Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kako23
15. okt 2014

@haimi ano zajtra tak ako som pisala o 13:45 ale my ideme k dr. Machacovi. Takze Marcel bude snad volny a pojde na tvoj vklad 🙂 silno drzim palce, aby mal stastnu ruku 🙂

haimi
15. okt 2014

@kako23 dakujem, aj ja dufam 🙂

gagik
15. okt 2014

@mimika1973 idem asi az buduci tyzden v piatok, nakolko nechcem sa dat moc casto ozarovat, ale pozeral ma uz 13 den po ET a videl len bodku.

gagirl
15. okt 2014

@haimi drzim palce na zajtra aby to bol vas posledny a uspesny vklad..🙂

ingrid0105
15. okt 2014

@haimi a ako ste dopadli na genetike? ja som dness testovala teraz vecer a snehobielo...takze druhe kolo zacina 😒

ingrid0105
15. okt 2014

@haimi a drzim veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi palce na zajtra 😀

rebeka33
16. okt 2014

@ivka3901 az na nedockavost asi ziadne priznaky. Len to co robi utros . Napnutete prsia a naliate brucho. Viem to cakanie je des , ale.darcovske skoro vzdy vysli babam. A to sem na mk chodim 7rokov. 🙂

evadek
16. okt 2014

@buba08 prec o ti zvysili s 8 mg na 16 mg?..to mi uz pripada strasne vela..tiez mam 8mg...

misenaf
16. okt 2014

@skaredekacatko a ako vedia či zvolili spravne davkovanie ked počas pichania ani nepozeraju ani neber krv? Mna v iscare pozeral 3x pošas stiulky či dobre reagujem, či netreba pridať alebo znížiť dávku

falin
16. okt 2014

caute kočky,

nema niektora termin porodu do konca oktobra a zaroven rozmysla o odobrati pupucnikovej krvi? alebo nepoznate taku tehulku?

Vcera mi prisiel poukaz na 80€ na odber PK, ale plati iba do 30.10.2014. Ak poznate niekoho, komu sa hodi, rada DARUJEM

pekny dnik

ludinka
16. okt 2014

@misenaf podla ultrazvuku- poctu a velkosti folikulov to vedia spravne nacasovat, viem ze na SR sa robia kontroly kazdy druhy den, ale z nasich skusenosti a je nas tu dost co sme podstupili ivf v brne vypliva ze je to asi zbytocne..... 😕
Aj ja som mala napr sono len na 8 den cyklu, bola som na folikulometrrii u svojho gynekologa (ktory je ale dost velky odbornik v totmto takze som sa nanho spolahla ze to dobre odmeria), vysledky som poslala mailom do RF a oni mi rovno stanovili den odberu vajicok 😉

zuzka797
16. okt 2014

@zibi nie len som si vôbec nevedela predstavit ako to bude...dakujem za info 🙂 drzim palce nech to dopadne vsetko uspesne a nebud nervozna, treba pekne v klude byt a tesit sa tak to aspon odporucaju🙂 sa mi to hovori som zvedava co budem citit ja ked zacnem , ale az v januari :(

ivka3901
16. okt 2014

@rebeka33 no ved to všetko čo si napísala pripisujem tomu crinone gelu 😒 ale včera som troška zašpinila jednorázovo tak by to mohlo byť uhniezdenie a mrchu mám dostať až okolo 21 tak hádam sa nerozbehne vtedy,spravím si 22 tehu testík to už budem 11 po ET 🙂

ingrid0105
16. okt 2014

Babenky chcem sa spytat na soft cyklus v Brne. Odporucaju ho hlavne starsim zenam? Ja mam 39 pri klasickom IVF 8 oplodnenych vajok a nic z toho. Ake mate skusenosti? dakujem za rady

ludinka
16. okt 2014

@ingrid0105 ahoj, v brne zvacsa u kazdej zeny skusaju najskor ivf soft, je jedno ci je mlada alebo starsia, ja osobne mam 30 rokov a tiez som mala soft stimulku, nejde tam o mnozstvo vajicok ale skor o ich kvalitu 😉
urcite stoji zato to vyskusat

skaredekacatko
16. okt 2014

@misenaf v softe nieje velky pocet vajicok vacsinou a protokol trva len jeden cyklus cize je kratky. Im staci jedno dve sona a z toho vidia velkost aj pocet a vedia ti stanovit opu. Mne doktor nikdy pocas stimulky nezvisoval davku hormonov . Doteraz som mala dve vajcia pri 75 jednotiek teraz mam 150 jednotiek plus 5dni clostil. Rano na obed vecer. Vedia ze prenas je to kopec penazi preto ta neprehanaju tolko do brna a sono ti mozu robit aj na slovensku tvoj gyndos. Mne jedno robili tam a druhe som absolvovala u nas a vysledky im zatelefonovala a doktor mi po telefone dal instrukcie kedy je opu. Pri softe malokedy dochadza k ohhhs preto ta nemusia tak casto sledovat.

dulajka
16. okt 2014

@lemoni 86,chcem ta pozdravit lebo citam, ze ides v piatok rano o 08,00 na odber..mam ten isty termin...chodim k Stelcovi.. 🙂

annavi
16. okt 2014

ahojte zienky..chcem sa Vás spýtať ohladne utrošu, som si vyberala recept a poistovna mi tu v TN uz nic nepreplatila a platila som za jedno balenie 6,77 euri...to uz takto zdražel?????

ludinka
16. okt 2014

@annavi ano, bohuzial poistovna uz nan neprispieva ako kedysi, aj ja som tolko platila, a nielen utros tak zdrazel, aj pregynl kedysi stal len nieco okolo2 eur a teraz sa uz plati cely!

annavi
16. okt 2014

@ludinka kokos to su hajzlííci.... 🙄 😠 som kukala jak puk dnes v lekarni...inac akos a mavas??sem tam k vam zabehnem ze co nove ...a ako sa vam darí...

ludinka
16. okt 2014

@annavi no ja sa mam zatial super, babatko je v poriadku a to je najhlavnejsie pre mna, uz som v 16tt 😵 🙂
no kocky hovoria ze viac ako utros sa oplati ten crinone ked sa kupi v cechach-a este je aj lepsi co sa tyka aplikacie 😉

zibi
16. okt 2014

@zuzka797 dakujem moja .no moje 4 ivf tak som uz nervozna 😀 😝 a aj sa bojim .. ale tak treba verit ze bude dobre

zibi
16. okt 2014

baby kolko stoji v cesku CRINONE?

zabka1124
16. okt 2014

@annavi ano tak strasne zdrazel, ja som zaplatila okolo 7 Eur/krabicku, skoro ma porazilo:(!!!A Aj to nie v kazdej lekarni ho maju

zabka1124
16. okt 2014

ozaj babenky, tak dnes som bola na sono, babatko je LEN 1, ale aj tak vdaka Bohu zan, mame 6mm a zodpovedame 6tt+2!!!!
Toto je inspiracia pre vas babule, sak cakam tu sama na vas taka nedockava, ze ako ste na tom.... 😉 !!!

katkatop
16. okt 2014

Už rok platí zákon, podľa ktorého vám poisťovňa musí uhradiť liečbu IVF kdekoľvek v Európe, napríklad v Brne do výšky ako na Slovensku. Chcem vás na základe mojej zlej skúsenosti upozorniť na zopár vecí.
1. Žiadosť musí vopred schváliť poisťovňa, tak ako na Slovensku.- to som vedela a poisťovňa ju schválila.
2. Všetky lieky na stimuláciu si musíte kúpiť v ČR - na to pozor, zaplatíte si ich ako samoplatca a poisťovňa vám ich uhradí len ako na Slovensku. K nákladom za lieky musíte predložiť aj recept, vždy si ho prefoťte.
3: Počítajte s tým, že lieky v ČR sú o dosť drahšie, ako na Slovensku.
4. Lieky vám ponúkne aj reprodukčné centrum, ale trvajte na tom, že si ich kúpite v lekárni - inak vám ich poisťovňa nepreplatí!!!! Musia byť vydané cez lekáreň. - toto bol problém u mňa.
5. Lieky ako Gonal na Slovensku schvaľuje revízny lekár. Znamená to, že ak vám ich lekár v Brne predpíše, najskôr ich musí schváliť rev. lekár na Slovensku! Aj keď vám poisťovňa už predtým schválila žiadosť o IVF, niektoré lieky skrátka schvaľuje extra - na tomto som prerobila asi 800 eur.
6. Do troch mesiacov po všetkom musíte dať žiadosť poisťovni o refundáciu.
7. Poisťovňa NEMÁ žiaden časový limit, do kedy vám náklady musí preplatiť.
Popálila som sa na tom, takže radšej informujem vopred. Držte sa.

ludinka
16. okt 2014

@zabka1124 gratulujem ti krasny pocit vsak? 🙂 😵

nelly3
16. okt 2014

@zibi
mne sa zda, ze baby to tu preberali raz ze crinone gel (15 aplikacii ) v CR stoji myslim okolo 20€. u nas na SK okolo 40€. takze pekny rozdiel.
myslim, ze @tlucka ho kupovala v RF.

zibi
16. okt 2014

@nelly3 priamo v reprofite ti ho predaju? tak ano je to rozdiel ved vlastne mas za cenu jedneho u nas dve v cesku .. 😝
a kolko baleni treba vlastne do tehu testu? jedno ci dve ?

nelly3
16. okt 2014

@zibi
no asi ano tam dole v lekarni, ja si myslim, ze dve balenia do testu, lebo tento gel si davas raz za den.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre