Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

moni19
6. aug 2010

@shandy tak nech je silná, asi máš pravdu. Ja zas mávam silné, tak keď je nejaká akcia, tak som rada keď MS nemám. A na mykozy netrpím. Som ju mala asi 2x aj to po antibiotikách.

rebeca_1
6. aug 2010

@shandy ja tak isto, tiez 3-4 dni a uplne slabucke. Neboj, prelieci sa to!

@ninockaskv juj, to ta obdivujem bez cestovky. Aj vsetkych ostatnych, ja neviem moc po anglicky, ja by som sa bez cestovky nepustila nikde. Na Kanarskych som bola, tam je krasne. Vrelo doporucujem. Dokonca aj hotel Bahia Principe )))))

ninockaskv
6. aug 2010

@shandy, cyklus sa vraj da upravit akupunkturou.. som zachytila, ze ty chodis.. kamoska chodila, mala strasne dlhy cyklus, aj 40dnovy a sa jej to pekne upravilo ..

@rebeca_1 hotel pozriem na nete.. mne uz je uplne jedno kam pojdeme hlavne musime ist, minuly rok sme neboli, teraz tiez je to take na knap 😅

rebeca_1
6. aug 2010

@ninockaskv tiez by som si isla najskor pre mraziacikov aj ked do Gyn-fivu. KET trva par minut. Ty aj tak nepotrebujes pocuvat nejake bajky o tom, ze teraz sa to uz urcite podari.... Mas toho uz ozaj velmi vela za sebou....
To kratucke transferovanie mimiskov vydrzis a potom sups... rychlo domkov s nimi!!!!! A uz sa budes len tesit!!!!! )))))

Ved uvidis ako sa ty sama budes citit. Ked ti ale lekari davaju zelenu, nie je naco cakat )))) 3 mesiace sa daju, pol roka to je uz horsie.....

rebeca_1
6. aug 2010

Tiez cakam na dovolenku ako na spasenie. Chceme ist hned po ET v dalsom cykle. Uz som sa o tom bavila aj s Vitouskovou a povedala mi, ze mozeme odletiet kamkolvek okrem krajin, kde mi hrozi infekcia. Egypt a Tunisko hned vyradila. Navrhla nam Kanarske, len tak..... No my chceme ist na Kapverdy, trosku nizsie....
Tak dobre vyberte!!!!

ninockaskv
6. aug 2010

@rebeca_1 to je skvele, ze po ET.. to je uplne prisena doba, tie 2 tyzdne cakania na testy.. to mate super vymyslene.. tak som zvedava, kam sa vyberiete.. a kolki sa vratite 😵 😵

ja si teraz vymyslam vselijake aktivity,a by to rychlejsie preslo.. pozriem nejaky jazykovy kurz, chlapa hadam ukecam zase na nejake tancovanie.. s malym v brusku sme tancovali argentinske tango.. mozno si to zopakneme.. len treba nieco robit, precistit hlavu, neupinat sa na to.. aj tak bude ako ma byt a my sa s tym musime len zmierit.. vesmir sa nebude tocit, ako chceme my.. 😅

lenny71
6. aug 2010

ahojček shandy...no užívam užívam...ale taká som bola vyklepaná ked mi zvonil telefón že skoro som to ani nezdvihla 🙂 . a ja som mala tiež pred stimulkou mikózu a moja dokyna mi predpísala voláky krém do pošvy. Taká jednorázovka a bolo to super za dva dni bolo po...ale už si nespomeniem ako sa to volalo 😒 🙂

rebeca_1
6. aug 2010

@ninockaskv to mas pravdu ze tie dva tyzdne su hrozne. Ja som byvala doma pri vsetkych troch IVF som poctivo lezala. Len v ramci prekrvania maternice som sa postavila. Teraz chceme spravit zmenu. A Vitouskova vobec nebola proti, som rada.
Waw, tanec to je super a argentinske tango, no toto!!!! Ale mas pravdu, je lepsie ked sme niecim zamestnane!!!

ninockaskv
6. aug 2010

@rebeca_1 no nieco na tom bude, prvykrat som otehotnela a to som behala hore dole, okna som umyvala, vobec som to necakala, druhykrat som bola doma, lezala som a test bol negativny, tretikrat som behala kvoli svadbe a tiez sa zadarilo 😀

brita
6. aug 2010

@shandy Shandy, ten prednison mi dalo ako prevenciu, vraj tlmi autoimunne rakcie, cize aby maternica nevypudila embryo,a le ktovie, ako to je vlastne je.

Inak babky, mam nove spravicky, tak zase len narychlo: mame 6 jednotkovych embryi ( 4 bunkovce) a 2 nizsej kvality (maju dve bunky). Drzte palceky, zajtra volam zase. Pozdravujem vsetky babenky a dakujem za podporu.

rebeca_1
6. aug 2010

@ninockaskv asi to bude v tom prekrvovani maternice )))) Pockaj, este pride doba, ze budeme po ET robit aj brusaky...

rebeca_1
6. aug 2010

@brita paradicka )))) Dalej drzim palce!!!! Inak musia to byt strasne nervy....

orsulka
6. aug 2010

@brita super...držim palec !!!!! krasne cisla .-)))))

anty
6. aug 2010

Ahoj holky, zdravím vás po dlouhé době všem novým těhulkám ze srdce moc gratuluji a Mircallce chci vzkázat, že Filipek je nádherné miminko. Já jsem byla dneska na vyšetření těhu cukrovky a naštěstí se nepotvrdila, ale řeknu Vám, že jsem se musela hodně překonávat, abych ten sladký blivajz dostala všecek do sebe. Byla tam se mnou ještě jedna holčina a ta sebou měla vodu, že se to prý můžu trochou vody zapít, takže jsem si ji ještě doběhla koupit. Sestřička na mně počkala a pak nám řekla, že během 10 min to musíme všechno vypít, no na hladný žaludek nic moc teda. Jsem ráda, že to mám za sebou. Teď už jenom samé pozitiva porod atd. 😀 😀 😀 Všechny se opatrujte

shandy
6. aug 2010

jej vy ste toho popisali, kym som prisla z obeda 😀
baby ja cestovanie radsej bez cestovky. to je uplny rozdiel 🙂 🙂 🙂 , kedy som este ako single chodila na babske dovolenky s cestovkou, ale uz vtedy som tuzila po inom. je to neporovnatelne...hlavne, ak chce clovek spoznavat domacich, zvyky, krajinu...
my sme tiez boli na tenerife ale nechytili sme dobre pocko, inak bolo super 😵 , ale to sme boli v zime...
@ninockaskv no vacsinou tie naknap dovolenky byvaju najlepsie. ja som tiez ubytko nasla az dnes a zajtra ideme 🙂 . s tym cakanim, no ja som niekde pocula, ze by si mala oddychovat aspon tak dlho, ako si bola tehotna a to sa mi celkom pozdava 🙂 .
@rebeca_1 aj ja mam naplanovanu dovolenku po ET, presne kvoli tomu, ze to strasne pomaly ubieha 🙂 . inak som niekde na nete citala, ze co robit a nerobit po ET a tam bolo, ze nerob nic, co by si si potom vycitala, ak by to nevyslo...tak ja sa budem asi tymto riadit 😵
@lenny71 ja by som bola tiez vyklepana, ale tak dolezity je vysledok 😵 😵 😵 . tento canesten je tiez taka jednorazovka aj mycosyst. tak hadam zaberu.
@brita perfektne sa drzia drobcekovci, tak v pondelok drzim palce na ET 😵 😵 😵 . na autoimunitne veci je dobry ten prednison. mne ho dokonca aj geneticka odporucala, ked som jej hovorila o stitke.

shandy
6. aug 2010

@anty dievca, super spravicky 🙂 , hlavne ze to dobre dopadlo a mozete bastit sladkosti a ste zdravi 😵 , krasne cisielko anty, ze 27 😅 😅

rebeca_1
6. aug 2010

@anty tak asi to najneprijemnejsie vysetrenie mas uz za sebou a chvalabohu s dobrymi vysledkami. Super! Velmi sa mi paci ta veta v tvojom pase... a mozeme dalej bastit sladke )))))
@shandy ano po ET to chce asi klud, tazko povedat co by bolo pre nas najlepsie. Asi aj tak na kazdu nieco ine zabera. Pozri na Ninockaskv, pulirovala okna a tehulka bola )))))
No nevadi, ved pri mori nas budu obskakovat )))))

shandy
6. aug 2010

@rebeca_1 no prave ze ja som ten klud velmi nemala. Bola som doma iba v den ET, este aj to si drahy zavolal navstevu, ktorej sa nejako nechcelo ist domov tak odchadzali po polnoci 😀 . Tak som makala o sto dvesto, este som aj tazke dvihala, lebo svokor v nemocke nechal tazku tasku a bol po operacii, tak som to musela odtial odniest...no nedalo sa tomu vyhnut + som mala par dni zvysenu teplotu, tak asi to nebola dobra kombinacia 🙂 , teraz budem v kliiidku, ziadny stresik, hajde dovolenka 😀 . ale keby som bola sama doma, tak by ma asi mrle zozrali 😀
my nepojdeme k moru, ale aj tak bude dobre dufam 😵 😵

rebeca_1
6. aug 2010

@shandy no vidis, ja som vzdy poctivo oddychovala a aj tak nebol ani naznak hcg. Je to asi zbytocne. Tentokrat to porusim trosku, len aby sme sa zase dostali v dalsom cykle aspon k ET....

shandy
6. aug 2010

@rebeca_1 ved prave, ja myslim, ze ked to ma prist, tak to pride a kludne mozes aj zo skrine skakat, tak sa to udrzi 😵 😵 😵

rebeca_1
6. aug 2010

@shandy ty budes mat teraz treti softik?
Mne hovorila Vitouskova ze vyskusame take tri softiky a potom by sme presli do klasiky IVF.
Take nejake su zvyky v Reprofite, nevies ako to tam chodi? Ja sa totis hrozne bojim toho OHSS, radsej by som chodila donemoty na softiky.... Ale jasne, budem sa riadit odbornikmi. Co navrhnu, do toho pojdem.

shandy
6. aug 2010

@rebeca_1 hej treti, ale ja som mala len jeden transfer, lebo prvykrat neboli vajka a mam este tych dvoch mrazacikov. ale tiez som si interne povedala, ze toto je moj posledny soft, ze potom uz klasika 🙂 . Mne tak Koudy hned na prvej konzultacii povedal, ze vyskusame teda jeden - dva softy a ked nic, tak riadne. ale aj to sme ho ukecali, pretoze inak chcel ist hned do riadneho IVF-ka...tak ale zas ked si clovek narata kolko tych softov je, tak to hadam vyda aj na riadne IVF...tak ja myslim, ze by ta kontrolovali, co sa OHSS tyka...ja by som potom dala robit aj PiGD asi pri riadnom, ak by bolo dost embrijok. kedze ta nasa morfologia 0%. este uvidim aj ako dopadne genetika. ale tento rok uz nechcem nic, maximalne by som skusila este KET-ik ale to je asi tak vsetko 🙂

rebeca_1
6. aug 2010

@shandy PiGD nepoznam. To je nieco zo spermiami? Moj manzel mal vzdy spermiogram v poriadku, tak asi preto mi to nic nehovori. Ci?
Neviem, bojim sa toho OHSS. Strasne som si vytrpela pri nom. Ale viem, ze v Brne je aj nonstop linka. Aspon ze po telefone poradia a nasmeruju ked bude treba. Ja som minuly rok prisla do nemocnice v hodine dvanastej, tak som vyzerala.... Ked bude treba, tak pojdem aj doklasiky. Je mi to jedno, len nech uz mam aj ja babatko ))))
Dobre si si to vymyslela, treti softik, snehuliacikovia a az potom niekdy na buduci rok IVF klasika.

rebeca_1
6. aug 2010

@shandy mne sa nieco zda, ze ten druhy vyzeral velmi dobre, vsak? Z neho mas aj snehuliacikov, ze?

shandy
6. aug 2010

@rebeka_1 to je ta predimplantacna genetika, robi sa z emrijok, zoberu im tusim 1 - 2 bunky a skumaju pravdepodobnost vyvojovych vad a pod., tym sa vyselektuju len zdrave (teda zdrave ako zdrave, ziadna metoda nie je stopercentna, ze ano) a tie sa potom vkladaju.
Presne tak, myslim, ze v Brne si na to daju speci pozor, aby si si to nezopakovala. Okrem toho, ak si spominam, teraz budes pichat aj heparin nie? tak co viem, aj ten sa dava pri OHSS, tak aspon ten uz budes mat preventivne.
veru tak, len nech uz to je 🙂 🙂 🙂

shandy
6. aug 2010

@rebeca_1 no ano vyzeral, ale co z toho, ze? 😔 🙄 , ked je vysledok aky je...ano z nehu su mrazaciky , ale su horsej kvality 2/3, takze neviem ci sa vobec rozmrazia, Koudy hovoril, ze je tam tak 25% uspesnost...hmm

rebeca_1
6. aug 2010

@shandy to sa odoberaju bunky embryjkam? To som nevedela. Tak mozno aj nam to navrhnu ale co ked ja som nikdy nemala vyssi pocet vajicok ako 7-8, aj z toho 6-7 zrelych.
Hej, hej budem pichat fraxik. To je aj proti OHSS. Mne Vitula dala tie lieky na cukrovku a tym, ze sa dorovnavaju hladiny.
Ja by som mala mat vysledky z genetiky 9.8. v pondelok. To bude presne 6 tyzdnov, tak tam budem hned volat, ci na nas nahodou nezabudli. ))))) Povedali nam, ze vysledky budu za 4-6 tyzdnov.
Shandik, mozno este drobcekovia pekne zabojuju. Mozno budes milo prekvapena ))))

shandy
6. aug 2010

@rebeca_1 tak super, vidis, ze prevencia uz je 🙂 , tak drzim palciska na genetiku. ja mam az zaciatkom septembra vysledky. povedali ze tyzdne, tak dufam, ze dodrzia 🙂 . kde si bola ty na genetike? na americkom?
rebi je to mozne, ze zabojuju, ale radsej sa pripravim na najhorsie a budem dufat v lepsie 🙂 , ako pises, nechame sa prekvapkat 😀

rebeca_1
6. aug 2010

@shandy dakujem, Pinter z Ferti mi povedal, ze na 98% tam nic nenajdu ale teta geneticka mi povedala, ze nieco sa tam najst moze, kedze pracujem s chemiou. Tak sama som zvedava.
My sme boli na Kramaroch, dostala som tam najrychlejsi termin ale tym ze su dovolenky, tak to asi trva a trva. A tehulky su uprednostnovane, to je jasne....
Jasne, radsej nove a kvalitnejsie mimisky! Ale to si musite samozrejme Vy rozhodnut... Ja len tak, ze mozno by zabojovali )))))

Priviezli nam sedacku na terasku, tak sa vytesujem )))))

shandy
6. aug 2010

@rebeca_1 to aj mne povedal Koudy, ze na 98% nic 😀 😀 , ale sakra ja som vzdy v tychto pripadoch v tych dvoch zvysnych percentach 😀
to ja som na kramaroch dostala najneskorsi termin. dali mi az na 24.9. a co som bola v zeleznicnej, tak 2.8. tak to je riadny rozdiel 😔 ...
ale ved ja ich nezavrhujem nasich mrazacikov. ale chceli sme zmaknut ak by nevysiel KET este posledny soft v tomto roku a moj drahy inokedy ako tento mesiac nemoze uz kvoli praci. tak preto sme to takto poriesili 😉
supeeeeer, aj ja chceem 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre