Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ikuska
10. okt 2013

@kacenkab to ma zacalo tak boliet asi dva vecere ... dakujem aj ty sa drzkaj a ty kedy testujes ... ja v sobotu mam v papieroch ...

kacenkab
10. okt 2013

@monikak1 ja som uz videla strasne vela tych negativnych testov o toto druhe dietatko sa snazime uz vyse troch rokov, o prve sme sa snazili 1,5 roka; no skratka mi tie vajecnikiy asi nepracuju dobre, spg mame excelentny, aj Machac sa vyjadril ze spermie boli luxusne, aspon to; tak uz ked mam robit test tak mam hroznu paniku

kacenkab
10. okt 2013

@ikuska mam testovat v pondelok....pomoc....bojim bojim 😅

bergalm
10. okt 2013

@ikuska my tusim mame rovnake priznaky nic len pobolievanie brucha a vzdy vecer ako ked ms ma prist ten prvy den ze? aspon u mna to je tak dost boli a obcas krize,ale ziadne zmeny na sebe teda okrem vcerajsieho vazenia 2tyz.doma nicnerobenie a sup3,5kg som pribrala bozeee sak som ako tank 😀 a este ma svrbia bradavky

stella25
10. okt 2013

@lusipe alchemilku anna pijem. Toto je už moje 5 IVF ale bojím sa vždy rovnako. Ba to sa nedá pripraviť. Na druhej strane sa inak aj teším. To su take ročne zmiešané pocity.

bergalm
10. okt 2013

@kacenkab neboooj ja som mala taky strach vcera ked som volala kvoli HCG sa mi triasol zaludok a uvidim zajtra bo mi znova bral krv ,aby to mohol porovnat ci rastie tiez mam strach ci to islo hore 🙂

annetty
10. okt 2013

@speranza1 ahojky speri 🙂 tak uz je mi lepšie, práve sa chystám k všeobecnému na kontrolu. Atb zabralo na kašel a horucku konečne, ale teraz mi štrajkujú čreva. Ako náhle je mi dobre, hned príde niečo...nenavidím sa 😅
A ty sa máš ako moja? Si ready na další pokus?

ikuska
10. okt 2013

@bergalm presne ako pises, aj ja to tak mam ... a ked som si trochu brucho stlacilo tak to boli ale uz to neskusam ... bradavky ma bolia len na pocit, mm sa mi s nimi hraval a dnes chytil tak som mu to zakazala, ze to ma teraz boli, je to neprijemne ... a vaha, ja som doma tiez dva tyzdne a vaha o 1 kg viac ... 😀

melisska
10. okt 2013

@speranza1 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

bergalm
10. okt 2013

@ikuska no presne mm sa ma dotyka teraz velmi opatrne a mojkanie sme nemali ani nepametam on sa strasne boji kedze sme pred tymto absolvovali 2krat IUI a doki neodporucal hned nato sme sli na IVF a to mm ma strach 😢 teraz

bergalm
10. okt 2013

@bergalm no ved ta vaha ale nevadi hlavne nech sa dokotulam 9mes.a potom to odide snad 😀

ikuska
10. okt 2013

@bergalm my sme sa tiez nemojkali, ked som bola po vklade, tak som mala chut na sex, ale sme si povedali, ze ked to nevide tak sa budeme milovat od vecera do rana, a ono to vyslo, tak to musime odlozit, ale myslim si ze aj moj mm bude opatrny v tomto a nebude naliehat ... 😉

melisska
10. okt 2013

@bergalm hcg kraaaaaaaasne 😵

nelly3
10. okt 2013

@lusipe
ale ja uz som bola na jednej dost velkej operacii- laparotomii (rez cez burcho) a vidis po rokoch je to tu opat, ta cysta je taka, ze sa da len operaciou odstranit 😠 mam ju sledovanu, nezvacsuje sa, stale si drzi svoju velkost, laparkou sa neda odstranit, ja to mam trosku komplikovane, no nic idem asi pisat do RF aky bude postup dalej.

monikak1
10. okt 2013

@kacenkab presne ten pocit poznám ☹ . Ja som netestovala, nie že by som nebola zvedavá, ale zo strachu 😒 . Na začiatku snaženia som testovala a mala pocit tehu príznakov každý mesiac, kupovala dookola testy a každý som oplakala ☹ potom som povedala dosť, po IVF kách a KET som čakala až na krv. Dcérka sa nám narodila po 10 rokoch snaženia, teraz sa snažíme 3 roky. Veeeeeľmi Ti tiež držím palčeky, testík bude určite pozitívny 😉 😉 😉

kacenkab
10. okt 2013

@monikak1 jezis, no tak toho mas dost za sebou, neviem po 10 rokoch ja uz by som bola na psychiatrii, drzim palce, teraz stimulujes, ci chystas sa?

argenti
10. okt 2013

@sona_fit Ahoj, pozeram že si z NR ako ja. Včera som bola na konzultacii v RF, mám čakať na menzes a potom 3. den začínám clostylbegit 1-1-1 a potom ultrazvuk. Menzes by mal prist ale až koncom mesiaca takže budeš o krok predomnou.. Kde si si kupovala ten Clostylbegyt a kolko si platila?

nelly3
10. okt 2013

@jalaura
ja nikoho nepoznam, viem ze v teme je jedna baba myslim ze ma nick nejako zalka chodi radit babam do temy poistenie - DNP (dobrovolne nemocenske poistenie), vyzna sa v tom, len neviem ci aj v tomto sa bude, skus jej napisat, ja nemam dneska vobec cas, som v praci.

speranza1
10. okt 2013

@melisska dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵

speranza1
10. okt 2013

@annetty ahoj anetka....no nevie ci som pripravena..ale tak pripravujem sa... mam pocit ze na mna nieco lezie... ale moj mm to nebude 😀 😀 😀 😀 ... ked pridem domov, tak si urobim cibulkovy sirupcek, caj a sup do postielky... som rada ze je ti uz lepsie...

bergalm
10. okt 2013

@melisska dakujem verim,ze zajtra bude hcg vyssie idem k lekarovi na kontrolu a vcera mi zobral,aby sme to mohli zajtra mrknut ci rastie

jalaura
10. okt 2013

@nelly3 no to ani tie baby na socialke nevedeli ze sa to da preplatit potom uz vtedy tak podla mna teraz uz uplne nebudu vediet o co ide kedy sme im zavolali. Nechame to trosku upokojit....a potom uvidime...
Ty ides kedy na IVF?

bergalm
10. okt 2013

@ikuska no mm vobec nenalieha to skor ja by som chcela,ale uvedomujem si,ze lepsie pockat a potom sa uvidi 🙂

ikuska
10. okt 2013

@bergalm ved uvidime, ci budem mat niekedy pocas 9 mesiacov sancu, a zajtra ides na tu kontrolu k dokymu ...

sona_fit
10. okt 2013

@ikuska Vďaka, si pre mňa veľkým povzbudením 🙂

sona_fit
10. okt 2013

@monikak1 My tiež začíname v Brne prvý krát. 3 IVF som mala na Slovensku.

bergalm
10. okt 2013

@ikuska ano idem uvidim co povie ci Hcg stuplo verim,ze ano a ma mi robit prehliadku tak mozno tam nieco uvidi no na to sa ale moc nespolieham je este skoro a aky nazor ma na navrat do prace v mojom pripade sefka ma bombarduje a zajtra poobede jej mam volat ,lebo tahaju aj za mna 2tyz. a je toho dost tak ci maju zobrat niekoho ineho 😕

sona_fit
10. okt 2013

@kacenkab Tak to si Ty s tou Macháčovou rúžovou 🙂 Pamatam si že to niektorá písala túto veselú príhodu 🙂 Kiež by to tak aj bolo, myslím na Teba, nech to v pondelok je rúžové aj na teste 🙂

bubo780
10. okt 2013

@manita @buba08 nas to sice kvoli atb caka az od januara, ale ak sa zisti nieco nove ohladom tych poistovni a refundacii, dajte mi niekto vediet.. nestiham sem zabehnut kazdy den.. :(

sona_fit
10. okt 2013

@argenti Ahojček, ja som si to kúpila rovno u nich dolu v lekárni a stál tuším nejakých 12,-e, ale si presne nepamatám. Pri tých cifrách čo som platila za stimulku na Slovensku mi to pripadalo máličko. Na Slovensku som len doplácala za injekcie 200,- e. A ku komu chodíš v RF?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre