preco chces ist bez nakrozy? to co pri opu davaju sa narkozou ani volat neda.. a v brne som dokonca sla po vlastnych len ma drzali cca 5 minutu spis... zbytocne si budes vyvolavat stres a strach ... ono mozno to je v podstate ako et ten stipka trochu ale pri opu idu este dalej a mozes sa pohnut alebo dostt krc je lepsie ked spis a si uvolnena ...ale to je moj nazor

gagirl
12. aug 2014

@ludinka blahozelam a prajem vam vsetko dobre..)

gagirl
12. aug 2014

ahojte.tak konecne si pojdem vo stvrtok pre lieky a potom po ms zacnem pichat..verim ze tentokrat budem tehotna🙂

annavi
13. aug 2014

ahojte baby, v juni som posielala ziadosť o refundáciu, a vcera mi uz poslala poistovna peniazky na ucet, stalo nas to celkovo cca 1700 eur+300 eur mrazenie 7 blastocýst, poistovna nám preplatila 1000,-eur. takze som rada ze aspon tolko, co sa tyka liekov, tak recept ktory smi vydali v Brne a lieky som si vybrala na SK mi nepreplatili, z dovodu ze je to v zakone. ze poistovna neprepláca recepty kt. sú predpísane v EÚ a vybraté na SK. takze uz budem v bud. vediet ze ked si mam vsetky lieky vyberat v CZ.

nelly3
13. aug 2014

@annavi
takze vlastne nakoniec sa to asi aj tak oplati ist ako samoplatca - soft, ako pises, tak je to skoro rovnake, jedine keby si ich vybrala v CZ tak + by ti tie injekcie este preplatili.

annavi
13. aug 2014

@nelly3 ano za injecie som platila na SK 100 eur, ale to nevadi.hlavne je ze sme mali velku urodu, aj ked ET bolo neuspesne, dufam ze KET sa podari.

nelly3
13. aug 2014

@annavi
urcite ano, KET to isti uvidis 😉 kedy ides do boja?

annavi
13. aug 2014

@nelly3 v oktobri,no dufam ze to uz dame.aj ked nerozumiem preco sa to neudrzalo, ked vsetky vysetrenia su OK, este cakam na vysledky z hemato,

haimi
13. aug 2014

@diska ahoj, ty si mi odporucila lekara na genetiku. Dnes mi dal gynekolog odporucenku na genetiku, ale nie je tam napisane ze vysetrenie oboch partnerov. Je to cele len o mne. Kedze staci na genetiku jedno odporucenie bude to podla teba stacit aj ked sa tam nespomina, alebo si aj manzel musi niekde vybavit ? dakujem 🙂

diska
13. aug 2014

@haimi ahoj,pre partnera netreba ,staci tak ako ti to napisal tvoj gyn 😉

haimi
13. aug 2014

@diska super dakujem. Si zlata.

zibi
13. aug 2014

ababy davate si v brne brat aj krv alebo to riesite u svojho gyndosa..mna len zaujima ze keby ze si tam dam zobrat krv tak asi by som to musela cele zaplatit ze?

zibi
13. aug 2014

@nelly3 cize uz nepreplacaju tak ako dakedy ze ti preplatia 800 eicek uz len leiky preplacaju a dost? nepreplacaju nakozu a et ako na sk? ved na sk je to v cene poistenia nie?

nelly3
13. aug 2014

@zibi
no ja neviem, mne dovera zamietla ziadost, takze neviem ako to teraz funguje cez poistovnu 😕

zibi
13. aug 2014

@nelly3 a preco nevies? kolko si mala pokusov?

nelly3
13. aug 2014

@zibi
ja na sk jeden, potom v RF jeden co som si dala refundovat este po starom vtedy, takze mam este jeden pokus, ale dovera to neschvali. takze tak.

haimi
13. aug 2014

@zibi hej, musela by si to zaplatit. Ja som si tam dala zobrat stitnu zlazu, lebo mog gyndos moze zobrat len tsh,ale ft4 uz nie. Tak som si to dala zobrat v brne, aby som nemusela ist endokrinologicke. Brali mi krv na ft4 a anti TPO a platila som 500kc. Inac vsetko co moze zobrat gynekolog riesim na svk. A co potrebujes riesit?

ivka3901
13. aug 2014

ahojte baby tak už prípravný protokol poslaný a 3.9 inekcia a potom sa ide nato nič ťažké len medrol,estrofem a potom utrogestan 🙂

zibi
13. aug 2014

@nelly3 a ja mam jeden ..dala so m do vseobecnej na schvalenie ale tiez neviem ci schvalia ale otevrel mi az potom poradil ze zbytocne cyklus minam, ze sa neoplati soft prepalcat tak to mi mohol povedat ked sme sa o tom bavili...ale po starom preplacali aj 800 e traz asi nepreplatia ze?len lieky ? tak to je potom o nicom fakt
som ratala ze ked zasa po novom preplatia aspon 800 e tak mam odlozene na surodenca alebo na dalsi pokus ☹ keby ze nahodou ...ale uz musim mysliet pozitovne...
niekedy som si ivf po vykultivovani krasneho embryjka spajala s tym ze to proste musi vyjst... teraz som robila vsetko preto aby to vyslo a by sa teraz uhniezdili - tsh, nk bunky, vysadila som vitaminyktore mozu skodit imunite, stitke no asi ma uz trafi z toho ..nic sa nemoze s nicim 😝 😀
inak tebe robili to TNF alfa ...lebo aj to ze moze za zlu nidaciu ...
a kedy ides na dalsi?

@haimi chcela som len tie NK bunky dat zobrat a cytokyny lebo mam s tym problem v nasom meste.. tak to by som asi vela platila 😖 tak to nejako poriesim diky za info

zibi
13. aug 2014

@haimi no som si nevsimla co si pisala... oni tam ze vraj pisu sumu kvoli ceskym pacientkam aby to bolo spravodlive..ale preco by mi sam otevrel napisal ze zaplatim soft ? ti napisem do spravy co mi odpisal dobre?

haimi
13. aug 2014

@zibi tak vidim, ze ty to mas dobre dohodnute 🙂 ale realne to co mas je soft? Lebo ja som davala do dovery 225j ako standardne ivf a to podla mna aj standardne je. Nastastie zlaty reprofit mi to po zamietnuti dal ako soft 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre