Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
8. okt 2013

@horlenka dakujem za radu a nevies nahodou ze ked mam vo Februari 2roky odrobene v kuse a budem na PN mam potom narok aspon na podporu?

bergalm
8. okt 2013

@schatje6 dakujem

bergalm
8. okt 2013

baby inac toto su prve testy pozitivne ktore mame predtym sme mali len z krvi vysledok

horlenka
8. okt 2013

@bergalm fuuh, to neviem ako by ti to vyslo...ale skus napisat IP uzivatelke "zalka" ona je v tom macher, vie poradit kopu veci, co na uradoch tetky taja. Mozno ti poradi aj nejake finty ohladne DNP, aby si mala max. matersku...

bergalm
8. okt 2013

@zibi cau moja no veru spravodlivost je vrtkava,ale manzelov synovec so zenou boli cca 2tyz.pred nama v Brne a ona je TEHU pisem Ti to preto,lebo oni maju za sebou minim.7Pokusov na SKV a z toho len raz ostala do 10tt tehotna takze aspon troska povzbudim Teba a aj ostatne spolubojovnicky nase 🙂

bergalm
8. okt 2013

@horlenka a ako ju najdem?

bimba8
8. okt 2013

kocky dnes zacinam stimulku a jak naschval ma zacal v noci boliet zub ☹ ako je to so stimulkou a zubarom?moze sa chodit?

bergalm
8. okt 2013

@horlenka aha uz viem idem skusit odvolam sa na Teba moze byt?

horlenka
8. okt 2013

@bergalm ona nebude vediet kto som 😀 citala som od nej kopu rad babam na fore a urcite ti poradi 😉 aj moja kolegyna jej takto pisala pred par mesiacmi a hned jej odpisala.

falin
8. okt 2013

@bergalm - kraaasne testiky, blahozelam

bergalm
8. okt 2013

@horlenka o.k som jej prave napisala tak uvidim ci odpise v kazdom pripade dakujem no a ide sa varit dnes bryndzove halusky

bergalm
8. okt 2013

@falin dakujem moc

bergalm
8. okt 2013

@ikuska kde si moja????

horlenka
8. okt 2013

@bergalm nie je zac 😉 akurat aj ja by som potrebovala radu ohladne celeho postupu pred prvou navstevou RF, ako som pisala na predoslej strane, lebo v tomto vsetkom som len novacik 😔

falin
8. okt 2013

@bergalm - ked si na PN, ta nemozu prepustit, ale to nebude tvoj pripad, lebo tebe normalne zmluva skonci platnost, kedze je na dobu urcitu.

@argenti - lieky si mozes zobrat priamo z rf a daju ti to do faktury

@horlenka -ahoj, urcite ste sa dobre rozhodli pre Brno, lepsie ako v Sk centrach. Objednaj sa na konzultaciu (termin zvyknu davat o 2 tyzdne - 1 mesiac), lekara si vybrat mozes, len tam treba ratat s tym ze na niektoreho mozes dlhsie cakat. Ja chodim Stelclovi a som spokojna. Ak mate robene nejake vysetrenia, tak prines vysledky (napr. hormonalny profil, spg, pripadne si to dajte spravit, u nas to pojde cez poistovnu a tam by ste to museli platit). Pripadne ak chodis na endokrynologiu, hematologiu, je dobre priniest odtial vysledky. Väcsinou na 1. konzultacii uz dohodnete aj postup, dostanes stimulacny protokol a od najblizsej mrchy mozes zacat stimulovat. Ak mas este nejake konkretne otazky, kldne sa pytaj. Drzim palceky

speranza1
8. okt 2013

kraaasne dobre ranko dievcataaaaaaaa 🙂 🙂 🙂

ria191
8. okt 2013

@argenti nie dali mi priamo hore v RF 😀 to ti zarátajú do fa ako prípravný protokol a vtedy ti to určite preplatí poisťovňa. Kedysi dávali v RF menopur, merional všetko ti nabalili priamo v RF a čo ti zostalo to si vrátila a ostatné ti naúčtovali vo fa, ale nie vždy ti to ponúknu keďže vedia, že si zháňame lieky cez net treba sa asi opýtať. Niekomu to ponúknu niekomu nie.

bimba8
8. okt 2013

kocky,tak dr.Stelcl mi prave napisal,ze zubar nevadi,takze idem na prvu injekciu.drzte palce bo sa bojiiiim 😀

ria191
8. okt 2013

@nelly3 no veď 10/2013 opýtaj sa Kouďáka dokedy by sa dal použiť nech zbytočne nevýjde nazmar to by bola škoda predsa len jedna injekcia stojí 30€ a keby to mohlo niekomu pomôcť bola by som rada 😀 😀 😀

bergalm
8. okt 2013

@horlenka tak ako Ti pise falin vystihla to presne a ja mozem len dodat,ze Brno je skvela volba tiez chodim k Stelclovi a nehovorim to len preto,ze mam tehu test pozitivny pred IVF som mala 2*IUI a neuspesne,ale v BA nam ani nepovedali,ze skuste IUI kedze ja som zdrava a problem bol u mm 😒 tu sme aspon skusili a az potom IVF s minimalnou stimulkou a nie kopec injekcii ako pri dlhom protokole,ktory mozno ani nebol az tak vhodny pre mna co mi povedal aj moj gyndos

bergalm
8. okt 2013

tak a uz frcim varit nech mi to uleti a snad uz budu vysledky zrovna dnes robia poobede 😉

horlenka
8. okt 2013

@falin dakujem za odpoved 🙂 chcem mm poslat este na jeden spg. niekedy bud. tyzden. v marci mal dost lenive a pomale spermie s vysledkom asthenozoospermia ak si dobre pamatam. Dopuje sa teraz Cckom Eckom a tak...tak nech ide este raz, predsalen od marca uz ubehol nejaky ten cas. Mne robili HP tiez v marci/aprili, vysledok viem len z jedneho hormonu - AMH, mala som mierne zvyseny /3,8 tusim/, ostatne uz neviem, nebola som pre vysledky, lebo som sa v tom case na vsetko vybodla a nemala som chut nic riesit. Nikam inam nechodim, takze tieto 2 veci nam asi budu aj stacit, prip. ak budu nieco potebovat, dorobi sa, nie?
A ozvat sa im mozem napr. cez ten formular na webe - a tam aj napisem, kt. dr. by som mala rada pri liecbe?

ikuska
8. okt 2013

@bergalm Ahoj moja, citam vase prispevky ale neprispievam. Dnes idem k dokymu na kontrolu, predlzit PN tak uvidim dokedy budem doma. Chcem asi tak, ze do konca tyzdna a v pondelok ak nedostanem menzes tak by som isla na krv. Uvidime co mi povie. A ja robim v administrative tak by som rada isla do roboty ale neviem ci ma ten moj gynekolog pusti 🙂

melisska
8. okt 2013

Dobré ranko 😵
@mimika1973
@bergalm
@ikuska
@speranza1
@mirkakn1
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

argenti
8. okt 2013

@ria191 Dakujem, Zajtra má čaká 1. konzultacia tak som chcela vediet ako je to s liekmi, kolko penazi si mám na ne zobrat. Tak to majú dobře poriesene. A faktura bude v EUR a vystavia mi ju před ET?

lusipe
8. okt 2013

ahoj dievcata, tak ja uz mam dve injekcie za sebou a v piatok ideme na kontrolu....mali ste aj vy take sucho v ustach....mam pocit suchosti....a kedy ste zacali citit vajecniky? kolko dni po zaciatku sitmulacie?

argenti
8. okt 2013

@ikuska Ahoj, tu PN-ku Ti odporucili v centre alebo tvoj gyn.?

zibi
8. okt 2013

@bergalm ved to ze by som sla aj na 10 keby to nebolo take drahe .... keby to stalo aspon do tych 300 eur plus lieky tak by sa to dalo ale davat tolko penazi....
si zober ze nas pomaly tie 3 ivf stali okolo 3500 eur ked ratam aj cestu vlakom autom co sme museli absolovat... clovek nekradne 😖

yanka1
8. okt 2013

Baby, ktore mate poistovnu DOVERA, ako ste postupovali s liekmi ? ja som si minule vybrala lieky v lekarni na slovensku, ale teraz neviem, ci mi ich vobec preplatia... preplatili vam niektorej prilozene blocky zo SR? neviem, ako to urobit teraz pred dalsim pokusom...ci ichpredsa nebrat z RF, aj ked su tam drahsie... byva to potom vo FA skryte pod protokolom ? dakujem za radu 😉

ikuska
8. okt 2013

@argenti Nie to som ja chcela, mala som v plane nieco ine, ze by som po OPU isla na par dni do prace a potom po vklade by som isla na PN ale som doma od OPU, v centre hovoria ze PN nie je nutna, ale to by som neurobila, ze by som isla hned po vklade do roboty. Ale teraz by som uz isla, lebo doma sa len a len sledujem a je to zdlhave. Ale v piatok mam mat ms tak uvidim ci pride, test mi vysiel pozitivny, aj ked len dusik, zajtra testujem znova tak som zvedava. 🙂 A moj gynekolog nema s PN problem, on by ma nechal stale doma, lebo mi to moc a moc praje .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre