Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

draacik
14. júl 2010

ahojte babenky, mam otazku, my sme boli na prvej konzultaciu v Reprofite, neviem ake mate diagnozy, je tu niekdo s azoo??viem, je na to zvlast diskusia, len ci nahodou a este lieky na stimulovanie ste si kupovali u nich alebo sa to da zohnat aj u nas v SR???diky 🙂

janula18
14. júl 2010

@draacik tu na koníku je téma Mám/nemám lieky na IVF a tam si môžeš zohnať lieky. Bud cez IP niekomu napíšeš kto má čo potrebuješ, alebo tam priamo napíšeš čo nemáš.

draacik
14. júl 2010

janula18 diky moc za radu, idem kuknut 🙂

callex
14. júl 2010

@anty ..parada..gratulujem. tak nech danielko pekne vydrzi tam kde ma byt.

anty
14. júl 2010

Diky moc holky, teď mně asi už čeká nakupovací manie. Hlavně kočárek pořád nějak nevím jaký, Mircallo poraď prosím.

modra
14. júl 2010

@callex aj mne sa to zda velmi skoro ale tak budem im verit ze vedia co robia. Lebo ja mavam ovulku tak na 16-17 den tak sa necham prekvapit 🙂

mircalla
14. júl 2010

jaj to je komplikovane
to hlavne zavisi od toho co hladas....ci trojkombinaciu (vanicka, sportak, vajicko) alebo len vanicku a potom sportak
ja mam trojkombinaciu, je v albume, objednala som cez internet, doprava zdarma, a mala som super zlavu z 660 euro na 370 euro
zavisi, ze ci byvas vo vacsom meste a budes vyuzivat aj MHD. niektore kociky su tazsie, masivnejsie, maju velke kolecka....je vyhoda, ze sa lahko tlacia v snehu, alebo v zlom terene, ale zase su dost masivne, tazke a nedaju sa az tak dobre zlozit. ja som z BA, dost casto vyuzivam MHD, hladala som preto daco odhlacene, dobre skladatene....jednoduche na ovladanie. kto byva na dedine a ma auto, tak asi uprednostni to prve.
tiez si daj pozor na rozmer vanicky, je isty standard, ale niektore su trochu mensie, ine vacsie
cize vsetko zavisi od tvojich poziadaviek
ale celkovo tu v SR sa asi neoplati kupovat kociky v obhode, ale objednat cez internet (rozne baby web stranky), treba hlavne sledovat akcie, ak chces usetrit. v obchode totiz maju len par modelov, vacsina je len v katalogu a su dost predrazene. ja som si svoj vybrala na zaklade prezentacie na internete a odporuceni kociek, v obchodoch som ho ani nevidela.
cez internet mozes dostat celkom slusnu zlavu.

shandy
14. júl 2010

ahojte dievcence 😵
@anty to je super spravicka, gratulujem 😵 😵 a krasne meno ste vybrali 😵
@draacik vitaj, ako ti pisala uz janula, lieky vies zohnat od bab ale mozes si ich kupit aj v R.
pekny den dievcence

takyna
14. júl 2010

Ahojte kočany 🙂
Som tu na skok, boli sme na ocnom s malou, ma infekciu v oku od narodenia, zase jej robili preplach, rucala riadne, a my s muzom s nou ☹ , a teraz pomrvkava asi budeme kojit.
Mircalka ku Neonatu, aj vam sa tak krci a neda vystet na pevno strecha na kociku?, inak uz nam zacinaju vrzgat kolieska na nom, a malu riadne hega, ked je bez zavinovacky v kociariku, iba teraz si vsimam a zistujem ake su neskutocne, rozbite chodniky po sidliskach, vratane ciest, neskutocne, 😕 , proste kocikovanie je riadny adrenalin, aj pre babo aj pre kocikujuceho 🙂
sietka proti hmyzu tam tiez chyba, to sme dokupovali zvlast
som zvedava co napise Zuzka ale zatial spokojnost s kocikom tak na 50%

@anty Gratulujem k chlapcekovi 🙂
babule vsetky na vas myslim, nestiham, ved to zistite vsetky, a pozdravujem vas 😵

takyna
14. júl 2010

a este na rychlo, odisli mi krize, tak som s valtaren naplastou na krizoch momentalne, dufam, ze ma nesekne 😝 🙂

zuzla80
14. júl 2010

Ahojte 😵 , ja len tak narýchlo využívam kedy Ninuška spinká.
Mrzia ma vašej neúspechy, ale isto to nevzdávajte, raz sa to podarí, len treba vydržať - veď viete akú ťažkú cestu sme mali my a už nám chrobáčik spinká v postielke. Je to ťažké, ale raz sa to musí podariť.
Lenik na teba stále myslím, ako sa vám s drobčekom darí. Ja veľmi verím a veľmi ti prajem, aby ste to tentokrát potiahli až do februára. Držkajte sa moja 😉
Mircalla tebe sa to už pomaličky blíži však, držím palce, nech všetko dobre dopadne.
Takynečka aj my sa trápime s očkom, neviem, či nás tiež nebude čakať výplach. Teraz nám ujo doki predpísal framikoin, zlepšilo sa to o málinko, ale vkuse nám očko kapravie a slzí. Vraj je to u detičiek bežné... Inak my sme s kočiarikom spokojný, jedine čo mi zatiaľ na ňom chýba je, že nemáme o čo pripevniť hrkalky, aj tá sieťka chýbala, ale inak kolieska nehrkajú, takže my zatiaľ spokojný na 90% 😉

Babulky pozdravujem všetky, držte sa a hlavne to nevzdávajte 😵

anty
14. júl 2010

taky, shandy díky za gratulace. mircallo já se nějak nemůžu pořád rozhodnout s tím kočárkem, ale pomalu se budu muset rozhoupat a vyrazit na nějaký kočárkovský nákup. Bydlíme na vesnici, dětskou doktorku mám za barákem, takže autobusem ani moc cestovat nebudu. svagrová od ségry prodává kočár sporťák, tak nevím, jestli ho mám vzít, jestli ho využiju.

falin
14. júl 2010

rebeca - no akosi sa ms nie a nie rozbehnut, vzdy pride aj skor a teraz strajkuje 😠 . Podbrusko citm a stale nic
Dakujem, aj ja ti drzim palce a aj vsetkym ostatnym stimulantkam, nech porovnavame pekne testiky

modra - pekny folik, tak ty to mas pekne rozbehnute. Drzim palceky. Aj ja chodim k Stelclovi 😉

shandy - udaje poslem v IP. Na pondelok prajem vsetko dobre, nech dr. spravne poradi co dalej

anty - srdecne blahozelam, krasne meno ste vybrali

lenka - drzim placeky aby bolo vsetko ok a videli ste krasne srdiecko (a) 😉

falin
14. júl 2010

@draacik - ahoj, lieky na cesky recept si mozes vybrat aj na Sk alebo skusit pozhanat cez net ako ti baby pisali

mircalla
14. júl 2010

taky, zuzli - mrzi ma, ze taketo problemiky, ale neni to nic vazne, ono pocasie tomu asi moc nepridava
ja k neonatu zatial neviem, kedze som ho nepouzivala, strieska sa mi zda ok, tiez som dokupovala sietku proti hmyzu, bol tam len prsiplast
my mame s taky trochu ine kolecka, tak mozne su ozaj lepsie tie terenaky
ja idem dnes s dokymu porodnikovi, ze ako to som mnou vypada. poslickovia sa uz ovdvtedy neozvali , tak uvidim, asi budem este zavreta

lenka20
14. júl 2010

ahojte kocky, takynka, zuzlicek - tak aj vase kocky sa trapia s ockami, aj diorkini chlapci maju to iste, ci je to tymi horucavami alebo co, predsa len to babatkovske ocko este nevie sa tak chranit, drzim palce nech sa cim skor drobci uzdravia 😉
anty - gratulujem ku krasnej spravicke ze cakate chlapceka, aj meno ste krasne vybrali, no a kocik u mna jednoznacny favorit stokke, ale to je skor do mesta myslim... inak neviem poradit, ale nieco urcite vyberiete pekneho a praktickeho 😵
mircal tak uvidime co dnes povie porodnik, ja uz som zvedava kedy budes rodit, ako to len rychlo preslo, len nedavno si cakala na vajka 😉 aspon mne sa to tak zda...
shandy koudak isto nieco s tebou vymysli 😉
pozdravujem vsetky, pekny dnik

mircalla
14. júl 2010

ahoj lenka, a o sebe si nenapisala...ako sa dari? ides teda na sono 20.7.?
inak rozmyslam, ze sa tu este diorik vobec ukaze....
ninocka tu tiez dlho nebola, dufam, ze sono bude ok
ja som bola u porodnika...@takyna - uz viem, co sa mala na mysli tym bolestivym krckom, ale dalo sa prezit...
no zatial som zavreta, takze porod by najblizsie dni nemal hrozit a sledujeme povodny plan s cisarskym.....
inak nic nove, kultivacia na streptokoka bola vcera negativna

modra
14. júl 2010

@falin dakujem snad to teraz vyjde... a co hovoris na Stelca? Mne sa zda super 😉

rebeca_1
14. júl 2010

Ahojte,

@falin este sa nerozbehla? Ty ozaj tusim cakas na mna. To vies, ked ju najviac cakas, nechodi..

Boze baby, to musi mat clovek pomaly vysoku skolu na vyber a kupu kocika. A teraz aj tie kadejake testovacky ohladom bezpecnosti... no hotova katastrofa!

@lenka20 Stokke ako inak )) Uz nech som aj ja tehulka a hned ho objednavam.
Ozaj Leni a ako to u teba vyzera? The tweens? To hcg sa mi zdalo hrozitansky vysoke. A ako sa citis? Zvladas tieto horucavy?

shandy
14. júl 2010

@takyna no chudiatko malicke, tie ocka, to je fakt teraz nejake caste. aj dievcina z inej temicky, jej malicka ma tieto problemy...asi to bude fakt tym teplom, ze tie bakterie maju asi viac prilezitosti sa mnozit. potvory....taky tak sa pekne lieckujte, nech si mozete uzivat ze ste uz takto spolu 🙂
@falin dakujem a testit si neskusala, co ked motyka nahodou vystrelila?
@mircalla tak super, ze idete podla planu a ze aspon u teba sa tie hnusoby nemnozia 🙂 . veru lenik nejako zabudla o sebe napisat. som zvedava aj ja, ja by som skocila este v piatok na uzv. by som do utorka asi nevydrzala...ufff. leni a spinenie prestalo?
@dior malym futbalistom nech sa ocka tiez chytro vyliecia a diorikovi nech daju trosku casu, aby nam sem aspon foto hodila, bo sme zvedave 🙂
inak moj kocikovsky favorit je bugaboo chameleon, ale tiez je cenovo myslim ako stokke a hlavne ako pises lenik ten stokke je skor do mesta, bugaboo je aj do zlych terenov 🙂 , jaaaj uz aby som aj ja riesila kocik 🙂

mircalla
14. júl 2010

aj ja si myslim, ze tie ocka su kvoli teplu....teda urcite tomu nepridava

rebeca_1
14. júl 2010

@shandy neboj, aj my budeme coskoro riesit kociky.
Ale my budeme uz asi riesit tie novsie kolekcie, kedze babatka k nam stale neprichadzaju....

shandy
14. júl 2010

Cakatelky na stimulku/KET
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
callex, 1x IVF GF neg., 1xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg., 1xIUI=?
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6. neg., čaká na hemato
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF jul
rikuska21, konzultacia 30.6.
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., dalsie soft IVF, KET? konzultacia 19.7.
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:
falin
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi, posledny mohykan, ET 14.6.2010, pozitivny TT 22.6., HCG 1414, USG 9.7.
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, kontrola?
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF, ET 29.6., krv 12.7.
.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky,TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Mircalla (38 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehu, caka chlapceka, TP: 08/2010
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Maj 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynDiv, krv 29.6. - HCG 76
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
Cavik
maticap.

shandy
14. júl 2010

rebeca_1 no uz aby to bolo 😅 😅 😅
ozaj, ktore cakatelky ste trpeli tou "chorobou", ze ste si kupovali babatkovske veci a neboli ste este tehu? 🙂

rebeca_1
14. júl 2010

@shandy no tak to som ja ))) Kupila som pre babatko len zopar malickosti pre potesenie a prinieslo mi to teda riadnu smolu ((((
Teraz uz nekupujem vobec nic ale vsetko mam vybrane a spisane, takze je nacase aby som uz bola konecne tehulka )))

shandy
14. júl 2010

rebeca_1 tak nic si z toho nerob, lebo ja som zatial odolavala a nekupila nic, ale efekt to ma rovnaky, tak len tolko, ze asi to odolavanie porusim, ked to aj tak nefunguje 😀 😀 , tak ale kocik si este kupovat nebudem.... 😝

nalala
14. júl 2010

Ahojte dievcata. Len som vam chcela oznamit (a tie nove v Reprofite povzbudit), ze dnes som bola u mojej gynekologicky a mala som tam odozvu srdiecka 🙂 Takto daleko som nikdy nebola 🙂
Ja som stimulovala len clostylbegytom, robili mi „IVF soft“ , mala som zrele len 2 vajicka, ale vyslo to hned na prvykrat.. Chodim k Machacovi a som mu strasne vdacna, ze ma presvedcil na IVF soft na zaciatok, aby som hned nemusela brat vysoke davky hormonov..
A este by som chcela odkazat vsetkym novym Slovenkam v Reprofite a tym ktore toto centrum zvazuju, ze nebudu lutovat!!! Ja som si toto centrum vybrala kvoli odporucaniam dievcat z tohto fora.. Dievcata ste fakt super, ze to tu udrziavate a davate nadej a rady vsetkym novym.. A som naozaj rada, ze som sa vďaka vam rozhodla pre Reprofit, lebo je to tu naozaj neporovnatelne lepsie ako na SR. Najma kvoli tej neuveritelne kludnej atmosfere, ktora tu panuje... Podla mna, to je to najdolezitejsie, co vsetky potrebujeme..
A este ten super vztah lekar a pacient - ze s nim mozete byt v neustalom mailovom alebo telefonickom kontakte. To je tiez pre nas klud hrozne dolezite. Potom nemame pocit, ze sme ako pokusne kraliky na beziacom pase (ja mam stale traumu z Iscare)
Orsulka a ostatne dievcata – este raz dakujem velmi pekne za rady.
A vsetkym novym strasne strasne strasne drzim palce!!!!!!!!

mircalla
14. júl 2010

@nalala tak parada, velka gratulacia k srdiecku

nalala
14. júl 2010

@mircalla dakujem velmi.. Som z toho tak happy, ze sa az bojim tesit sa, aby som to nezakrykla..
Ja tebe Mircalka strasne fandim. Ty si tu jedna z tych, ktore mi dodavali silu zacat to znovu riesit! Vzdy ked som si citala tvoje prispevky, tvoje skusenosti a rady, mala som pocit, ze nic v zivote neostane problemom, len sa k tomu treba postavit ako ku vyzve a zacat to riesit!
Velmi ti drzim palce, aby ste s babatkom mali krasny zivot a boli velmi stastni! Si to zaslusis!!!

mircalla
14. júl 2010

dakujem pekne, si mila.
teraz sa idem pokusit v tejto horucave zaspat, ach jaj 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre