Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

freeze24
11. dec 2012

@zuzu1122 ja som macu kupila povodne kvoli sebe ale potom som sa niekde docitala ze by sa pri endometrioze nemala a bolo mi to luto vyhodit.tak som mu to sem tam zamiesala do deci caju lebo to chuti fakt dost divne 😒

zuzu1122
11. dec 2012

@freeze24 pri endometrioze by sa nemala brat???? aj mne ju diagnostikovali (hoci nastastie teraz nemam ziadne cysty ani zrastene vajickovody)... nasla som o mace cely clanok ale tuto info som nikde nevidela...

freeze24
11. dec 2012

@zuzu1122 mne to tiez poradila v jednej predajni s bylinkami a potom som doma vela o tom citala a bolo to take neiste.niekde pisali ze ano niekde ze nie.kvoli estrogenom.ja som to uz potom nepila

zuzu1122
11. dec 2012

@freeze24 je zvlastne, ze ti niekedy mozu vitaminy pohorsit... jasne, lepsie je radsej to nebrat ako by ti to malo uskodit...inak niekedy si pripadam ako posadnuta... len hladam, co by este mohlo pomoct...

freeze24
11. dec 2012

@zuzu1122 aj ja som taka 😉 ale takych nas tu je asi vela 😉

zuzu1122
11. dec 2012

@freeze24 som rada, ze niesom sama... 😀 ale ja to asi fakt niekedy prehanam... dva mesiace dozadu som pozerala cinsky kalendar, co by sa nam narodilo, keby sa mi podarilo do konca roka otehotniet... aj ked teda musim povedat, ze moc tomu rozvrhu neverim, ale tak zaujimalo ma to... 🙂 ako dlho sa uz snazite o babenko?

freeze24
11. dec 2012

@zuzu1122 ja ked som mala ist na laparku alebo aj teraz pri ivf som pozerala este aj lunarny kalendar.ak si to dobre pamatam je dobre ked sa akekolvek zakroky robia ked je ubudajuci mesiac 🙂
my asi tak tri roky.jedno ivf v martine v heliose, jeden pohovor v blave v gynfive a sk centra uz nikdy viac.reprofit je super volba.aj ked vysledok este neviem 🙂 ale ten pristup je neporovnatelny 🙂

zuzu1122
11. dec 2012

@freeze24 aj my sme boli v heliose... pocula som, ze tam im ide hlavne o peniaze a pacientka je pre nich len cislo... bola som z nich velmi sklamana... jeden lekar nam povedal, ze s otehotnenim nebude problem, ze materialu je dost a druhy povie, ze to je jedine na IVF a ze ak by som chcela otehotniet prirodzene, mozem ale bude to trvat velmi dlho... my sa snazime sice "iba" rok a pol... ani by som to tak nenahanala, len ja som po operacii chrbtice a tiez uz niesom najmladsia... 😖

freeze24
11. dec 2012

helios nikdy viac...biznis biznis biznis....fakt si myslim ze RF je spravna volba.aj ked samozrejme nerobia zazraky a vela zavisi aj od inych vysetreni

zuzu1122
11. dec 2012

@freeze24 skoda, ze som to nevedela skor ako som do toho blbeho heliosu isla... kolko casu a nervov sme si mohli usetrit... ja som rada, ze niesom sama, co si o tom mysli svoje... byt vlastnikom CAR je dnes ten najlepsi biznis... asi... ale vraj oni boli kedysi perfektni... ja neviem preco sa tak pokazili...

freeze24
11. dec 2012

slava im stupla do hlavy.... aj ked doktorom v RF nesiahaju ani po clenky

annetty
11. dec 2012

@radina Ahoj🙂 My sme len uplne na zaciatku a viem ze sme na spravnej ceste. Pred 2 tyzdnami sme boli v GF na konzultacii, a minuly tyzden v RF u Stelcla. Velmi rychlo sme sa rozhodli s mm, ze budeme chodit jednoznacne do Brna, aj keby nam z toho nic nepreplatila poistovna. Takze na prvej konzultacii som dozvedela vela veci od dokiho, vysetril ma, zobral krvicku a navrhol stimulacny plan. Takze sestricka ma zaskolila, kedy a ako budem pichat injekciu a brat tabletky. Takze domov sme uz prisli so vsetkymi liekmi a ampulkami co budem potrebovat na cely ivf.
V januari zacinam 2. den ms so stimulkou a na 8. den idem na utz. Potom sa uvidi co dalej. Mam kratky protokol, tlaci nas cas, takze ideme do toho co naskor!

zuzu1122
11. dec 2012

@freeze24 asi mas pravdu s tou slavou... som velmi zvedava na ten reprofit... ani jedna zla reakcia... tusim sa tam zacinam aj tesit... celkom 🙂

panarka
11. dec 2012

@falin ahojky, mám sa super, všetko dopadlo na výbornú. Malinké má 2,5cm sme o malinký kúsok väčší na tento deň. Bola som prekvapená doktor mi urobil aj 3D a bolo vidieť už krásne ručičky a nožičky a ako sa hýbe 🙂 neskutočné, a teraz to stále len sledujem doma v pc. Ja chodím Novákovi, ale aj som rozmýšľala či ho nezmením, lebo on je taký nemastný neslaný. Ty komu chodíš? ako sa cítiš? brušinko už začína rásť?

panarka
11. dec 2012

@ria191 ďakujem veľmi pekne, za 10 dní nám narástlo o 1,2 cm tak rastie ako z vody. Len aby bolo hlavne zdravé to si želá asi každá nastávajúca mamička

panarka
11. dec 2012

@tinkatinulka jééé ahojky, no letí to strašne rýchlo keď si to takto niekto prečíta, ale mne osobne to moc rýchlo nejde, keď už by som chcela strašne aby sa narodilo a mali sme ho pri sebe, lebo ešte je to stále také neuveriteľné že ho máme už v brušku. Neboj všetko bude super a za chvíľočku i ty už budeš písať ako mamička. Ja som dôverovala machačovi a myslím si že on vie naozaj čo robí. My sme mali šťastie že to vyšlo na prvý krát. 🙂 pošlem i fotečku. veľa šťastíčka želám

zuzu1122
11. dec 2012

@panarka ajoj, som rada, ze na sone vsetko dobre dopadlo 😉

panarka
11. dec 2012

Kočky podelím sa s našou radosťou s vami - náš UTZ dnešný. Škoda že sa nedá i video na tom je krásne vidieť ako sa už hýbe a má aj ručičky a nožičky 🙂 Všetkým vám želám ten krásny zážitok keď uvidíte hýbať sa bábätko na obrazovke 🙂

zeina62
12. dec 2012

@panarka je to uzasne, super len sa drzte a nech len pekne rastiete🙂

falin
12. dec 2012

@kristina81 - preplatenie zavisi od poistovne, babule co maju Doveru, tak im to preplatili.
Lekari su tam super, stimulku ti nasiju na mieru, beries nizsie davky hormonov ako na Sk, predpisuju lacnejsie hormony. A pristup je uplne super, vsetko ti vysvetlia, mozes sa spytat, vzdy trpezlivo odpovedia.

@staga - jeeeeeej, to je parada. Dnes rano som prave na teba myslela, ze kedy idete pozriet srdiecko. Blahozelam a prajem vsetko dobre. Opatruj sa 😉 Je to velky zazrak

falin
12. dec 2012

@annetty - super volba, neboj nebudete lutovat. V januari budem drzat palceky 😉

@panarka - jej, krasna fotecka, som rada ze ste v poriadku. Ja chodim k Eliasovi, ja som spokojna, aj ked v poslednej dobe sa mi zda velmi unaveny. Citim sa dobre, brusko nemam ziadne, zajtra idem na kontrolu, sa tesim na babulko ze ho uvidim a zaroven sa velmi bojim aby bolo vsetko ok.
Tebe uz brusko rastie? Mavas i nevolnosti? Inac termin mas den po narodkach nasej malej babule 😉

lovela1
12. dec 2012

kočky,ktoé ste sa pýtali na sarasotu takže......včerajší UZV ukázal,že stav je od soboty nezmenený,vody ani neubudlo,ale ani nepribudlo,zostáva len čakat.....sarasota vás pozdravuje......tehotným želá štastné tehotenstvo a tým ktoré majú pred transferom,nech sa zadarí......................dám vediet ak sa niečo zásadne zmení..........držte sa

freeze24
12. dec 2012

🙂 // 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ria191
12. dec 2012

@freeze24 wow super veľká gratulka 😀 😀 😀

ria191
12. dec 2012

@lovela1 ďakujeme za správičky 😀 . Ach jo musí to byť pre sarasotku strááááášne ťažké. Pozdravuj ju od nás 😀 😀 😀 a držíme jej a malinkému veľmi palce, aby to zvládli.

freeze24
12. dec 2012

@ria191 dakujeeeeem 🙂 boze to boli nervy v noci.od druhej som nespala 😀 😀 😀 😀

ria191
12. dec 2012

@freeze24 jaj tak to ti verím. Sú to fakt neskutočné nervy a stresy, ale výsledok v tvojom prípade stál za to 😀 😀 😀

panarka
12. dec 2012

@zeina62 ďakujeme veľmi pekne, a vy už ste aký veľký? ako ti to ubieha?

panarka
12. dec 2012

@falin nebojkaj určite bude všetko ok, keď sme už prišli takto ďaleko tak musí byť všetko ok. Ja zas nemám dobré skúsenosti s eliášom, mna skúšal liečiť na začiatku a pchal mi len tabletky, ani nezistil že mám PCOS, manželovi nechcel urobiť spermiogram tak som potom pochopila že asi mi len dáva tabletky pre peniaze a nič nerobil so mnou, zabila som tam s ním rok a pol času.....Ale ako gynekológ ohľadne tehotenstva môže byť super, len tá reprodukčná časť mne u neho nevyhovovala. Sto ľudí, sto chutí 🙂 Ideš k nemu zajtra na prvý utz? mne bruško narástlo možno o trošička ale ja nie som chudá, ani nie tučná ale keď sa najem tak aj pri normálnosti sa mi nafúkne brucho tak nikdy neviem či je to malinké už alebo som nafučaná 🙂 Nevolnosti už nemávam, teda nikdy som ani nevracala. Druhý mesiac bol dosť zabiják, prv som bola nehorázne unavená a potom mi bývalo strašne zle, cítila som sa ako po opici ale nevracala som. Aj som sa už modlila aby som vracala aby sa mi polepšilo ale pred 3-4 dnami všetko prešlo a teraz sa cítim super. Jééé to je milé, nám to vychádza termín pôrodu deň pred naším výročím svadby a 4 dni pred manželovými narodeninami a 5 dní pred narodeninami mojej mamy 🙂Ty máš nejaké zmeny? Býva ti nevoľno?

sofia17
12. dec 2012

@freeze24
veeeeeeeeelka gratulka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre