Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinna13
24. apr 2013

@falin dakujem 🙂 mamatest je najlepsi suhlasim

tinna13
24. apr 2013

@mimika1973 dnes som 9 deň po Ket. V marci som mala soft , ktorý nevyšiel a teraz Ketko, dávali mi Hb/1 a Xb/2. Držím palce na leto nech sa zadari.

annetty
24. apr 2013

@tinka9075 No ja som tomu ani neverila, lebo stale mam bolesti.....Ale je to asi zazrak...boze po 10. rokoch vidiet nieco take....myslim doma 😀. Manzel o 6-tej ma vyhodil z postele, ze ideme testovat! Tam mi pobehaval v kupelke s testami ako besny...a ja som este spala, a ze idem naspat si lahnut...a zrazu kukam....ze toto co je? 😀 😀 😀

annetty
24. apr 2013

@tinna13 Mm hned povedal, ze to je nic, ale ze keby som pockala do soboty, tak by to bolo jasnejsie 😀 A tebe tiez velmi drzim palceky!!! Dnes je tu na MK krasna urodicka🙂

annetty
24. apr 2013

@sally2401 Drzim palceky 🙂

tinka9075
24. apr 2013

@annetty ja som mala tiež bolesti ale som si bola veľmi istá že som tehotná 🙂 🙂 veru je to zázrak u nás po 15 rokoch a hneď dve 🙂 🙂 ja som si test robila sama a potom som šla zobudiť muža a povedala že sme tehotný ten od radosti skoro z postele spadol 😀 😀 dúfam že Štelclovi si už písala ten sa poteší 🙂 🙂 🙂

melisska
24. apr 2013

@mimika1973 ďakujem 🙂

pufa
24. apr 2013

@annetty ty si teda prípad 🙂 ale celkom chápem tvoj postoj. radšej stratiť všetku nádej dopredu a potom sa tešiť ako naopak. gratulujem! 😉

annetty
24. apr 2013

@tinka9075 hej, pisala som mu, lebo som chcela vediet ake tabletky si mozem dat, a ze algifen...parada, prave to nemam doma ☹. Rozmyslam si dat ibac....lebo to bolesti su vacsie a vacsie 😒
Pozdravuj drobcekov ! 🙂 Povedz im, ze mozno ze budu mat surodenca od tatka Marcela 😀 😀 😀

tinka9075
24. apr 2013

@annetty som zvedavá čo ti odpíše 🙂 🙂 pozdravila som drobcov no vidím že malých Štelclíkov bude na slovensku asi dosť 😀 😀 😀 ja som to stále hovorila že ten chlap má presné ruky 🙂 🙂

annetty
24. apr 2013

@tinka9075 hned mi odpisal, ze teda ten algifen nech si dam 😒 V poslednom dobe mi odpise do 10 min. 🙂

tinka9075
24. apr 2013

@annetty on dosť rýchlo odpisuje keď je pri pc 🙂 🙂 skús si teda dať čo ti poradil 🙂 🙂

annetty
24. apr 2013

@pufa vies, vobec sa na to necitim a tie bolesti su hrozne. Ale citala som od jednej mamicky, ze ta ktora ma silnu endometriozu, este chvilocku potrpi s bolestami 😒. Ale este treba pockat na krvicku 😉

falin
24. apr 2013

@mimika1973 - presne tak, iba velkost folikov, podla toho nacasuju OPU. Hej je to rozdiel oproti inym centram. Ides do RF 1.krat na ivf? Stelcl je super, ja k nemu tiez chodim. Verim ze ti pomoze k vytuzenemu stasticku drobuckemu 😉

falin
24. apr 2013

@annetty kedy ides na krv?

annetty
24. apr 2013

@falin buduci tyzden niekedy, musim sa pozriet kolko utrosu mam este, podla toho, ale asi v utorok 😉

mimika1973
24. apr 2013

@falin aha ok tak len tu velkost folikov beru do uvahy, krv tam nehra az taku velku ulohu potom. 😉 Trosku som sa cudovala, lebo v mojom predoslom centre (vo FR), mi brali krv kazducky den!!!! 😖 a len zbytocne vela stresu myslim to bolo, a navyse ruky som mala cele modre ako daka narkomanka, lol! 😀 No asi to bolo kvoli vyhnutiu sa syndromu hyperstimulacie a aj ako rastu foliky dokopy, ale kazde centrum si uz uvazi co je najlepsie.
Ano, do RF idem 1x veru a dufam, ze aj posledny! 😵 😉
Bola som na velku noc doma, v BB, tak som si zasla na konzultaciu ku Stelclovi, 22 marca, busom 5h cesty ale pohoda. Reku prve rande nazivo je lepsie nez cez maily. 🙂 Aj mi urobil utz vajecnikov a maternice. 🙂
Dal mi liecbu, clostyl a menopur. Prvykrat idem robit softik, predtym tu to bol kratky protokol ale vela embryjkov sme veru nemali, a to mi uz skusali aj transfert na prvy, druhy, treti, a piaty den dokonca! A mala som tu dva rozne centra, verejny spital a aj sukromnu kliniku co bolo asi 150km od nas. Ale bez uspechu zatial! 😒 Len pri prvom IVF som mala uhniezdenie vajka ale bolo prazdne, embryjko sa nevyvijalo vlastne, a bol potrat cez lieky. Odvtedy ziadne tehotenstvo na obzore! 😢
Tak pevne verim v RF a v Stelclovi! 🙂 Navrhol mi skusit raz, dvakrat, a ked nic tak potom uz len to darcovstvo ovocytov ako riesenie mi zostava.....ale ja by som najradsej to nase biologicke babetko chcela, tak uvidime, uz som cela nazhavena na leto! 😵 😀 Bola by som skusila aj teraz na jar, len manzelovi z FR sa neda prist dovtedy na SK ci CZ, a v maji uz mame zas nieco naplanovane tu, tak uz musim dako vydrzat do leta. Ak mi cyklus nebude haprovat, tak stimulka by mohla zacat uz aj tu a prva kontrola a to ostatne by hned malo vyjst pri prichode do SK, to by bolo super! 😉 Lebo sme v lete doma u nasich len tie 3 tyzdne a to rychlo ubehne veru! Aj ked bazeny, kupanie nebude pre mna dost mozne, nevadi, tento rok vynimka! 🙂
Co je este tazsie, je ze sa nikdy dopredu nevie na kolko sa ubytovat v Brne kvoli transferu potom, 3dni 5dni? kedze vsetko sa dozvieme len na poslednu chvilu, tazko sa zorganizovat, ze?
Inac, co je dobre, tak manzel moze dat cerstve spermiky v lete a nieco aj zamrazit ak by nahodou bolo treba potom este v buducnosti, a mne sa uz vzdy lahsie prisposobi prist na SK nez jemu....na dialku je to dost zlozite, ale hadam sa to da dako zorganizovat. 😉

lucky29
24. apr 2013

Baby ak zajtra som 8 . deň cyklu a idem na kontrolné sono, zajtra by som už mohla vedieť aj termín OPU? alebo bude potrebné daľšie kont. sono?

melisska
24. apr 2013

@lucky29 ak budú foliky dosť veľké, áno povedia ti datum opu 🙂

falin
24. apr 2013

@annetty - ty mas teda inu trpezlivost 😵

falin
24. apr 2013

@mimika1973 - kazdy den, to je ozaj az prehnane vela. Ale ked som chodila do centra na SK, tak mi bravali aj krv a utz kontroly som mala castejsie ako v RF. Ale ten system co maju v rf mi vyhovuje, nemusim tolko volna brat z prace a doteraz mi vzdy pekne nacasovali opu, bez problemov. Tym ze sa beru uplne nizke davky hormonov, tak hyperstimulak asi nehrozi. Ja som ho mala v BA pri 1.ivf, teda nic prijemne a to som mala este pomerne slaby.
Ja som mala taku istu stimulku ako ty. Teda prvu som mala iba clostyl, druhu mi dal clostyl s menopurom, mala som okolo 7-10 vajok. My mame nasu malu bambulku z ivf (este v iscari v BA), potom som mala 1 biochemicke tehu a teraz v novembri som bola tehu, ale babuliatka sa prestali zial vyvijat ☹ tak som mala pred vianocami kyret. Brrr, nechce sa mi na to ani spominat 😖, potom 3-mesacnu pauzu a teraz som mala neuspesny ket s poslednymi mrazacikmi. Takze nas caka dalsi boj. Ale u nas je problem v spg.
Prajem ti aby vam to v lete vyslo. Clovek ozelie aj bazen, aj dovolenku len aby mal uz mimco 😉
Inac na organizovanie to mas ozaj narocne

alka025
24. apr 2013

@tinna13 ja ho tam vidím je to slabucke ale vidím. Ja robím s očami teda oči na mňa robia takže to je pracovná deformácia. Ale určite je tam 🙂

sarasota
24. apr 2013

odpoved od admina ohladom zrusenia stranky mam .nemam lieky na IVF

martinjasen @sobik1 Tema sa vrati, doslo k omylu. Len na vratenie potrebujeme technicky zasah a kolega je aktualne mimo firmu. Prosim o trpezlivost a pochopenie.

annetty
24. apr 2013

@falin hej mam trpezlivost a ani moc nemam na vyber. Tento tyzden nemam auto a mm ma ani za svet nezoberie k dokimu 😝
@nelly3 Ahojky nelča🙂 jj vzdavala som to uz vcera, lebo som sa citila velmi na prd☹. Dnes som zas skoro odpadla. Mm od zaciatku hovoril, ze som teraz tehu, lebo ze prsia mam ine 😀 😀 😀 A prvy krat ked sme si dali vlozit dve 2 HB, tak mm povedal hned, ze pre moje telo to nebude dobre, ze iba 1 sa uchyti. Mal pravdu..teda zatial to tak vyzera. A povedal ze chce mat malu Esterku.....a je to neuveritelne, ze vklad sme mali na jej meniny 🙂. Niektore baby uz davno vedia, ze toto meno sme mali vybrate....toto asi nebola nahoda 🙂 Mali sme iba jedneho mrazacika, ako ty🙂 ale tento krat to bolo horsie HB1-2.
Dakujem baby za vasu podporu este raz. Uvidime co povie teda krvicka buduci tyzden.

sarasota
24. apr 2013

@tinna13 gratulujem nech krasne silnie 🙂 🙂 🙂

sarasota
24. apr 2013

@anetty krasne kolajnicky gratulujem 🙂 🙂 🙂

tinna13
24. apr 2013

@sarasota
@alka025 ďakujem baby, teraz som si urobila test a ciarocka silnie 🙂 držím vam palce.

annetty
24. apr 2013

@melisska
@sarasota dakujem Vam baby velmi pekne, dufam ze krvicka bude pozitivna🙂
@tinna13 to fakt? za pol dna je ta cirocka silnejsia? Gratulujem!!!! Tesim sa velmi s tebou 🙂 My budeme testovat az v piatok. Potom buduci tyzden v utorok alebo vo stvrtok pojdeme na krvicku. 🙂

bergalm
24. apr 2013

@tinna13 dakujem velmi pekne

tinna13
24. apr 2013

@annetty tiež má to prekvapilo, ale je 🙂 ja pôjdem na krv hneď v pondelok.v utorok budeš už 18 deň?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre