Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
14. okt 2014

@crazybabenka 😒 tak to je teda zaujimave ja som myslela ze pri PCO reaguju vzdy tak bujaro ako umna 😝
ale neboj sa urcite sa to raz podari , chce to len trpezlivost a pevne nervy + prachy 😔

crazybabenka
14. okt 2014

@ludinka no veď to.....že trpezlivosť u mňa už skoro na nule......prasiatka tiež kvíkajú s posledného ....a výsledok žiadny 😝 😝 sme sa rozhodli s mm ....že ak sa do štvrtku nerozbehnú.....čo si myslím že nie.....tak to skúsime ešte raz z vyššou dávkou....a už to necháme tak.......máme pre koho žiť.....mám krásnu úžasnú dcérku......bolo by to iné....keby som dieťatko nemala

buba08
14. okt 2014

@crazybabenka aj ti docent niečo konkrétne navrhol? ci zatiaľ čakať do štvrtka na ďalšiu folikulometriu asi, že? Držím palce.

buba08
14. okt 2014

@crazybabenka ja mám tiez PCO a tiez som vždy dobre zareagovala na stimulku, niekedy až moc a skončilo to silným OHSS

ludinka
14. okt 2014

@crazybabenka ono je narocne vsetko na psychiku 😝 ked clovek nevladze, treba si odychnut, ale na vzdavanie je u teba este priskoro 😉

sona_fit
14. okt 2014

@araselis Ahoj, ďakujem že si napísala, ja som tiež včera bola u dr. Draculovej a som sa pýtala, kam by mi odporucila ist na imunologiu a ze jednoznacne Praha. V Brne mi tiez odporucili Prahu, aj môj gynekolog napriek tomu ze som z NR.
Velmi som váhala, dievčatá písali ze su s NR spokojne, aspon som teraz kludna a stotoznena s tou Prahou.
Dobre ze si napisala aj koli ostatnym dievčatam fajn informacia o tych odberoch.
Este raz dakujem. 🙂

crazybabenka
14. okt 2014

@ludinka
@buba08 veď to....že sú baby aj s horšími výsledkami ako ja....a krásne idú stimulkou.....ako prvý krát som to brala "športovo" .....ale prisám vačku včera ma opustil všetok optimizmus a vyrevala som sa ako tur ☹

@buba08 nie....nedovolí si "kafrať" do práce kolegov.....vysvetlil mi ......čo môže byť príčina.....hlavne vydržať a nevzdávať......dohodli sme sa na štvrtku.....a že mi je kedykoľvek k dispozícii....dokonca ani tých 5 e nezobral....zlatý....že mám veľa výdavkov s liekami......bol zlatý ako sa snažil ma povzbudiť.....ale ja sa s ním poznám xy rokov.....ešte keď mal ordináciu v RK.....som s ním robila rozhovor o neplodnosti ešte keď som robila v jednej regionálnej telke 😀

crazybabenka
14. okt 2014

@buba08 a ty si mala aké dávky a čoho

buba08
14. okt 2014

@sona_fit ja keď som bola v Prahe u dr. Maďara, tak mi sám dr. Maďar povedal, že u nás sa to robí v NR a zároveň dodal, že pani doktorka sa bola u nich učiť a že ešte občas vola a radi sa s ním, ja osobne tiez preferuje Prahu

evadek
14. okt 2014

@araselis ahoj...mozem sa spytat aky si mala problem, ze si brala tieto veci?...a otehotnela si hned?...ci ivf?

lemoni86
14. okt 2014

ahojte baby, takze dnes som bola na tej folikulometrii, no a mam trocha obavy... doktorka mi vravela ze moje vajecniky su az prestimulovane je ich tam folkov viac a su velke.. tiez vravela ze mam nizko sliznicu, spominala nieco 0,.. 😒 vobec sa mi to nepaci , bojim sa ze to bude OHSS:( som nervozna dost a ani mi nezdvihaju v reprofite a marcel neodpisuje od rana... och.. ☹ dnes rano som si pichla uz 8mu inj...a baby od ktoreho dna ste si pichali orgalutran alebo cetrotide.. ? mne stelcl predpisal 3 inj. :/

araselis
14. okt 2014

@evadek ahoj🙂 ja som 4 roky skusala IVF v BA- Ferticent a Iscare kde mi tvrdili, ze mi nedozrievaju vajicka, ze muz ma zly spermiogram, ze mam endometriozu, proste stale mi povedali nieco preco to nejde...ked mi v Iscare vlozili 5 bunkove embrio na 4 den, tak som pochopila, ze to tam naozaj nema zmysel skusat a tak som to vymenila za Brno, kde pocas 1 roka sa mi podarilo 3x otehotniet, no 2x to skoncilo MA a na zaklade toho mi odporucili dat si urobit imuno u Malickovej, kde mi zistili, ze vytvaram protilatky voci embriu a teraz som v 5 mesiaci vdaka medrolu a clexanu🙂)

ludinka
14. okt 2014

@lemoni86 volaj na recepciu ved hadam ti to tam musia zdvihnut, nespoliehaj sa na email, lebo to ani stelcl nema rad v takychto pripadoch....

lemoni86
14. okt 2014

@ludinka uz som sa konecne dovolala na treti krat... tak si vsetko sestricka zaznacila.. teraz len cakat 😒

evadek
14. okt 2014

@araselis dala si mi velku nadej..dakujem..ja mam protilatky na embryo..a zvysene c&tokiny ( robia protilatky na embryo,alebo sakor nedovolia uhniezdit...)

Beriem 8 mg medrolu...a dufam,ze mi to pomoze...a clexane si odkedy brala?...
A medrol kolko mg?

mircalla
14. okt 2014

Baby mam taku trapnu otazku - moze stres nepriaznivo ovplyvnovat rast sliznice maternice? Nesmejte sa🙂

lienka_1
14. okt 2014

@mircalla Nikto sa nesmeje 😀 😀 😀 Myslim, ze je nas tu ceeeeele forum zien s podobnymi otazkami 😉 . A podla mna to bude individualne. Ked si v strese aj hladina hormonov v tele je ina ako ked si v pohode. Takže podla mna to maly vplyv moze mat.

ludinka
14. okt 2014

@lemoni86 neboj sa, teraz sa ti urcite ozve bud na mail alebo telefonicky 😉

buba08
14. okt 2014

@crazybabenka ja som to mala rôzne, gonal 150 j a vytvorených 19 oocytov a z toho brutálny OHSS, inokedy 125 j puregon 7 oocytov, aj nativ som mala a 1 oocyt, takze rôzne

buba08
14. okt 2014

@lemoni86 áno určite sa ozve, ja som raz volala do RF, nedalo sa to riešiť mailom, lebo to bolo súrne a do 15 min mi Koudelka zavolal späť

buba08
14. okt 2014

@lemoni86 ja som raz pichala orgalutran na 8 DC, 9. DC pregnyl, 10. DC pauza a 11 DC odber

sona_fit
14. okt 2014

@araselis Prosím Ťa, ešte mám na teba otázočku. Robila Ti doktorka Malíčková aj základný rozbor, t.j. NK bunky a tak? Alebo si to mám dať urobiť ešte u svojej dr.
Ďakujem

tinkatinulka
14. okt 2014

Ahojte korčule nepotrebujete nahodou menopur? kuka tu na mna a akurát ma deprimuje..

lemoni86
14. okt 2014

@ludinka ozvala sa sestricka, ze uz mu dala tie vysledky, takze teraz cakam ze stelcl sa ozve..

lemoni86
14. okt 2014

@buba08 tak dufam ze to este stiham pichnut :/ ale sestricka sa tvarila v pohode.. tak asi je to vsetko ok

crazybabenka
14. okt 2014

@buba08 vidíš a ja 175j puregonu a nič.....no ešte jeden pokus a dosť......asi budem jediná, čo im v Brne pokazí štatistiky

tinkatinulka
14. okt 2014

@crazybabenka nie si jediná oni sa venuju hlavne kompplikovaným prípadom..neskusala si na PCO metformin?

crazybabenka
14. okt 2014

@tinkatinulka brala som ho rok a nič .....Marcel povedal....že ho môžem aj nemusím brať

araselis
14. okt 2014

@evadek ja som brala 16mg 2 tyzdne este pred stimulkou, potom 12mg mesiac, 8mg az postupne sa mi to znizilo na 2mg co som vysadila v 16 tyzdni. clexane mam 0,4 od ET a ten budem mat az do konca, uvidime ake bude vysledky z krvi tych kazdych 6 tyzdnov. ale takto mi to nastavila podla mojich vysledkov. pevne verim, ze aj tebe ten medrol pomoze, aj ked ma hnusnu chut, ani si nevies predstavit ako rada a s akou chutou som si ho davala kazde rano, ked som zistila, ze som tehula a moze mi pomoct🙂

ludinka
14. okt 2014

@crazybabenka a ty mavas normalne ovulku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre