Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
10. okt 2013

@bimba8 jasne, dam vediet...a ty sa drzkaj tiez....ozveme sa... 🙂....pekny vecer a este prijemne pichanie 😉

lusipe
10. okt 2013

@bimba8 kupovala som na Slovensku, nevadi 🙂

bubo780
10. okt 2013

@tlucka @lada_dee @miscok @jalaura @buba08 ak by sa tu objavilo nieco nove ohladom tej refundacie, dajte mi prosim vediet a oznacte ma, aby som to neprehliadla.. vdaka.. ja este idem patrat, ci nezistim nieco viac..

horlenka
10. okt 2013

Dievcata,citala som o tych bludoch,co zas vymysleli tito nasi papalasi...je mi z toho na grc! Ale je urcite jasne,ze to odporucanie ci ziadost musi podpisat niekto zo slov. CAR? Nemoze to len moja gyndoska?
Inac dnes som si bola vypytat vymenny listok,prestupujem k dr. Raslovej (je to dcera dr. Ilka 😀 ) a hovorila som sestricke, ci je lekarka ok s prip.vysetreniami a spolupracou s CAR...a ona s usmevom,ze aj oni posielaju rovno do brna 🙂 takze super,uz to len nejak vymysliet s tymi novymi idiotinami okolo...
My sme objednani na 13.11. k Stelclovi, nasledne som chcela dalsi cyklus uz zacat,ale takto...? Ako dlho to bude schvalovat poist.?
Urcite tu ide o nejaky lobing nasich CAR...zacali prichadzat o biznis.
Este ma napadla jedna vec, keby napr.rozposlem do BA centier emaily,ze chcem soft,lebo aj podla mojej gyn.je to postacujuce (potvrdi to aj gyn.) a vsade ma poslu do ... tak by som mala dokaz,ze chcem nieco,co na SK nerobia - a kaslem na nejake potvrdenie,o kt.mam zobrat. Co myslite vy?

bubo780
10. okt 2013

@horlenka tiez neviem, ako to presne bude fungovat.. o par komentov vyssie som hodila jeden clanok, ale podrobnosti tam niesu.. hladam este jeden, ktory je v obehu, ci tam nieco nebude.. ak nieco zistis, daj prosim vediet.. mne tiez staci soft (mozno aj nativ), lebo chybne mame len spermose..

annetty
10. okt 2013

Baby, ze vraj dnes je deň depky 🙂 ...este ze beriem bobule 😀

tlucka
10. okt 2013

@horlenka @lada_dee @miscok @jalaura @buba08 @bubo780
uvidíme, ako to nakoniec bude. Ešte však nie je schválená vykonávacia vyhláška, resp. prehľad diagnóz, ktoré budú potrebovať schválenie liečby vopred od poisťovne, takže možno do vydania vyhlášky počas prechodného obdobia možno budú schvaľovať, resp. refundovať náklady počas starých podmienok. Trošku sa vyznám v zákonoch (nie však týkajúcich sa zdravotného poistenia), avšak celý ten zákon je nejaký divný. V spoločných a prechodných ustanoveniach nie je vôbec uvedené, že by mal byť vypracovaný nejaký zoznam diagnóz, resp. že by mala byť spracovaná nejaká vykonávacia vyhláška. Zase nejaký odrb pre pacientov. Neviem, aký legislatívci novelu zákona pripravili, ale možno na niečo pozabudli. Alebo to urobili zámerne. Vykonávaciu vyhlášku nemusia zverejniť, bude to len interný dokument pre poisťovne, resp. lekárov a pacient ako vždy bude vedieť hov...
Takže zase nás majú v hrsti.
Inak v spoločných ustanoveniach zákona ! 29 je krásna veta: Pri právach poistenca v súvislosti so zdravotným poistením sa uplatňuje zásada rovnakého zaobchádzania ustanovená osobitným zákonom. Čistá diskriminácia práv pacienta. Keďže pacientky obmedzujú len na výkon zdravotnej starostlivosti na Slovensku!!!

manita
10. okt 2013

@bubo780 v tom článku zo SME je najobludnejší ten zoznam:

Čo nepreplatia:
•kozmetická chirurgia,
•akupunktúra,
•psychoanalýza,
•umelé prerušenie tehotenstva bez zdravotných dôvodov,
•sterilizácia – bez zdravotných dôvodov,
•umelé oplodnenie.

Samé nepotrebné hovadiny a bááááách umelé oplodnenie k tomu. To je nehorázne!

tlucka
10. okt 2013

ospravedlňujem sa za pár chybičiek v texte, ten mobil si robí čo chce 😀 😀
správne má byť § 29 zákona
ešte som chcela napísať, že počas tej prechodnej doby, kým vydajú vyhlášku, resp, zoznam diagnóz, možno budú akceptovať pôvodné podmienky. Takže kočky ktoré pôjdu ešte teraz na soft do RF, tak by mohli vyskúšať podať žiadosť o refundáciu a uvidíme, či im to schvália. Ja by som chcela ísť v novembri do toho, tak snáď dovtedy sa dozvieme, čo nás čaká 😖

vlasatica
10. okt 2013

@speranza1 dakujem 😉

mimika1973
10. okt 2013

@manita to vazne? to co zas vymyslaju? vsak kooolko vela parov ma problem s otehotnenim v tejto dobe! a tiez to stoji nieco, hmmmm....nie je to predsa zadarmo!

bubo780
10. okt 2013

@manita presne ten posledny riadok mi vyrazil dych.. :( @tlucka nas necakane zastihli atb, takze neviem ci sa vopchame do toho prechodneho obdobia.. tento rok uz asi stihame.. :(

bubo780
10. okt 2013

@tlucka nestihame tam malo byt.. :(

sasa1983
10. okt 2013

@tlucka a aký je postup? Ja som v Unione..neviem, či tam mám šancu..Keď budem mať faktúru po IVF-soft..čo potom? Ďakujem Ti🙂

tlucka
10. okt 2013

@sasa1983 no zákon platí pre všetkých, resp. pre všetky poisťovne a jej poistencov. A tuším sa mi marí, ale Union nepreplácala IVF softy v zahraničí vôbec. Ale to by ti 100% potvrdili kočky, ktoré sú jej poistencami. Ja som vo všeobecnej.

nelly3
10. okt 2013

baby ak to vsetko pojde ako ma ja idem tento mesiac na softik a urcite podam refundaciu podla stareho a uvidim, pevne verim, ze mi to preplatia 😉

sasa1983
10. okt 2013

No to je na šlak trafenie. Dala som si pred 2 týždňami žiadosť do Všeobecnej..Takže po novom nebudú vôbec preplácať IVFká?V žiadnej posťovni?

tlucka
10. okt 2013

@sasa1983 podľa predbežných info budú preplácať len IVF vykonané v slovenských centrách 😠
Predpokladám, že si sa z Unionu prehlásila do všeobecnej zdr. poisťovne kvôli preplácaniu IVF v zahraničí...
No žiaľ, asi si to urobila zbytočne ...
Nechceme tu plašiť zbytočne ostatné kočky, pokiaľ to nemáme 100% potvrdené z poisťovne, ale pravdepodobne to tak bude 😢

nelly3
10. okt 2013

@sasa1983
ak si absolvovala soft v septembri tak by ti to mali preplatit urcite (teda ak nie si v unione).

sasa1983
10. okt 2013

tak to je pekne naprd!

nelly3
10. okt 2013

@tlucka
inac je to pekne svinstvo, ach jaj, keby sa tak niekto v tom vyznal hmmm, najlepsie bude ak si to niekto da preplatit a uvidi sa. ja do SK centra nepojdem 😠

annetty
10. okt 2013

@nelly3 ja zas v pondelok podam ziadost o refundaciu. Dala som si iba jednu preplatit z troch, ale skusim teraz to druhe si dat preplatit, sice je to starsie nez 3 mes. dozadu, a ked to nebudu akceptovat, tak dam augustove preplatit a uvidim co mi k tomu povedia. Setrila som s refundaciou, kedze nas caka dlhy protokol, co bude o dost drahsie.....ale s touto novelizaciou som neratala. Ja im napisem aj dovod ked chcu, ze preco som isla do Brna. Po prve, v Iscare som cakala vyse 2 hodky kvoli piatim minutam co som bola vnutri (a to som bola objednana presne na cas ) a po druhe, sestricka tam bola z nasej dediny a teraz kazdy vie, ze chodime na ivf. Predtym to ani nasi nevedeli.....nasa sukromna vec vdaka Iscaru je u verejnosti 😠 😠 😠 Mm je z toho hotovy a mna je to zas strasne luto, ja nechcem aby na moje dieta nejak tak pozerali, ze je "umele" ☹

nelly3
10. okt 2013

@annetty
ale teba to nemusi trapit lebo si to mala pred 1.10.2013, takze spatne ti to preplatia urcite 😉

tlucka
10. okt 2013

@nelly3 ja tiež do slovenského centra nepôjdem. Radšej bude škrečkovať love, len aby som mala na soft v Brne. Ja by som chcela ísť na soft v novembri, tak si to skúsim dovtedy zistiť, ako to je a potom uvidím, či preplatia alebo nie.

nelly3
10. okt 2013

@tlucka
inac koho toto mohlo napadnut ze umele nepreplatia, zabila by som ho 😠 a teda sa to nebude dat vobec alebo len ked to schvalia ci? ja mam uz v tom dobry chaos 😝

annetty
10. okt 2013

@nelly3 no hej, ak akceptuju junovu, lebo ten bol o par 100 eur drahsi, v auguste nativ bol o dost lacnejsi. Ale jeden by som chcela aj tak nechat na Brno, a ja vyargumentujem a vydupem v tej poistovni o rok.

nelly3
10. okt 2013

@annetty
pocuj ved posli obe a hotovo 😉

tlucka
10. okt 2013

@annetty Na tvojom mieste by som dala preplatiť obidve. To nevadí, že je to staršieho dáta, žiadosť o refundáciu si môžeš dať do jedného roka od liečby. Mali by ti to preplatiť.
Tak to je svinstvo s tou sestričkou z centra. Lekárske tajomstvo sa na ňu nevzťahuje? Ja by som dala v centre na ňu sťažnosť, keď si dovolí takto kvákať!!!

annetty
10. okt 2013

@nelly3 nee, to nechcem, to treti bolo len 22 300 Kč...ja im poslem refundaciu o rok minimalne na 50 000 Kč 😝

annetty
10. okt 2013

@tlucka ani nechci vediet ako ma to boli. Do toho centra uz ani nos nestrcim ☹. Sice oni mi spravili na prvy sup vsetky vysledky a dokina mala vo vsetkom pravdu, (teda ako som teraz dopadla)....ale ta tapa sestricka mi to pokazila. V GF som videla moju spoluziacku (este ze ona si ma nevsimla)....tam plno ludi v cakarni, niet cudu a Iscare tiez nie je vyhra ☹ ...radsej nasetrim a idem do Brna...nebudem sponzorovat nase chore centra aj ked by to bolo 10 x zadarmo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre