Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
9. máj 2010

No ja som riadne vystrasena....este aj toto
Nastasie pohyby citim, dufam, ze je maly ok...To by mi snad ten hore neurobil...uz stacilo.
Mne zacali priznaky vzdy az tak na 10 den, aj to len trochu....a pokial nekrvacas nehadzala by som flintu do zita. Kopec bab bolo tehu a spinilo. Na testik je este skoro tiez....pokial sa nerozkrvacas, by som pockala aspon do utorka s testom. Ak nahodou hej, tak skus testnut....Mala si PK?

Cavik -gratulujem k UZV🙂

moni19
9. máj 2010

Mircalla, som rada, že cítiš pohyby. To som chcela pocut. 🙂
Mala som PK. Tak ked sa MS nespustí rano nejak velmi, tak testnem. Pomaly sa s tým zmierujem. Musím zistit, čo znamenaju tie pomaly sa vyvijajúce embrya. A Dr. vravela, že ked to nevyjde, tak mi nasadí aj prednison a anopyrin. Teraz to neberiem. Tak uvidíme.

Cavik, aj ja velká gratulácia. 🙂

mircalla
9. máj 2010

ono ked len spinis, tak to vobec nemusi nic znamenat. drzim palce. ono urcite nevysadzovat lieky
a cikas vela ci tak normalne?

shandy
9. máj 2010

ahojte babulky,
monulik, na teba som si vonku spomenula, ze som ta tam nedala, takze uz ta mam doplnenu, podoplnam aj ostatne babulky 😉, doplnam to ako stiham, tak niekedy nie je vsetko naraz 🙂
mircallik teda to je ale kus vola....ze sa nehanbi, fakt bezchrbtak, ale kaslat na neho. ja myslim, ze kazdemu sa raz vsetko vrati. a dufam, ze Filipko je ok. Kamoska takto tiez spadla a na chodniku, na betone a nic sa nestalo, tak verim, ze aj Filipko bude v poriadku. Dalsia mala zasa havarku v aute v 8. mesiaci, ale tiez bez ujmy a mala je riadne sidlo. Stastie, ze si padla na travu...
monulik ja verim, ze to je len nejake uhniezdovacie spinenie a ze sa mrcha nespusti. drzim palceky a daj vediet ako testik...
cavik, super, gratulacie 😵

mircalla
9. máj 2010

no dufam...citim ho. hadam si neudrel hlavicku a ze to nebude mat nasledky...chrani ho placenta...tak dufam, ze nie....dost som vyplasena...kazdopadne mam nastastie o 2 dni poradnu, poviem to dokymu

shandy
9. máj 2010

mircallik, tak to si viem predstavit. ale uz sa stalo, len sa neplas, aby sa maly citil, ze vsetko ok, nic sa nedeje...a ked mas byt vyplasena, radsej chod hned zajtra dokimu....

moni19
9. máj 2010

Shandy, ved tabulku rob ako stíhaš. Som Ti to len chcela ulahčit. Som skúšala, či sa to dá normálne kopírovat. Tak už to viem. 😉 🙂 🙂 🙂
Na uhniezdovanie ja asi neskoro. Si myslím pri PK.

Mircalla, cikám normálne 😀 , utroš beriem. Som v iných témach čítala, že dievčatá začínajú špinit aj na 6.7.8 den. Než sa to spustí tak to trvá aj 3 dni. Aj týžden. Sama som zvedavá. 😒
A dakujem za povzbudzovanie. 🙂

shandy
9. máj 2010

Cakajuce na stimulku/ET:
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 1xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero)
shandy (32r), 1.soft IVF RF, začiatok stimulky 14.5.? (prednison, anopyrin, fraxiparine)
Stimulantky:
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz IVF soft RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5.?
maciatko (31r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 1xsoft IVF RF-neg., teraz soft IVF RF, ET 6.5.
moni19 (35r), 1x IVF RF, OPU 27.4., ET 2.5., TT 13.5.
Tehulky:
Mircalla, 2xIVF SR, 3xIVF RF – 2xSP, tehotna, TP: 08/2010
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 2xsoft IVF RF, tehotna, TP: 8.7.2010?

shandy
9. máj 2010

moni ty si sikula 😉, to bude tym menom, ze? 😀
moni no ja mam taku verziu, ze ked si mala pomale embrijka, tak im aj dlhsie trva, kym sa uhniezdia 😅
babulky, tak pekny vecer este a zajtra sa citame.
drzte sa obe a verim, ze u oboch to dobre dopadne, myslim na vas...

shandy
9. máj 2010

jo a keby bola daka chyba v tabulke, tak sa vopred ospravedlnujem. v takom pripade mi pisnite a ja to hned napravim 🙂

maciatko31
9. máj 2010

Ahojky, opravujem udaje o sebe

maciatko31 - (33r.) 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 1xsoft IVF RF-neg., teraz soft IVF RF, ET 6.5.

maciatko31
9. máj 2010

Shandy, si sikulka. Ja som tiez mala kedysi napad s takouto tabulkou, len som bola leniva je spravit. Diki za vsetky. 😉

maciatko31
9. máj 2010

Mircalla - ak mas pochybnosti a nervy, tak by si mohla zbehnut na pohotovost, len pre vlastny klud. Ale osobne si myslim, ze babenko je v brusku dobre chranene a pokial si nepadla priamo na brucho, tak plodova voda ten naraz urcite stlmila a maly ani nevie, ze sa nieco stalo.

moni19
9. máj 2010

Shandy, no to bude určite tym menom. 😉 😀

Tie naše pomale embryjka, musím nejako zrýchlit. Musím nadopovat chlapa nejakými vitamínami a seba tiež.

Maciatko, ved shandy Ti tam dala krásny vek nie? 😉 🙂 A ako sa cítiš?

mircalla
9. máj 2010

no treba este podoplnat do tabulky - dior, zuzla, cavik, lenka, mirinda, avaka, julietka, tanitta, orsulka, anty....aspon zakladne udaje z profilu zatial....a urcite som zabudla na mnohe....toto ma tak napadlo narychlo

maciatko31
9. máj 2010

Moni 😉

olympia
9. máj 2010

čafte reprofiťáčky,
Moni, ja som tiež začala špiniť, bolo to 10. deň po ET, už som si myslela, že to nevyšlo, no na druhý deň som testla a boli krásne //. Tak som hneď volala do RF a nakázali mi zdvihnúť si dávku Utrogestanu na 4 x 2. Špinila som ešte viac, aj slabo krvácala, o dva dni som zasa testovala, čiarka zosilnela, tak som poctivo ležala a potom som už išla za svojím gynekológom. Takže určite nevysadzuj lieky, skús sa otestovať a v prípade pochybností zavolaj na tú nonstop linku do RF. (Ja som pri žiadnom tehotenstve nešpinila ani nekrvácala, jedine v jednom prípade, ale to bol už len signál zamĺknutého potratu.)

Juli, ďakujem za prianie!

Shandy, tiež dúfam, že nepreležím celé tehotenstvo, ale keby bolo treba, som pripravená aj nato.

Mircallka, keď cítiš pohyby a máš sa fajn, tak maličkého ochránila plodová voda. Ale verím, že si sa musela strašne zľaknúť... 😒

shandy
9. máj 2010

Babulky, upravene...co som stihla 🙂
Cakajuce na stimulku/ET:
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero)
shandy (32r), 1.soft IVF RF, začiatok stimulky 14.5.? (prednison, anopyrin, fraxiparine)
Stimulantky:
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5.?
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 1xsoft IVF RF-neg., teraz soft IVF RF, ET 6.5.
moni19 (35r), 1x IVF RF, OPU 27.4., ET 2.5., TT 13.5.
Tehulky:
Dior, tehotna, TP: 07/2010
Mircalla, 2xIVF SR, 3xIVF RF – 2xSP, tehotna, TP: 08/2010
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 2xsoft IVF RF, tehotna, TP: 8.7.2010?
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Julietka, 2 deticky, chlapcek a dievcatko

pekny vecer este 🙂

mircalla
9. máj 2010

Pridala som foto kocika...Taky, nedas ten Vas? Som zvedava

lahhel
autor
10. máj 2010

Dobre ranko vsetkym....
dnes idem k zubarovi, tak drzte palce, ja sa taaaak strasne bojim zubara, hruza ☹

Moni, tak ako to vyzera, dufam, ze krvacanie neprislo a vsetko budem v poriadku 🙂

vsetky vas pozzdravujem...a shandy, tabulka je super, mame aspon prehlad co a ako....a urcite sa nevzdame, bojujeme dalej 😉

moni19
10. máj 2010

Ahojte, dnes som testla. Je tam snehobielo. A to som stála aj pri okne.

Oly a to bol 10 deň a s dňom ET? Lebo ja stále neviem ako to mám počítať. Zatiaľ nekrvácam, ale špinim. Myslím, že to brzdí už len ten utroš. A mala si ešte nejaké iné príznaky?

Lahhel držím palce u zubára. Tiež sa zubárov bojím. 😉

Mircalla, pekný kočiarik. A bruško ešte karajšie. 🙂

Nemá dnes Rebeka ET? Mám pocit že áno. Dúfam, že podá hlásenie, keď sa vráti.

lahhel
autor
10. máj 2010

Moni, este nie je nic stratene...ked este nekrvacas, ale len spinis, nadej tam je...Skusis testnut zajtra...drzim moc palceky, aby to vyslo 🙂

Mircallik, krasny kociarik....aj ja uz chceeem 😀

Rebeka drzim palciska, nech sa babulky u teba krasne zahryznu 😉

shandy
10. máj 2010

mircallik, krasne vozitko 🙂 a farba super univerzalna..
lahhelik, uz si bola u zubara? no vidim, ze si to v zdravi prezila 😉
moncurik 😔 , dufam, ze sa este objavia tie dve dialnice....aj ja drzim palciska
rebeka, myslime na teba, daj vediet ako ste dopadli a kolko mate embristekov 🙂
pekny den babulky

anty
10. máj 2010

ahojte holky, já už jsem celkem v pohodě, už moc nezvracím, snad už mně to opustilo. Babulky, upravene...co som stihla
Cakajuce na stimulku/ET:
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero)
shandy (32r), 1.soft IVF RF, začiatok stimulky 14.5.? (prednison, anopyrin, fraxiparine)
Stimulantky:
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5.?
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 1xsoft IVF RF-neg., teraz soft IVF RF, ET 6.5.
moni19 (35r), 1x IVF RF, OPU 27.4., ET 2.5., TT 13.5.
Tehulky:
Dior, tehotna, TP: 07/2010
Mircalla, 2xIVF SR, 3xIVF RF – 2xSP, tehotna, TP: 08/2010
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 2xsoft IVF RF, tehotna, TP: 8.7.2010?
Anty, 2*IVF gyncen.OV, 3*IVF RF, těhotná, TP 6.11.2010
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Julietka, 2 deticky, chlapcek a dievcatko

pekny vecer este

moni19
10. máj 2010

Ahojte, ešte do tabulky chýba Mirinda s Emkou. 🙂

Myslím, že dialnice nebudú. Som po PK, podľa mňa by tam mal byť aspoň duch. 😒

mircalla
10. máj 2010

aj tanitta a zuzla a lenka

moni - no uprimne - moc dobre to nevypada zial....nebudem ti pisat nejaku vatu, sama to nemam rada, ked ma niekto utesuje a pritom to nevypada dobre. ja to realisticky vidim, ze mala sanca tam este je, ale skor asi nie....ale mala este je

mate mrazakov? sa mi mari, ze ano

orsulka
10. máj 2010

ahojte...tak len pre info........
v sobotu som mala odber, a Stelcl vydoloval 8 vajok, ktoré sa nám nasledne aj oplodnili klasikou 🙂)))) velmi ma to potesilo, lebo pri normalnom IVF a množstvom hormonov som mavala 10 vajok.....a teraz že 8...skoro som z postele padla, ked to povedal 😀 😀 😀 inak som mala potom celkom dost velke bolesti a až som lutovala, že som si pri odchode nedal pichnut injekciu od bolesti....ale nakoniec som to zvladla aj doma bez liekov, radsej som ležala v klude....
dohodli sme PK....a vklad 13.5.

maciatko....držim palec....... 🙂 🙂

moni19
10. máj 2010

Mircalla, no veď práve. Tiež to nemám rada. Som realistka. Som s tým aj počítala, že to nevyjde hneď.
Horšie to bolo s manželom. Neutešoval on mňa, ale ja jeho.
Mrazákov máme 2. Ale neviem, či zvládnu rozmrazenie, keďže sú pomalší.

Orsulka gratulujem k vajkam. Pekný počet. Tak nech sa držia drobci. 🙂

takyna
10. máj 2010

Ahojte kočky, veru do tabulky chýba Tanitka s Adamkom to je naše prvé krásne Brnátko 🙂
A Zuzla tehotenstov , a Lenuska ocakavame , ze tiez buduce tehotensttvo 😵
Mircalka nemam kocik rozlozeny mame ho v skatuli zatial, ale urcite pridam fotecky neskor, inak vas je krasne faro tiez 😵
Moni veru asi skusite mrazacikov, neboj sa rozmrazia sa , dobry labak je ten Reprofit, drzim palce 😵
Dnes polihujem poctivo, lebo ma vcera krce brali do boku, uz aby bolo zajtra po gynekologickej kontrole 😝

mircalla
10. máj 2010

moni, mat mrazakov vzdy hreje na dusi, ja som z 5 pokusov mala len raz....ze to nemusite cele odznova.....a v akom stadiu ich zmrazovali? boli blastocysty?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre