Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zlatanka30
30. sep 2010

ahojte viete mi niekto povedat ako je to s PREDLZENOU KULTIVACOIU v Brne.

shandy
30. sep 2010

@brita Brituska podla mna by ta znovu museli skontrolovat ci tam nieco nezostalo a ak hej, tak docistit nejako. Inak co sa adopcie tyka, ja som za ako poslednu moznost. ako pises Britus ja by som volila aspon polovicne vlastne dieta a az keby to neslo tak adopcia....alebo mozno darovane vajka aj spermosky (len neviem ci tato moznost existuje 😅 ).
Brituska slubujem, ze sa posnazim mysliet pozitivne 😵 😵 😵 😵 😵 . Vies co popravde sa nad tym ani nezamyslam, mam toho teraz tolko, ze neviem co skor 😀 . samozrejme ze sa budeme povzbudzovat a podporovat jedna druhu navzajom. 🙂 🙂
@callex no to mi ponukala aj kamoska, ze mi posunie jej muza 😀 😀 😕 🙄 . uz len po tom teda tuzim 😀 .

falin
30. sep 2010

shandik - dakujem, budem tomu verit 😵

falin
30. sep 2010

baby na kolky den cyklu ste isli na OPU pri stimulke clostylom???

brita
30. sep 2010

@shandy Ahoj shandik, dnes som si pisala so Stelclom a on mi napisal, ze hcg musi klesnut pod 5, najlepsie pod 1. Tak uvidime na buduci piatok, kedy mi budu brat krv u mojho gyndosa. Snad to bude v poriadku. Ja uz inak dnes Stelcla nahanam, ze nech nam da novy termin na darkynu hned po novom roku. 😀 😀 😀 Ja mam taku povahu, ze musim vidiet, ze sa nieco deje, lebo inak by som sa zblaznila. Ked mi da termin, tak budem kludnejsia, ze vtedy a vtedy sa opat ide do toho a ze je opat nadej na uspech. 😉

@callex Jooj, moja, ten tvoj byvaly je riadna podsivka. 😉 Viem, o com hovoris. Ja som raz stretla svojho davno byvaleho a pytal sa ma, preco nemam deti (to vies, bola som "nadsena" z tejto otazky), tak som mu povedala, ze proste nemame, nepovedala som mu podrobnosti. A on hned na to pohotovo, ze to urcite ma manzel nekvalitne spermie a ze to pomoze len zmena partnera a tak... tak som utekala kade lahsie a som rada, ze som mu fakt nic viac nepovedala. Normalne sa ma to dotklo a teraz, ked ho stretnem, tak len ahoj a ani sa pri nom nezastavim.No jemu je hej, ked tej svojej urobil decko ani nevie ako a potom si ju musel zobrat....

esther03
30. sep 2010

@falin ja som mala OPU na 13DC pri clostile 😉 Zalezi ko ti rastu foliky 🙂

anty
30. sep 2010

Ahoj holky, po dlouhé době se ozýváme ještě pohromadě i s prckem snad ještě dlouho. Dneska Jsem byla na kontrole u dr. a všechno je v poho až na ten můj tlak, který mně trápí od začátku. Bojim bojim, že budu muset rodit císařem i když doktor nic takového zatím nevyslovil. Všem Vám tady přeji hodně štěstíčka v složitém boji o miminko, ale věřte mi, že všechny se tady jednou dočkáte. A hlavně Reprofit je jednička nemá konkurenci.

danutta
30. sep 2010

@falin ja som mala OPU na 12DC.Ale naozaj zalezi ako Ti rastu foliky. 😅 Pozdravujem Vas vsetky,a prajem pekny vecer 🙂 🙂 🙂

olympia
30. sep 2010

@brita neboj sa dopredu, s najväčšou pravdepodobnosťou to klesne. Ale aj keby nie, dá sa to aj s liekmi riešiť, nové čistenie je ozaj krajné riešenie, nato teraz ani nemysli. (Ja som mala v jednom takomto prípade po týždni ešte cez 3000 hcg, dr. mi vyvolal medikamentózne MS a potom to už bolo ok.)
@zlatanka30 a čo konkrétne ohľadom PK ťa zaujíma?

zuzla80
1. okt 2010

@falin OPU zvykne byť okolo toho 12-14DC, my sme mali raz na 12DC a dvakrát tuším na 13DC. Všetko závisí od folíkov, na tej prvej kontrole ti už povedia termín kedy OPU bude, takže sa vieš zariadiť. Snažíte sa zosúladiť s mužíkom 😉 ?

shandy
1. okt 2010

ahojte dievcence 😵 ,
@brita Brituska, ja by som v tvojej situacii planovala rovnako a to cim skor, tiez nemam rada len tak sediet so zalozenymi rukami a vyckavat. najlepsie ked sa nieco deje alebo aspon planuje 😀 😀 . Britus potom daj vediet terminik novy. Drzim palce nech HCG klesne a ziadne docistovanie byt nemusi...
@anty super anty, drzim palce, nech to nemusi byt cisarsky 🙂 a este sa pekne drzte pokope 😉
ja som inak dnes zostala doma. vcera som mala zvysenu teplotu a zacalo ma boliet hrdlo, tak dnes vegetim...pekny den vsetkym 🙂

brita
1. okt 2010

Ahojte babenky,
@olympia To som veru nevedela, ze sa to da riesit napr. vyvolanim MS. 😕 Inak mna vcera bolelo v nohach, akoby som mala dostat MS, ale samozrejme nic neprislo, ved to by aj bolo nejako skoro, lebo dnes som iba 6. den po cisteni.

@shandy Shandik, ty pekne sup do postielky, lebo teraz nemozes ani brat ziadne lieky na to hrdlo. Urob si dobru kuraciu polievku, normalne je dokazane, ze je to velmi dobry liek na zacinajucu chripku alebo virozu. A teply cajik s medom. Hlavne nebehaj po vonku. 😎 Si na PN? Inak dnes mi Stelcl napisal, ze akonahle sa mu uvolni nejaky termin na darkynu, hned mi da vediet a prideli mi ho. 😀 Tak som rada, lebo isto je velky zaujem a treba veci riesit dopredu. Aj som sa ho pytala, kolko nam este zostalo zamrazenych muzikovych spermii, ze vraj dokonca az na 4-5 cyklov mame zasoby 😉 Tak fajn, lebo takto by sme isli uz len rovno na ET. 😉 Aspon som zase trochu kludnejsia, nech to pomaly odsypava 😵
Pozdravujem vsetky babulky. 😉

rienok
2. okt 2010

ahojte dievčatá.
Prišla som si pre radu... som po 4. IVF-ku ... neúspešne. Snažila som sa prečítať čo najviac príspevkov, aj keď všetky sa mi nepodarilo. Rozmýšľame nad Reprofitom v Brne... viaceré popisujete nadšenie z tohto centra. Chcem sa spýtať, či od Vás pýtali predchádzajúcu dokumentáciu a či Vám robili aj nejaké doplňujúce vyšetrenia a ešte či by ste mi odporučili nejakého konkrétneho doktora, ku ktorému mám ísť na konzultáciu.
Je tu niekto ex- Gynfiv?

rienok
2. okt 2010

@callex teraz si v RF? aky mas dalsi postup?

brita
2. okt 2010

@rienok Ahoj,ja som v Reprofite velmi spokojna, aj ked teraz nam ten cyklus zial nevysiel, resp. som mala missed abort. Odporucam DR. Stelcla, je to uzasny clovek a skutocne profesional. Predchadzajucu dokuemntaciu amt nemusis, ale ked ju mas a donesies ju, samozrejme je to len vyhodou. neviem, ake vysetrenia vam budu robit, to zavisi od vasej situacie, neviem, ake mate daignozy, ako je na tom manzelik so spermijkami a aky je tvoj stav. Ja som tam bola na IVF s darovanymi vajickami, mne vysetrenia nerobili, lebo som tam prisla uz s tym, ze presne viem, co mi je a co teda potrebujem. Manzelikovi brali krv, ale to len preto, lebo jeho spermijky sme tam dali zamrazit, aby sme nemuseli tolko do Brna behat. Potesujuce bolo, ze sa mu velmi zlepsil spermiogram a to sme nic preto nerobili. Tak sa kludne pytaj, radi ti poradime. 😉 😉 😉 😉

modra
2. okt 2010

@rienok najlepsie bude ak si donesies vsetku dokumentaciu tak usetris podla mna vela peniazkov za ich vysetrenia..
A nezistovali ze preco sa vam nedari?
Inak tiez odporucam Stelca je super aj ked vyzera na 1 pohlad take ucho mlade ale inak je super... Ja som ex gynfiv 🙂

rienok
3. okt 2010

@brita
@modra ďakujem za radu. Pred 2 rokmi mi vybrali obidva vajcovody... inak sme vraj OK. Ale... uz mam za sebou 4 IVF a ani jedno embryo sa neuchytilo. Ešte máme taký proglém, že slabo reagujem ... mám tak 2 - 3 vajíčka (raz som ich mala 5 a PK a aj tak nic). Manžel má výborný spermiogram -vajíčka sa nám oplodňujú prirodzeným spôsobom, genetické vyšetrenia sú v poriadku, hematologické vyšetrenia sú tiež OK,. Mam ale také podozrenie, že môže byť problém v imunite...bohužiaľ som sa to musela dozvedieť tu na koníkovi. A ešte mi vadí, že mám protokoly ako cez kopírak.... začala som mať pocit, že sa mnou nezaoberajú. Áno poviete, si že načo som až 4 x bola Gynfive, ale vravela som si, že su to odborníci a spravia pre mňa to najlepšie. Bohužiaľ teraz, keď som sa trošku pohrabala tu na koníkovi som zistila, že asi ešte neeliminovali všetky problémy a zbytočne ma nechali absolvovať minimálne tie 2 posledné pokusy.
Takže som začala hľadať centrum, kde budú ku mne pristupovať individuálne, budú hľadať všetky príčiny a nasadia príslušnú liečbu. Naviac v mojom veku (38 rokov) už nemám veľa priestoru na čakanie. Nie som nešťastná, skôr nahnevaná a mám teraz pocit, že pre nich je dôležitý výsledok ale úkony. tak napríklad, pri prvých 3. IVF -kách hradených z poisťovne mi zakaždým odporúčali zonáhlny hatching (€ 150,00 každý) a pri tom poslednom ho už nebolo treba? Zaujímavé, že mi ho odporúčali už vdeň odberu ... no možno teraz už im pripisujem všetko možné, ale asi každá by tak rozmýšľala.
Prajem vám už len úspešné pokusy nech sa sny čoskoro stanú realitou.

kvakuska
3. okt 2010

@rienok v Reprofitu asistovaný hatching běžně nedělají a ještě ho spíš člověku vymluví, vysvětloval mi to doktor tak, že při ICSI se vpíchnutím spermie už obal toho vajíčka dostatečně naruší, není tedy potřeba ho za pár dní narušovat znovu 😉 ... zkus konzultaci a sama uvidíš jestli se ti Reprofit bude zamlouvat 🙂

rienok
3. okt 2010

@kvakuska no my nepotrebujeme ICSI, takže možno to bolo potrebné. Len teraz už človek naozaj všetko vidí z iného uhla 😒 ale určite skúsim ten Reprofit, počula som o ňom veľa dobrého 🙂

savia
3. okt 2010

ahojte,
konečne sa nám prerezal PRVÝ zúbok, tešííme sa 🙂 🙂 🙂

rienok
3. okt 2010

@savia blahoželám 🙂 nech tie ďalšie vyjdú čo najľahšie

modra
3. okt 2010

@rienok tak to mas pravdu v gynfive sa vobec nezaujimaju v com mas problem im ide o to ahaa mas kolko rokov tak budeme zakazdym bez nejakych vysetreni posielat na IVF..Samozrejme ak nemas vajcovody je to jedina sanca ale urcite by som si spravila vsetky mozne aj nemozne vysetrenia..sa divim ze ta ani svoj gynekolog po tolkych IVF neposlal na nejake dalsie vysetrenia.. napr. hematologiu a pod..

olympia
3. okt 2010

@rienok ja vrelo odporúčam RF, a to nielen preto, že tam sa mi podarilo otehotnieť, veď to tiež nevyšlo na prvý pokus. Ale celkový pocit z tohto centra, individuálny prístup, ochota a podpora lekárov aj celého zdravotného personálu atď., to všetko tiež zohráva svoju úlohu - nie je to len o pichaní injekcií, to všetky vieme. Držím ti palce! 😉

modra
4. okt 2010

Baby porad te mi 🙂 ktora zostala po otehotneni doma a nesla uz do prace a co ste doma robili? Ja som doma 3 dni a uz ma poraza... to je hrozne..

falin
4. okt 2010

babulky, dakujem vam za odpovede
@zuzla80 - ano snazime sa zosuladit 😉 , mm ma dolezite rokovanie vo firme a ja nechcem posuvat Brno zas o mesiac. Tak len pocitam a pocitam ako to bude vychadzat. Asi mi uz z toho trosku hrabka 😀 . Ale ms sa zatial nerozbehla a to je fajn, nech len este vydrzi
Ako sa mate s Ninockou?

pekny dnik vsetkym

falin
4. okt 2010

@shandy - tak pekne vegetuj a dufam ze ti prechladnutie rychlo prejde

@brita - drzim palceky aby bolo darcovske vajko cim skor 😉

@rienok - ja v RF zatial iba zacinam, bola som na konzultacii a chystam sa na soft. Predtym som mala 3 ivf v Iscari.
Chodim k Stelclovi a som s pristupom spokojna.
Dokumentaciu nevyzaduju, ale ked mas je to plus, maju sa od coho odrazit. Alebo si aspon priprav kedy si mala stimulky, ake protokoly si mala a kolko a coho si si pichala. Plus vysledky z vysetreni (hemato, genetika)

@modra - budes doma cele tehu alebo iba zo zaciatku? Odpovedat ti vsak neviem, ja som chodila do prace cele tehu.

callex
4. okt 2010

@modra ja by som vysivala 🙂 upratovala si v sanonoch, dokoncila svadobny album po 2rokoch, tvorila veci servitkovou technikou, dlho rano spinkala, pokukala nejake tie serialy, citala..a mozno by som sa dokopala aj k anglictine. 🙂

modra
4. okt 2010

@falin asi ano asi cele tehu.. ja to mam komplikovane tym ze robim na zivost a ked raz poviem ze nepridem tak si najdu nahradu...

@callex no zacala som chodit na vysku ale mam z nej viac nervi ako osohu zatial.. A neviem sa na nic sustredit doma lebo myslim len na to ako nespravim skusku.. otrasne ja viem.. ale co mam robit..

callex
4. okt 2010

@modra noo len pozor na ten stres..to sa babetku nemusi pacit.

modra
4. okt 2010

@callex no vsak to ja neviem teraz co mam robit :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre